Evlenme teklifi ve kabulu ardından gelen mantıksal sorgulama evresi 17 yaş farkı sorunu

Farkındaysanız ilerde düşünürsem dedim böyle karşılaşıp falan. Yoksa ben öğretmenlerimden bazıları ile görüşüyorım hala hatta bi tanesi ücretli öğretmenlik yaparken müdürüm oldu heo kızım dedi bana. Diğer türlüsü iğrenç zaten. Sizinki aşk mıdır bilemem ama karşı tarafınki asla olamaz. Önyargı da değil bu görünen köy. Bakıyosun çıtır tabir edilen kızın yanında bir amca. Biz ruha aşık olduk da o kadar yaş farkı olunca bir anlam ifade etmiyor. Eskide yaşasak neyse de. Şimdi görüntü kirliliği. Bir de toplumsal norm var kadın üç yaş büyük olsa cık cık yapanlar böyle durumlarda susuveriyo ya ifrit oluyorum. Bu da sizin gibi amcalarla evleneler sayesinde oluyo biraz da. İstediğim yere yazarım görmezden gelin. Amcayla mutluluklar

Kafanızda nasıl bir insan modeli çizdiniz merak ediyorum açıkcası bahsettiğim insanla yan yanayken görüntü kirliliği oluşturduğumu hiç düşünmedim zira gayet güzel tepkiler alıyoruz yaşını göstermemesinin avantajı, kadın erkek arası yaş farkına kendim ön yargılı bakmadığım için kadın büyük olmuş erkek çok sorun değil benim için zira yakın çevremde örnekleri var, ben başkasına ön yargıyla yaklaşmadım öğretmenim olması tanışma sebebi benim hayranlığımın başlangıcı bu bireye başka yerde tanışıp sohbet ortamım olsaydı yine aynı hayranlığı duyardım zira sıradan bir insanın anlayamayacağı bi saygı ve empatiye sahip neyse kısacası onlar sizin yorumlarınız evet istediğiniz yerde yazın çizin ama tek tavsiyem ön yargılı yaklaşmayın.

="calkusu, post: 44750269, member: 532913"]Kafanızda nasıl bir insan modeli çizdiniz merak ediyorum açıkcası bahsettiğim insanla yan yanayken görüntü kirliliği oluşturduğumu hiç düşünmedim zira gayet güzel tepkiler alıyoruz yaşını göstermemesinin avantajı, kadın erkek arası yaş farkına kendim ön yargılı bakmadığım için kadın büyük olmuş erkek çok sorun değil benim için zira yakın çevremde örnekleri var, ben başkasına ön yargıyla yaklaşmadım öğretmenim olması tanışma sebebi benim hayranlığımın başlangıcı bu bireye başka yerde tanışıp sohbet ortamım olsaydı yine aynı hayranlığı duyardım zira sıradan bir insanın anlayamayacağı bi saygı ve empatiye sahip neyse kısacası onlar sizin yorumlarınız evet istediğiniz yerde yazın çizin ama tek tavsiyem ön yargılı yaklaşmayın.
Hımm kendinizi de övdünüz arada yani sıradan insanın anlamayacağı şeylere sahip diye. Gözümde 42 yaşında bir adam canlandı. 30 göstermiyor ya bu adam. Önyargı da değil bu 17 yaşı saklayamazsınız. Hadi şimdi sakladınız 10 sene sonra imkansız yani.

