Evlenme Kararınızdan Ne Kadar Emindiniz?

NeuroCathy

❤.❤ Çoook şükür Allah'ım ❣
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
2.819
4.746
Arkadaşlar,
Evet sorum bu evlilik kararı aldık, yakında nişanlanacağız ama ben kendisinden hala emin değilim. Anneme sordum babamdan emin miydin zamanında diye çok emindim diye cevap verdi...Herkes böyle miydi gerçekten? Ya da mutlu evlilikler böyle mi başlıyor? Şu konularda kafam hiç çalışmıyor doğrusu...Eş seçimi konusuna ne zaman aşkı bırakıp da mantık çerçevesinden bakmaya başladığımı da bilmiyorum...Acaba yanlış kişiyle mi evlilik planındayım kafam çok karışık.... Siz bu süreçte nasıldınız kafanız karışık mıydı?Yoksa annem gibi çok mu nettiniz?

Arkadaşlar,
Evet sorum bu evlilik kararı aldık, yakında nişanlanacağız ama ben kendisinden hala emin değilim. Anneme sordum babamdan emin miydin zamanında diye çok emindim diye cevap verdi...Herkes böyle miydi gerçekten? Ya da mutlu evlilikler böyle mi başlıyor? Şu konularda kafam hiç çalışmıyor doğrusu...Eş seçimi konusuna ne zaman aşkı bırakıp da mantık çerçevesinden bakmaya başladığımı da bilmiyorum...Acaba yanlış kişiyle mi evlilik planındayım kafam çok karışık.... Siz bu süreçte nasıldınız kafanız karışık mıydı?Yoksa annem gibi çok mu nettiniz?
Ben çok nettim

Arkadaşlar,
Nikah salonuna girerken kafamda şarkı dönüyordu "Bindik bir alametee, gidiyoz kıyametee" diye :KK70: Bilmem anlatabildim mi :KK70:

Aşırı nettim ben, ben ilk görüşte aşık oldum tanıdıkça daha da netleştim hatta ablam şey demişti insan kaderindeki kişiyi bulunca bi dumur olurmuş falan tam olarak onu yaşadım bi tuhaf oldum o his bu his demek dedim, iyi ki de onunlayım♥
ben o hissi lisede yaşadım ya dasdsd bu çocuk benim kaderim filan dedim
nerede kaderim suratıma bile bakmadı geçti gitti :))

ben o hissi lisede yaşadım ya dasdsd bu çocuk benim kaderim filan dedim
nerede kaderim suratıma bile bakmadı geçti gitti adsdasd
Ehehe belki yanlış bi histir o ergenlik zamanlarında canım, ama emin değilsen ters bişeyler vardır bence, çünkü evlilik bu bi acaban bile olmamalı

Ehehe belki yanlış bi histir o ergenlik zamanlarında canım, ama emin değilsen ters bişeyler vardır bence, çünkü evlilik bu bi acaban bile olmamalı
ayrılmayı bile düşünüyorum şu sıra açıkçası her küçük hareketi batıyor
çok sorunlu olmamasına rağmen
şımarıklık mı yapıyorum:KK43:((

ben ona sevgi anlamında güvenmek anlamında netim
ancak konu aşka gelince eski pırpır kalbim yok ona karşı
evlenmeyi düşündüğüm kişinin bana olan ilgisinden sevgisinden yana pek kafam karışık değil o konuda emin gibiyim. kendimden emin değilim korkuyorum galiba. daha önce çok aşık olduğum insanla evlilik düşündüğümde de emin değildim.

Karşınızdaki kişiden nasıl çok emin olabilirsiniz ?

Asla yapmam sandığımız şeyleri kendimiz bile yapabiliyorken..

Çok saçma bir durum bu.

Ben emin falan değildim.
Emin değilken bile bana pahalıya patlayan hayal kırıklıklarım oldu.

Hassas bir dönemdeydim, kovduğum halde yanımda oldu, yapıştı eşim bana.
Erkekler tarafından hiç bir zaman yapışılan bir kadın olmadım.
Genellikle kolaylıkla vazgeçtiler benden.
Eşimin tüm arızalarıma rağmen bana yapışması ona evet deme nedenimdir sanırım.

X