Evlenme - Boşanma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Leylaleylak

Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
5
1
27
Merhaba ben 1 yıllık evliyim
Eşimle severek evlendik aşık değildim, mantık evliliği de değildi iyi bir adam olarak sevdim ve çok hızlı bir kararla bir yıllık sevgililiğin ardından evlendik. Kv bir aylık gelinken burnumdan getirdi hem de suçum olmayan bir şeyde. İnanılmaz bir kültür farkı ve cimrilik vardı, ilk oğulları olmasına rağmen düğün bile yapmadı her şeyi bize yıktılar. Hal böyle olunca ben de onları ne çeyiz dizmeye ne gelinlik bakmaya çağırmadım tabi bu da sonradan olay oldu. Evliliğimin ilk zamanları hep geçmişi özledim normaldir dedim ve bastırdım ama bir süre sonra hem yetersiz olduğumu düşündüm hem de evliliğin bana göre olmadığını düşünmeye başladım ve bir kaç gün babamın evinde kaldım. Benim annem yok ve çok çetrefilli boşanmalı kavgalı bir evde büyüdüm. Neyse sonra geri eve döndüm çünkü eşimin somut bir kavga veya boşanmaya gerek duyacağım bir sebep yoktu çevremde herkes büyü vs yapılmış sana kv olabilir falan dediler ben inanmam öyle şeylere ama bir süre sonra bu düşünceler geçince iyi ki boşanmamışım dedim gerçekten ne vardı öyle düşündüren diye kendimi yedim durdum pişman olmaktan çok korkuyorum çünkü. Evlenmeden önce çalışıyordum evlenince ayrıldım eşim cimri bir adam babası gibi yani gördüğü o deyip idare etmeye çalışıyorum, maddi olarak her şeyi ben yaptım eşimin borcuna kadar ödedim yine çalışıyor olsam asla esirgemem ama artık eşimin en ufak sebeplerle kavga çıkarması ailesinin yanlışlarına rağmen üstüme gelmesi bu cimriliği aşırı kültür farkı ortak zevk alanının azlığı düşünce farklılıkları beni yoruyor yarın öbür gün çocuğum olsa ondan da maddi olarak esirgeyeceğinden, sorumsuz davranacağından korkuyorum o zaman daha da kötü hissederim biliyorum. Çocuk çok istememe rağmen ona güvenmiyorum bu sebeple bekliyorum ama herkes sonunuz yok diyor. ona çok alıştım ama aşık değilim üzülüyorum o üzülecek ayrılırsak diye ama çok takacak gibi de davranmıyor ne yapacağımı şaşırdım daha yazamadığım çok şey var bunaltmak istemedim boşansam yeni bir hayat diyorum kendim için ama en çok onu düşünüyorum ne olacak benim sonum :KK43:

ama en çok onu düşünüyorum ne olacak benim sonum :KK43:
En çok onu düşünüyorsunuz öyle mi? Sizin sonunuz iki ya da üç çocuklu kayyınvalide korkusundan ağzını açamayan eşinin verdiği beş kuruşla bir şeyler almaya çalışan ezik, mutsuz ve kendine saygısı olmayan bir kadın olacak bence.

En çok onu düşünüyorsunuz öyle mi? Sizin sonunuz iki ya da üç çocuklu kayyınvalide korkusundan ağzını açamayan eşinin verdiği beş kuruşla bir şeyler al
Esinizin tanisirken iyi taraflari neydi ki? Burdan görünmüyor da
Diğer erkeklerden farklıydı yani niyeti iyi merhametli bir adam olması beni çok çekti kibar ve nazik davranıyordu bana hep merdivenden bile inerken elimi çantamı tutardı yani doğal olarak bunlar beni çekti ama bu cimriliği hep vardı gittiğimiz yerlerde hesap ödenirken eğer pahalı gelirse ben öderdim sırf suratı düşmesin günümüz kötü geçmesin diye çalışıyordum gözüme gelmiyordu ama şimdi her geçen gün huyu değişiyor ve bu cimrilik dozajı artıyor iyi bir adam diyerek evlendim ama o da olmazsa elimde bir şey kalmıyor ki neden bu kadar vicdan yaptığımı anlayamıyorum :KK43:

Valla ailesinin ağzına bakan bir de aşırı cimri olan insanla evlenip kendini yıpratmışsın nedem borcunu falan ödedin madem cimri sana para vermeyeceği belli. işi bırakmışsın keşke bırakmasaydın

