Evlenmek istemeyen sevgili

Ya hepiniz ne kadar meraklisiniz elestirmeye.Yok ailene ve kendine saygi duy,yok degerini daha fazla dusurme,yok bu cocuk seni kullaniyor.Cocugun kizi sevmedigini bi kac davranisina gore mi anladiniz pardon da?Cocugun sevgisine burdaki kimse karar veremez bir tek melek arkadasimiz karar verebilir sevip sevmedigine sevilmiyorsa bi insan hisseder bunu.Ayrica aralarinda ikisi de isteyerek bir seyler gectiyse ayni evde yasadilarsa cocuk niye kizi kullanmis olsun yahu.Sanko zorla ayni evde yasadilar sanki cocuk buna soz evlenicez dedi ne kadar agir konusmussunuz tanimadiginiz bi insan hakkinda.O yastaki bi insan evlenmek istemeyebilir normaldir.Evlenmek istemedigi biriyle ayni evde yasayip o kizin degerini DUSURMEZ.Kendinize azicik deger verin azicik hayatinizi gelenek goreneklerin sekillendirmesine izin vermeyin hanimlar nolur ya

Melek basta hatayi yapmis ....

Ve ayni evi paylasmis , Melek bence cocugun Ailesinin gozunde iyi biyerde degil....

Melek.ya o cocukla boyle ayni evde kalmaya devam edecek..

Yada ...... AYRILICAK ...

Arkadasim sizin yasadiginiz cevrede bunun kabul edilmemesi o gozle bakilmasi herkesin o gozle baktigi anlamina gelmez.Kiz istedigi gibi sevgilisiyle yasar sevgilisinin o kiza ne gozle baktigi konusunda boyle sacma sapan asagilayici yorumlar yapamazsiniz.

Zaten kendi eleştirim olmadığını söyledim. Bu ülkede genel yargılar var tabiki bu yargılara göre davranmayanlarda olacaktır. Ama ailesi yok değer vermiyor vs diyor ee sebep belli degil midir sonra şaşırmayacak neden böyle diye. Tamam beraber yaşama kararı kendinindir ama sonuçları bu ülkede öyle istedigi gibi olmaz çoğunlukla ve çocugun tepkisi evlenmek istemeyişi ailesinin tepkisi de bunun böyle olduğunu gösteriyor. Kadın bu ülkede çok akıllı hareket etmesi gerekir. Özgürlükler kadın erkek eşitliği vs diyoruz ama işte bir yere kadar. Büyük ihtimal bu çocuk gidecek ailesinin beğendigi el değmemiş bir gonca gül bulup evlenecek çoğunlukla böyle oluyor çünkü ha umarım üzülmez konu sahibi herşey güzel sonuca bağlanır da işte ihtimalleri dikkate alacak.

bence melek olmuyacak duaya amin demesin ayrılsın çünkü çoçuk evlenemyı dusunse 4 sene içinde bişeyler yapardı demi ama

Ya hepiniz ne kadar meraklisiniz elestirmeye.Yok ailene ve kendine saygi duy,yok degerini daha fazla dusurme,yok bu cocuk seni kullaniyor.Cocugun kizi sevmedigini bi kac davranisina gore mi anladiniz pardon da?Cocugun sevgisine burdaki kimse karar veremez bir tek melek arkadasimiz karar verebilir sevip sevmedigine sevilmiyorsa bi insan hisseder bunu.Ayrica aralarinda ikisi de isteyerek bir seyler gectiyse ayni evde yasadilarsa cocuk niye kizi kullanmis olsun yahu.Sanko zorla ayni evde yasadilar sanki cocuk buna soz evlenicez dedi ne kadar agir konusmussunuz tanimadiginiz bi insan hakkinda.O yastaki bi insan evlenmek istemeyebilir normaldir.Evlenmek istemedigi biriyle ayni evde yasayip o kizin degerini DUSURMEZ.Kendinize azicik deger verin azicik hayatinizi gelenek goreneklerin sekillendirmesine izin vermeyin hanimlar nolur ya

