Evime ailemi davet etmek istemiyorum

dragonmom

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2024
29
-5
25
merhaba ben yurt dışında yaşıyorum. Ailemin beni görmesine pek imkanım yok çünkü Asyada bir ülkede yaşıyorum. Asyada evler küçüktür, evimizin 2 odası var. Biri bebek odası ( oldukça küçük) biri de bizim yasak odamız. Annemi davet etmek istiyorum ancak kadını salonda yatırmam pek mümkün değil, kocam diyor ki "Siz annen ile beraber bizim yatakta uyuyun, ben salonda yatarım" buna da içim rahat etmiyor, düzenim bozulsun istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Anneniz temelli mi kalacak ki? Biraz idare edemez misiniz ki? Anne kız ilişkiniz mi hiç olmadı? Kötü bir anne miydi? Yoksa ben mesela tek göz bir evde kalsam oraya ikinci gözü annem için açarım mesela. Bebeği yanınıza alıp annenizi o odaya koyamıyor musunuz?

merhaba ben yurt dışında yaşıyorum. Ailemin beni görmesine pek imkanım yok çünkü Asyada bir ülkede yaşıyorum. Asyada evler küçüktür, evimizin 2 odası var. Biri bebek odası ( oldukça küçük) biri de bizim yasak odamız. Annemi davet etmek istiyorum ancak kadını salonda yatırmam pek mümkün değil, kocam diyor ki "Siz annen ile beraber bizim yatakta uyuyun, ben salonda yatarım" buna da içim rahat etmiyor, düzenim bozulsun istemiyorum. Ne yapmalıyım?
anne olmuşsunuz ama önceliğini kocanız mı sizi özleyen bir anneye karşı gelmesini istememek yani aranızda kötü durum yaşanmamışsa çok kötü hissettirdi bu yazdıklarınız

anne olmuşsunuz ama önceliğini kocanız mı sizi özleyen bir anneye karşı gelmesini istememek yani aranızda kötü durum yaşanmamışsa çok kötü hissettirdi bu yazdıklarınız
Hanımefendi ne bu dramatiklik anlamadım zaten Türkiyeye gittiğimde her yıl görüşüyoruz. Yazdığım şeyi tekrar okuyun, annem salonda yatmak istiyor. Siz olsanız annenizi salonda yatırır mısınız?

Hanımefendi ne bu dramatiklik anlamadım zaten Türkiyeye gittiğimde her yıl görüşüyoruz. Yazdığım şeyi tekrar okuyun, annem salonda yatmak istiyor. Siz olsanız annenizi salonda yatırır mısınız?
ne dramatikliği siz evime ailemi davet etmek istemiyorum diye başlık atıp sonra yok şurda yatırmam mümkün değil demeniz mi normal

ne dramatikliği siz evime ailemi davet etmek istemiyorum diye başlık atıp sonra yok şurda yatırmam mümkün değil demeniz mi normal
Offff tiktok izleyip gelmişsiniz anlaşılan. Okuduğunuzu anliyor musunuz gerçekten ya? Istemiyorum çünkü salonda yatmak istiyor kadını salonda yatıramam diyorum

Evet yatırırım. Asıl ben annemi salonda yatırmam demek dramatizmdir :işsiz:

Eşinizin önerisi gayet yerinde neyi istemiyorsunuz. Ya da annenizi bebek odasina yerleştirip bebekle yatmasını sağlayabilirsiniz ya da annenize bebek odasını tamamen verip bebeği yanınıza alabilirsiniz. Çözüm var yani tek kişi gelecek zaten aylarca mi kalacak gelince planı ne?

Herkes yazdığım şeyi o kadar yanlış ve saçma anlamış ki arkadaşlar ailem gelince 3 ay kalacak, evim 1+1 üstüne üstlük evde bir tane çocuğum var annem ile babam diyor ki biz salonda yatarız. Salonda nasıl yatacaklar, nasıl rahat edecekler Allah aşkına? Tuvalete giderken ben, eşim veya çocuk salondan geçmek zorunda. Burada evler Türkiyedeki gibi değil. Anlatabiliyor muyum?
Bende yurt dışında korede ikamet ediyorum, aslında ne demek istediğini gayet iyi anlıyorum ama kendini anlatma tarzın çok yanlış olmuş benim tek ailem annem. Onun gelmesini dört gözle bekliyorum ama seni de kınamıyorum ne yaşadığını bilemeyiz

Herkes yazdığım şeyi o kadar yanlış ve saçma anlamış ki arkadaşlar ailem gelince 3 ay kalacak, evim 1+1 üstüne üstlük evde bir tane çocuğum var annem ile babam diyor ki biz salonda yatarız. Salonda nasıl yatacaklar, nasıl rahat edecekler Allah aşkına? Tuvalete giderken ben, eşim veya çocuk salondan geçmek zorunda. Burada evler Türkiyedeki gibi değil. Anlatabiliyor muyum?
Ay konuyu yeniden yazmış bi de.
Önce annem dedi şimdi babamla annem diyor.
Düzenim bozulsun istemiyorum dedi şimdi de annesini salonda yatırmaya kıyamıyomuş taklidi yapıyor.
Sonrası atar gider ve üyelik iptaliyle kapanış.
Konuyu özetledim, tişikkirlir

Annem her geldiğinde salonda yatar, odam yok çünkü. Noluyor salonda yatınca, taşın üstünde yatırmıyoruz ya. Ay ben kendimi insan sevmez sanardım son zamanlardaki üyeler aştı kendini

Ay konuyu yeniden yazmış bi de.
Önce annem dedi şimdi babamla annem diyor.
Düzenim bozulsun istemiyorum dedi şimdi de annesini salonda yatırmaya kıyamıyomuş taklidi yapıyor.
Sonrası atar gider ve üyelik iptaliyle kapanış.
Konuyu özetledim, tişikkirlir
dikkat çekmek istedi yada potansiyel yalancı başlıkta başka içerikte farklı sonrada annem istiyor demiş kendi yalanına bizidr inandırmak istiyor

Önceki konunuzu bilmiyorum ama 3gün değil 3 ay kalacakmış.
Yani biraz sizin ilişkinize bağlı bir durum bu. Annenizi özlediyseniz ve iyi bir anne kız ilişkiniz varsa zaten sorun etmezdiniz. Sorun olmasının sebebi nedir? Anneniz kendi istemiş salonda yatmayı, dolayısıyla rahatsız olmayacaktır. Siz de rahat hareket edin kendi evinizde. Ama siz annem herşeye karışıyor geçimsiz biri diyorsanız o durum başka.
Bizde de şöyle bir durum oldu. Biz yeni bir eve taşındık, dübleks. Alt kat salon ve açık mutfak, bir de tuvalet var. Yatak odaları üst katta. Kayınvalidemin yürüme sorunu var merdiven çıkamıyor ama illa ki her yaz gelip 1 ay kalır. Ben merdiven çıkamam dedi. O zaman salonda yatak ayarlayalım dedik. Ben salonda yatamam tıkırtı olur dedi. Eeee nerede yatıralım o zaman? Ya sabır.

X