Evli kadının anneyi sık araması normal değil midir?

Sanırım bazen yapiyorum bunu. Bende hata var bunun farkındayım ama aşmaya çalışıyorum işte.
eşinizle konuşurken de annenizin konusu geçiyor mu?
anne şöyle yapar, bunu der , bunu demişti bunu annemle aldık, buraya da annemle gttik, annem diyor ki, anneme sorayım ...... vs, gibi konuşmalar

eşinizle konuşurken de annenizin konusu geçiyor mu?
anne şöyle yapar, bunu der , bunu demişti bunu annemle aldık, buraya da annemle gttik, annem diyor ki, anneme sorayım ...... vs, gibi konuşmalarınız oluyor mu ?

Sanırım bazen yapiyorum bunu. Bende hata var bunun farkındayım ama aşmaya çalışıyorum işte.
yani aslında eşiniz annenizle konuşmanızdan ziyade , onun eteğinden ayrılamamış olmanıza kızıyor.
bunu genelde erkeklerde görüyoruz , ama sizde tersi olmuş. eşinizin bu konuda sizin daha bağımsız ve annesinden ayrı bir birey olmanıza çalışmasına hak verebiliriz.
ama bu annemle daha az konuşayım o zaman demekle olmaz

Günde 3e mi indirdiniz?

Kactan indirdiniz?

Nasil ya?
Eşini o kadar bunaltmış ki yazık adama yaaa , bir de 3 e indirdim diyor 🤦‍♀️🤣 valla benim eşim bunu yapsa veya ben yapsam büyük kavga çıkardı, ben ailemle eşim yokken 10 dakka veya bazen konu önemliyse 20 dakka konuşur kapatırız, konu sahibi bağımlı acil destek almalı, evlilikleri bağımlı insanlar mahvediyor, kadın da olsa erkekte olsa herşeyin bir sınırı olmalı...

yani aslında eşiniz annenizle konuşmanızdan ziyade , onun eteğinden ayrılamamış olmanıza kızıyor.
bunu genelde erkeklerde görüyoruz , ama sizde tersi olmuş. eşinizin bu konuda sizin daha bağımsız ve annesinden ayrı bir birey olmanıza çalışmasına hak verebiliriz.
Teşekkür ederim çok. Ben de bunun farkındaydım ama başkalarından duymak insanı daha da kendine getiriyor.

Herkese Merhabalar,
Yeni üye oldum. Çok bunaldığım ve kimseye derdimi anlatmadığım için buraya yazmak istedim. Ben yaklaşık 1 yıldır evliyim. Görevim nedeniyle ailemden çok uzak bir yere atandım ve 1.5 yıl sonra zaten evlendim. Ama atanmadan evvel hiç ailemden ayrilmamistim ve çok zor zamanlar geçirdim. O yüzden ailemi pek sık sık arardım. Evlendikten sonra da bu alışkanlığım devam etti. Ama eşim bu durumu çok ters karşılıyordu. Artık evlisin ve ailen benim vs gibi söylemler.... Arama sıklığını günde 2 hadi bilemedin 3 sefere indirmeme rağmen ne zaman ailem arasa ya da ne zaman ben aramak istersen ağzını bozuyor. Ya da tepki gösteriyor. Bunun için kaç defa kavga ettik ve ben çok yıprandım. Aileme de bir şey caktirmamaya çalışıyorum ama sanki iki koldan cekiliyormuş gibi hissetmeye başladım. Orta bir yol bulamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım . Sakin sakin konuşmaya çalışıyorum bağırıp çağırıyor. Hoşlanmıyorum bu kadar aramandan diyor. Başka da bir açıklama yapmıyor . Siz günde ne kadar konusuyorsunuz ? Onu da merak ettim. Sevgiler herkese.
Ailenizle konuşmanızda eşinizi rahatsız eden ne olabilir ki istediğiniz kadar konuşursunuz değişik bi tepki bana göre

Tabiki anneyle konuşulur ama günde 3 defa bilemedim ben hergun konuşuyorum ama sadece bi defa eşinizin tepkisini de anlamadim anneyle konusulur yani belki size normal gelen ona gelmiyodur