Size katılıyorum. Insanların yaşayış tarzları bize uymayınca sevmiyor kullanıyor vs tarzında konuşmak dogru degil.
Ama burada sorun su. Melek arkadasımız tarz olarak aynı evde yasamaya onay vermis ve yasamış. Kisi evlenmeyi istemeyip bunu öğrenince buraya yazmış.
Melek arkadasımız aynı evde yasamak isterken gelecektede evleniriz gözüyle mı bakmış olaya ?
Sorun bence burada. Cunku aynı evi paylaşan kişilerde gözlemlediğim seyler bu kişiler ya evlilik kurumuna inanmıyor cocuk olursa evlenirim diyor ya da gençlik hevesiyle öğrencilik yıllarında zaman geçirmek icin yapıyor.
Yani bu tarz simdi evi paylaşayım ileride de kesin evleniriz alisir bana cumlesiyle yaşanan bir tarz degil. Bunu düşününce de sonucunda "vay ben aynı evi paylaştım ama evlenmek istemiyor " üzüntüsü çıkıyor.
Kararlarımız bizim çekeceğimiz sıkıntıları belirliyor. Beyin olarak zaten bu tarzı ozumsememisse melek bu sekilde veryansin etmesi onun hatası olmus.
Keske iyice kendini tanıyip birşeylere karar verseydi

Ben bazi arkadaskarin dediklerine katilmiyorum. Sonucta bizim gelenek ve adetlerimiz var ve en basta DINIMIZ var. Nikahsiz bir iliskinin gunah oldugunu bilmiyor mu melek? Ayrica toplumda ki konumuda mi ilgilendirmiyor mu melegi? Bence melek cok yanlis yapmis kendini deyersiz kiymetsiz bi konuma koymus simdiden sonra evlense dugun yapsa ne olur ki sevgilisinin evinden mi cikicak??? Ben boyle kizlara hem kiziyorum hemde uzuluyorum mevlam yardimcilari olsun

Bu soru DELU arakasimiza. Peki sence neye gore yasamaliyiz hangi deyerlere tutunmaliyiz? Kafamiza gore mi yoksa dinimizin bize emrettiyi ve allahin peygamberinin bize tavsiye ettigi gibi mi yasamaliyiz. Aciklamani cok merak ediyorum???

Melek arkadaşın hata yapmış ama bence hata nikahsız birliktelik değil, bu herkesin kendi görüşüne ve inancına bağlı bir iştir. Ancak birlikte yaşamak gibi bir rahatlığın ardından insanın evlenmesi çok zor, yaşanacak bir şey kalmıyor çünkü, erken tüketiliyor bir şeyler. Meraklanacak, heyecanlanacak bir şey kalmıyor, evli çiftlerden farksız oluyor birliktelik. Bunun sevmemekle ya da kullanmakla bir ilgisi yok. Daha öğrencilik döneminde genç insanlar, evlilik fikri boğmuş da olabilir. Bu yüzden bu kadar erken yaşlarda ilişkileri tüketmeyi doğru bulmuyorum. 30 lu 40 lı yaşlarda iki yetişkinin birlikte yaşaması ile hayatın başında iki gencin birlikte yaşaması aynı şey değil. Melek arkadaşına üzüldüm, sevmeden onca yıl birlikte olunmaz ama bir şeyleri tüketmişler gibi ...

erkekler evlilik konusunda cok fazla cesur olamayabiliyorlar. daha okul bitmemis diyosun ne bu acele? okul bitmeden evlenelim diyen erkek bulamaz zaten 4 yildir ayni evde yasiyo diye tik diye dedigi gibi cocuk tamam askim evlenelim diycek degil.
cocugun onu kullandigini da dusunmuyorum acikcasi. eger erkek arkadasina guveniyorsa sorun ne anlamiyorum?
ha guvenmiyorsa da ne diye bunca zaman beraber yasamis? neyse iste kendini dinle bence burdakileri okuyup kafayi yersin yoksa.

Bu soru DELU arakasimiza. Peki sence neye gore yasamaliyiz hangi deyerlere tutunmaliyiz? Kafamiza gore mi yoksa dinimizin bize emrettiyi ve allahin peygamberinin bize tavsiye ettigi gibi mi yasamaliyiz. Aciklamani cok merak ediyorum???

