Evli olup, Kocası Askere gitmeyen var mı:(?

Benim eşimde gitmedi off şimdi ki aklım olsa askerlik olmadan evlenmezdim.Mesele askerliğin süresi değil ki döndüğün de tekrar düzen kurmak uzun iş ...

aynen üniv. sonra o kadar dedim evlenmeden git diye kaçacam sandı bi yere, gitmedi şimdi 5 yıllık evliyiz 7 aylık bebeğim var, kaynanayla papaz oldum 6 aydır, şimdide kısa dönemin kalkması gündeme geldi ağustosta gideyim diyor gitse bi türlü gitmese bi türlü gitse piskopat kaynanam yanıma gelmeye kalkacak sen çalış ben bakarım çocuğa muhabbetleri bi bakmaya başlarsa zaten yakamdan atamam yıllarca gitmese kısa dönem her an kalkabilir 12 ay yapıp da kaynanayla oturması daha da cehennem hayatı Allahım bu işten nasıl kurtulacam bilmiyorum hay aklıma...........askere gitmeden koca alınır mı yaaaaaaaaaaa

bende varım 9 aylık evliyim benim eşimde henüz gitmedi askere 1 yıl sonra gidicek ama o gidinceye kadar kısa dönem kalkacak offf

evet maalesef kısa dönem askerlik kasımdan itibaren bitti.yani eylül de kısa dönem için gitmiş olanlar bile onlar askerdeyken karar çıktı die uzun yapmak zorundalar..mariyel cim giderseler uzun beklicez kocaları.çocuk varmı bari..o yüzden biz yapamadık şimdide sorunalrdan yapacağımız yok.öylede böylede yapamadık yapamayacağız bebek.yaş oldu 29 üff üüfffff...

gitsinler gitsinlerde ders olsun onlara.onu bunu ertelemek nelere mal oluyo bak..bazen sinirlenince şeytan dio ki git askerlik şubesine ver adını soyadını da aklı başına gelsin...ama bişey yapmıyorum tabikide yapamam zatenn

ya bu konuda kesin bi duyumun var mı kasımda diye ben daha tasarı aşamasında daha tasarı gelecek tbmm bakacak duruma ona göre yasalaşacak falan biraz daha sürer gibi düşünüyodum, eşim işyeri ile konuşcak ama ağustosa izin vermezler nisan dönemi işlerine geliyo işyerinin o zamana da kısa dönem kalkar herhalde

dirim benm kocamın okulu bitmedi ondan kısada yapamıcak yani

eylül bende kalmak istemiyorum ama kocam kalmamı istiyo.kendi ailemdede kalıcam ama işte ikisinide idre edicekmişiz
ay canım Allah kolaylık versin
canım bende annemlerde kalıcam,haftasonları da kayınvalideme artık,

ya arkadaşlar neden bu kadar kafanıza takıyorsunuz.benim eşim astsubay ve 2 yıllık evliyiz bu yıl doğu tayini geldi.birlikte gidecez diye sevinirken,eş götürülmesi yasak olan yere çıktı tayin.operasyon bölgesine.allah korusun.üstelik 2yıl.bende ailemin yanına gidecem.eşim kendi ailesine gitmemi istiyor.rahat edemicemi biliyorum.bu yüzden bir ay annemde bir hafta kayın validemde kalırım diye düşünüyorum.yada anneme gidip işe başlarım .böylelikle iki arda bir derede kalmaktan kurtulurum.büyütmeyin bu kadar.tamam ayrılık çok zor .ama kazasız belasız ve sağlıklı bir şekilde geri dönsünler yeter.allah hepimizin yardımcısı olsun
canım ayrılığa katlanacağız zaten,kazasız belasız gelsin,eşim iyi olsun yeter benim başka bir derdim yok:Saruboceq:

ya bu konuda kesin bi duyumun var mı kasımda diye ben daha tasarı aşamasında daha tasarı gelecek tbmm bakacak duruma ona göre yasalaşacak falan biraz daha sürer gibi düşünüyodum, eşim işyeri ile konuşcak ama ağustosa izin vermezler nisan dönemi işlerine geliyo işyerinin o zamana da kısa dönem kalkar herhalde
canım belki kendimi rahatlatmaya çalışıyorumdur bilemiyorum ama bende sanmıyorum hemen çıksın,bir kere haber yaptılar,bu sene değilde sanki seneye çıkacak gibi geliyor,ama şöyle bir durum daha var.eşim ağustosta gidecek Allah nasip edersede dönüşü ocakta,eğer aralıkta çıkarsa bizide vuruyor canım.eşim aralıkta askerde olduğu için :sm_confused:senağlama

tabi öyle de ben soruşturuyorum bu konuyu hemen pat diye olmaz falan diyolar ama bakalım valla işyeri izin vermiyo bizim için yapacak bişey yok nisanı bekleyeceğiz

