Evlenmeden ayni eede yasamak

20 sene evli kalan insanlar boşanıyor o yüzden sanki aynı evde olmak da çözüm değil.
Bence evlilik tam kumar şu an buraya yazan herkesin eşi bir gün başkasına aşık olup çekip gidebilir bunun bir garantisi yokki. Kaldi ki biz de başkasına aşık olup çekip gidebiliriz.
Evlenmeden illa yakından tanımak istiyorsanız bence tatile çıkın, bırakın her şeyi o planların.Yolda ya da tatilde kötü suprizler karşısında tepkisini görürsünüz.
Ah aynen kumar doğru kelime oldu cidden insan hayatının en büyük kararın riske atarak veriyor

Öncelikle hayat sizin hayatınız. Aynı evde yaşamak da tanımak bakımından daha iyi olur. Ama bizim ülke, millet buna kesinlikle hazır değil. Sevgilisiyle aynı evi paylaşan erkeklerin bile yüzde kaçı sonrasında evlilik düşünüyordur ki? Kızla yaşar amma evlenmeye gelince başkasıyla yakınlığı olmayan birini arar. Ben olsam böyle bir adım atmazdım, gene de karar sizin
Evet öyle cidden bunu anlayışla karşılayn belki bir tanesini buluruz ama ikincisi zor

Sadece buraya yorum yapcam.
Birlikte yaşamayı normal kabul edecek biri ile yaşanır zaten.
Ciddiyetsiz bulanla bi işiniz yokki.
Ama sadece istismar düşüncesi olan da olabilir.
Dikkat edin.
Demek istediğim aynı evde yaşıyoruz diye ilişkiyi laylomlom görüp evlilik konu olunca kaçan erkekler

Ben mantıklı buluyorum bu düşünceyi. Çünkü bir insanla 10 yıl boyunca sevgili olun, iyi tanıdığınızı zannedin aynı evin içine girdiğinizde farklı yönlerini keşfediyorsunuz. Evlilik ciddi bir müessese. Kavun değil ki koklayasın işte. Kimi şanslı çıkıyor, kimi büyük hayal kırıklığına uğruyor. Eğer öyle bir imkanınız varsa değerlendirin. Ömür boyu pişman olmaktansa, çevreden bir iki kişi konuşsun boşverin. Çünkü burası Türkiye. Kadının adı var. Her hareketiniz yargılanır. Bekarken aynı eve çıkarsın konuşurlar. Evlenip boşanırsın konuşurlar. Yazdıkça ümitsizliğe kapılıyorum ben ufak ufak uzaklaşıyorum. 🏃🏻‍♀️
İçim daraldı vallaa kdşke böyle olmasa

Bence mantıklı bir olay. Sık sık birbirimizin evinde kalıyorduk evlenmeden önce resmi olarak ortak evimiz olmadı ama bir sürü huyunu hep evde keşfettim. Aynı eve girmeden bir insanın gerçek yüzü gözükmez bence. Bir arkadaşım 5 yıllık ilişkiden 6 ayda boşanma davası açtı. İki tarafında ailesi baskıcı insanlardı, umarım baskıcı doğru kelimedir. Ayrı şehirlerde yaşıyorlardı. Belli bir saatte evde olmaları gerektiğinden ilişkilerinin 5 yılı cafede çay içmekle geçti. Evlendi sonra dedi ben hiç tanımamışım, e cafede oturmakla insan belli bir yere kadar tanınabiliyor. Aynı eve girmeden, tatile gitmeden, yolculuk yapmadan bir insanla evlenilmemeli bence
Evet ben de tüm ilişkim cafelerde geçsin istemiyorum en azından gidip gelme olmalı evde napıyor görmek için

