Evlenme teklifi ve kabulu ardından gelen mantıksal sorgulama evresi 17 yaş farkı sorunu

Bir de demiştim ki o zaman kadınlar da kendinden on küsür yaş küçük biriyle birlikte olunca ya da sevince insanlar " yok erkekler geç olgunlaşır, kadınlar çabuk çöker" vs bıd bıd ikiyüzlülükleriyle konuşmasınlar. Öğrencilerime de tabii ki böyle bişey demem yaşlarına uygun değil çünkü
Düşünceleri böyle kalıplara sokma taraftarı değilim ben, bu yüzden size katılmıyorum. Ben insan olarak annemin karnından tek doğdum, mezara da tek başıma gireceğim, ahirette de günahlarımı ben çekeceğim. Bu sebeple beni yargılamak hiç kimseye düşmez. Ben ergin bir birey olarak kendi kararlarımı kendi başıma verebilmeliyim. Yol göstermek için konuşabilirsiniz tabi ki, yorumlanması için açılmış bir konu bu ama sınırları aşmamak kaydıyla. İnsanın kişiliğine ve onuruna ters düşmemek kaydıyla. Laflarınızın sonucunun nereye gideceğini bilemezsiniz. Burda birçok konuda insanlar hemen saldırıp dalga geçiyorlar. İlgili insanın burda edilen bir laf yüzünden ağladığını, depresyona girdiğini en kötüsü kendine zarar verdiğini düşünsenize. Hiç kimseyi tanımıyoruz burda, bu konu için değil ama yargıladığınız başka konu için varsayın ki kız kardeşiniz konuyu açan; ne kadar hoşunuza gider? Biraz saygı göstermenin bir zararı olmaz.

Tamam zorla evlendirenlere zaten tepki göstermeliyiz ama kızı yaşındakilerle evlenen adamlara ve evlendiği kişilere de sevgi var diye aa olur canım ne olacak dememeliyiz. Hele öğretmen ve eski öğrencisi aşkına hiç. Çünkü kızlarımız ne yazik ki hocalarına asistanlarına bayılıyor. Kesin herkesin sınıfında beş tane asistan vs aşık öğrenci vardır. Ben onun aşk olduğuna da inanmıyorum. Aşkla hayranlık karıştırılıyor bence.

Yargılamalarınızı kendinize saklar mısınız lütfen! Aşk dediğimiz duyguyu niceleri tanımlayamamış sizin yapacağınız tanımlama da beni hiç ilgilendirmiyor.
Ben hissettiğim duygularımdan düşüncelerimden isteklerimden eminim. Uzaktan nasıl göründüğü de zerre umrumda değil özellikle de sizin gibi yargılayıcı konuşan insanların.

Eşitlikten yana bir birey oldum hala da öyleyim ben kendimden yaşça büyük bir adama aşık olabiliyorsam bir erkek de kendinden yaşça büyük bir kadına aşık olabilir duygular bunlar kontrol edemezsiniz.

="calkusu, post: 45145942, member: 532913"]Yargılamalarınızı kendinize saklar mısınız lütfen! Aşk dediğimiz duyguyu niceleri tanımlayamamış sizin yapacağınız tanımlama da beni hiç ilgilendirmiyor.
Ben hissettiğim duygularımdan düşüncelerimden isteklerimden eminim. Uzaktan nasıl göründüğü de zerre umrumda değil özellikle de sizin gibi yargılayıcı konuşan insanların.

Eşitlikten yana bir birey oldum hala da öyleyim ben kendimden yaşça büyük bir adama aşık olabiliyorsam bir erkek de kendinden yaşça büyük bir kadına aşık olabilir duygular bunlar kontrol edemezsiniz.
Hayır niye emir kipiyle konuşuyorsunuz ki? Yargılayıcı da değilim ama bu konu midemi bulandırıyor napayım. Kaç senedir de şuraya üyeyim bu yaş farkı konularını sert eleştiririm. Amcamla o kadar yaş farkı yok aramda. Ilgilendirmiyorsa da yazmayın madem tutup yazınca pek ilgisiz de görünmüyorsunuz. İstediğinizle evlenin bana itici geldiğini söylemek suç mu? Evet o kadar yaş farkı itici geliyor kızların Ayy hocam çok yakışıklı aşık oldum galiba demesi klişe geliyor.