Valla ailesinin ağzına bakan bir de aşırı cimri olan insanla evlenip kendini yıpratmışsın nedem borcunu falan ödedin madem cimri sana para vermeyeceği belli. işi bırakmışsın keşke bırakmasaydın
Çevremde bilen herkes onun elle tutulur iyi bir yanı kalmadı diyor ailesinin ağzına bakmaz normalde ama ben küsüp gitmediğim zaman hep böyle uzatacak mısın düşman mı olacaksın vs vs diye triplere giriyor ben dedim sen gidebilirsin asla karışmam ama beni artık zorlama dedim tamam diyor biraz zaman sonra yine yanıma gidelim mi diye geliyor gerçekten ben ya anlatamıyorum ya da anlamak istemiyor

Diğer erkeklerden farklıydı yani niyeti iyi merhametli bir adam olması beni çok çekti kibar ve nazik davranıyordu bana hep merdivenden bile inerken elimi çantamı tutardı yani doğal olarak bunlar beni çekti ama bu cimriliği hep vardı gittiğimiz yerlerde hesap ödenirken eğer pahalı gelirse ben öderdim sırf suratı düşmesin günümüz kötü geçmesin diye çalışıyordum gözüme gelmiyordu ama şimdi her geçen gün huyu değişiyor ve bu cimrilik dozajı artıyor iyi bir adam diyerek evlendim ama o da olmazsa elimde bir şey kalmıyor ki neden bu kadar vicdan yaptığımı anlayamıyorum :KK43:
Afedersiniz ama her şeyi yapıp borcuna kadar ödemşsiniz bir zahmet iyi davransın. İşi bırakıp birde çocuk yapıp iyice bağımlı olunca ne değişecek sizce merak ettim cidden soruyorum. Ayrıca yukarda yazdıklarınız sıradan şeyler normal insanlar bu dediklerinizi yapıyor zaten

Cimriligi göze alarak evlenmek büyük risk. Sizin vicdan yaptiginiz kadina empoze edilen rolden dolayi. Iste "altdan al, yuvayi disi kus yapar, o atesse sen su ol" bla bla diye diye kafamizi yikadilar. Altdan almak gerekir, ama sizin ki altdan alinacak Birsey degil

Çevremde bilen herkes onun elle tutulur iyi bir yanı kalmadı diyor ailesinin ağzına bakmaz normalde ama ben küsüp gitmediğim zaman hep böyle uzatacak mısın düşman mı olacaksın vs vs diye triplere giriyor ben dedim sen gidebilirsin asla karışmam ama beni artık zorlama dedim tamam diyor biraz zaman sonra yine yanıma gidelim mi diye geliyor gerçekten ben ya anlatamıyorum ya da anlamak istemiyor
Sen peki bu kadar uzatacak mısın de bende ailesiyle görüşmüyorum asla konusunu açmaz açamaz da istemiyorum net bu kadar.

Merhaba ben 1 yıllık evliyim
Eşimle severek evlendik aşık değildim, mantık evliliği de değildi iyi bir adam olarak sevdim ve çok hızlı bir kararla bir yıllık sevgililiğin ardından evlendik. Kv bir aylık gelinken burnumdan getirdi hem de suçum olmayan bir şeyde. İnanılmaz bir kültür farkı ve cimrilik vardı, ilk oğulları olmasına rağmen düğün bile yapmadı her şeyi bize yıktılar. Hal böyle olunca ben de onları ne çeyiz dizmeye ne gelinlik bakmaya çağırmadım tabi bu da sonradan olay oldu. Evliliğimin ilk zamanları hep geçmişi özledim normaldir dedim ve bastırdım ama bir süre sonra hem yetersiz olduğumu düşündüm hem de evliliğin bana göre olmadığını düşünmeye başladım ve bir kaç gün babamın evinde kaldım. Benim annem yok ve çok çetrefilli boşanmalı kavgalı bir evde büyüdüm. Neyse sonra geri eve döndüm çünkü eşimin somut bir kavga veya boşanmaya gerek duyacağım bir sebep yoktu çevremde herkes büyü vs yapılmış sana kv olabilir falan dediler ben inanmam öyle şeylere ama bir süre sonra bu düşünceler geçince iyi ki boşanmamışım dedim gerçekten ne vardı öyle düşündüren diye kendimi yedim durdum pişman olmaktan çok korkuyorum çünkü. Evlenmeden önce çalışıyordum evlenince ayrıldım eşim cimri bir adam babası gibi yani gördüğü o deyip idare etmeye çalışıyorum, maddi olarak her şeyi ben yaptım eşimin borcuna kadar ödedim yine çalışıyor olsam asla esirgemem ama artık eşimin en ufak sebeplerle kavga çıkarması ailesinin yanlışlarına rağmen üstüme gelmesi bu cimriliği aşırı kültür farkı ortak zevk alanının azlığı düşünce farklılıkları beni yoruyor yarın öbür gün çocuğum olsa ondan da maddi olarak esirgeyeceğinden, sorumsuz davranacağından korkuyorum o zaman daha da kötü hissederim biliyorum. Çocuk çok istememe rağmen ona güvenmiyorum bu sebeple bekliyorum ama herkes sonunuz yok diyor. ona çok alıştım ama aşık değilim üzülüyorum o üzülecek ayrılırsak diye ama çok takacak gibi de davranmıyor ne yapacağımı şaşırdım daha yazamadığım çok şey var bunaltmak istemedim boşansam yeni bir hayat diyorum kendim için ama en çok onu düşünüyorum ne olacak benim sonum :KK43:

