Evlenmeden elti sorunu ile geldim help me kizlar

Bence aile seni istemiyor eltiyi bahane etmişler
Ne nişan ne düğün konu açılmıyor görmezden geliyorlar seni bariz

Üstüme ölü toprağı serpilmiş herhalde , bunlar bana dertmiş gibi gelmedi . Ama ortada çirkin bir dedikodu olduğu kesin . Daha yüz yüze tanışmak yokken kadınla ilgili önyargın oluşmuş . Eşini ve ailesini sevmedim . Büyük gelini karala , sonra yüzüne bir şey söyleme 🤮 riyakarlıktan başka bir şey değil .
Dikkat edin sizin yüzünüze de gülüp arkanızdan atıp tutmasınlar . Sonuçta dedikodu konusunda tecrübeli insanlar.
Aileleri eş tarafına kötülemek , eşi ailenin yanında küçük düşürmek , ne şiş yansın ne kebap mantığı çok yanlış şeyler .
Amaçları aranıza soğukluk sokup , tek söz sahibinin kaynana kişisinin olmasını sağlamak olabilir . Hem sana ilerde aman sen şöyle iyisin böyle hoşsun vs gibi şeyler söyleyip , gaza getirip her işi sana yaptırırlar . Elti varken hep o ilerde olacak çünkü neden sıcak suyun içindeki kurbağa gibi seni şimdiden alıştırıyorlar . Sonra sen üzülünce amaaannn boşver o zaten kıskanç diyecekler .
Ayyyy ne senaryo yazdım 😬 ama tecrübeyle sabit çok duydum 😂

Kizlar gecen hafta aileler tanisti sorun evet eltide degil kvde de sanirim🤦🏻 cunku geldiginde banada eltiden icin x seni cok kiskanir guzelligini fizigini cok kiskanir dugunde aldiklarinizi gorunce cok kiskanir habire bi kiskanclik mevzusu dondu 😂 sonra iyi kiz vefali kiz falan demeye basladi tuhaf olan kv de kendi capinda egleniyo bizle heralde😂

Ben elti konusunda tecrubeliyim bol miktarda var. Senin yerinde olsam kv. Derdimki aaa yandın anne bende çok kıskancım bakalım ikimizle nasıl başedeceksin. Bunlar seni deniyor. O seni ezecek bunlarda aman huyu öyle takma diyecekler onu öyle etiketlemişler senide iyi yürekli masum anlayışlı etiketliyorlar. Mesela ilerde ona birşey alacak sana almayacak sana diyecek ki aman kızım biliyorsun kıskanç . Senin çocuğuna bişe alındığında aynını onunkilerede alacaklar yine diyeceklerki aman kızım biliyorsun kıskanç.😂o nedenle şimdiden başla, hatta eltinin yanında yap ben çok kıskanırım, bende isterim ,seinin düğünnüde ne olduysa bendede olacak haksızlık olmasın dersin

Üstüme ölü toprağı serpilmiş herhalde , bunlar bana dertmiş gibi gelmedi . Ama ortada çirkin bir dedikodu olduğu kesin . Daha yüz yüze tanışmak yokken kadınla ilgili önyargın oluşmuş . Eşini ve ailesini sevmedim . Büyük gelini karala , sonra yüzüne bir şey söyleme 🤮 riyakarlıktan başka bir şey değil .
Dikkat edin sizin yüzünüze de gülüp arkanızdan atıp tutmasınlar . Sonuçta dedikodu konusunda tecrübeli insanlar.
Aileleri eş tarafına kötülemek , eşi ailenin yanında küçük düşürmek , ne şiş yansın ne kebap mantığı çok yanlış şeyler .
Amaçları aranıza soğukluk sokup , tek söz sahibinin kaynana kişisinin olmasını sağlamak olabilir . Hem sana ilerde aman sen şöyle iyisin böyle hoşsun vs gibi şeyler söyleyip , gaza getirip her işi sana yaptırırlar . Elti varken hep o ilerde olacak çünkü neden sıcak suyun içindeki kurbağa gibi seni şimdiden alıştırıyorlar . Sonra sen üzülünce amaaannn boşver o zaten kıskanç diyecekler .
Aaaynenn,kimmi yaşadı,kuzenim :-)
Ama ben uyaniktim Allahtan,yani erken uyandim daha dogrusu,plan islemedi,kendi soyleyemediklerini,eltin soyluyor diyorlardi,ben uzulunce de,amaaan bosver diyorlardi:)
2 3 de ayildim,ne deseler ben fermuarli,hala da oyleyim.

