Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden trol olayım sosyal deney yapayım. Sadece fikirlerimi paylaştım ben de. Herkese sonsuz saygı duyarak. Espirinize de karşılık verdim maksat güzellik olsun. Ne diyeyim.
o kadar pozitif ve iyimsersiniz ki gerçek olamaz diye düşündüm sanirım :-)kırdiysam affola, allah gönlünüze göre verir inşallah:KK200:

o kadar pozitif ve iyimsersiniz ki gerçek olamaz diye düşündüm sanirım :-)kırdiysam affola, allah gönlünüze göre verir inşallah:KK200:
Gerçekten kırılmadım. Estağfirullah neden kırılayım. Hakaret yok kötü söz yok. Vakit ayırıp yorum yapmışsınız. Asıl ben teşekkür ederim. ❤️

Konuyu okumadan başlığa yanıt veriyorum. Korkunç! Birde evde extradan görümce mi var? Extra korkunç..
[/QUOTE müstakbel görümce biriyle görüşüyor evlenir diye düşünüyorum hatta keşke evlenmese birbirimize arkadaş olsak diyordum burdaki farklı bakış açılarını okumadan önce. Kendimi sorguluyorum. Net.

Bu söylediğimi yanlış anlamayın lütfen ama sanki bu dünyada değil de fox tv'de yayınlanan yaz dizilerindeki dünyada yaşıyorsunuz. Pek çok insan değil evlendikten sonra, belli bir yaştan sonra kendi annesiyle bile aynı evde yapamazken siz kayınvalide ve görümce ile yaşayabileceğinize inanıyorsunuz. Ama sonuçta kendinizi de en iyi siz biliyorsunuzdur. Umarım en doğru kararı verirsiniz.

Bu söylediğimi yanlış anlamayın lütfen ama sanki bu dünyada değil de fox tv'de yayınlanan yaz dizilerindeki dünyada yaşıyorsunuz. Pek çok insan değil evlendikten sonra, belli bir yaştan sonra kendi annesiyle bile aynı evde yapamazken siz kayınvalide ve görümce ile yaşayabileceğinize inanıyorsunuz. Ama sonuçta kendinizi de en iyi siz biliyorsunuzdur. Umarım en doğru kararı verirsiniz.
İnanın hiç tv izlemiyorum kitap okuyorum genelde. Belki de o nedenle bakış açım farklı, dış dünya ile bağlantı kopuk. Bilemiyorum. Kendimi sorguluyorum. Gerçi eş adayı da benim gibi düşünüyor. O da sürekli okur. Hayırlısı olsun.

İnanın hiç tv izlemiyorum kitap okuyorum genelde. Belki de o nedenle bakış açım farklı, dış dünya ile bağlantı kopuk. Bilemiyorum. Kendimi sorguluyorum. Gerçi eş adayı da benim gibi düşünüyor. O da sürekli okur. Hayırlısı olsun.
Aslında dış dünyayı tanımanın en kestirme yoludur kitap okumak ama tabii kimi okuduğunuza da bağlı. Bana Jane Austen okuyorsunuz gibi geldi :)

Evlenince kv nin misafirlerinden okuyamazsınız zaten

Özelin olmayacak bir kere düşünsene salonda oturan eşini öpemeyeceksin karşında kaynanan görümcen olacak, sabahları geç kalkamazsın illa ki laf olur yaa bugün yemek yapmayacam dışarıdan söyleriz illa ki sorun olur sonra siz de ben ne kadar toz pembe bakmışım hayata bir özel anım bile yok diye pişman olursunuz ilk günleriniz zehir olur evi ayırmak isteseniz eşiniz ben seninle baştan konuşmuştum der vallahi ben bu senaryoyu çok izledim

İlle de koca değil hayalim ama tabiki bir yuvam olsun isterim. Boşandıktan sonra farklı kişilerle de görüştüm inanın herkesin bir kusuru oluyor biz de zaten kusursuz değiliz. Ha ben asla evlenmek istemem çocuk vs umrumda değil kafasında olsaydım tabiki düşünmezdim. Bahane değil burda yazılanlara ben de fikirlerimi açıkladım, kayınvalide ile yaşama Olasılığına neden sıcak bakabilirim bunları yazmaya çalıştım. Dediğim gibi bu kişi ile de evlenmek zorunda değilim.
Siz zaten karanınızı en başta vermişsiniz, burda binlerce yorum da yapılsa değişmezmiş. Sanırım iyi yönlerini anlatacak destekçi aradınız ama üzgünüm yok.

Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin

Erkekler annelerine bu kadar aşıkken bu kişi annesiyle ilgili böyle konuşabiliyorsa buzdağının tamamı su altında demektir.

İkinci evliliğinizi yapacaksınız, biraz daha titiz düşünmelisiniz.

a evine kedi alıyorsun bir canlı değil mi türlü şeylerine katlanıyorsun. Bu da bir canlı ve anne.
Kediyle kaynanayı bir tutmak mantıklı mı sizce de. Sadece soruyorum.

Bari birlikte oturalım kabul etmiş olayım Bi kıymetim olsun .
Bu forum birlikte oturmayı kabul edip zerre kıymeti olmayan kadınların konularıyla dolu. Kaç senedir bu forumdayım "kabul ettin sağol ne iyi gelin oldun" denilip sırtı sıvazlanan birine dahi rastlamadım. Tam tersine ailenin düzenini bozmuş biri gibi görülüyorlar. "Biz eskiden oğlumla... Biz eskiden abimle..." gibi laflar duyuyorlar. Yine de siz bilirsiniz.

Dubleks bana da mantıklı geliyor açıkçası eş adayı da sıcak bakıyor. Eş kişisiyle aramdaki diyaloglar vs yani anlattığınız şeyler aslında benim de tedirgin olduğum konular. Gözlemlerim şöyle kadın oğlu ile çok iyi geçinemiyor daha doğrusu yanlış anlatmayayım oğlu sert ona karşı. Mesela oğlu ona kızar köşesine çekilir ağlar. Öyle biri. Bundan ötürü biz birbirimize destek olabiliriz gibi geliyor. Tabi kadın sonra oğlumcu olmazsa. Adam da annemci.
Eşimin anne babası ayrı, eşim annesiyle büyümüş ama genelde ayrı ev tutup oturmuş. Annesiyle katiyen anlaşamaz. Hatta tanıştığımızda oğluyla yeni barışmış, memleketten yeni dönmüştü. Evlendikten sonra gezmeye diye geldi. Kaldığı odaya yavaş yavaş dolap yatak vs alıp emrivaki eve yerleşti. Tabii o ev cehennem oldu benim için. En sonunda patlama oldu tabii, annesi gitmek zorunda kaldı (ev kira, eşyaları da ben almıştım) ayrıca suçlunun tamamen annesi olduğunu da kendi gördü. Sonra yine barıştılar, annesi duygu sömürüsü yaptı şöyle hastayım böyle parasızım falan. Eşim dedi ki "bi kadını idare edemedin"...

Senelerce ara ara tekrarladı tabii sonra dedim ki "biz daha tanışmadan bile önce annenle kavga edip ikidebir memlekete gittiğinde kimi suçladınız?" Ağzı kapandı tabii ama olan bana oldu.

Yani en annesinden kopuk erkek bile evlenince anne kuzusu oluyor. Annesi hatalı olsa bile (pişmiş aşa katılan su misali) eve sonradan gelen kişi suçlu çıkartılıyor.

Benden söylemesi.

Çok insan gördüm de evlenirkenki hayali kocasıyla deği kaynanasıyla kuranı bir sizde gördüm.
Kocamla şöyle gezerim, sarılır film izlerim değil kaynanam çay koyar, onla sohbet ederim hayalleri kuruyorsunuz.
Ailenizi merak ettim, nasıl bir ortamda yetiştiniz acaba? Gerçekten çok ilginç bir yapı.
Pollyana diyorsunuz da o yanınızda realist bir depresif kalır. Öyle bir pamuk hayal dünyası.
Kayınvalidenizle size mutluluklar.
eşinizle demedim dikkat ettiyseniz. Hayallerinizi kurduğunuz insan kayınvalideniz neticede😄😄
Biz nişanlıyken eşimle balayına nereye gideriz, akşamları açar sarmaş dolaş film izleriz, ben yemek hazırlarken bana gelir sarılır öper fln gibi hayaller kurardık. Siz bunları zaten evde başkaları olduğundan yaşamayacaksınız diye herhalde kafanız kaynana hayallerine geçirmiş sizi. İştem çıkıp ararım çayı koyar, benle sohnet eder fln diyorsunuz.

