Evime hırsız girdi ve tanıdık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ruyasura

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2023
12
-2
27
Herkese selam çok sıkıntılı olduğum için buraya da yazmak istedim Belki bir kişi de olsa derdime çare olur 25 şubat akşam saatlerinde Evime hırsız girdi ve hiçbir yeri karıştırmadan evi hiç dağıtmadan bütün altınlarımı çalıp gitti ben ve eşim 7 yılda biriktirdiğimiz yaklaşık 150.000 liralık bütün altınlarımız gitti canımız çok yandı hemen polise çağırdık ama hiçbir Kamera kaydı falan yok parmak izi aldılar sonuç 3 ayda çıkıyormuş işin tuhaf olan kısmı evde ben eşim ve 2 tane küçük çocuğum var Eşim de ben de çok üzgünüz ikimizin de anahtarı Hiç daha önce kaybolmadı ama bu hırsız evden çıkarken evimizi Tıpkı bizim kitlediğimiz gibi 6 defa kitleyip gitmiş hırsızın girdiğini hiçbir şekilde anlaşılmıyordu bize ait fotoğrafımızın olduğu bir saati kırmış o saatin cam kırıkları yerdeydi onları toplarken Bu saat iki senedir dolabın içindeki sandıkta burada ne işi var diye düşündüm ve o an altınlarıma koştum altınların olduğu çanta yerinde duruyordu ama altınlar yoktu çoğu insana danıştım bir kısmı bana dediler ki bazı hocalar bir şekilde kitaba bakıp hırsızın kim olduğunu buluyormuş daha önce çıkaran da olmuş altınını geri alan da olmuş hırsızın sidiğini bağlayıp bu dertten kurtulan da olmuş Ancak ben hiç öyle bir hoca tanımıyorum böyle bu konuda bilgisi olan var mı İstanbul'da öyle bir hoca var mı hırsızın kim olduğunu bize söyler mi Maalesef ki sokağımızda bile kamera Yok binanın içinde yok yani hırsızın kim olduğunu bulmak mucize gibi Ancak Allah'a ve o hırsızın vicdanına kalmış

Hırsız sidiği

Bahsettiğiniz miktar evet yüksek, geçmiş olsun. Keşke bir bankaya koysaydınız veya para olarak hesapta dursaydı.

Hem hacı hoca gibi işlere de karışmayın,orada da dolandırıcılık ihtimali çok yüksek.

Parmak izinden belki bir şeyler çıkar. Çok geçmiş olsun. Anahtar kimlerde vardı veya kimler anahtarınıza ulaşabilir, o kişileri düşünün. Profesyonel gibiyse filmlerde gördüğüm kadarıyla kalıp çıkarıyorlar şipşak. Eğer kalıp çıkarma gerçek değilse de şu an salak gibi hisettim kendimi

Daha neler duyacağım. Hırsızın sidiğini bağlayınca nasıl geliyormuş altınlar öyle

150 bin para biriktiren bir insanın 1000 lira paradan sakınıp, banka kasası kiralamamasına şaşırıyorum.

Hiç evde tutulur mu o kadar para ?
Hadi diyelim banka kasası güvence vermediği için tercih etmiyorsun , o zaman dijital olarak altın hesabı açsaydınız keşke.

"Hırsızın hiç mi suçu yok ?" Olayına döndürmek istemiyorum ama yaşadığımız ülkede, bir TV için bile evlere girmeye çalışan insanlar var.
Lütfen yüklü miktarda kimse evinde para tutmasın.

Öyle hacı hoca da bulamaz kim olduğunu. Muhtemelen onlarda kalan paraları sövüşler.

Ya kocan ya da kocanın arkadaşı falandır. Kocana, o altınlafın yanında dövizlerde biriktirmiştim sende gizli diye ağlayarak anlat. Ortaya çıkar foyası eğer o yaptıysa.

Sokağınızda yoksa, sokağınıza en yakın kamerayı bulun.

İlk iş kapı kilidini değiştirin ikincisi gelenleri bir süre izleyin odanızın kapısı falan kapalı kalsın kime anlattınız paranızı nerede sakladığınızı

Geçmiş olsun çok üzüldüm.
Bir kaç ay önce benim annemin evine de hırsız girdi.
Asla evi dagitmamislar hatta fparketmesi bile zordu ama annem bazanin carsifinin kivrilmasindan fark etmiş.
Altın kolye ve biraz para almışlar
Bizde kesin tanıdık diye ortalığı inlettik herkesten şüphe ettik ama zar zor ulaştığımız kayıtta iki kadın tespit ettik
Ve asla bulunmadı o kişiler.
Haciya hocaya boşuna inanmayın hurafe o işler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…