Merhaba ✋🏻 Kotu biten iliskilerim yuzunden evlilikten iyice sogudum evlilik benim icin cok anlamli kutsal bir seydi yuva kurmakti ama artik oyle gormuyorum eskiden mutlu yuvamin hayalini kurardim simdi korkudan hayal bile edemiyorum hatta tek dusuncem evlendikten sonra esim berbat bir insan cikarsa? Bosandik ama ya bosandiktan sonra hala istedigim mutlulugu bulamazsam... daha evlenmeden bosanmayi dusunuyorum. Cocuklugum huzursuz bir aile ortaminda gecince benim de hayalim hep cok mutlu bir yuva kurmakti 💔 Eskiden daha kolaydi sanki simdi sosyal medyada sagolsun insanlar kendilerini olmadigi biri gibi gosteriyorlar zaten sosyal medyadan birisiyle tanisip gorusmeye sicak bakmiyorum iyice nefret ettim bu durumdan. Mesela okulda arkadas ortaminda birinden hoslaniyorum cok agirbasli, efendi duruyordu baya etkilwnmistim. Aksam arkadaslarla cocugun instagramini bulduk storylerini profilini gorunce isik hiziyla kactim o cocuktan 😂 Guzel bir iliskiye basliyorum hatta 1 yil guzel geciyor birbirimizi iyice alistigimiz icin daha fazla vakit gecirmeye basliyoruz ya da yazin okul falan da yok sık sık gorusuyoruz ve olanlar oluyor her gecen gun baska bir ozelligini gormeye basliyorum adamin. Suan evlilik dusunmesem de belki ilerde 1 yil icinde tanisip zamani geldi diye evlenebilirim. Evlilikten once ayni evde yasamaya baslayip sonra evlenenler var mi? Ayni evin icinde her seyi gorursunuz iyice tanirsiniz cunku ve evlilikte surpriz olmaz. 1 ay beraber yasadiniz rahatsiz eden davranislari oldu ve evleri ayirirsiniz, ayrilirsiniz bu kadar. Ailem cook karsi cikar ikna eder miyim bilmiyorum da hem Turkiyede de bazi erkeklerin buna ciddiyetsiz yaklastigini gordum 🤬 Bu bir cozum mu yoksa gereksiz bir yol mu olur
Ben yaşadım ama ailem bilmiyordu. Çünkü izin vermezlerdi
3 ay kadar beraber yaşadık sonra ben atanıp başka şehre gittim eşim oraya geldi evlendik. Evlendikten sonra sürpriz yaşamadım çünkü gayet eşim bildiğim gibiydi.
Ona biraz sürpriz oldu çünkü o 3 ayda hamarat falan davranmıştım evlendikten sonra bi baktı elini işe sürmek istemeyen bir hatun almış :KK70:

Ah aynen kumar doğru kelime oldu cidden insan hayatının en büyük kararın riske atarak veriyor
Maalesef hayatta hiçbir şey garanti değil o yüzden bir işe başlarken en kötü ihtimali dusunmeyi hic sevmem(ki bolca kötü ihtimal yaşayıp terapilerle normal hayata tutunmus biriyim bunu da söyleyeyim).

Aynı evde yaşamakla evliliğin aynı olduğunu düşünmüyorum. Sadece huyunu suyunu daha iyi öğrenirsiniz. Evlilik psikolojisi daha farklıdır bence.Onun ailesi sizin aileniz gibi faktörlerde var.Ben evli değilim ama böyle düşünüyorum. Arada evine gidip gelinebilir. Ama yinede aynı evde yaşamak kişinin kendi kararıdır.

20 sene evli kalan insanlar boşanıyor o yüzden sanki aynı evde olmak da çözüm değil.
Bence evlilik tam kumar şu an buraya yazan herkesin eşi bir gün başkasına aşık olup çekip gidebilir bunun bir garantisi yokki. Kaldi ki biz de başkasına aşık olup çekip gidebiliriz.
Evlenmeden illa yakından tanımak istiyorsanız bence tatile çıkın, bırakın her şeyi o planların.Yolda ya da tatilde kötü suprizler karşısında tepkisini görürsünüz.
Dediğine katılıyorum aynı evde 3-5 ayda belki çok bir şey anlaşılamayabilir ama aynı evde bir gün bile geçirmemiş iki insandan da daha fazla tanırlar birbirlerini bence.

Neden başkasına aşık olup çekip gidelim deme öyle ya :)
Bence evlilik (ya da ciddi bir ilişki) aşktan çok daha fazlasını içeriyor
Başka bağlar var, illa imza ile de olmuyor bana kalırsa. Karşındakine saygın, sadakatin, vefan, sevgin, kendine olan saygın, aradaki güven bağı gibi şeyler evliliği de ilişkiyi de ayakta tutan şeyler.

Dediğine katılıyorum aynı evde 3-5 ayda belki çok bir şey anlaşılamayabilir ama aynı evde bir gün bile geçirmemiş iki insandan da daha fazla tanırlar birbirlerini bence.