bende eşimi seneye aralık ta göndermek istiyorumm bu zaman zarfındada bebek istiyorumm
onunla oyalanırım diyi bilmiyorum yanlış mı yapıyorumm yaa

tabi öyle de ben soruşturuyorum bu konuyu hemen pat diye olmaz falan diyolar ama bakalım valla işyeri izin vermiyo bizim için yapacak bişey yok nisanı bekleyeceğiz
canım banada öyle geliyor,pat diye çıkmaz gibi ama yinede belli olmaz,canım keşke eşin bu sene gidebilseydi

bende eşimi seneye aralık ta göndermek istiyorumm bu zaman zarfındada bebek istiyorumm
canım bizde askerlikten sonra düşünüyoruz,hamilelikte bulantın olur,rahatsızlanırsın,hastane işlerin olur,o yüzden eşimin gelmesini bekleyeceğiz.canım askerden sonra olması bana göre daha iyi.benim fikrim bu yani :sm_confused:

dirimcim hamileliğimde ve bebeğimin ilk 8 ayında falan yanımda olcak inşş ayarlayabilirsekk
ben çok geç anne olmak istemiyorumm 8 aylık falan olursa bakabilirimm diye düşünüyorumm
bilmiyorumm yaaa elbette o süreçte sıkıntı çekicez bu kesin hani bebiş olursa daha iyi olur gibi geliyor

canım ben de öyle düşünerek bebek yaptım.suan 3.5 aylık kızım.eger hemen gitmicekse yapın ama hemen gidicekse hamilelik zor gecebiliyor yanında olsun derim:nazar:

dirimcim hamileliğimde ve bebeğimin ilk 8 ayında falan yanımda olcak inşş ayarlayabilirsekk
ben çok geç anne olmak istemiyorumm 8 aylık falan olursa bakabilirimm diye düşünüyorumm
bilmiyorumm yaaa elbette o süreçte sıkıntı çekicez bu kesin hani bebiş olursa daha iyi olur gibi geliyor

hıııı evet cnm böyle olcaksa yapın derim daha güzel vakit gecer kaydirigubbakcemile2

bende varım eşim 2 yıllık polis meslek yüksek okulu mezunu üstüne devam ediyor ama bazı derslerden kaldı bu gidişle zaten uzun dönem yapacak benimde bebek yok zaten yeni evliyiz ama şu şartlar altında zaten yapamam bebekle iyiki yok inş.ilerde bu arada bende polisim bilenler var aramızda ama kısa dönem gerçekten kalkıyor herkes aynı şartlar altında uzun dönem yapacak bize zaten haksızlık yapıyorlar zaten polisiz birde askerlik polise askerlik neden kalkmıyorsa eşim askerde iken bende bakacam artık izinde olursa ailemin yanında kalırım ha kızlar kaynana yanında kalmayı tavsiye etmem siz anladınız

benim eşim de evlendkten sonra gitti, artık geldi, kısa dönem yaptı ama o 5 ay 5 günü nasıl saydım anlatamam. korkutmak gibi olmasın ama çok zor, ve ben her haftsonu yanına gittim neredeyse,(yakındı,3 saat) her seferinde ağlaya ağlaya döndüm. bence de bebek olması daha zor, bir de eşin bebeğinin yanında olmayacak, onun da hakkı o bebeğin her anını görmek.bebeğin o dönemleri babasız geçirecek.
ben evlendim eşim askere gitmeden, ama benim bir kızım olursa askere gitmeyene vermem derim. gitsin-gelsin. zor iş.

canım sabah radyoda dinledim kısa dönemle ilgili daha başbakanlıkta bir görüşme yokmuş,sadece askeriyeden çıkan bir haber.be sanmıyorum ki kısa vadede kaldırsınlar.biraz zaman alır gibime geliyor.

anladım canım,hayırlısı ya,şahsen benimde yakın zamanda çocuk planım olsa heralde doğumumdan sonra askere gitmesini isterdim,doğumdan sonra beni öyle kilolu görmesini istemezdim heralde :eek: ay neyse saçmalıyorum kızlar diyorum bari yakın yer çıksada her hafta görmeye gitsek,içim daralıyor bazen

biz bitirdik askerliği çok şükür.nişanlıyım ben.:eek: 2 ay oldu askerden geleli nişanlım.ekim de düğünümüz var inşallah.

ya bu kayınvalidede kalmakta noluyor ya...eşlerinizi anlamıyorum benim babamın evi varken yabancı gibi sıkıla sıkıla geçermi o kadar zaman...ben olsam kimseye danışmadan ailemin yanına giderim..karşı çıkan olursada kavga çıkar..zaten eşimden ayrı olcam,üzüleceğim..bide kayınvalide kayınpeder mi çekeceğim..hadi kızlar herkes anasının evine

X