Evlenmeyi düşünmeyen sevgili..

astrojurnal

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
13.430
42.520
37
1 sene önce arkadaşken de sevgili olmayı, bi gelecek planlamayı çok istiyordu. 1 ay önce de arkadaşlığımızı daha ileriye taşıyıp madem birbirimizi bu kadar değer verip seviyoruz, sevgili olduk. Sevgililiğin ilk zamanlarında kendisi 3-5 sene sonrası için evliliğimize dair hayallerinden bahsediyordu. Şu anda yaşadığı söylediği şeylerden sonra fikri tamamen değişti. Bende acaba vakit mi kaybediyorum yoksa ailesinin yaşadığı sorun yoluna girdikten sonra o da düşüncelerinin saçmalığını farkeder mi diye merak ediyorum

o zaman bence yaşadıkları yüzünden değil arkadaşken hayal ettiği sevgililiği yaşamadığı için böyle.
bazen arkadaşken yada normal bir tanıdıkken çok iyi olacağını sandığımız bir ilişki işin içine girince gördüğümüz bazı şeylerle tam tersine dönüşebilir.
açıkça bunu söyleyemediği için de ailesini bahane ediyordur.

tuttioz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
1.290
1.945
Böyle yapmaman gerekirdi, sadece iyi güzel günler için birlikte değiliz diye söylüyorum. Beni sevdiğini, değer verdiğini bu yüzden ileride de üzmemek için böyle yaptığını söylüyor. İki gün sonra ayrılacağını düşündüğü birisi olsa zaten şu an bu konuşmayı bile yapmayacakmış. Allah razı olsun diyesim geldi şimdi
Yüz verme…

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 31 gün geçti.

holyshitcactus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2021
33
8
24
o zaman bence yaşadıkları yüzünden değil arkadaşken hayal ettiği sevgililiği yaşamadığı için böyle.
bazen arkadaşken yada normal bir tanıdıkken çok iyi olacağını sandığımız bir ilişki işin içine girince gördüğümüz bazı şeylerle tam tersine dönüşebilir.
açıkça bunu söyleyemediği için de ailesini bahane ediyordur.
Ben de arkadaşlığımızdaki halime göre çok değiştim ona karşı. Sevgimi, şefkatimi asla eksik etmiyorum, elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Yediğim içtiğim bir şeyi çok beğendiğimde bir parçasını ayırıp bunu da ona götüreyim o da çok sever diyorum. Bu zamana kadar da bu sevgim için bana hep teşekkür ederdi.. bunlar mı ona fazla geldi acaba

achoi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.434
1.654
Kendinin bile inanmadığı olay ne aileden evli olan biri başkasıyla mı yakalanmış? Öyle bile olsa insanın herşey kendi elinde kendisi karakterli biri olsa zaten yapmaz hiçbir şey. Daha 1 aylık ilişkide bunları diyen insan genelde ayrılmaya bahane arayan olgunlaşamamış insandır benim için.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 47 gün geçti.

holyshitcactus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2021
33
8
24
Kendinin bile inanmadığı olay ne aileden evli olan biri başkasıyla mı yakalanmış? Öyle bile olsa insanın herşey kendi elinde kendisi karakterli biri olsa zaten yapmaz hiçbir şey. Daha 1 aylık ilişkide bunları diyen insan genelde ayrılmaya bahane arayan olgunlaşamamış insandır benim için.
İnanın günlerdir aklımda bir sürü teori var. En başta yazdığım gibi, biz onlar değiliz, onların yaşadığı şeylere göre yaşamıyoruz, bizim kendi doğrularımız var diye anlatmaya çalıştım

astrojurnal

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
13.430
42.520
37
Ben de arkadaşlığımızdaki halime göre çok değiştim ona karşı. Sevgimi, şefkatimi asla eksik etmiyorum, elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Yediğim içtiğim bir şeyi çok beğendiğimde bir parçasını ayırıp bunu da ona götüreyim o da çok sever diyorum. Bu zamana kadar da bu sevgim için bana hep teşekkür ederdi.. bunlar mı ona fazla geldi acaba

yani direkt neden bu diyemem ama fazla verici olmak bence insanın çocuğuna bile yapmaması gereken birşey. sürekli veren insan bir süre sonra görev insanı haline dönüşüyor gözünde çünkü.
sizin hatanız vardır anlamında demiyorum ama belki sevgili kimliğiniz ona hitap etmedi.
arkadaşken var olan sınırlar kalkınca belki de aradığı kişi olmadığınızı anladı.
aynı şey sizin için de olabilirdi, sizde böyle hissediyor olabilirdiniz.
ben konudan böyle bir erkek yorumladım.
hakkınızda hayırlıysa toparlanır inşallah.