Herkese Merhabalar,
Yeni üye oldum. Çok bunaldığım ve kimseye derdimi anlatmadığım için buraya yazmak istedim. Ben yaklaşık 1 yıldır evliyim. Görevim nedeniyle ailemden çok uzak bir yere atandım ve 1.5 yıl sonra zaten evlendim. Ama atanmadan evvel hiç ailemden ayrilmamistim ve çok zor zamanlar geçirdim. O yüzden ailemi pek sık sık arardım. Evlendikten sonra da bu alışkanlığım devam etti. Ama eşim bu durumu çok ters karşılıyordu. Artık evlisin ve ailen benim vs gibi söylemler.... Arama sıklığını günde 2 hadi bilemedin 3 sefere indirmeme rağmen ne zaman ailem arasa ya da ne zaman ben aramak istersen ağzını bozuyor. Ya da tepki gösteriyor. Bunun için kaç defa kavga ettik ve ben çok yıprandım. Aileme de bir şey caktirmamaya çalışıyorum ama sanki iki koldan cekiliyormuş gibi hissetmeye başladım. Orta bir yol bulamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım . Sakin sakin konuşmaya çalışıyorum bağırıp çağırıyor. Hoşlanmıyorum bu kadar aramandan diyor. Başka da bir açıklama yapmıyor . Siz günde ne kadar konusuyorsunuz ? Onu da merak ettim. Sevgiler herkese.
Günde ne kadar mı 😅😅😅😅
Bekarken hergun ikişer kez arardım belki üç beş kez çünkü uzakta okuyordum ve aklı kalmasın diyeydiustelik en yakın arkadaşım annemdir herseyimi ona yetistirirdim o yüzden de zırt pırt arardım .

Fakat evlenince zaten guvendeyim niye aklı kalsın
Çok aramam
İki günde bir arıyorum sadece .
Beni hergun evladım arasa ' evladım emecen mi' niye ariyosun sürekli derdim

Sanırım anneme bağımlıyım
Eşiniz sadece aramanıza değil, annenize bağımlı olduğunuz çoğu davranisa takılmış,adamın Sabrinin sonuna gelmiş bence.
Ondan bu tepkisi.
Hickimse annesine bağımlı birini istemez. Siz de eşiniz günde 5-6 kere biriyle konuşsa sinir olursunuz.
Bu aileden biri olur,arkadaş olur, kardeş olur... Günde en az 2 - 3 defa,her seferinde 15er dk konuşmak bence şu demek; evde olan biten her şeyi aktarmak.
Yani biriyle haftada iki konuşursan, sadece anlatmak istediklerini anlatırsın.
Ama günde 3-5 kere konuşursan her şeyi anlatırsın . Ali de biraz hasta, Ali'nin işinde de sorun çıkmış, ev sahibi şöyle dedi, işte çocuklarla kocam tanistiklar biraz, biz de kutlama yapıyoruz, tatile mi çıksak dedik, araba için kredi çekmeyi düşünüyoruz vs vs.
Hayatının her anını anlatıyorsun demek.
En basiti eşinle kavga ettin,canın sıkıldı. Annen de 'kizim neden durgunsun,ne oldu güzelim,canım kızım benim. Anlat rahatla hadi bebeğim' dedi,pohpohladi... Canının sikkinligina sebep problemi anlatman çok olası.
Anneye es problemini anlatmak da aile huzuruna dinamit koyan bir davranış..
Bu bağımlılığina bir an önce son verip göbek bağını kes mutlaka. Bunu eşin uyuz uyuz konuşuyor diye değil, kendin için yap. Kocaman kadınsın, belki annesin - belki anne olacaksın. Kendi göbek bağını kesmen kendine yapacağın en büyük iyilik olur - ki bunu zamanla sen de farkedeceksin

Hergün konuşman sorun olmaz ama herşey ini hergün söylemen sorun bu sebepten değilse eşiniz haddini bilse iyi olur aa ararsın canım merak edersin seviyorsundur eşine ne

