Evlenirken kayinvalide koltuk rengine karar vermesi

Merhaba arkadaslar. Bir arkadasim yeni evlenecek ve henuz esya kismina gecilmedi. Ama kayinvalidesi ve gorumcesi alinacak koltuklarin rengini kendileri seciyor. Yani gelin devre dışı. Sanki kendileri oturacak gibi herseye karisiyorlar. Siz olsaniz ne yapardiniz?
Oo daha yeni başlıyoruz bunlar daha iyi günleri arkadaşınızın 🤣🤣

Merhaba arkadaslar. Bir arkadasim yeni evlenecek ve henuz esya kismina gecilmedi. Ama kayinvalidesi ve gorumcesi alinacak koltuklarin rengini kendileri seciyor. Yani gelin devre dışı. Sanki kendileri oturacak gibi herseye karisiyorlar. Siz olsaniz ne yapardiniz?
Bence direk kv ye söylesin, mutfak gereçlerini kız alır ben kendim seçip almak istiyorum diye ,koltuk vs eşya olarak da ben bunu beğenmedim bu rengi bu modeli beğendim desin yani hiç taviz vermesin ama sert bi dille değil bunu bu renk yapsak daha güzel olur diyip başka bişeyi de kv nin seçtiği şeyi eğer gerçekten beğendiyse olur der ama zevkler uymuyosa kim yaşıcaksa onun isteklerine göre olur yani arkadaşınız eşi olucak kişiye desin bizim zevkimiz olsun biz karar verelim diye

Ne yapılacağı belli.
İzin vermezdim.
Çok şükür kayınvalidem öyle bir insan değil.

Cidden boylemi dusunuyorsun. Mesela katologdan nisanlinla bir koltuk begeniyorsun. Renk konusunda fikrin var. Ama nisanlindan bir duyuyorsun. Annem su renk cok guzel olur dedi. O renk alacam falan. Ne tepkin olur
Öyle biri o saatten sonra eski nişanlım olur.

Benim kaynanam da karışıyordu evlenme arifesinde koltuğa, rengine vs. Kocamla hemen koltuğa karar verip bağladık. Böylece devre dışı kalmış oldu:)

Arkadaşınıza söyleyin arkasına bakmadan kaçsın o aileden koltuk rengi seçmek basit gibi görünüyor olabilir ama gelecekte yaşayacaklarının fragmanı bence. Ne münasebet gelinin oturacağı koltuk rengini seçmek parasını kv ödüyor olsa bile karışamaz zaten eşyasını almak ailenin görevi karışmak değil ha şöyle bir durum varsa atıyorum kızım bak sen bu rengi seçtin ama temizlemesi zor olur veya rengi çok koyu evini boğar gibi tecrübe olarak sunuyorsa bişey demem gelin düşünür kv fikirleriyle yola çıkıp seçer

Sadece ikisi gitsin eşya almaya seçmeye ben öyle yapmıştım. Benm görğmcem de beyaz eşyanın rengine takmıştı inox olmasınmışta beyaz olsunmuş bi gün dayanamadım yok ben yeşil alacağım demiştim:) sunmuştu. Bi kere daha ben yokken söylemiş sanırım eşim bundan sanane demiş bi daha ses etmemiş ilk ve sondu eşya seçimine gelmesi . Nişanlıma ikimiz seçsek daha rahat olur demiştim. Kv hiç öyle şeylere takılmadı gelmedi de zaten brnm ailem de gelmedi. İş kişinin kendisşnde bitiyor karıştırmasınlar

Ben olsaydım kimse böyle birşey yapamazdı.
Arkadaşın ve müstakbel eşi gitsin ne istiyorsa alsın olsun bitsin

Bu evliliğin sonu ne oldu ?
Ben de merak ettim.
Iyilik mi ediyor kötülük mü bilemiyoruz demişler? Bunu bilmiyorsanız sizi üzen çok olur. Ne münasebet benim oturacağım koltuğa karışmak. Bu yüzden nişan atılırsa atılır, boşanmaktan yada bir ömür sümsük, anasının kuzusu koca çekmekten iyidir.

Benim annem mutfak için ıvır zıvır alırken bile karıştırmadım. Çok içinden geliyormuş, heves ediyormuş. Dedim kendi evine al, orası benim evim, benim de hevesim var, ben alacağım.
Bu kadar basit bir şeyi insan nasıl söyleyemez anlayamıyorum.

Hâlâ koltuk rengine karar verilmedi galiba yada koltuklar eskidi 🤣🤣
Konu nerdeyse bur senelik ve hortlamış

X