Hımm kendinizi de övdünüz arada yani sıradan insanın anlamayacağı şeylere sahip diye. Gözümde 42 yaşında bir adam canlandı. 30 göstermiyor ya bu adam. Önyargı da değil bu 17 yaşı saklayamazsınız. Hadi şimdi sakladınız 10 sene sonra imkansız yani.

hanımefendi benim kendimi övmek gibi derdim olsa çok daha farklı konuşmalar yapardım burada. ikincisi yaşını saklamak gibi bi derdim olsa daha farklı anlatırdım olayları ve evet çok rahat 30 35 yaş arası bi sayı söylenebilir zira hiç kimseyle karşılaşmadık henüz girdiğimiz ortamda yaşını söylediğimiz de inanan insanla. şimdi göstermeyen yaşını 10 yıl sonra mı gösterecek acaba ? benim kendimi ya da onu övmek gibi bi amacım yok sosyalizme dayalı iki doğal insanız temelinde olay bundan ibaret, birbirimizle bir ömür yaşamanın hayalini kurduğumuzda huzur duyuyorsak ikimizde etrafımdakilere de eminim yansıyacaktır bu huzur ve mutluluk.

="calkusu, post: 44751292, member: 532913"]hanımefendi benim kendimi övmek gibi derdim olsa çok daha farklı konuşmalar yapardım burada. ikincisi yaşını saklamak gibi bi derdim olsa daha farklı anlatırdım olayları ve evet çok rahat 30 35 yaş arası bi sayı söylenebilir zira hiç kimseyle karşılaşmadık henüz girdiğimiz ortamda yaşını söylediğimiz de inanan insanla. şimdi göstermeyen yaşını 10 yıl sonra mı gösterecek acaba ? benim kendimi ya da onu övmek gibi bi amacım yok sosyalizme dayalı iki doğal insanız temelinde olay bundan ibaret, birbirimizle bir ömür yaşamanın hayalini kurduğumuzda huzur duyuyorsak ikimizde etrafımdakilere de eminim yansıyacaktır bu huzur ve mutluluk.
Tamam 30-35 gösteriyodur. Savunma mekanizmaları üretmeyelim hemen. Zaten Amcayla evlenince huzur duyulur heralde başka ne duyulacaktı. Ciltteki kolajen üretiminden şundan bundan da bahsetmeyeceğim şimdi. Amcayla mutluluklar tekrar.

Cevremde var yas farki olan evliler hatta erkek karisinin daha cok kiymetini biliyor amaa asil sorun bence karsindaki kisi gercekten senin ona hayran oldugun kadar mukemmel birimi. Cunku insan hayranlik duydugu kisiyi gozunde cok buyutur ama ayni evde yasayinca yani evlenince goreceksinki o kisiyle senin kafanda yasattigin kisi farkli insanlar. Asil sorun bu bence bunu iyi dusun

Cevremde var yas farki olan evliler hatta erkek karisinin daha cok kiymetini biliyor amaa asil sorun bence karsindaki kisi gercekten senin ona hayran oldugun kadar mukemmel birimi. Cunku insan hayranlik duydugu kisiyi gozunde cok buyutur ama ayni evde yasayinca yani evlenince goreceksinki o kisiyle senin kafanda yasattigin kisi farkli insanlar. Asil sorun bu bence bunu iyi dusun

Gözümde büyüttüğüm doğrudur ama kişinin özünde var olanı bildiğim için aynı evin içinde çok kötü bir olay olsa bile bunun saygı ve empatiyle çözüleceğinden yanayım :)

Tamam 30-35 gösteriyodur. Savunma mekanizmaları üretmeyelim hemen. Zaten Amcayla evlenince huzur duyulur heralde başka ne duyulacaktı. Ciltteki kolajen üretiminden şundan bundan da bahsetmeyeceğim şimdi. Amcayla mutluluklar tekrar.

Teşekkürler savunduklarımla çok mutlu olacağıma eminim.

Teşekkür ederim :) Sorgulamak demeyelim de ilerde üzülmemek adına fazla detaylı düşünüyoruz
fazla detaylara takılmayın yarının nasıl olacağının garantisi yok (hepimiz için geçerli) bugün mutluysanız mutlu olmaya bakın .yoksa şu zalim dünyada mutlu olmak öyle kolay degil mutluysanız gerisi teferruattır

Bir öğretmen arkadasim var onunla eşi arasinda da 18 yaş var. Ama maşallah çok mutlular ve hala o ilk zamanki askla birbirlerine baktıklarını söylüyorlar.