Neden başkasına aşık olup çekip gidelim deme öyle ya :)
Bence evlilik (ya da ciddi bir ilişki) aşktan çok daha fazlasını içeriyor
Başka bağlar var, illa imza ile de olmuyor bana kalırsa. Karşındakine saygın, sadakatin, vefan, sevgin, kendine olan saygın, aradaki güven bağı gibi şeyler evliliği de ilişkiyi de ayakta tutan şeyler.
Tabii asktan çok daha öte baglar var ama bence çiftlerin birlikte olmasını sağlayan Sey biraz da aynı frekansta olmalari. Bazen hiç nedensiz bu ortak enerji bagi bitebiliyor. ..bitmeyedebiliyor tabi ki.
Yani ayni evde de yaşasa ,tatile de çıksa hastalığında tramvasinda yanında da olsa gidecek olan kişi gider bitecek olan iliski biter bu karşılıklı 2 tarafin karakterinden bağımsız bence.
Ben eşimi ilk gördüğümde aşık olmasam da bur şekilde hep hayatimda olacağını biliyordum mesela sadece 10 dk sohbet ettik ve sanki yıllardır taniyor gibiydim....yani o aradaki enerji bazen cok farklı oluyor

Bende aynı eve girmeden bir insanı tam anlamıyla tanınmayacağı düşüncesindeyim fakat düşünce yapım ve inancım doğrultusunda ben evlenmeden aynı evde yaşamayı tercih etmem.Kaldı ki 5 yıl aynı evde yaşayın 10 yıl aynı evde yaşayın insan evladı bu her an herşey olabilir, olabiliyor da zaten hiçbirşeyin garantisi yoktur..

Bir de düşününce tek fark bir imza gibi geliyor bana.. Sonuçta adamla aynı evde yaşayacaksınız duygusal olarak bir bağınız olacak ne bileyim evlenip aynı evde yaşamakla evlenmeden yaşamak arasında bana göre fark yok.. Benim gözümde mutsuz bir evlilik varsa boşanmak da çok doğal ve normal bir süreç olduğu için boşanma olayına da çok aman aman büyük bir olay gibi bakmıyorum. Aradaki duygusal bağ iki şekilde de oluyor ayrılık psikolojisi evli olurum ya da olmam aynı şekilde yaşarım.

Ama tabi ki Çocuk için bir süre kesinlikle beklenmeli..Bu konudaki fikirlerim de bu yönde.. ben bu şekilde düşünüyorum ama herkesin fikri farklı tabiki.

Son düzenleme:
Benim düşüncem kesinlikle yaşamayın bazı arkadaşlar demiş insan eşini evlendikten sonra tanıyor doğru ama tam tanıması epey bir sene alıyor düşünsenize biriyle aynı evi paylaştınız ve olmadı ayrıldınız daha sonra birine aşık oldunuz dediniz ki bu fakat yeni sevgiliniz durumu kabullenemedi (çevremde yaşandı) şimdi Allah'ın emir ve yasakları kendini kandıranlar için çağ dışı oluyor sizde kendinizi kandırmayın bence...
Çağ dışı zaten. Bunu kabullenemeyecek insanla devam etmezler, biter gider.

