evlendikten sonra soyismini değiştirmemek

Yazdıklarımdan bunu çıkarmanız sizin kafanızda sıkıntı olduğunu gösteriyor.
Yazdıklarınızdan bu çıkıyor çünkü insanlar ileriye gidiyoruz dedikçe hala yooooo var diyip duruyorsunuz böyle bir şey çevrenizde varsa göz yumuyorsanız hala var olması sizi hoşnut ediyorsa başka ne düşünebiliriz

Yazdıklarınızdan bu çıkıyor çünkü insanlar ileriye gidiyoruz dedikçe hala yooooo var diyip duruyorsunuz böyle bir şey çevrenizde varsa göz yumuyorsanız hala var olması sizi hoşnut ediyorsa başka ne düşünebiliriz
Söylemediğim şeyleri söylemiş gibi yazıyorsunuz.Utanmanız yok mu sizin? Sorunlu musunuz? Göz yumuyorum ya da hoşuma gidiyor diye bir şey yazdım mı?

Merhabalar. Evlendikten sonra eşinin soy ismini almayan var mı? sevgilimle geçen gün bu konuda tartıştık biraz. Bu konunun onun için epey önemli olduğunu söyledi. Bugün bu konuyu tekrar konuştuğumuzda tekrar düşündüğünü ve bana hiçbir konuda baskı yapmak istemediğini söyledi. İçten içe istediği hala evlilikte onun soyadını almam ama ben bunun biraz gerici olduğunu düşünüyorum. Yıllarca bu soyadı ve kimlikle yaşadıktan sonra bambaşka bir isim ve kimlik istemiyorum. Bütün sosyal çevrem ve devlet dairelerinde şimdiki ismim olacak sonuçta ve bu yüzden kafa karışıklığı yaşandığını çokça duydum. Böyle bir şansım varsa ben eski ismimle devam etmek isterim doğrusu. Sizin de düşüncelerinizi merak ettim. Bu arada şuanda evlilik düşünmüyoruz. Sadece tartıştığımız bir konuda sizin de görüşlerinizi merak ettim.
Evlendikten sonra soyisminizi değiştirip değiştirmemek elbette size kalmış birşey.Fakat soyisminiz değişirse öyle sandığınız gibi resmi kurumlarda eski soyadınızla adınız geçmiyor yani karışıklık gşbl bir durum söz konusu olmuyor.. Direk soyisminiz resmi kurumlarda da değişiyor zaten..

Bence erkek arkadaşınız bu konuda size baskı yapmaması gerekiyor ki zaten sonradan size demiş istediğini yapabilirsin diye.. Ama kendi soyadını size vermek istemesi de gericilik mi 🤔🤔 bence alakası yok..

Yanliz birsey dikkatimi cekti, cift soyisim kullanan ama memnun olmayan arkadaslar tek kullandigini soylemis. Arkadaslar karsiniza ne gelir bilemezsiniz cok kolay halledeceginiz bir durumu hicbir gecerlililigi olmayan tek soy isimle zora sokmayin 2. Yi bir harf olsun ekleyin. Niye kendi isinizi zorlastiriyorsunuz tamam memnun degilsiniz hic bir problem cikmayabilir ama cikarsa ugrasirsiniz ne gerek var o tek soy isim gecerli degilki

Söylemediğim şeyleri söylemiş gibi yazıyorsunuz.Utanmanız yok mu sizin? Sorunlu musunuz? Göz yumuyorum ya da hoşuma gidiyor diye bir şey yazdım mı?
Sorunlu olan sizsiniz bana göre daha ne yazdığınızın farkında değilsiniz illa bu şekilde yazmanıza gerek yok ana temanız bu

Ben de resmi olarak kendi soy ismimden vazgeçmeden ilaveten eşimin soyadını da (resmi işlemlerde iş uzamasın diye) almayı düşünüyorum. Ama pratikte kullanacağım soy isim kendiminki olacak elbette. Erkek egemen dünyanın bu saçma dayatmalarını kabul etmedim hiç bir zaman. Zaten bu konuda ille de benim soyadım diyen kişilikte bir adamla işim olmaz benim. Hatta çirkin bir soy adı varsa o benimkini alsın da soyunun adı güzelleşsin :KK39:

Merhabalar. Evlendikten sonra eşinin soy ismini almayan var mı? sevgilimle geçen gün bu konuda tartıştık biraz. Bu konunun onun için epey önemli olduğunu söyledi. Bugün bu konuyu tekrar konuştuğumuzda tekrar düşündüğünü ve bana hiçbir konuda baskı yapmak istemediğini söyledi. İçten içe istediği hala evlilikte onun soyadını almam ama ben bunun biraz gerici olduğunu düşünüyorum. Yıllarca bu soyadı ve kimlikle yaşadıktan sonra bambaşka bir isim ve kimlik istemiyorum. Bütün sosyal çevrem ve devlet dairelerinde şimdiki ismim olacak sonuçta ve bu yüzden kafa karışıklığı yaşandığını çokça duydum. Böyle bir şansım varsa ben eski ismimle devam etmek isterim doğrusu. Sizin de düşüncelerinizi merak ettim. Bu arada şuanda evlilik düşünmüyoruz. Sadece tartıştığımız bir konuda sizin de görüşlerinizi merak ettim.
Ben ikisini de kullanıyorum. Kimsenin kafası da karışmıyor🤷‍♀️

X