Boşanmak istiyorum ama beceremiyorum

Nikahsız cinselliğe karşı biri çıksa gerici diye linç edersiniz, biri çıksa dese resmi nikah yok yine linç edersiniz. Çünkü ilkelerinizin içi o kadar boş o kadar ezbere dayalı ki. Neyin önü popüler ise onu savunuyorsunuz. Konu sahibibugüne kadar yaşadıklarınız geldi geçti, üzerinde durup düşünmeniz size hiçbir şey kazandırmayacak. Önünüze bakmaktan ve eyleme geçmekten korkmayın. Olduğunuz yerde saydıkça sonuç alamayacaksınız. Kendinize sorun ben ne istiyorum diye sonra karşındakine bakın istediklerim olacak mı diye. Olmuyorsa yol verin gitsin. Başka insan mı yok sonuçta.
Evlilik sadece cinsel ilişkiden ibaret Aynen. DİNİ NİKAHTA RESMİ NİKAHTA SADECE CİNSELLİK İÇİN KİYİLİR AYNEN

Öyle ya da böyle bu kadın resmi nikahı yok haticeye değil neticeye bakmak gerek diye düşünüyorum. Önemli olan geçmişte yaptığı hatalar değil aynı hatayı sürdürmemesi gerektiği. Kadın da bunun için ilişkisini bitirmek ve diğer hemcinslerinden öneri almak istiyor. Ama kadın hemcinsleri onu linçlemeyi tercih edip kadını daha da çok çıkmaza sürüklüyor Yalnızlaştırıyor. Bu benim şahsi düşüncem. Siz linçlemeye ötekileştirmeye devam edebilirsiniz..
Konusahibesi eğlence yapmayı nikahtan daha önemli görmüş. Üstelik bilerek,isteyerek ve kendi özgür iradesi ile çocuk yapmış. Biz ne diyelim buna. Sence bu konu sahibesi bu ilişkiyi bitirir mi? Bence bitirmez.

Benim çevremdeki muhafazakar aileler arasında da dini nikahla evlilik adı altında aynı yuvayı paylaşıp, çocuk yaptıktan sonra resmi nikah kıyılacak diyenler vardı. Sebebini de anlamamışımdır bir türlü bana da ilginç geldi hep ama çok gördüm gerçekten. O sebeple muhafazakar kesimin nikahsız birlikteliği eleştirmesi bana tuhaf gelir.
O söylediğinize ben de rastladım ama bendeki örnek muhafazakarlıkla alakalı değildi, kadının çocuk doğurup doğurmayacağıydı. Gelin çocuk sahibi olamadı öylece evine gönderdiler. Hiçbir şey talep edemedi ki ailede de epey mal mülk vardı. Adam ne yaptı? Tekrar evlendi, üstelik yeni gelin nikahı şart koydu öyle de resmi nikah yaptı ki. Olan öbür kadına oldu.

X