Herkese Merhabalar,
Evli olunsun olunmasın bu kadarı sağlıklı değil bence
Sürekli konuşacak ne buluyorsunuz, bir durum olur anlarımda hergün 3 kez laklaktan ne anlıyorsunuz, vaktinizi daha kaliteli geçirmek varken eee naber iyidir senden naber naptın aynı işte, en son sabah konuşmuştuk şimdi öğlen bu saate kadar iki kez tuvalete gittim üç kez su içtim eee öğlenden beri naptın en son öğlen konuşmuştuk donları katladım yemeğe kuru pilav yaptım komşu kahveye çağırdı baban iki kilo portakal aldı bende kıllarımı aldım işten eve gelmem yirmi dk sürdü….püfff bu mu yani
Aynı şeyi erkek yapsa sütten kesilmemiş ana kuzusunu boşa gitsin dersin….
Adam karısıyla iki çift laf edecek zır telefon, karısıyla fingirdeşecek zır telefon, bi bardak su isteyecek hatun telefonda, birşey söyleyecek arıyor telefon meşgul, karısıyla başbaşa yemeğe çıkıyor hatun annesiyle komşu çekiştiriyor….
Birlikte yaşamaktan ne farkı var bunun
Aynı şeyi kv nin yaptığını düşünün yada başka birinin…her gün düzenli olarak üç kez kocanız telefonda boş boş muhabbette
Sizin ettiğiniz muhabbet bir süre sonra kocanızla muhabbetinizi bitirir ki bitirmiş
Geçen hafta babamla konuştum hoparlör açıktı annem de konuştu, nasılsın eşin çocuk nasıl, işler nasıl, hava soğuk mu, tanıdıklarda ölen kalan varmı, bir ihtiyacınız var mı bitti gitti…. Bir dahaki görüşmede yine aynı muhabbet, hergün üç kere konuşulacak birşey yok
Ben hergün düzenli üç kez ilaçlarımı almıyorum ya nedir bu
Bir karar vermeniz lazım, ya zırt pırt telefonla konuşmayı bırakacaksınız, ya küfürbaz kocayı bırakacaksınız, ya da adamı bu hale getirmeyi bırakacaksınız
Ya küfür yediğiniz adamla nasıl duruyorsunuz, küfür yiyeceğinizi bile bile nasıl telefonda konuşmaya devam ediyorsunuz
Senin ailen benim lafından benim anladığım siz okadar telefonla meşgulsünüz ki adam sizinle bir aile kurduğunu hissedemiyor bile ki çok haklı

Konuşmalarımız çok sürmez . 15 dk en fazla Ama zaten daha çok 2 kez konuşurum sabah ve akşam olmak üzere. Sanırım anneme bağımlıyım biraz da bunu azalttım. O diyor ki bir kere ara . Ben de annem belki üzülür ya da alınır diye korkuyorum.
Niye?
Kocanız üzülüyor alınıyor delirip küfür ediyor onu düşünmüyorsunuz

Ben gunde 1 kere konusurum cok cok nadir 2 olur . Kuzenlerim var gunde 4 5 defa konusurlar 1 taneside mutlaka goruntulu olurmus . Bu kadar ne konusurlar bilmiyorum bende cidden . Ilk sayfayi okudum suan sade devaminj okuyacagm 😊

Tam tersi düşünün empati yapın bakalım .Eşinizin ailesi günde 10 kere arasa ama bu sıklığı 3 e indirse .

Bunu genelde erkekte hormuyoruz aslinda sadece burada genelde erkekler hakkinda yaziliyor. Benim cevremde boyle aile bagimlisi erkekten cok kadin var mesela

Ben bazen çok az konuşuyorum.
Hatta geçen annem ve anneannem sitem etti neden aramiyorsun diye
Bazen de günde 2-3 saat annemle konuşuyoruz 🥴
Evliliğin ilk zamanları eşim de derdi hep annenle konuşuyorsun diye alıştı heralde artık bişey demiyor.
Bugün ben dustayken aramış annem eşim sessize almış annen aradı dedi aradım konuştuk baya.
Zamanla eşiniz alışır bence.
Bana normal geldi bende çok konuştuğum için galiba.

Ben annemle ve ablamla her gün konusurum bi gece ablamla konusmasam eşim der hayrdir neden bu aksam konusmadiniz bisimi oldu diye sorar 😂 Valla annemi gerekirse gunde on bes kerede ararim hic de karisamaz bende ailemden cok uzaktayim ve kisa kisa da olsa gunde uc kez konusurz eşimde hiç bugüne kadr bişi demedi.Bubarada kayinvalidem de kayinpederimide ararim onlarda beni arar eşim onlara der sizin çocuğunuz benim hic beni aramiyosunuz yada telefona istemiyosunuz die onlarda bizi arayip soran sns biz hakedeni arariz derler🤭

X