Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin
İşte sorun! Sen ne problem yaşarsan yaşa adı hep "ufak tefek problemler" olarak kalacak. İkinci evliliğimi yapacak olsam yoğurdu üfleyerek yerdim ama siz çok cesur davranıyorsunuz. Fazla cesaret de insanı öldürür. Umarım yanılırım.

Evde bir de iki muftaf vardi sahi. Bir mutfaga iki kadin sığmaz derlerdi ya ayni cati altinda iki mutfaga bile sigamadilar. Olmadi olamadi.

Vallahi kendimden şüphe ediyorum artık. Haklı olabilirsiniz. Belki de çok istiyorum evlenmek. Kabul etmemin sebebi budur.

Yaşayacağınız zorlukları kabul edecekseniz, beklentinizi düşük tutacaksanız (beklenti=soyadım değişsin, evlilik cüzdanım olsun, parmağımda alyans olsun, bir toplulukta sorarlarsa evliyim diyebileyim) olur.
Ama derseniz ki mutlu olayım, sayılayım, sevileyim, hizmetçi değil de insan yerine konayım, eşim benim hayat arkadaşım olsun, beraber anılar biriktirelim. O zaman olmaz.

Benim takıldığım nokta oğlu dahi olsa okumamış cahildir lafını nasıl ediyor ya okumakla cahillik mi geçip gidiyor ..
o kadar okumuş cahil neden var ?
Ve sorduğunuz soruya gelince insanlar ne kadar iyi olursa olsun illa bir şeye takılıp kalırız ayrı yasamanız daha mantıklı bence sevgi saygınız bitmez en azından 👍

Benim takıldığım nokta oğlu dahi olsa okumamış cahildir lafını nasıl ediyor ya okumakla cahillik mi geçip gidiyor ..
o kadar okumuş cahil neden var ?
Ve sorduğunuz soruya gelince insanlar ne kadar iyi olursa olsun illa bir şeye takılıp kalırız ayrı yasamanız daha mantıklı bence sevgi saygınız bitmez en azından 👍

Cahil dediği, egoist aslında.
Annem de ben de egoistiz diyor.

Anne yatalak olsa bu forumdaki kadınların %95’i kabul eder zaten. İnsaf, merhamet başka şey. Muhtaç olsa neyse.

Hayır adam sadece anne değil kardeşini de getiriyor evliliğe. Daha doğrusu konu sahibini kendi hayatına alıyor. Neden? Maaş. Yemek ve temizlik. Seks.

Evlenirseniz yaşayacağınız zorluklara şimdiden hazır olun. Mesleğiniz nedir bilmiyorum ama kesinlikle tüm birikiminizi eşinizin eline vermeyin. Evde sözünüz geçsin istiyorsanız mücadele etmeniz gerekecek. Çünkü en ufak bir bardak almanıza bile kayınvalide onay vermek isteyecek. Bunları düşünün. Yorumları okumadım ama buradaki her kadın size haklı olarak evlenmeyin diyecektir. Ama ben sizin evleneceğinizi düşünüyorum. En azından bu zorlu yolda belli stratejileriniz olsun. İkinci bir boşanma durumunda zorda kalmayın.
Teşekkür ederim fikirleriniz için. Evlenmek zorunda değilim. Ayrılabilirim. Bu nedenle konu açtım fikir sordum. Bu arada öğretmenim. Paramı isteyecek biri değil. Para muhabbetini sevmiyor. Ama işte düşüneceğim detaylı.

Kırıcı olabilir yazdıklarım ama görmenizi istiyorum.. Yaşınız 34 olduğu İçin kendinizi evlenmek zorunda hissediyorsunuz. Adam da bunun farkında. Bu kadın beni mecbur kabul edecek hem ikinci evliliği hem de yaşı olgun benden başka çok bi seceneği yok ne kabul ettirirsem kardır diye düşünüyor. Ben size söyliyim bu işin sonu kesin boşanmak
Sırf illa kocam olsun diyorsanız da bu olmasın lütfen. Bu ilişkinin zorunlu olacağı taa burdan belli oluyor. Ben öğretmen olacam meslek sahibi olacam adam bana gelecek anemle kız kardeşimle yaşayacaksın diyecek. Dediği an bitirirdim o ilişkiyi. Siz bu adamın hayat standartlarını yükseltmeye gidiyor olacaksınız haberiniz olsun . Adamın annesi daha az yorulacak evin işlerini daha genç bir kadın üstlenecek ütü çamaşır temizlik VS bir de o kadın adamın cinsel isteklerini istediği an giderecek. Bütün bunlar üstüne bedava olacak hatta üstüne eve bir maaş daha girecek ve bunun adı evlilik olacak valla süper iş. Peki ya sizin duygularınız yaşam kaliteniz? Siz bütün bunları gerçekten göremiyor musunuz? Bu kadar mi evlilik meraklısısınız?

Kusura bakmayın da adam baştan size demiş bunu o zaman susup şimdi vazgeçmeniz de adamı oyalamak, zamanını çalmak. Sizi haklı göremedim konuda. Açık açık kartlarını sunmuş sizden daha net ve kararlıymış en azından.
Haklısınız. Ben de şu an kendime kızıyorum. Keşke o an vazgeçseydim. Offf.