çocuk demeyeydin iyiydi.. yani bu kadar derde hala çocuk istenmemeli mesela..
çözüm basit yahu boşan..

Bu adamın neresi iyi ya ?
Ya saf biridir normalde yani yönlendirilmeye daha doğrusu yap dersem şöyle olsun dersem ( ki ben hep mantıklı ve faydasına olan şeyleri söylerim ) kabul eden biri ama bu huyu değişmeye başlıyor gibi bana sürekli hep senin dediğin oluyor benim sözümün hiç hükmü yok ha ben ha sokakta köpek diyor ben de böyle düşünmemen için daha da dikkat edeceğim her şeyde fikrini alacağım dedim dikkat de ediyorum ama taviz verdikçe daha da fazlasını bekliyor evet benim hatam biraz kontrolcü olmak ama en başından beri böyleydim ben ve bu huyum sayesinde kendine ailesine maddi olarak yük bile olmadım o zamanlar işine gelenler şimdi yönetemezsin beni demeye başlayınca ben çıldırıyorum bu sonradan olan bir şey değil ki kendimi suçladığım şeyler de var ama onunla parasından harcarken bile eşi gibi hissedemiyorum Yani sanki yükmüşüm gibi hissediyorum :KK43:

Aşk evliliği değil mantık evliliği değil ee kardeş sen evlenmek için evlendin yani. Kültür farkı varmış neden bile bile lades dedin ki ? Hani tek oğulları dahi olsa size düğün yapmak zorunda değiller zaten mesela. Ama eşiniz de size karşı cimri sanırım. Çocuğunuz olursa da değişmez en azından bunu tahmin etmişsiniz.

anı bır kararla bır yıl sonra evlendık dıyorsunuz da 1 yıl bırını tanımak ıcın cok yeterlı bır zaman bazı seylerını bıle bıle gore gore secerek evlenmıssınız aslında
bırde gergınlıkler yasayınca ortada gercekten hatırı sayılır bır sebep yoksa baba evıne gıtmeyın gıttıysenız de tavrınız net olsun gerı donmeyın gıdıp gelmeler ısı evcılık oyununa dondurur evlılık kurumuna bır saygı onun agırlıgına yakısır davranmak gerekır en azından herkes kendı ustune dusenı yapmalı sonradan dusunup gercekten bu kadar ne var deyıp pısman olup donmussunuz evınıze keske evden cıkmadan yeterınce dusunseydınız evlenecek kadar buyudunuz sonucta

yıpratmayın evlılıgı, kocanız madem cımtı gırın ıse ? sız kendınız bırakmıssınız ısı tekrar baslayın kayınvalıde dıs kapının mandalı mesafelı durursunuz mecbur kaldıgınızda gorusmenız gerekırse, ıdare eder yav he he sen haklısın der gecersınız kısılıgınıze hakaret mı edılıyor o zaman gorusmeyı kesersınız esınızı secım yapmak zorunda bırakacagınız konu olmamıs kı o noktaya da sız getırmeyın daha sakin olun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X