Evlenmeden ayni eede yasamak

Ne kadar süre tutacak? 1-2 yıl da tutamaz bence :KK70: Biz 5 yılı sıkça aynı evde geçirdik ama çok nadirdir onu duyduğum :KK70: Evlenince 5 yılın patlaması olmaz umarım :KK70:
Tabikide tutamazda gider sessizcene pırtlatır onuda :KK53: hazırıklı ol bence yapmaz dediğin adam bile neler yapabiliyor evin içinde :KK70::KK70:

Merhaba ✋🏻 Kotu biten iliskilerim yuzunden evlilikten iyice sogudum evlilik benim icin cok anlamli kutsal bir seydi yuva kurmakti ama artik oyle gormuyorum eskiden mutlu yuvamin hayalini kurardim simdi korkudan hayal bile edemiyorum hatta tek dusuncem evlendikten sonra esim berbat bir insan cikarsa? Bosandik ama ya bosandiktan sonra hala istedigim mutlulugu bulamazsam... daha evlenmeden bosanmayi dusunuyorum. Cocuklugum huzursuz bir aile ortaminda gecince benim de hayalim hep cok mutlu bir yuva kurmakti 💔 Eskiden daha kolaydi sanki simdi sosyal medyada sagolsun insanlar kendilerini olmadigi biri gibi gosteriyorlar zaten sosyal medyadan birisiyle tanisip gorusmeye sicak bakmiyorum iyice nefret ettim bu durumdan. Mesela okulda arkadas ortaminda birinden hoslaniyorum cok agirbasli, efendi duruyordu baya etkilwnmistim. Aksam arkadaslarla cocugun instagramini bulduk storylerini profilini gorunce isik hiziyla kactim o cocuktan 😂 Guzel bir iliskiye basliyorum hatta 1 yil guzel geciyor birbirimizi iyice alistigimiz icin daha fazla vakit gecirmeye basliyoruz ya da yazin okul falan da yok sık sık gorusuyoruz ve olanlar oluyor her gecen gun baska bir ozelligini gormeye basliyorum adamin. Suan evlilik dusunmesem de belki ilerde 1 yil icinde tanisip zamani geldi diye evlenebilirim. Evlilikten once ayni evde yasamaya baslayip sonra evlenenler var mi? Ayni evin icinde her seyi gorursunuz iyice tanirsiniz cunku ve evlilikte surpriz olmaz. 1 ay beraber yasadiniz rahatsiz eden davranislari oldu ve evleri ayirirsiniz, ayrilirsiniz bu kadar. Ailem cook karsi cikar ikna eder miyim bilmiyorum da hem Turkiyede de bazi erkeklerin buna ciddiyetsiz yaklastigini gordum 🤬 Bu bir cozum mu yoksa gereksiz bir yol mu olur
Bence mantıklı bi düşünce evlenmeden önce böyle bi süreç olmalı bencede evlilik çok bağlayıcı oluyor yapılan masraflar vs yüzünden iş çıkmaz oluyo sonra

kaç yaşındasınız ?
Yazdıklarınızdan küçük olduğunuz izlenimine vardım.
İlla evlenmek zorunda değilsiniz.
Her evlenen adam kötü de çıkmıyor.
Tanımadan her halini bilmeden evlenmeyin zaten de
1 ay beraber yaşayalım sonra evleniriz deneyelim diyecekseniz o kişi oynayacaksa beraber yaşarken de oynar.
Bence Bunlara kafayı takmayın.
Evlilik doğru kişi gelirse güzeldir.