Kırıcı olabilir yazdıklarım ama görmenizi istiyorum.. Yaşınız 34 olduğu İçin kendinizi evlenmek zorunda hissediyorsunuz. Adam da bunun farkında. Bu kadın beni mecbur kabul edecek hem ikinci evliliği hem de yaşı olgun benden başka çok bi seceneği yok ne kabul ettirirsem kardır diye düşünüyor. Ben size söyliyim bu işin sonu kesin boşanmak
Sırf illa kocam olsun diyorsanız da bu olmasın lütfen. Bu ilişkinin zorunlu olacağı taa burdan belli oluyor. Ben öğretmen olacam meslek sahibi olacam adam bana gelecek anemle kız kardeşimle yaşayacaksın diyecek. Dediği an bitirirdim o ilişkiyi. Siz bu adamın hayat standartlarını yükseltmeye gidiyor olacaksınız haberiniz olsun . Adamın annesi daha az yorulacak evin işlerini daha genç bir kadın üstlenecek ütü çamaşır temizlik VS bir de o kadın adamın cinsel isteklerini istediği an giderecek. Bütün bunlar üstüne bedava olacak hatta üstüne eve bir maaş daha girecek ve bunun adı evlilik olacak valla süper iş. Peki ya sizin duygularınız yaşam kaliteniz? Siz bütün bunları gerçekten göremiyor musunuz? Bu kadar mi evlilik meraklısısınız?
Çok düşünüyorum. Öyle laylaylom ben evleniyorum kafasında değilim. İnanın.

Burda bir kadın vardı @nkys mi öyle bir takma adı vardı. Sizin gibi ikinci evlilik diye her şeyi kabul etmiş kayınvalidesiyle yaşıyordu. Kayınvalide resmen hizmetçi gibi kullanırdı, kocası da baştan kabul ettin derdi. Boşanmaya kalktığında da ailesi millet ikinciye boşasan bize neler der dediler. Kadıncağız öyle bir hayata mahkum yaşıyordu. Bulabilirseniz bir bakın yaşayacağınız hayatı görüm

Haklısınız. Ben de şu an kendime kızıyorum. Keşke o an vazgeçseydim. Offf.

Eğer vazgeçecekseniz adamdan helallik isteyin. Aynı durumda siz de olabilirdiniz baştan annemle yaşayacağım deseydiniz, o da kabul etseydi ve şimdi hadi ben gidiyorum vazgeçtim deseydi sizi kandırmış olurdu. Keşke ilk konuştuğunuz zaman buraya gelip konu açsaydınız.

Kabul etmeyin. Yalniz kalmasını istemiyorsa evlenmesin.

Evlilik bir evden çıkıp başka bir eve girmek değildir. Hayat arkadaşı olacaksiniz siz.

Böyle aynı evin içine girerseniz hiçbir şeyden anlamazsınız.

Bir yaştan sonra insan kendi ailesiyle zor yasiyor.

Yakınlarda ev tutun madem.

Arada uğrar , hatırlarını hoş eder evinize döner kapınızı kapatirsiniz.

Hayatınızın hatasını yaparsınız.

Üstelik iki bekar görümce varmış evde , evlerden ırak.

Yapmayın. Omrunuzun sonuna kadar bekar kalın ama böyle bir hataya düşmeyin.

Vallahi kendimden şüphe ediyorum artık. Haklı olabilirsiniz. Belki de çok istiyorum evlenmek. Kabul etmemin sebebi budur.

yazik ederin kendine, kocan olmasi kölen olmasiyla esit su durumda. istiyormusun bunu gercekden? sana sence? diye sormayan bi adam var, aksi olamaz diye söz hakki tanimayan bi adam var. istedigin hayat bu mu? su an yanliz mi yasiyorsun? ailenle mi?

Evlenmek zorunda değilim. Endişelerim olduğu için sordum. Vazgeçebilirim sonuçta.
Erkek arkadaşınız iki bayanı yalnız başına bırakmak istemiyordur. Eğer siz de seviyorsanız sırf bu yüzden vazgeçmek yanlış olur gibime geliyor onun yerine tatlı dille orta yolu bulmayı deneyin bence. Aynı apartmanda oturmayı teklif ettiniz mi hiç?

Haklısınız. İlk evliliğimde kayınvalidem 1500 km uzaktaydı ama evde huzur bırakmıyordu. Günde 5 kez oğluyla konuşurdu sayelerinde boşandık. Acaba iyi niyetle mi yaklaşıyorum yapan uzak da olsa yapar diye düşünüyorum hep. Annesi annem gibi olsa evde birbirimize destek olsak, ben çalışıyorum çocuğuma baksa ne bileyim. İyi şeyleri düşünüyorum ama bazen de korkular sarıyor. İki ucu çoklu denklem

Evliliği kv.den dolayı bitmiş bir kişinin aynı evde 5 kişi yasamayi kabul etmesi akıl işi değil.

Yapmayin, rest çekin , gerekirse bitirin.

Siz niye anne babanizi yalnız birakiyorsunuz, onları da alın yanınıza öyleyse, kardeşlerimizi akrabalarınizi.

Evlilik bu çünkü , ördek ailesi kuruyorsunuz.

Aslında sorun bence kv ile yaşamaktan ziyade beyfendinin kurduğu cümleler. Neymiş annemi mazur gör o cahil idare et. İdare ede ede insan kanser olur be, sürekli sana o iyi niyetli kötü niyetinden yapmıyor denecek. 🤦🏻‍♀️

Zaten farklı yetişmiş, bambaşka bir insanla evleniyoruz , idare ediyoruz bir çok şeyi , bir de üstüne sevgili ailesiyle aynı evde yaşayacak, evi düzeni olmayacak idare edende yine kadın olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X