Aaaynenn,kimmi yaşadı,kuzenim :-)
Ama ben uyaniktim Allahtan,yani erken uyandim daha dogrusu,plan islemedi,kendi soyleyemediklerini,eltin soyluyor diyorlardi,ben uzulunce de,amaaan bosver diyorlardi:)
2 3 de ayildim,ne deseler ben fermuarli,hala da oyleyim.
😂 iyi yapmışsın , alemin tek akıllıları kendileri zannediyorlar .

Bende bir elti istiyorum azıcık atraksiyon olur belki, çok monotonuzda şu an :KK70: :KK70::KK70:ayrıca mesafe candır 👍🏻

Kesinlikle katiliyorum bende oyle dusundum kiskanc o bosver diyip bana sus dicekler hadi ben yuttum diyelim kk kizlari yutarmi acarlar gozumu evelallah😂

Kizlar gecen hafta aileler tanisti sorun evet eltide degil kvde de sanirim🤦🏻 cunku geldiginde banada eltiden icin x seni cok kiskanir guzelligini fizigini cok kiskanir dugunde aldiklarinizi gorunce cok kiskanir habire bi kiskanclik mevzusu dondu 😂 sonra iyi kiz vefali kiz falan demeye basladi tuhaf olan kv de kendi capinda egleniyo bizle heralde😂
aman diyim, cok ovdenden kac, mesafe koy ama bunu cok kibar yap. yani hep mesafeli hem guleryuzlu ol. tecrubeii kisilerden destek almani oneririm, bu KV ile isin var

Kayınvalide çok akıllı ve stratejik bir kadın. İlerde güçlerinizi birleştirip gelin lobisi oluşturmayın, örgütlenmeyin diye şimdiden önlemini alıyor kadın. Nerde görsem tanırım, anneannemin stratejisidir bu. Aynı zamanda torun lobisi, damat lobisi, yenge lobisi oluşmasın diye hep aynı taktiği uygular. Ona göre tüm kuzenler tüm yengeler tüm enişteler birbirini kıskanıyordur, aman sen çok safsın yavrum onlara güvenme ha diyerek tembihler. Hepimizi paranoyak yapmıştır kendisi sağ olsun =))

Yanlız elti aile değil mi o niye bu tanışmalarda yok
Bize tanismaya gelmediler biz davet ettik kvdeye soyledim gelsinler diye ama cocuklari var gelmezler dedi biz onlara gidecektik bu pazar yasak olunca gidemedik. Annem biz gelince tanisiriz insallah dedi ama sesini cikarmadi🤷🏻

Kayınvalide çok akıllı ve stratejik bir kadın. İlerde güçlerinizi birleştirip gelin lobisi oluşturmayın, örgütlenmeyin diye şimdiden önlemini alıyor kadın. Nerde görsem tanırım, anneannemin stratejisidir bu. Aynı zamanda torun lobisi, damat lobisi, yenge lobisi oluşmasın diye hep aynı taktiği uygular. Ona göre tüm kuzenler tüm yengeler tüm enişteler birbirini kıskanıyordur, aman sen çok safsın yavrum onlara güvenme ha diyerek tembihler. Hepimizi paranoyak yapmıştır kendisi sağ olsun =))
ben sevgilime dedim calisan insanlariz aksatmayiz ama cokta gidip gelmeyelim diye guzellikle soyledim o da annemden uzakta oturcaz zaten sizinkilere yakin oturalim biz dedi 😂 o da anasinin farkinda neyseki 😂

Sorun elti değil sevgilin ve ailesi👍
Aslinda sevgilimlikte sorun yok ben ilk basta duyunca cok didikledim niye oyle davraniliyo bendemi sorun var diye ona gore davranirim diye cok zorlatarak anlattirirdim ama olay eltide degil kvdede oldugunu anlayinca didiklemeyi biraktim cunku eltiyle daha tanismadik ama ben hep ilimli yaklasan insanimdir o yuzden kvde bizi uzak tutup biseyler yapmaya calisiyo aklinca 🤦🏻😂

Bize tanismaya gelmediler biz davet ettik kvdeye soyledim gelsinler diye ama cocuklari var gelmezler dedi biz onlara gidecektik bu pazar yasak olunca gidemedik. Annem biz gelince tanisiriz insallah dedi ama sesini cikarmadi🤷🏻
Bence senin eltin değil ki problemli aynı benimki gibi bariz fitne 😂

Hic bir yorumu okumadim. Ama konudan yola cikacak olursam sizi dislayan sevgilinizin ailesi, eltiniz degil. Kendinizin bizzat sahit oldugunuz hic birsey olmamis. Anca “oyleymis, boylemis” diye onun bunun doldurusuna gelmissiniz. Kendinizi sartlamayin. Kadinin sizinle bir alakasi olmayabilir. Eltinizi kullanip, sizi benimsememezligi sevgiliniz ailesi yapiyor olabilir

X