Merhaba ✋🏻 Kotu biten iliskilerim yuzunden evlilikten iyice sogudum evlilik benim icin cok anlamli kutsal bir seydi yuva kurmakti ama artik oyle gormuyorum eskiden mutlu yuvamin hayalini kurardim simdi korkudan hayal bile edemiyorum hatta tek dusuncem evlendikten sonra esim berbat bir insan cikarsa? Bosandik ama ya bosandiktan sonra hala istedigim mutlulugu bulamazsam... daha evlenmeden bosanmayi dusunuyorum. Cocuklugum huzursuz bir aile ortaminda gecince benim de hayalim hep cok mutlu bir yuva kurmakti 💔 Eskiden daha kolaydi sanki simdi sosyal medyada sagolsun insanlar kendilerini olmadigi biri gibi gosteriyorlar zaten sosyal medyadan birisiyle tanisip gorusmeye sicak bakmiyorum iyice nefret ettim bu durumdan. Mesela okulda arkadas ortaminda birinden hoslaniyorum cok agirbasli, efendi duruyordu baya etkilwnmistim. Aksam arkadaslarla cocugun instagramini bulduk storylerini profilini gorunce isik hiziyla kactim o cocuktan 😂 Guzel bir iliskiye basliyorum hatta 1 yil guzel geciyor birbirimizi iyice alistigimiz icin daha fazla vakit gecirmeye basliyoruz ya da yazin okul falan da yok sık sık gorusuyoruz ve olanlar oluyor her gecen gun baska bir ozelligini gormeye basliyorum adamin. Suan evlilik dusunmesem de belki ilerde 1 yil icinde tanisip zamani geldi diye evlenebilirim. Evlilikten once ayni evde yasamaya baslayip sonra evlenenler var mi? Ayni evin icinde her seyi gorursunuz iyice tanirsiniz cunku ve evlilikte surpriz olmaz. 1 ay beraber yasadiniz rahatsiz eden davranislari oldu ve evleri ayirirsiniz, ayrilirsiniz bu kadar. Ailem cook karsi cikar ikna eder miyim bilmiyorum da hem Turkiyede de bazi erkeklerin buna ciddiyetsiz yaklastigini gordum 🤬 Bu bir cozum mu yoksa gereksiz bir yol mu olur
Keşke öyle bi tabu olmasada herkes özgürce kararlarını emin olarak verse

Tabikide tutamazda gider sessizcene pırtlatır onuda :KK53: hazırıklı ol bence yapmaz dediğin adam bile neler yapabiliyor evin içinde :KK70::KK70:
Ben baya salan bir insanım aslında :KK70: Çok iğrenç bir muhabbet oldu ama tutamadığım, pat pat pat pat pat pat şeklinde arka arkaya 10-15 tane olanlar olabiliyor mesela :KK70:. Bunları duyduğu halde yanımda salmayıp tutuyorsa saygı duyuyorum kendisine :KK70:

Ben baya salan bir insanım aslında :KK70: Çok iğrenç bir muhabbet oldu ama tutamadığım, pat pat pat pat pat pat şeklinde arka arkaya 10-15 tane olanlar olabiliyor mesela :KK70:. Bunları duyduğu halde yanımda salmayıp tutuyorsa saygı duyuyorum kendisine :KK70:
Maşallah seriye bağlıyon sende :KK70: :KK70: susayımda ilerde banada bişi demesin diye susuyordur bence :KK53:

Size şunu sormak isterim sevgilimize durumu kabullenip kabullenmeme hakkını kim veriyor ? Ya da bunun kabul görmesi değil de saygı duyulması gereken bir şey olduğunu düşünemeyecek zekada biriyle niye sevgili oluyoruz ?
Ekleme: Allahın emir ve yasaklarına uyan insanların nasıl sevgilisi oluyor bunu da merak ettim
Yani bir de şu var, bakalım ben sevgilimle beraber yaşamamı kabullenemeyecek biriyle sevgili olmak isteyecek miyim? Sonuçta şu anki sevgilimle birlikte yaşadım, ayrılırsak ve başka birisiyle görüşürsem onunla da aynı evde yaşamayı isteyeceğim sonuçta. Birlikte yaşamayı kabul etmeyecek bir tiple baştan başlamam ki zaten ben :işsiz:. Sanki bayılıyorduk birlikte yaşamayı/birileriyle birlikte yaşamış olmamızı kabullenemeyecek tiplere de, üzüleceğiz bizi kabullenemiyorlar diye.

