Evli tecrübeli bayanlara bir sorum vaar

elifellaa

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2017
79
48
Sorumu yanlış başlıkta açmışım lütfen bana yardım edermisiniz :KK43:

Hayırlı akşamlar arkadaşlar 4 aylık evliyim annem 3-4 gün sonra doğum yapacak biz farklı şehirlerdeyiz 3saat bi ara var anneme yardımcı olmak için yanına gidicem eşimde 1 hafta sonra beni almaya gelecek ama bugün kayınvalidem aradı yeni evlisin eşini evde bırakma orada çok kalma falan dedi tamam anne dedim ama kafama takıldı yemeğini yaptım dolaba koydum kıyafelerini yıkadım, tedirgin tedirgin konuştu ben eşime güvenirim ama anlayamadım bana doğru olanı söylermisiniz ?

İlk aklıma gelen anneniz kaç yaşında oldu doğum deyince:KK64:
Eskinin kadınlarında öyle bir anlayış var ya oyüzden demiştir.
Kocana bak, aman kocanın kıyafetlerini duştayken hazırla, aman bak bakiyim bir şeye ihtiyacı var mı bla bla bla.
O yüzden öyle konuşmuştur.

Sorumu yanlış başlıkta açmışım lütfen bana yardım edermisiniz :KK43:

Hayırlı akşamlar arkadaşlar 4 aylık evliyim annem 3-4 gün sonra doğum yapacak biz farklı şehirlerdeyiz 3saat bi ara var anneme yardımcı olmak için yanına gidicem eşimde 1 hafta sonra beni almaya gelecek ama bugün kayınvalidem aradı yeni evlisin eşini evde bırakma orada çok kalma falan dedi tamam anne dedim ama kafama takıldı yemeğini yaptım dolaba koydum kıyafelerini yıkadım, tedirgin tedirgin konuştu ben eşime güvenirim ama anlayamadım bana doğru olanı söylermisiniz ?
Kayınvaliden abartmış bence. Eşine güveniyorsan kulak ardı et düşünme bile üstünde. hem 4 ay 4 yıl aynı şey. Eskiler abartıyor durumu hemen aldatma olabilir gibi düşünüyorlar. Onlara göre 2 gün bile soğutur arayı. Aksine olacaksa bir an önce olsun derim ben eşime güvenmeyeceksem 1 hafta bile yalnız bırakamayacaksam inceldiği yerden kopsun. Aksine arada özlemek iyidir. Aranızdaki bağı kuvvetlendirir. Ben eşimi bırakıp annemlerle tatile gitmiştim 1 hafta sonra eşimde geldi ve çokta iyi gelmişti ilişkimiz tazelendi resmen

Kayınvaliden abartmış bence. Eşine güveniyorsan kulak ardı et düşünme bile üstünde. hem 4 ay 4 yıl aynı şey. Eskiler abartıyor durumu hemen aldatma olabilir gibi düşünüyorlar. Onlara göre 2 gün bile soğutur arayı. Aksine olacaksa bir an önce olsun derim ben eşime güvenmeyeceksem 1 hafta bile yalnız bırakamayacaksam inceldiği yerden kopsun. Aksine arada özlemek iyidir. Aranızdaki bağı kuvvetlendirir. Ben eşimi bırakıp annemlerle tatile gitmiştim 1 hafta sonra eşimde geldi ve çokta iyi gelmişti ilişkimiz tazelendi resmen
Çok güzel yazmışsınız haklısınız çok teşekkür ederim

Doğru olan "Tamam anne" demek değil, "Biz konuştuk anne merak etme." demekti.

Bir haftada gözü kayacak biriyle evli olmadığınızı umuyorum, kafaya takacak bir şey yok.
Başımda iki adet kayınvalide var birisi üvey annesi gerçekten kaf anlatmak zor artık kolay anlasılabilir kısa cümleler kurarak sıyrılmaya çalışıyorum ama bazen kafama takılacak çok şey söylüyorlar

Başımda iki adet kayınvalide var birisi üvey annesi gerçekten kaf anlatmak zor artık kolay anlasılabilir kısa cümleler kurarak sıyrılmaya çalışıyorum ama bazen kafama takılacak çok şey söylüyorlar
O zaman hiç laf anlatmayacaksınız.
Yorum yapma imkanı tanımayacaksınız, her şeyi anlatmayacaksınız.
Çok karışmak isteyen olursa he he diye kestirip atacak muhabbeti uzatmayacaksınız.
Millet karışmaya bayılır başkasının aile içine/işine.

Üstünlük kurmak için demiştir. Oğlumu yanlız bırakma bilmem ne. Başka ne olabilir ki? Sizi aldatacağından falan şüphelendiyseniz boşuna kuruntu yapmayın. Bu arada hayırlı olsun.
Teşekkür ederim, açıkcası yeni evli olunca pek bişeyde bilmiyorum evlilik çok farklıymış 8yıldır birlikteyim ve sonrasında evlendik şuan çok farklı herşey ister istemez irdeliyorum söylenen şeyleri yoksa bi güvensizliğim yok tabi allah kimseyi bu şüpheye düşürmesin

Vallahi ilk aklima gelen kaynananin kendince oğlunu dusundugu. Yoksa aldatmak vs vs degil mesele bence. Kiskanmis mi ne sanki. Var oyle kaynanalar ve sayilari de pek cok. Sahsi fikrim tabi ki boyle bir gunde annenin yaninda olman elinden geldigince yaninda olman. Esinde bir sure idare edebilir tabiki. Birde kucuk bir tavsiye basindan savmak icin bile her denilene tamam deme. Biz ayarliyoruz biz bakariz deyin gecin. Esiniz ve siz disina laf dusurmeyin. Yoksa ne ardi kesilir ne arkası

X