Oha ya öğretmene aşık olmak nedir:KK47:

17 yaş çok fazla bence .....

fazla detaylara takılmayın yarının nasıl olacağının garantisi yok (hepimiz için geçerli) bugün mutluysanız mutlu olmaya bakın .yoksa şu zalim dünyada mutlu olmak öyle kolay degil mutluysanız gerisi teferruattır

Teşekkür ederim detayların can sıkmasını istemediğimzden düşünüyoruz ama evet mutluluğu bulmuşken kolay kaybetmeyi istemiyoruz :)

Gelişmeleri yazacağım demiştim :) Tatil nedeniyle memleketimdeydim babamla yüz yüze konuştuk o sordu ben anlattım konuşmanın sonunda bi araştıralım bakalım soyunu sopunu hayırlısı dedi :) Galiba büyük bir adımı olumlu şekilde atmış olduk :)

17 yaş gerçekten ciddi bir fark, evlenince farkı hissedebilirsiniz.
Şimdi göründüğü gibi olmayabilir herşey.

17 yaş gerçekten ciddi bir fark, evlenince farkı hissedebilirsiniz.
Şimdi göründüğü gibi olmayabilir herşey.

Hissetmeyedebilirim olumsuz düşüncelerle yaklaşarak mutluluğumu ellerimle itedebilirim ben biraz bardağın dolu tarafından görmeye gayret edenlerdenim :)

Ayy lütfen evlen. Ben de ortaokul öğretmeniyim öğrencilerimle aramda 17 yaş bile yok. Şöyle düşündüm ilerde ben bunlardan biriyle evlenmeyi düşünsem gider köprüden atlarım. O nasıl bişey ya çocukluğunu biliyo... ıyy midem kalktı yemin ederim. Onu geçtim 17 yaş ne. Biraz zorlasan baban olurmuş. Kendinde öğretmensin bir de nasıl mantığın alıyor. Ben bu kadar yaş farkına rağmen evleneni aptal görüyorum kusura bakma. Yolda görünce de bi şeyler oluyor.
Üslubunuz gereksiz derecede agresif. Niçin saygı duymuyorsunuz? Yargılamak ne kadar kolay, etiket yapıştırmak, kendi görüşünüze uymuyorsa aşağılamak...
Bi Hadis-i Şerif der ki "İnsan kınadığını yaşamadan ölmez." Hayatın ne getireceğini de, insanların içini de bilemezsiniz. Size bu tarz konuşma hakkını kimse vermedi. Sözleriniz incitici ve itici.

="desifre, post: 45112687, member: 396723"]Üslubunuz gereksiz derecede agresif. Niçin saygı duymuyorsunuz? Yargılamak ne kadar kolay, etiket yapıştırmak, kendi görüşünüze uymuyorsa aşağılamak...
Bi Hadis-i Şerif der ki "İnsan kınadığını yaşamadan ölmez." Hayatın ne getireceğini de, insanların içini de bilemezsiniz. Size bu tarz konuşma hakkını kimse vermedi. Sözleriniz incitici ve itici.
Bana yolda öyle çift görünce itici geliyor. Aslında olay o da değil. Burda konular da gördüm sevdiğim adamla aramda 9 yaş var diyen üyeye çoğu kadın cık olmaz yaptı mesela. Temel sorun bu bende. Azalarak değil birden bitmesini istiyorum bu olayın. Adamlar kızları hatta torunları yaşlarındaki kadınlarla evlenmesin sevgili olmasın, nasıl kadın beş yaş büyük dahi olsa toplum laf ediyor buna da etsin. Ayıp sayılsın hepimiz ayıp sayalım. Bu üye kendi isteği ile ilkokul öğretmeni ile evleniyor olabilir-ama cidden hiç hoş değil- istekleri dışında evlendirilenler var. Niçin kadınlar, toplum normal görüyor. Bence değil. Adam 60ında olacak kadın 40 . Fiziki ve ruhi durumlarının aynı olacağını düşünmüyorum. Ya iki türlü de normal görülsün kadınlar etiketlenmesin aaa büyükmüş adamdan diye ya da diğeri de hoş olmasın. Benim derdim toplumun iki yüzlülüğü, çifte standardı, kadının ezilmesiyle. Diğer dediğimde var tabii o kadar yaş farkı iki tarafta da hoş durmuyor. Düğünlerine gitsem damat nerde diye bile sorulabilir ya da gelin nerde diye