Iyi de soyle birsey var delu kullanıcı adlı arkadas dogru birsey soylemis bizim dinimizde insanlara saygı vardır. Melek arkadasın ne dinini biliyoruz ne inancını ne takvasını. Hayat anlayışı farklı olabilir. Inancı zayıf olabilir. Inanmıyor olabilir. Bunları bilmiyoruz ki. Arkadas bu sekilde yargılamayalim demiş dediği de dogru sevmiyor kullandı etti sözlerini söylemek icin birebir bilmemiz gereken seyler olmalı.
Sen ben dinimizi bilerek yasıyoruz belki cok şükür ama herkes yanlissiz yasamıyor ki. Sapada bilir insanlar yanlışa. Yargılamadan onun yaptığının yanlis oldugunu da anlatabiliriz. Delu arkadas bunu anlatmak istemiş. Herkes aynı olamaz. Olmaz da zaten istesekte. Allah hepimizi farklı yarattı yanlışları görmeden dogruyu da bulamayız ama belki onun icin bu yanlis degil? Bunu bilmiyoruz o yuzden en güzeli arkadaşı yargılamadan daha da üzmeden çözüm konusunda yardımcı olmak bence

Üstüne konuşacak bir konu bile yok aslında.Sevgiliyle aynı evde yaşama muhabbeti sıkıntıdır.Çocuk istemiyorsa zorlamanın alemi yok.İstese de bu işler kısmet işi.Saygı yüzük takınca hissedilen bir duygu değil.Sevgili olup,aynı evi paylaşıp cinselliklerinin olmaması normal değil.Tam anlamıyla olmasa da mutlaka ama mutlaka aralarında yakınlaşma anlamında birşeyler geçmiştir.Geçiyordur.Karşındaki insana duygusal birşeyler hissedipte aynı evde yaşayıp hiçbir yakınlaşma olmadıysa ya hastalar,ya sevgileri istekleri yok.Kullandın kelimesi burdan geliyordur.4 yılını versin isterse 40 yılını versin.Kimse kimseyi kullanmış olmaz.Çok çirkin bir düşünce.Kimse kimseyle silah zoruyla birlikte değil.Ayrılsın.Önce evden,sonra sevgiliden.Eğer seviyorsa sevgilisi,zaten gerekeni yapar.

Madem nikahli veya nikahsiz yasamanin bir onemi yoksa melek niye 4 yil sonra evlenmek istiyo eger iliskileri iyi yuruyorsa ve mutluysa ozaman basta dogru buldugu hayat tarzini devam ettirsin

Çocuk şuan seninle evlenmeyi düşünmüyorum diyor, bende seninle evlenmek istiyorum ama şuan bunları düşünmek için erken, okullar bitmedi, ondan sonra askerlik, iş bulma süreci acele etmeyelim demiyor ki, sanırım arkadaşını sevmiyor bu çocuk, öyle olsa ailesinin yanına gidince aramamazlık yapmazdı. Ayrılmak istememesinin tek sebebi anı değerlendirmek bence, arkadaşın acilen kendine gelsin ve o çocuktan ayrılsın. :KK14:

Son düzenleme:
Ben bazi arkadaskarin dediklerine katilmiyorum. Sonucta bizim gelenek ve adetlerimiz var ve en basta DINIMIZ var. Nikahsiz bir iliskinin gunah oldugunu bilmiyor mu melek? Ayrica toplumda ki konumuda mi ilgilendirmiyor mu melegi? Bence melek cok yanlis yapmis kendini deyersiz kiymetsiz bi konuma koymus simdiden sonra evlense dugun yapsa ne olur ki sevgilisinin evinden mi cikicak??? Ben boyle kizlara hem kiziyorum hemde uzuluyorum mevlam yardimcilari olsun

Güzel arkadaşım bu forumdaki herkes müslüman olmayabilir. O yüzden biz kendi inançlarımızı empoze edemeyiz kimseye. Bize sadece Allah yardımcıları olsun. Allah doğru yola koysun diye dua etmek düşer. Onu da içimizden ederiz. Kimseye değersiz demek haddimize değil bence. Kişinin değerini ancak Allah bilir. Kalbini, düşüncesini ancak Allah bilir.

Böyle konular hemen de dine bağlanmıyor mu? Kınamak müslümanlığın neresinde var, o değerli gerçek müslüman arkadaşlarımız bunu da hatırlasınlar.