Esasında bu da anneliği illaki yaşanması gereken bir duygu gibi lanse etmekten kaynaklanıyor.
Erkekler çocuğum olursa olur olmazsa olmaz kafasında. Konu sahibinin sevgilisi mesela net, annemi kabul eden bulmazsam evlenmem diyor. Net yani. Olmazsa da ay asla bu hissi yaşamayacağım demiyor.
Kadınlardaysa anneliği övelim derken öyle abartıyoruz ki, bunu ölmeden yaşamalıyım diye en eciş bücüş adamların en saçma sapan taleplerine tamam diyoruz.
Halbuki annelik de öyle doğurdum birden bir aydınlanma geldi, o an bir duygu seli oldu gibi bir şey değil. İlk yılı aşırı zor karanlık. Çok korkutucu. Ve gittikçe kolaylaşacak derken sorumluluklar, başkası için endişelenme, başkasını önceliğe alma içgüdülerin yüzünden hayat kaliteni de bozan bir şey. Uykuyu bile derin uyuyamıyorsun, çıt desen uyanıyorsun. Ve bir ömür böyle birini düşünüp endişe edeceğim.
Sevgisi de hop diye olmuyor, sadece emek verdiğin için seviyorsun. Ölmeden yaşanması gereken bir duygu değil aslında. Sadece yavaş yavaş hayatını ele geçiren bir sevgi var. Bunun için olmayacakları oldurmak saçma. Ama işte toplumun bu anneliği abartmasının da etkisi var.
yoksa bir erkek olsaydı konu sahibi, bu şartları bir kadın sunsaydı ona baba olmak İçin tamam demezdi. Eminim demezdi.
Ayakta alkışlıyorum Khomyuk. 👏🏻👏🏻👏🏻Mesela kimse bana lohusalığın bu kadar zor olduğunu anlatmamıştı. 🤷🏼‍♀️

Ayakta alkışlıyorum Khomyuk. 👏🏻👏🏻👏🏻Mesela kimse bana lohusalığın bu kadar zor olduğunu anlatmamıştı. 🤷🏼‍♀️
Benim de sert geçmişti lohusalığım. Sebebi de o bahsedilen ulvi duyguların bana yüklenmediğini düşünmemdi. Her gün kendimi yoklardım öyle büyük bir aşk oldu mu diye. Ne zaman ağrılarım, meme yaralarım geçti, çocuğum da beni tanır oldu gülmeye başladı bende de başladı bir şeyler.

Dubleks bana da mantıklı geliyor açıkçası eş adayı da sıcak bakıyor. Eş kişisiyle aramdaki diyaloglar vs yani anlattığınız şeyler aslında benim de tedirgin olduğum konular. Gözlemlerim şöyle kadın oğlu ile çok iyi geçinemiyor daha doğrusu yanlış anlatmayayım oğlu sert ona karşı. Mesela oğlu ona kızar köşesine çekilir ağlar. Öyle biri. Bundan ötürü biz birbirimize destek olabiliriz gibi geliyor. Tabi kadın sonra oğlumcu olmazsa. Adam da annemci.
Yazmiyim yazmıyım diyorum ama eş adayı anneye karşı sert yani bu demek oluyor ki, annesine sert olan yaşlı kadını ağlatan size neler yapar. Ya 35 yaşınıza gelmişsiniz hala pollyannacılık oynuyorsunuz. Hayat böyle tozpembe değil. Eş adayı sert birbirimize destek oluruz ne demek? Bu öğretmenlerin psikolojik testlerden geçmeleri gerek gerçekten. Nerde tuhaf konular okusam sahibi öğretmen.

Benim de sert geçmişti lohusalığım. Sebebi de o bahsedilen ulvi duyguların bana yüklenmediğini düşünmemdi. Her gün kendimi yoklardım öyle büyük bir aşk oldu mu diye. Ne zaman ağrılarım, meme yaralarım geçti, çocuğum da beni tanır oldu gülmeye başladı bende de başladı bir şeyler.
Bende de tam tersi o hormonlardan dolayı sürekli birilerine bir şey olacakmış gibi geliyordu. Allahtan eşim sağlam durdu. O halde evde dördüncü bir kişinin varlığını düşünemiyorum bile.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X