Yani bir de şu var, bakalım ben sevgilimle beraber yaşamamı kabullenemeyecek biriyle sevgili olmak isteyecek miyim? Sonuçta şu anki sevgilimle birlikte yaşadım, ayrılırsak ve başka birisiyle görüşürsem onunla da aynı evde yaşamayı isteyeceğim sonuçta. Birlikte yaşamayı kabul etmeyecek bir tiple baştan başlamam ki zaten ben :işsiz:. Sanki bayılıyorduk birlikte yaşamayı/birileriyle birlikte yaşamış olmamızı kabullenemeyecek tiplere de, üzüleceğiz bizi kabullenemiyorlar diye.
İşte anlam veremediğim o düşünsene biri gelip bana diyecek ki seni kabul etmiyorum pardon ben seni ettim de senin kabul etmeni bekliyorum burada kargo paketi gibi ?

İşte anlam veremediğim o düşünsene biri gelip bana diyecek ki seni kabul etmiyorum pardon ben seni ettim de senin kabul etmeni bekliyorum burada kargo paketi gibi ?
kadınlar hiç erkek keyfi beklemiyor mu yani 😂 keşke öyle olsa... şurda bile kaç konu açıldı beraber yaşıyoruz ama sevgilimin evlenmeye niyeti yok diye... bu duruma düşünce gerilmeyecek hatunlara her karar mübah. Ama bu ihtimal gerçekleşirse üzülecek olan varsa bu yola girmemeli

Günün birinde hıyarın teki "sen eski sevgilinle birlikte yaşamışsın, ben bunu kabul edemem" der diye korkarak mı sevgilimle birlikte yaşamayacağım? Gerçekten mantığı çözemiyorum şu an. Böylesine hayat görüşü farklılığı olan kişiyle karşılıklı kabulleşmeyelim mümkünse.

karşına daha evlenmeyi isteyeceğin biri çıkmamış ondan.

Hep savunduğum bir şey var. Aynı eve giriyorsunuz, giderler ortak iyi gün kötü gün ortak. Dert tasa ortak. Aynı eve girince illaki ailelerle de sevgililikten fazla muhattap oluyorsunuz. O zaman neden kanunun size verdiği bu korumayı ve hakları yok sayasınız ki? Evlenmediğiniz sürece başınıza ne gelirlerse gelsin medeni hukukta çare bulamazsınız ve bu çok can sıkıcı. Bunu modern toplumda aynı evde yaşamak ve asla anlamadığım bir kafa olan 'imam nikahlı eşle' (imam nikahını resmi nikahla bir tutan kafa) aynı evde yaşamak için düşünüyorum.

Hep savunduğum bir şey var. Aynı eve giriyorsunuz, giderler ortak iyi gün kötü gün ortak. Dert tasa ortak. Aynı eve girince illaki ailelerle de sevgililikten fazla muhattap oluyorsunuz. O zaman neden kanunun size verdiği bu korumayı ve hakları yok sayasınız ki? Evlenmediğiniz sürece başınıza ne gelirlerse gelsin medeni hukukta çare bulamazsınız ve bu çok can sıkıcı. Bunu modern toplumda aynı evde yaşamak ve asla anlamadığım bir kafa olan 'imam nikahlı eşle' (imam nikahını resmi nikahla bir tutan kafa) aynı evde yaşamak için düşünüyorum.
Ailelerle sevgililikte olduğundan daha çok muhatap olunmuyor çoğunlukla. Ben sevgilimle 5 yılı doldurduktan sonra (büyük kısmını aynı evde ve sürekli birbirimizin evinde kalarak geçirdik) annesiyle görüntülü konuşarak tanıştım mesela. Sonrasında da bir beklenti olmadı, anneler gününde bayramlarda vs aramak zorunda bile değilim. En azından evin içine ailenin karışması ya da ziyaret de pek söz konusu olmuyor genellikle.