Merhaba ✋🏻 Kotu biten iliskilerim yuzunden evlilikten iyice sogudum evlilik benim icin cok anlamli kutsal bir seydi yuva kurmakti ama artik oyle gormuyorum eskiden mutlu yuvamin hayalini kurardim simdi korkudan hayal bile edemiyorum hatta tek dusuncem evlendikten sonra esim berbat bir insan cikarsa? Bosandik ama ya bosandiktan sonra hala istedigim mutlulugu bulamazsam... daha evlenmeden bosanmayi dusunuyorum. Cocuklugum huzursuz bir aile ortaminda gecince benim de hayalim hep cok mutlu bir yuva kurmakti 💔 Eskiden daha kolaydi sanki simdi sosyal medyada sagolsun insanlar kendilerini olmadigi biri gibi gosteriyorlar zaten sosyal medyadan birisiyle tanisip gorusmeye sicak bakmiyorum iyice nefret ettim bu durumdan. Mesela okulda arkadas ortaminda birinden hoslaniyorum cok agirbasli, efendi duruyordu baya etkilwnmistim. Aksam arkadaslarla cocugun instagramini bulduk storylerini profilini gorunce isik hiziyla kactim o cocuktan 😂 Guzel bir iliskiye basliyorum hatta 1 yil guzel geciyor birbirimizi iyice alistigimiz icin daha fazla vakit gecirmeye basliyoruz ya da yazin okul falan da yok sık sık gorusuyoruz ve olanlar oluyor her gecen gun baska bir ozelligini gormeye basliyorum adamin. Suan evlilik dusunmesem de belki ilerde 1 yil icinde tanisip zamani geldi diye evlenebilirim. Evlilikten once ayni evde yasamaya baslayip sonra evlenenler var mi? Ayni evin icinde her seyi gorursunuz iyice tanirsiniz cunku ve evlilikte surpriz olmaz. 1 ay beraber yasadiniz rahatsiz eden davranislari oldu ve evleri ayirirsiniz, ayrilirsiniz bu kadar. Ailem cook karsi cikar ikna eder miyim bilmiyorum da hem Turkiyede de bazi erkeklerin buna ciddiyetsiz yaklastigini gordum 🤬 Bu bir cozum mu yoksa gereksiz bir yol mu olur
Sırf bunun için aynı evde yaşamayı doğru bulmuyorum nedeni şu ben evlenmeden önce aynı evde eşimle yaşadım ama boşandım evlenmek ve aynı evde yaşamak çok farklı maalesef Türkiyede evlenince sülaleyle evlendiğin için farklı öyle kapımızı kapatırız her şey dışarıda kalır durumu çok pembe emin olun bunu yaşayan çok arkadaşım var diğer taraftan biZim erkeklerimizde genelde evlendikten sonra bir rahatlık başlıyor hatta evlenmeyi bırakın şuradaki konulara bir bakın çoğu insan nişan atmaktan bile çekindiği için çoğu erkek o yüzüğü takınca değişmeye başlıyor nasılsa artık dönüşü yok diye benim yaşadığım mesela şuydu tüketmiştik her şeyi paylaşacak hiçbir şeyimiz kalmamıştı yani öyle hadi uyumluyuz huyu suyu iyi evlenelimle de olmuyor , biz beraber oyun oynardık yemek yapardık vs ama bir insana bakınca işte bununla yaşlanırım demen gerekiyor mesela ben çok seviyordum ama asla bunu diyemedim sıkılırım diyordum aksine aynı eve girince bu da olabilir eğer ayrıldıktan sonra ah vah edecekseniz çok bağlanacaksanız girmeyin hiç bu toplara artı bir şeyin ciddiyeti olup olmaması sizin duruşunuza bağlı bu sadece erkeklerde değil iş arkadaş aile her yerde her konuda siz erkeğin bu harekete ciddiyetsiz yaklaşacağını düşünürseniz farkında olmadan o enerjiyi verirsiniz ve karşınızdaki bunu otomatikman düşünmeye başlar yine kendimden örnek vereyim eşim ikinci kez aynı evde yaşadığım insandı hiç beni ciddiye almaz mı beni kullanır mı diye düşünmedim o beni ciddiye almıyorsa ben onu hiç almam o beni bir kullanırsa ben onu iki kullanırım her şey karşılıklıdır en kötüsünü bile yaşasanız dik duramanız lazım zihninizi rahat bırakın akışına bırakın aynı evi paylaşmak cinsellik yaşamak bunlar bir tarafın bir tarafa sunduğu bir şey değil karşılıklı karar verilen karşılıklı mutlu olunan şeyler bir gün biri sizi bir ciddiye almazsa siz onu iki kere ciddiye almayın hayatınızda yer bile vermeyin böyle tiplere

Adamla aynı evde yaşamaya başlayınca gazını bile tutar ayıp olmasın diye,evlilik öylemi rahatçana salar o gazını :KK53:
Ne kadar süre tutacak? 1-2 yıl da tutamaz bence :KK70: Biz 5 yılı sıkça aynı evde geçirdik ama çok nadirdir onu duyduğum :KK70: Evlenince 5 yılın patlaması olmaz umarım :KK70:

Benim düşüncem kesinlikle yaşamayın bazı arkadaşlar demiş insan eşini evlendikten sonra tanıyor doğru ama tam tanıması epey bir sene alıyor düşünsenize biriyle aynı evi paylaştınız ve olmadı ayrıldınız daha sonra birine aşık oldunuz dediniz ki bu fakat yeni sevgiliniz durumu kabullenemedi (çevremde yaşandı) şimdi Allah'ın emir ve yasakları kendini kandıranlar için çağ dışı oluyor sizde kendinizi kandırmayın bence...
Size şunu sormak isterim sevgilimize durumu kabullenip kabullenmeme hakkını kim veriyor ? Ya da bunun kabul görmesi değil de saygı duyulması gereken bir şey olduğunu düşünemeyecek zekada biriyle niye sevgili oluyoruz ?
Ekleme: Allahın emir ve yasaklarına uyan insanların nasıl sevgilisi oluyor bunu da merak ettim

Son düzenleme:
X