kedilinick

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
18.673
26.935
Merhaba ablalarım, yaşıtlarım. Geçen sene de burada böyle bir konu açıldığını gördüm ama durumum biraz daha farklı olduğu için sizlerden ve tecrübelerinizden yararlanmak istedim.
4 yıldır arkadaşım olarak tanıyıp sevdiğim çocukla 1 aylık ilişkimiz var. Küçük yaşta annesini kaybetmiş, başına gelen iyi kötü her şeyde kendini başkalarından soyutlayıp içinde yaşamış hepsini. En başlardan beri mükemmel giden bir ilişki içerisindeydik ama son günlerde ailesel olarak birçok sıkıntı içinde. Aile içinde ciddi bir olay olmuş ve bana “bunu sana bile anlatamıyorum, brn bile gerçekliğini kabul edemiyorum”dedi. 2 gün bana soğuk davranmasının üzerine ona durumu anlattım ve beni böyle üzdüğünü söyledim. Özür diledi, bir daha olmaz dedi. Aradan 3 saat sonra bitirelim mi mesajı attı, arayıp konuştum. Şu an yaşadığı sorunlar yüzünden yanlış düşündüğünü söyledim, başkalarının açtığı ve bizimle ilgisi olmayan sorunlar yüzünden ilişkimi bitirmeyeceğimi söyledim. Çevresinde hiçbir iyi giden ilişki ve evlilik bulunmamakta. Çevresin yüzünden kendini bunların çok kötü bir şey olduğuna, ileride evlensek bile boşanacağımıza inandırmış durumda. Bu yüzden evliliğe bir adım geride duracağını, sevginin her şeye yetmediğini söylüyor hep. Bense ona, bizim o insanlar olmadığımızı, hatta bu kötü ilişki ve evliliklerden ders alıp bunları kendi ilişkimizde yaşamamamız gerektiğini anlattım. Yaşlarımız 24 oldu, tabi ki de hayatımda olan insanla ileride güzel bir aile kurmak isteyerek bir ilişki yaşıyorum. Sizce ona düşüncelerinin yanlış olduğunu ifade ederek ileride bu düşüncelerinden uzaklaştırabilir miyim yoksa her şey tamamen bir vakit kaybı mıdır?
Bir ayda seninle evlenmeyi düşünmek zorunda mı ya

holyshitcactus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2021
33
8
24
yani direkt neden bu diyemem ama fazla verici olmak bence insanın çocuğuna bile yapmaması gereken birşey. sürekli veren insan bir süre sonra görev insanı haline dönüşüyor gözünde çünkü.
sizin hatanız vardır anlamında demiyorum ama belki sevgili kimliğiniz ona hitap etmedi.
arkadaşken var olan sınırlar kalkınca belki de aradığı kişi olmadığınızı anladı.
aynı şey sizin için de olabilirdi, sizde böyle hissediyor olabilirdiniz.
ben konudan böyle bir erkek yorumladım.
hakkınızda hayırlıysa toparlanır inşallah.
Haklısınız aslında. O da bu yaşattıklarından sonra arkadaşken olduğu karaktere sahip olmadığını göstermiş oldu. Hayırlısı diyip beklemekten başka hiçbir şey yok sanırım..

astrojurnal

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
13.430
42.520
37
Haklısınız aslında. O da bu yaşattıklarından sonra arkadaşken olduğu karaktere sahip olmadığını göstermiş oldu. Hayırlısı diyip beklemekten başka hiçbir şey yok sanırım..

daha ileride belki evli ve çocukluyken böyle davransa daha çok üzülürdünüz. bir ömür söz konusuysa bazı üzüntüler çok önemli değildir.

kedilinick

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
18.673
26.935
1 aydır tanıyorum demedim. 4 yıldır tanıdığım, 1 aydır da sevgili olduğum bir insan. Bundan 1 sene önce de, 1 ay önce de evliliğe dair planları ve istekleri vardı ikimiz için.
Bende bir aydır tanıyorsun demedim farkindaysan .
Bir ayda seninle evlenmeyi düşünmek zorunda mı dedim 😂😂😂

Ayrıca tamam duznleyeyim madem
4 yıldır tanisan da hatta 4 yıldır da çıksan evlenmeyi düşünmek zorunda mı ?

holyshitcactus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2021
33
8
24
Bende bir aydır tanıyorsun demedim farkindaysan .
Bir ayda seninle evlenmeyi düşünmek zorunda mı dedim 😂😂😂

Ayrıca tamam duznleyeyim madem
4 yıldır tanisan da hatta 4 yıldır da çıksan evlenmeyi düşünmek zorunda mı ?
Bakın evlenmeyi düşünürken sonra böyle farklı düşüncelere döndü. Ben de ona ilişkimizi başkalarının yaşadığı sorunlara göre yaşamadığımızı anlatmaya çalıştım. Yani bahsi geçen sorunları yoluna girince ileride yine ikimize dair hayallerimizi gerçekleştirme yönünde bi gelişme olur mu yoksa tüm çabam kendimi yormaktan ibaret mi diye fikir almak istedim büyüklerimden

achoi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.434
1.654
İnanın günlerdir aklımda bir sürü teori var. En başta yazdığım gibi, biz onlar değiliz, onların yaşadığı şeylere göre yaşamıyoruz, bizim kendi doğrularımız var diye anlatmaya çalıştım
İlerde tekrar aynı muhabbeti açar kendinizi çok hırpalamayın ama olacağı bu

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 47 gün geçti.