İlişkimin dinamikleri ve düzenimiz bu şekilde güzel. Bir şeyleri değiştirmeye gerek görmüyorum. Nikah olmadan da aile olunabilir, o bağ sağlamlaştırılabilir. Bir imza alt tarafı ve bana çocuk düşünülmediği sürece fazlasıyla gereksiz geliyor. Bir insanın iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta sevdiğinin yanında olması, ona sadık olması için imza şart değil. Gün gelir de, eş durumu tayini gibi bir şey dışında aynı evde yaşamamızı sağlayacak bir şey yoksa yani evlenmeden aynı evde kalma imkanımız yoksa o zaman düşünürüm ben şahsen. Evlenmeden de birlikte yaşanabilirken evlilik gereksiz geliyor insana. Evliliğin alternatifi olarak saydığım bu birlikte yaşama durumunda "istediğim zaman ayrılırım" gibi bir şeyi avantaj olarak görmüyorum, onu da belirtmek isterim.

kadınlar hiç erkek keyfi beklemiyor mu yani 😂 keşke öyle olsa... şurda bile kaç konu açıldı beraber yaşıyoruz ama sevgilimin evlenmeye niyeti yok diye... bu duruma düşünce gerilmeyecek hatunlara her karar mübah. Ama bu ihtimal gerçekleşirse üzülecek olan varsa bu yola girmemeli
Ben ilk cevabımda bunu zaten belirttim sonradan ah vah edecekse hiç bu işe girmeyecek çünkü her şey olabilir çok mutlu da çok mutsuz da ama şu var bizim toplumda anlam veremediğim erkekten kabul görmek neden ? Bakire değilim kabul eder mi ? Aynı evde yaşadım kabul eder mi ? İşte boşandım kabul eder mi ? Ya zaten sen bunları aştıysan bunları problem yapan insanlarla muhatap dahi olmaman gerek çünkü bunların hepsi kişisel tercihler hayatımızda bizi biz yapan şeyler birisi tarafından kabul görülmesi gereken şeyler değil nasıl ki biri hayatında a yolunu tercih ediyorsa bende b yi tercih edebilirim karşıma gelen insanın yapabileceği tek şey saygı duymak , bu noktada kabullenme kelimesi hoş değil iyi bir kelime değil her şeyi geçtim hiçbir erkek işte falanca sayıda kızla oldum kadın kabul eder mi diye sorun yapmaz hep kabul olması gereken bizmişiz ve işi bu duruma getiren yine bizim kızlarımız maalesef kadın önce kendini ezerse herkes o kadını ezer mesela diyorsunuz ya beraber yaşıyoruz evlenmeye niyeti yok diye konu açılıyor işte o duruşu erkeğe vermek ayrı marifet bakalım ben seninle evlenir miyimi düşündürtmek bunlar da ancak gerçekten duruşla alakalı rol taktik vs değil dediğiniz gibi gerçekten takmamakla alakalı inanın bana aylarca eski eşimle aynı evde yaşadım ondan bir önceki sevgilimle de aynı evde aylarca yaşadım ve karşı taraf ilk evlilik dediğinde aklım uçtu korktum hazır değildim rafa kaldırdım bu sefer o düşündü durdu neden beni tercih etmiyor diye , konu açanlarda aynı hesap erkek o kadar rahat ki kadın korkuyor elinden kaçacak diye bunu anlatıyoruz bizde kadın kendine değer verirse erkek korkmaya başlar kadın yaşadığı her şeyin arkasında dağ gibi durup karşılıklı şeyler yaşandı biterse biter kendi kaybeder kafasına girmesi lazım maalesef %60 kadın hep kaybettim onu kaybedeceğim diye yaşıyor ama kadın aman aynı evde yaşadım mecburum aman şunu yaşadım mecburum ama nişan taktık elalem ne der dedikçe erkekler daha çoook nasılsa bana muhtaç kafasına girip böyle kabul edip etmeme lüksünü kendinde bulur