Hayır niye emir kipiyle konuşuyorsunuz ki? Yargılayıcı da değilim ama bu konu midemi bulandırıyor napayım. Kaç senedir de şuraya üyeyim bu yaş farkı konularını sert eleştiririm. Amcamla o kadar yaş farkı yok aramda. Ilgilendirmiyorsa da yazmayın madem tutup yazınca pek ilgisiz de görünmüyorsunuz. İstediğinizle evlenin bana itici geldiğini söylemek suç mu? Evet o kadar yaş farkı itici geliyor kızların Ayy hocam çok yakışıklı aşık oldum galiba demesi klişe geliyor.

Sizin yaptığınız yorumlardan dolayı aşk olduğuna inanmıyorum diye insanları tanımadan duygularını bilmeden yargılıyorsunuz. Ben yazdım fikirlerinizi bekledim sadece içinizdeki kötülüklerinizi kusmanızı değil.

="calkusu, post: 45146716, member: 532913"]Sizin yaptığınız yorumlardan dolayı aşk olduğuna inanmıyorum diye insanları tanımadan duygularını bilmeden yargılıyorsunuz. Ben yazdım fikirlerinizi bekledim sadece içinizdeki kötülüklerinizi kusmanızı değil.
kötülük falan kustuğum yok gelip sizi ayırmaya çalışmıyorum sonuçta. Fikrim bu böyle düşünen de çok var. Kötü olsam kadınlar kendinden büyüklerle para için evleniyor vs derim. Ama demiyorum tamamen olgunlaşmadıklarından ya da başka sebepten bilmiyorum. Mutluluklar

kötülük falan kustuğum yok gelip sizi ayırmaya çalışmıyorum sonuçta. Fikrim bu böyle düşünen de çok var. Kötü olsam kadınlar kendinden büyüklerle para için evleniyor vs derim. Ama demiyorum tamamen olgunlaşmadıklarından ya da başka sebepten bilmiyorum. Mutluluklar

Kötülük kusmak dediğim gelip ayırmaya çalıştınız değil hala kırıcı konuşuyorsunuz. Bakın size anlatılmaya çalışılan da bu ben sizi tanımıyorum siz beni ancak kullandığınız kelimeler söylemleriniz kırıcı bu yüzden isterseniz kötü birşey söylemedim deyin seçtiğiniz cümleler nedeniyle kötü algılanıyorsunuz.

Teşekkür ederim :) Sorgulamak demeyelim de ilerde üzülmemek adına fazla detaylı düşünüyoruz
onemli olan yas farki degil size olan sevgi saygisi ve sizi tasiyabilmesi. 17 yas cok evet ama mutluysaniz ve aileniz sorun etmiyorsa bence olablilir :)

onemli olan yas farki degil size olan sevgi saygisi ve sizi tasiyabilmesi. 17 yas cok evet ama mutluysaniz ve aileniz sorun etmiyorsa bence olablilir :)

Ailemde benden yana çok şükür kalmadı çok problem :) Teşekkür ederiz rabbim dileyen herkese bu mutluluğu nasip etsin :)

Konuyu buradan yeniden açmak yanlış mı bilmiyorum ama ilerleme durumunuzu merak ettim..
Benzer bir durum yaşıyorum.. Sizin gibi açık görüşlü ve empati kurabilen üyelerden fikir almak istiyorum.

25 yasındayım ve 16 yaş büyük birisi var hayatımda.. önceden yadırgardım ama başına gelince anlıyor insan..
benim durumumun bir farkı daha.. o daha önce 1 evlilik yapmış, bir oğlu var (annesinde kalıyor) .
ilişkimiz 5 aylık daha ama şimdiden evlilikle ilgili çoğu şeyi konuştuk .. sırf uyuşamadığımız bir konu falan çıkar diye..
aileme durumu açtım, çevremizden ismen tanıdıkları biriydi. niyetimizi ve tanımak istediğimizi söyledik..
Direk olumsuz karşıladılar, görüşmeyi kesmeye zorladılar beni de onu da .. görüşmemeyi denedik de başaramadık.. Çevremizde bizi destekleyen ortak dostlarımız, tanıdıklarımız var ama bir işe yaramıyor ailem üzerinde.
şuan gizli görüşüyoruz, huzursuzuz böyle de.. ailemi hiçkimse için üzmem ama ondan da kopamıyorum.

