Evli olup, Kocası Askere gitmeyen var mı:(?

bende varım arkadaşım
benim eşimde askere gitmedi daha
aslında kısa dönem yapmaya çalışıyodu ama oda kalktı sanırım
benimde kafama çok taklıyor
vede 19aylık bi kızım var
nasıl yapcaz bilmiyorum...ALLAH ım onların yardımcısı olsun

ya bu kayınvalidede kalmakta noluyor ya...eşlerinizi anlamıyorum benim babamın evi varken yabancı gibi sıkıla sıkıla geçermi o kadar zaman...ben olsam kimseye danışmadan ailemin yanına giderim..karşı çıkan olursada kavga çıkar..zaten eşimden ayrı olcam,üzüleceğim..bide kayınvalide kayınpeder mi çekeceğim..hadi kızlar herkes anasının evine

ahh canımm gelde bunu eşime anlat.kaynana da onlarda kalmamı isterrr ne alakaysaa.cok yakınlar birbirlerine bi dee.anlasamayız zaten orası ayrı bi mevzu

arkadaşlar benim kocam da ağustos ayında askere gidecek, ben de sizinle aynı durumdayım.ailelerimiz bursada. ya ben de annemde kalmak istiyorum yaaaaa....

size garip gelecek ama bende en azından evlenmeden bile önce bizim beraberliğimize denk gelsin isterdim askerliği oooo benimki biz tanışmadan önce yapmış,ama şöyle düşünüyormda sevdiğimi özlicem,mektuplar yazıcam,hayaller kurucam telefonunu dört gözle beklicem vs... tatlım bu konuda yapabileceğin fazla bişey yok ,kendini üzme bak yeni bebeğin var dünyalar güzeli maşşallah birazcık polyanyacılık oynamaya çalış,yoksa hala yeni doğum yapmış olmanı sıkıntısı,bebeğin yorgunluğu üstüne eşinin askerlik olayı baya canın sılır.

size garip gelecek ama bende en azından evlenmeden bile önce bizim beraberliğimize denk gelsin isterdim askerliği oooo benimki biz tanışmadan önce yapmış,ama şöyle düşünüyormda sevdiğimi özlicem,mektuplar yazıcam,hayaller kurucam telefonunu dört gözle beklicem vs... tatlım bu konuda yapabileceğin fazla bişey yok ,kendini üzme bak yeni bebeğin var dünyalar güzeli maşşallah birazcık polyanyacılık oynamaya çalış,yoksa hala yeni doğum yapmış olmanı sıkıntısı,bebeğin yorgunluğu üstüne eşinin askerlik olayı baya canın sılır.

rahat batması böle bişe olsa gerek :)

kızlar ben de çok zor durumdayım bu konuda: 8 aylık bebeğim var normalde işe başlayacaktım ağustos sonunda bakıcı da buldum hemde çok iyi biri, benim kaynanam tam düşman başına bi kaynana tutturuyodu hayatta bakıcıya baktırmam diye bende o yüzden işimi yoluna koydum önceden önceden ama pat bu askerlik işi çıktı şimdi eşim ağustosta askere gideyim diyo askere giderse meydan kaynanaya kalacak sen tek kalamazsın ben geleyim hem çocuğa da bakarım diyecek zaten bi başlarsa bakmaya öyle gider o konu bakıcıya verdirmez bi daha, gelmese zar zor bakıcının parasını öderim tek maaşla ama eşim askerden gelince iş yeri o sene çalışamazsın dedi (dershanede çalışıyo) eylüle kadar işsiz kalacak eşim evde olursa bakıcı gelemez zaten bakıcımdan da olacam artı 8 ay uzun bi süre osürede kpss ye çalışırım atanırsam gideriz diyo gidersek doğu hizmetine gidecez bilmediğim memleketlerde çocuk ne olacak gene kaynana çıkacak sahneye kaynanayla hiç geçinemiyoruz yüzünü görmeye tahammül edemiyorum nolacak benim halim yaa ne halt yiyeceğimi şaşırdım vallahi, nisanı beklese dershane tamam ozaman olur dönüşte çalışırsın siyo hem bakıcı açısından da sorun çıkmaz her şey güzel olur ama nisana kadar da bu yasa çıkarsa 12 ay olacak onu da istemiyoz bu arada araştırıyorum hemen olmaz bu bi sürü prosedür var yasalaşana kadar falan diyolar hem önümüz seçim meclis ağırdan alır seçim sonrasına atar falan diyolar bu kanunu oy kaybı olur çünkü üniv. mezunları bu yasa çıkarsa oy moy yok diyolar çevremde nette falan bakıyorrum da siz nediyosunuz bi fikrininz var mı???