Bana yolda öyle çift görünce itici geliyor. Aslında olay o da değil. Burda konular da gördüm sevdiğim adamla aramda 9 yaş var diyen üyeye çoğu kadın cık olmaz yaptı mesela. Temel sorun bu bende. Azalarak değil birden bitmesini istiyorum bu olayın. Adamlar kızları hatta torunları yaşlarındaki kadınlarla evlenmesin sevgili olmasın, nasıl kadın beş yaş büyük dahi olsa toplum laf ediyor buna da etsin. Ayıp sayılsın hepimiz ayıp sayalım. Bu üye kendi isteği ile ilkokul öğretmeni ile evleniyor olabilir-ama cidden hiç hoş değil- istekleri dışında evlendirilenler var. Niçin kadınlar, toplum normal görüyor. Bence değil. Adam 60ında olacak kadın 40 . Fiziki ve ruhi durumlarının aynı olacağını düşünmüyorum. Ya iki türlü de normal görülsün kadınlar etiketlenmesin aaa büyükmüş adamdan diye ya da diğeri de hoş olmasın. Benim derdim toplumun iki yüzlülüğü, çifte standardı, kadının ezilmesiyle. Diğer dediğimde var tabii o kadar yaş farkı iki tarafta da hoş durmuyor. Düğünlerine gitsem damat nerde diye bile sorulabilir ya da gelin nerde diye
Temel kaygınızın bu olması kabul edilebilir ama mesajınızı bir daha okursanız maalesef bu bahsettiğinizden çok farklı bir anlam çıkıyor. Ben de karşıyım kızlarımızın istekleri dışında kendilerinden oldukça büyük yaşta insanlarla evlendirilmelerine. Fakat bu durumla alakası olmayan bir olgu bu. Yani bahsettiğiniz durum toplumsal bi yaramız. Genelleme üzerinden gidip kendi isteğiyle yaş farkından dolayı evlenen insanları ayıplayacağımıza; evlendiren baskı kuran insanları toplumdan dışlamak daha doğru değil mi? Toplum dışına itilmek yok sayılmak bir insanın başına gelebilecek en kötü şeydir. Kendi istekleri ve sevgileriyle birleşen insanları değil, isteklerini görmezden gelen insanları insandan saymamak gerekli. Sonuçta kalbiniz yaş dinlemez öyle değil mi? Şahsen bana hiç demiyor kalbim " canım ben bi beğeniyorum ama onun nüfus kağıdıyla seninkinde yazan bir mi kontrol etmedim" diye.
Öğretmen olduğunuzu söylemişsiniz. Eminim aldığınız psikolojik eğitimler, hayat dersleri benden fazladır. Çocuklarımız size emanet, bu görüşü benimserseniz bu görüşü empoze edersiniz. Yani benim sizin gibi düşünmem bi nesle değil anca kendi çocuğuma en fazla arkadaş çevreme zarar verir ama sizin bir nesli etkileyebilir. Çocuklarımıza farklı fikirleri de kabul edebilme, bizden olmayana da saygı duyabilme hoşgörüsünü empoze edin. Bir yanlış varsa o yanlışa onu zorlayanlara yani kaynağına tepki göstermesini salık verin.

