Evli kadının anneyi sık araması normal değil midir?

Eşiniz aileniz ile konusmaniza karismamali bence ama , biraz da haklı gibi.. günde 2-3 e indirdim diyorsunuz o kadar konuşacak ne buluyorsunuz? Ben 1 kere annemle konuşurum o da genelde gündüz vakitlerini tercih ederim.. Akşam eşim geldiğinde de çekirdek aile olarak vakit geçiriyoruz acil bir durum olmadığı sürece de akşam annemi babamı aramam, keza onlarda aynı şekilde 🤔

Herkese Merhabalar,
Yeni üye oldum. Çok bunaldığım ve kimseye derdimi anlatmadığım için buraya yazmak istedim. Ben yaklaşık 1 yıldır evliyim. Görevim nedeniyle ailemden çok uzak bir yere atandım ve 1.5 yıl sonra zaten evlendim. Ama atanmadan evvel hiç ailemden ayrilmamistim ve çok zor zamanlar geçirdim. O yüzden ailemi pek sık sık arardım. Evlendikten sonra da bu alışkanlığım devam etti. Ama eşim bu durumu çok ters karşılıyordu. Artık evlisin ve ailen benim vs gibi söylemler.... Arama sıklığını günde 2 hadi bilemedin 3 sefere indirmeme rağmen ne zaman ailem arasa ya da ne zaman ben aramak istersen ağzını bozuyor. Ya da tepki gösteriyor. Bunun için kaç defa kavga ettik ve ben çok yıprandım. Aileme de bir şey caktirmamaya çalışıyorum ama sanki iki koldan cekiliyormuş gibi hissetmeye başladım. Orta bir yol bulamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım . Sakin sakin konuşmaya çalışıyorum bağırıp çağırıyor. Hoşlanmıyorum bu kadar aramandan diyor. Başka da bir açıklama yapmıyor . Siz günde ne kadar konusuyorsunuz ? Onu da merak ettim. Sevgiler herkese.
Eşinizin sadece aile için öyle dediğini düşünmüyorum düşünmek istemiyorum. Rahatsız olduğu konu sizin sürekli telefon trafiğinde olmanız. Bende eğer sorun yoksa genellikle konuşmalarımı eşim evde yokken yaparım. Bir kez annemi ararım bazen de günaşırı olur bu arama. Öyle günde 3-4 kez aynı kişiyi aramam. Telefona değil de eşiniz yanındayken onunla ilgilenseniz daha iyi bence. Şöyle düşünün eşiniz günde 3-4 kez annesini arıyor siz bile rahatsız olursunuz her dk ne konuşuyorlar diye.

Konuşuyorsunuz diye ağzını bozan adama ağzımı bozarım. Alışkanlıklar hemen düzelmez zamana ihtiyacınız var

Ben de telefonla konuşmayı hiç seven bi insan değilim annemide öyle sık aramazdım genelde gün aşırı bi gün konuştuysak annem ertesi gün arardı hiç aramıyorsun diye derdim anne daha 24 saat geçmedi hayatımda bişey değişmedi ne anlatayım gülerdik:) 6 ay önce annemi kaybettim şimdi diyorum keşke daha çok konuşsaymışım elim hep telefona gidiyor birşey oldu mu arayıp anlatmak istiyorum yemek tarifi sormak istiyorum mesela ya da rüyamı anlatmak ama mümküm değil.. Eşinizi de ihmal etmeden istediğiniz zaman arayın bence😊

Herkese Merhabalar,
Yeni üye oldum. Çok bunaldığım ve kimseye derdimi anlatmadığım için buraya yazmak istedim. Ben yaklaşık 1 yıldır evliyim. Görevim nedeniyle ailemden çok uzak bir yere atandım ve 1.5 yıl sonra zaten evlendim. Ama atanmadan evvel hiç ailemden ayrilmamistim ve çok zor zamanlar geçirdim. O yüzden ailemi pek sık sık arardım. Evlendikten sonra da bu alışkanlığım devam etti. Ama eşim bu durumu çok ters karşılıyordu. Artık evlisin ve ailen benim vs gibi söylemler.... Arama sıklığını günde 2 hadi bilemedin 3 sefere indirmeme rağmen ne zaman ailem arasa ya da ne zaman ben aramak istersen ağzını bozuyor. Ya da tepki gösteriyor. Bunun için kaç defa kavga ettik ve ben çok yıprandım. Aileme de bir şey caktirmamaya çalışıyorum ama sanki iki koldan cekiliyormuş gibi hissetmeye başladım. Orta bir yol bulamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım . Sakin sakin konuşmaya çalışıyorum bağırıp çağırıyor. Hoşlanmıyorum bu kadar aramandan diyor. Başka da bir açıklama yapmıyor . Siz günde ne kadar konusuyorsunuz ? Onu da merak ettim. Sevgiler herkese.
Fikreeet senmisin canım 🤗
Yaprakdokumunun sinir bozucu ablası.
Ya fikretcim annenle 145 kez arayip ne konusabiliyorsun vallahi meraktayim,az biraz da kocanın yüzüne baksan:))

Herkese Merhabalar,
Ben 2. Evliliğimi yaptım ailemden 3000 km uzağım annemle günde 3 defa konuşurum Özlem hasret konuşmanın adı.eşiniz kıskançlık yapıyor. siz onun evde olmadığı anlar konuşun.anne baba çok önemli eşinize konuşmalarınızdan bahsetmeyin .

Bu sorun sıklıkla yaşanıyor evliliklerde. İki üç kere aranır ok, kısa konuşulur. Özellikle eşin yanında oturup uzun uzun muhabbetleri evlilere yakıştıramıyorum. Calismiyorsam evde konuşayım ailemle,eş dostla ama akşam eşimin yanında telefonu elime almak bile boş. Çalışan insanlarız, birbirimize harcayacak vakit kalmıyor.

Çok çok şaşkınım!
Anneyle konuşmaya neden kızılıyor anlamadım.
Ne 3'ü?
Canım isterse 13 defa da konuşurum kimi ilgilendirir? Tabii ki o da istediği kadar ailesiyle konuşabilir,görüşebilir. Hatta birbirimize sorarız "anneyle konuştun mu,bir kere daha arayaydın,nasılmış vs." diye.

İnsan anneciğinin de gönlünü telefonla da edemeyecekse vay halimize!

Ayrıca kocama karşı da çok sevgi ve aşk doluyumdur,asla inkar edemez.

konu başlığına cevap veriyorum; normal değil. dakka başı aramak da ne yaa, hiç ayrılmasaymışınız yanından madem ayrı duramıyorsunuz

X