kızlar ben de çok zor durumdayım bu konuda: 8 aylık bebeğim var normalde işe başlayacaktım ağustos sonunda bakıcı da buldum hemde çok iyi biri, benim kaynanam tam düşman başına bi kaynana tutturuyodu hayatta bakıcıya baktırmam diye bende o yüzden işimi yoluna koydum önceden önceden ama pat bu askerlik işi çıktı şimdi eşim ağustosta askere gideyim diyo askere giderse meydan kaynanaya kalacak sen tek kalamazsın ben geleyim hem çocuğa da bakarım diyecek zaten bi başlarsa bakmaya öyle gider o konu bakıcıya verdirmez bi daha, gelmese zar zor bakıcının parasını öderim tek maaşla ama eşim askerden gelince iş yeri o sene çalışamazsın dedi (dershanede çalışıyo) eylüle kadar işsiz kalacak eşim evde olursa bakıcı gelemez zaten bakıcımdan da olacam artı 8 ay uzun bi süre osürede kpss ye çalışırım atanırsam gideriz diyo gidersek doğu hizmetine gidecez bilmediğim memleketlerde çocuk ne olacak gene kaynana çıkacak sahneye kaynanayla hiç geçinemiyoruz yüzünü görmeye tahammül edemiyorum nolacak benim halim yaa ne halt yiyeceğimi şaşırdım vallahi, nisanı beklese dershane tamam ozaman olur dönüşte çalışırsın siyo hem bakıcı açısından da sorun çıkmaz her şey güzel olur ama nisana kadar da bu yasa çıkarsa 12 ay olacak onu da istemiyoz bu arada araştırıyorum hemen olmaz bu bi sürü prosedür var yasalaşana kadar falan diyolar hem önümüz seçim meclis ağırdan alır seçim sonrasına atar falan diyolar bu kanunu oy kaybı olur çünkü üniv. mezunları bu yasa çıkarsa oy moy yok diyolar çevremde nette falan bakıyorrum da siz nediyosunuz bi fikrininz var mı???
canım biz de korkuyoruz 12 ay olacak diye, ama hemen çıkmaz deniliyor.bilmiyorum ne kadar doğru.bir an evvel yapıp gelmesi mantıklı gibi duruyor.Allah yardımcın olsun. İçini karartma, belki düşündüğün kadar zor olmaz.:1hug:hepimiz sağlıcakla kavuşuruz inşallah.

canım en mantıklısı çocuğa kayınvalidenin bakması sanırım,eşin askerdeyken para atarsın biraz,bizde zor durumdayız,eşimde askere gidecek,düğün borcumuz var,malum 1 sene olayı bizimde kafamızı karıştırıyor,ama kolay kolay çıkmaz gibi geliyor canım.çocuğa senin annen bakamıyor mu canım?

ben istesemde annemlere zor giderimm işim nedeniyle off offff
naapsamkiii senağlama bebek yapimm dioomm bu yıl
gitmek gibi bi düşüncesi yok çünkü eşimin

canım en mantıklısı çocuğa kayınvalidenin bakması sanırım,eşin askerdeyken para atarsın biraz,bizde zor durumdayız,eşimde askere gidecek,düğün borcumuz var,malum 1 sene olayı bizimde kafamızı karıştırıyor,ama kolay kolay çıkmaz gibi geliyor canım.çocuğa senin annen bakamıyor mu canım?

ayrı şehirlerdeyiz kaynanamı tanımıyosun tahammül edilecek cinsten değildir bakmaya kalksa zaten evime gelip yerleşecek hiç olmaz annem de sürekli gelemez babamı bırakıp da üstelik gel demek kolay git demek zordur zaten çok çirkef biri istediği gibi davranmazsan ağzına geleni saymaya kalkıyo sana, hiç kararlarına falan saygısı yok o ne derse o yapılacak bu yaştan sonra kendimi kukla edemem ona, aramız bozuk zaten benim işim içinden çıkılır cinsten değil Allah yardımcımız olsun

canım ne yazıkki para olsa hiç böyle sorunlarımız olmayacak değil mi?eşin askere gitti,geldi iş yeri bu sene çalışamassın diyecek vs.para problem olmasa bakıcıya ver parayı bakar.
canım aklıma bir çözüm yolu gelmiyor,ağustosa 2 ay var,biraz para biriktir desem :sm_confused:,benim eşimde gidecek kısmetse para birktirmeye başladık,bakıcı problemi yok,bebeğimiz yok ama,kredi çektik kaydirigubbakcemile
kayınvalideyi çağırsan çocuk büyüyene kadar yanında artık,şahsen ben kayınvalidemle iyi anlaşıyorum,iyi derken bir problemimiz yok ama aynı evde yaşamak istemezdim,çünki ne kadar iyi olursan ol,mutlak bir problem çıkıyor.eşim bebek olduktan sonra annemgil bizde kalır haftaiçi diyor.5 gün :1shok:vereliniortak
sesimi çıkarmadım ama,istemiyorum çünki biz böyle iyiyiz,mesafe her zaman iyidir

evet yaa çokk süper oldu bu
hemen olmayacağı belliydii ama
yine de can sıkıcı bir durumdu

eylül bende kalmak istemiyorum ama kocam kalmamı istiyo.kendi ailemdede kalıcam ama işte ikisinide idre edicekmişiz

canım ne demek eşim öyle istiyo...kendi ailende kalmak varken neden kayınvalidede kalıcaksın kii..
bilmiyorum bana saçma geliyo..belki evli olmadığım için anlıyamıyorum ama ben olsam kalmazdım heralde...
ben kalmak istemiyorum der kapatırdım konuyu..sonuçta en iyisi bile kaynana yani..
bunalır insan..:sm_confused:

merhaba bayanlar
bende 3 senelik evliyim ve 8 aylık bi kızım var. eşimde askere gitmedi henüz. şuan açıköğretim okuyor. bi kaç sene daha tecilli askerliği. askerde giderse napacağmı bende tam olarak bilmiyorum. kayınvalidelerle aynı şehirdeyiz ama babamlar memleketteler. eğer asker giderse ben kendi evimde kalmak isityorum eşimde böyle düşünüyor. kayınvalidemin yanına rahat edemem bi de çocuk olunca hiç olmaz diye düşünüyorum. eşimde benimle aynı fikirde annemlerde rahat edemezsn diyor. şimdilik böyle düşünüyoruz ama o an gelince şartlar ne olur bilmiyoruz. elimizden geldiince para biriktirmeye çalışıyoruz evde kalabilmem için. inş. kısa dönem yaparsa çok rahat olacağız. 6 ay nasıl olsa geçer. dün haberlerde izledim genelkurmay başkanı açıklama yaptı yakın zamanda tek tip askerlik ve bedelli yok dedi. yani bi süre daha aynı düzen devam edecekmiş. inş.

X