Evet canim dine baglaniyor hayatimizin her aninda din olmali bence hem isin diyer bi tarafida var eger cocuk bir gun anlasamiyoruz hadi ayrilalim derse veya bu melektende gelebilir kanuni yonden hic bir hakki yoktur ne maddi ne manevi hic kimse ayrilmak icin bir beraberliye baslamaz ama insan hayatin her yonunu dusunmesi lazim

Merhaba bir arkafaşımın derdini yazıyorum size
Arkadaşım melekle sevgilisi aynı evde dört yıldır yaşıyorlar. Kız hem aynı evde yaşadıkları hemde dört yıl olduğu için evlenme zamanının geldiğini düşünüyor ama evlenmekten kastı bir adım atılması söz gibi çünkü daha okulları bitmedi, bunu istemesinin sebebidi sevgilisinin ailesi onu saymıyor saygı göstermiyor pek. Hemde bir şeylerin cddiye binmesini istediği için. Ama çocuk hazır değilim istemiyorum ve Şu an seninle evlenmeyi düşünmüyorum diyor, melek tabi çok üzülüyor seninle evlenmeyi düşünmüyorum kısmına. Bunlar uzun süre kavga ediyorlar melek diyorki ya tamam bende hazır değilim en azından bir söz takalım. Ama çocuk bir türlü kabul etmiyor. Melek diyor ki benle evlenmeyecek adamla neden vakit harcayayım. Ayrılalım. Bu sefer çocuk tutuşuyor ayrılmak istemiyor yanımda kal falan diyor, ama evlenmeyelim diyor, şimdi melek çok üzgün ve diyor ki hem evlenmek istemiyor hemde ayrılmak istemiyor,

Çocuk diyor ki şu an evlenmeyi düşünmüyorum sadece şu an. Ama melek çocuğa bir türlü zaten şu an hemen evlenmeyeceklerini sözdü nişandı en az iki yıl falan olacağını anlatamıyor. Çocuk salağa yatıyor sürekli melek ne zaman konuyu açsa sanki yarın evleneceklermiş gibid davranıyor.
Bir de bu çocuk melekin yanında değil de ailesinin yNındayken meleki hiç aramıyor sormuyor. Sanki sevgilisi yokmuş gibi davranıyor
Melek bu durumda ne yapmalı
Ayrıl diyorum ama çok seviyor. Ama o da biliyor ayrılması getektiğini. Bu çocuk ileri de de evlenmez bu kızla dimi?

Not:aralarında cinsel münasebet yok arkadaşlar. Yorum yazanlar genelde ona takılmış da ondan yazayım dedim.

valla bir erkek daha ne ister: kız arkadaşı hep yanında, evlilik gibi bir sorumluluk altında değil. ohhh ne güzel hayat. :KK14: tabi ki evlenmek istemez. arkadaşınız hatayı en başta o erkekle aynı evde kalarak yapmış. ayrıca anladığım kadarıyla pek değer vermiyor gibi geldi arkadaşınıza. yani seven insan merak eder, arar sorar, ÖNEMSER...

Evet canim dine baglaniyor hayatimizin her aninda din olmali bence hem isin diyer bi tarafida var eger cocuk bir gun anlasamiyoruz hadi ayrilalim derse veya bu melektende gelebilir kanuni yonden hic bir hakki yoktur ne maddi ne manevi hic kimse ayrilmak icin bir beraberliye baslamaz ama insan hayatin her yonunu dusunmesi lazim

Arkadasım dinde zorlama yoktur. Boyle kesin konuşamazsın. Herkesin hidayete erme zamanı farklıdır. Takva terazisi de biz kullarda değildir.
Arkadaş hata yapmıştır uyarırsın inancını bilmiyorsun etmiyorsun yargılama hakkın yoktur ki.
Kuran'da açıkça belirtilir hersey. Kimseyi kınama yargılama hakkın yoktur. Yaptıgı dogru yanlis bizi ilgilendirmez bizden yardım istenilmis konu bu bunun dışına çıkmayalım din boyle birsey degil

Evet olmalı ama yönü kişiyi ilgilendirir, kaldı ki herkes müslüman değil. Direkt dinden dem vurmak çok abes, herkes kendi doğru bildiğini empoze etmeye çalıştığından dolayı çıkacak tartışmalardan zaten forum da din ve siyaset konularını tartışmak yasaktır. Bu yüzden diyorum ki herkes konunun dini boyutuyla değil, içeriğiyle ilgilenmeli. Sonuçta herkes günahını tek başına çekecek, sevabının mükafatını tek başına alacaktır. Sen neden aynı evde yaşıyorsun? Dinimiz de bu yok, zina yapıyorsun diye verip veriştirmek, kınamakta dinimizde yok, çünkü herkes kendinden sorumludur.

Son düzenleme:
X