="desifre, post: 45116493, member: 396723"]Temel kaygınızın bu olması kabul edilebilir ama mesajınızı bir daha okursanız maalesef bu bahsettiğinizden çok farklı bir anlam çıkıyor. Ben de karşıyım kızlarımızın istekleri dışında kendilerinden oldukça büyük yaşta insanlarla evlendirilmelerine. Fakat bu durumla alakası olmayan bir olgu bu. Yani bahsettiğiniz durum toplumsal bi yaramız. Genelleme üzerinden gidip kendi isteğiyle yaş farkından dolayı evlenen insanları ayıplayacağımıza; evlendiren baskı kuran insanları toplumdan dışlamak daha doğru değil mi? Toplum dışına itilmek yok sayılmak bir insanın başına gelebilecek en kötü şeydir. Kendi istekleri ve sevgileriyle birleşen insanları değil, isteklerini görmezden gelen insanları insandan saymamak gerekli. Sonuçta kalbiniz yaş dinlemez öyle değil mi? Şahsen bana hiç demiyor kalbim " canım ben bi beğeniyorum ama onun nüfus kağıdıyla seninkinde yazan bir mi kontrol etmedim" diye.
Öğretmen olduğunuzu söylemişsiniz. Eminim aldığınız psikolojik eğitimler, hayat dersleri benden fazladır. Çocuklarımız size emanet, bu görüşü benimserseniz bu görüşü empoze edersiniz. Yani benim sizin gibi düşünmem bi nesle değil anca kendi çocuğuma en fazla arkadaş çevreme zarar verir ama sizin bir nesli etkileyebilir. Çocuklarımıza farklı fikirleri de kabul edebilme, bizden olmayana da saygı duyabilme hoşgörüsünü empoze edin. Bir yanlış varsa o yanlışa onu zorlayanlara yani kaynağına tepki göstermesini salık verin.
Tamam zorla evlendirenlere zaten tepki göstermeliyiz ama kızı yaşındakilerle evlenen adamlara ve evlendiği kişilere de sevgi var diye aa olur canım ne olacak dememeliyiz. Hele öğretmen ve eski öğrencisi aşkına hiç. Çünkü kızlarımız ne yazik ki hocalarına asistanlarına bayılıyor. Kesin herkesin sınıfında beş tane asistan vs aşık öğrenci vardır. Ben onun aşk olduğuna da inanmıyorum. Aşkla hayranlık karıştırılıyor bence.

="desifre, post: 45116493, member: 396723"]Temel kaygınızın bu olması kabul edilebilir ama mesajınızı bir daha okursanız maalesef bu bahsettiğinizden çok farklı bir anlam çıkıyor. Ben de karşıyım kızlarımızın istekleri dışında kendilerinden oldukça büyük yaşta insanlarla evlendirilmelerine. Fakat bu durumla alakası olmayan bir olgu bu. Yani bahsettiğiniz durum toplumsal bi yaramız. Genelleme üzerinden gidip kendi isteğiyle yaş farkından dolayı evlenen insanları ayıplayacağımıza; evlendiren baskı kuran insanları toplumdan dışlamak daha doğru değil mi? Toplum dışına itilmek yok sayılmak bir insanın başına gelebilecek en kötü şeydir. Kendi istekleri ve sevgileriyle birleşen insanları değil, isteklerini görmezden gelen insanları insandan saymamak gerekli. Sonuçta kalbiniz yaş dinlemez öyle değil mi? Şahsen bana hiç demiyor kalbim " canım ben bi beğeniyorum ama onun nüfus kağıdıyla seninkinde yazan bir mi kontrol etmedim" diye.
Bir de demiştim ki o zaman kadınlar da kendinden on küsür yaş küçük biriyle birlikte olunca ya da sevince insanlar " yok erkekler geç olgunlaşır, kadınlar çabuk çöker" vs bıd bıd ikiyüzlülükleriyle konuşmasınlar. Öğrencilerime de tabii ki böyle bişey demem yaşlarına uygun değil çünkü

X