Böyle bir platformdan sert eleştiriler okumak istemiyorum. Sadece ablam yada kardeşim gibi fikirlerinizi yumuşak bir dille yazar mısınız?

Konuyu buradan yeniden açmak yanlış mı bilmiyorum ama ilerleme durumunuzu merak ettim..
Benzer bir durum yaşıyorum.. Sizin gibi açık görüşlü ve empati kurabilen üyelerden fikir almak istiyorum.

25 yasındayım ve 16 yaş büyük birisi var hayatımda.. önceden yadırgardım ama başına gelince anlıyor insan..
benim durumumun bir farkı daha.. o daha önce 1 evlilik yapmış, bir oğlu var (annesinde kalıyor) .
ilişkimiz 5 aylık daha ama şimdiden evlilikle ilgili çoğu şeyi konuştuk .. sırf uyuşamadığımız bir konu falan çıkar diye..
aileme durumu açtım, çevremizden ismen tanıdıkları biriydi. niyetimizi ve tanımak istediğimizi söyledik..
Direk olumsuz karşıladılar, görüşmeyi kesmeye zorladılar beni de onu da .. görüşmemeyi denedik de başaramadık.. Çevremizde bizi destekleyen ortak dostlarımız, tanıdıklarımız var ama bir işe yaramıyor ailem üzerinde.
şuan gizli görüşüyoruz, huzursuzuz böyle de.. ailemi hiçkimse için üzmem ama ondan da kopamıyorum.

Böyle bir platformdan sert eleştiriler okumak istemiyorum. Sadece ablam yada kardeşim gibi fikirlerinizi yumuşak bir dille yazar mısınız?

Sizin durumunuz bizden biraz farklıymış pek yorum yapamıycam o yüzden eğer sevgilimde bi evlilik geçirmiş çocuğu falan olsaydı ailemin tepkisi de aynı olurdu muhtemelen onun hiç evlenmemiş olması avantajdı bizim için.

Güncelleme yapmayı unutmuşum telaştan :) 27 nisan nişanlandık :) 28- 29 Ekimde düğünümüz inşallah :)

bana göre doğru olanı yapmışssınız geçen yılları ve gelecek olan yılları şimdş düşünmek doğru değil
kafanın uyuşması önemli
tebrik ederim mutluluklar dilerim

Sanaldan konuşma, şarkılar türküler... İple çekilen buluşmalar..

Gerçekten birlikte 1 yıl geçirin ve sonra karar verin bence..

sızdekı seyın ask oldugunu zannetmıyorum .
sadece bır takıntı .
elde edemedıgınız ıcın ıcınızde yıllarca buyumus
elde edıncede sorgulamamlar baslamıs

ve bence 17 yas bır sorun .

Sanaldan konuşma, şarkılar türküler... İple çekilen buluşmalar..

Gerçekten birlikte 1 yıl geçirin ve sonra karar verin bence..

sızdekı seyın ask oldugunu zannetmıyorum .
sadece bır takıntı .
elde edemedıgınız ıcın ıcınızde yıllarca buyumus
elde edıncede sorgulamamlar baslamıs

ve bence 17 yas bır sorun .

Marttan beri isvecteyim dil eğitimi için zaten temmuzda döndüm.

Yaşadıkça aşk olduğundan daha da emin oluyor insan mutluluğundan özellikle :)

bir yıldan fazladır şu siteye üye girişi yapmıyordum, sırf size cevap yazmak için giriş yaptım. siz de benim midemi bulandırdınız. ne kadar terbiyesiz bir üslup, ne kadar saldırgan bir tavır içindesiniz, bu ne cüret ya. haddinizi bilin.

konu sahibi arkadaşım ömür boyu mutluluklar diliyorum size. kimseyi takmayın, içinizden geldiği gibi yaşayın.

="bittersweets, post: 47300386, member: 174825"]bir yıldan fazladır şu siteye üye girişi yapmıyordum, sırf size cevap yazmak için giriş yaptım. siz de benim midemi bulandırdınız. ne kadar terbiyesiz bir üslup, ne kadar saldırgan bir tavır içindesiniz, bu ne cüret ya. haddinizi bilin.

konu sahibi arkadaşım ömür boyu mutluluklar diliyorum size. kimseyi takmayın, içinizden geldiği gibi yaşayın.
benim üslubumu eleştirip bana karşı daha ağır üslup kullanmanızda ayrı bir ironi olmuş.

X