Günün birinde hıyarın teki "sen eski sevgilinle birlikte yaşamışsın, ben bunu kabul edemem" der diye korkarak mı sevgilimle birlikte yaşamayacağım? Gerçekten mantığı çözemiyorum şu an. Böylesine hayat görüşü farklılığı olan kişiyle karşılıklı kabulleşmeyelim mümkünse.
Aslında bütün mesele bu farkında mısın delfino herkes kendine uyanla görüşsün tanışsın ama bak bizim kızlarda da hata var şimdi nedensizce bizim kızlarımız kötü erkekleri düzeltme adam etme yara sarma kabul görme peşinde ya demiyor ki milyonlarca adam var ya bir yerde düzgünü de var ben neden bunla uğraşayım.

Aslında bütün mesele bu farkında mısın delfino herkes kendine uyanla görüşsün tanışsın ama bak bizim kızlarda da hata var şimdi nedensizce bizim kızlarımız kötü erkekleri düzeltme adam etme yara sarma kabul görme peşinde ya demiyor ki milyonlarca adam var ya bir yerde düzgünü de var ben neden bunla uğraşayım.
Seviyorlar herhalde elin ruh hastalarını tedavi etmeyi. Kimi de ruh hastalarını "adam" ederek bir şeyler başarmış, kendilerini gerçekleştirmiş sayıyorlar belki de.

Seviyorlar herhalde elin ruh hastalarını tedavi etmeyi. Kimi de ruh hastalarını "adam" ederek bir şeyler başarmış, kendilerini gerçekleştirmiş sayıyorlar belki de.
Bunun tıpta kesin bir karşılığı olmalı ya bu şekilde ilişkiye alışık bu şekilde mutlu olan insanlar var ve bence cidden tıpta bunun bir adı var her şeyi geç edebilseler bari gam yemem e edemiyorlar da sorun orada

Ben aynı evdeki halini bilmediğim insanla evlenmem diyordum hep öyle de yaptım. Baska nasıl anlayacağım yani evlilik bu en önemli karar.

Ben bakireyken de karşılaştım bu arada böyle bekaret şu bu bik bik öten erkeklerle. İçimden dedim ki, benim için cinsellik önemli, ben bunu evlenmeden yaşarım sadece düzgün bir ilişkim olmadığı için böyle bir fırsatım olmadı, evlenene kadar birliktelik yaşamam düşüncesi ya da inancım gereği vs gibi hassasiyetlerim yoktu. Daha başından ayrıldım bu kişilerle. Çünkü ilişkimiz ilerlese birliktelik yaşamayacaktık ve ciddi şekilde hayata bakış açısı farklılığı vardı, yürümesinin imkanı yoktu. Gittim kendim gibi düşünen birini buldum. Erkek arkadaşımla düşünme şekillerimiz ve düşünce yapılarımız bile o kadar benzer hatta çoğunlukla aynı ki, hiç birbirimize görüş bildirmediğimiz konuları ilk kez konuştuğumuzda dahi aynı cevapları veriyoruz. Farklı bakış açıları çok çok çok nadir.

Benim için her zaman hayata aynı pencereden bakmak, uyumlu olmak çok önemli oldu. Yeri geldiğinde en yakın arkadaş, yeri geldiğinde anne baba gibi birbirini kollamak, kardeş gibi iyi anlaşıp birlikte eğlenebilmek, her şeyi paylaşabilmek benim için hep çok önemli oldu. Önceki ilişkilerimdeki en büyük eksikliğin bu olduğunu da yaşayarak öğrendim.

X