Evli ve mutsuz

Hem calisma hem karina deger verme hem cocuklarla ilgilenme oh yan gel osman .Canim bi de tedaviyle cocugun olmus galiba neden istedin ki boyle bi adamdan cocuk.Benim evliligim bir yil surdu ama korundugum halde cocuk olcak diye korkumdan her ay adetimi beklerdim.Bi de turkiyeye gelsen meslegin var mi ya da ailenin yaninda durabilir misin ?

Canım baktım cafe açtı tamam çalışır artık dedim ve o ara çocuk ya hiç olmazsa korkusuyla sarıldık tedavilere.ayrıca türkiyede dönecek bir anne ve baba kapında olmayınca evliliğimi düzenlemeye çalıştım.muhasebe lisesi mezunuyum muhasebede çalıştım hep türkiyedede

uslubunuzda cok itici göz ardinve sikayet yarar size:KK66:
senin kadar itici olamaz.en azından senin gibi okudugumu anlamayacak kadar cahil degilim ayrıca 5 yaşında çocuk gibi şikayete sıgınmıyorum.Çoluk çocuk işte git yaşıtlarının oldugu yerlerde gezin.

Canım baktım cafe açtı tamam çalışır artık dedim ve o ara çocuk ya hiç olmazsa korkusuyla sarıldık tedavilere.ayrıca türkiyede dönecek bir anne ve baba kapında olmayınca evliliğimi düzenlemeye çalıştım.muhasebe lisesi mezunuyum muhasebede çalıştım hep türkiyedede
Negatif ,tembel insanlar gercekten insanin omrunu yer.İnsallah hayirlisi olur hakkinda

Birde benim salaklıklarım var tabi ailesi nedense buna pek düşkün değil biraz dışlanan biri ailesi tarafından bence acıdım birde ben bırakmıyım diye aklıma edeyim

Çocuklarımdan ayırırsa korkusu geliyor hep içime.ben bazen onlar uyurken eşime bırakıyorum bankaya yada sigortaya gidiyorum ya eve nasıl geldiğimi bilmiyorum.ayrı kalma korkusu.belkide ben hep annemden babamdn ayrı büyüdüğüm için bilmiyorum bunun sebebini.
Hala çocuklarımdan ayırırsa diyorsunuz yani. Ok, ne diyeyim?

merhaba arkadaşlar
Dertleşecek kimsem yok bari buraya yazıyım belki yoldaş olanlar olur dedim.yurt dışına gelin geldim evleneli 9 yıl olacak nisanda.7 sene çocuğumuz olmadı ama şimdi allaha şükür bir kız bir erkek ikizlerimiz var.çok şükür iyiki varlar hayatta tek iyikilerim onlar zaten.çocuğumuzda olursa çok mutlu bir hayatım olur diyordum ama öyle olmuyormuş.eşimin ilgisizlikleri sorumsuzlukları çalışmayışı ve iki bebeği tek başına büyütmenin verdiği stres beni mutsuz suda boğulacak gibi olan ama kurtulmak için hala çırpınan birine çevirdi.bir tek çocuklarıma bakınca mutlu oluyorum.boşanmış bir anne babanın çocuğuyum kendi çocuklarımda öyle olmasın diye sabrediyorum boşansam bana çocuklarımı verip türkiyeye yollarmı yada gitsem hem çalışıp hem çocuklarıma bakabilirmiyim bilmiyorum bunları sorgulaya sorgulaya geçiyor önrüm.
Uzuldum durumunuza burda size yardimci olacak akrabaniz yokmu anne baba yada dayi teyze ne biliyim bi ew tutarsiniz cocuklariniza bakici bi is bulur calisirsiniz..cocuklariniz size guc werir lutfen kndinizi salmayin

Malesef kimsem yok canım.kendimi salma imkanım yok malesef çünki iki tane ebeğim var.rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah sizde dua edin lütfen

Konu sahibi cocuklarin icin korkma.cocugun mamasini bezini laf eden adam tutup senden almaz. Masraftan korkar merak etme:KK66:

Evet sorma onlara laf ediyor ama bir çocuk daha yapalım çocuk parası yükselsin demeyi biliyor.bir yardımıda yok çocuklar konusunda.beyim sanarsın bütün gün taş taşıyor hep yorgun
Aman canım aman,oyuna getirmesin seni,ondan fayda yok belli,ikisine çalışıp alın teriyle bakmış ta,üçüncüsümü kalmış

Aman canım aman,oyuna getirmesin seni,ondan fayda yok belli,ikisine çalışıp alın teriyle bakmış ta,üçüncüsümü kalmış

Babasının aklından gidiyor zamanında kayınpederimde kaynanamın haplarını fırlatmış camdan çocuk yapacaksın diye para için.sanki verdikler para masraflarına yetiyor.allah olmayanlara versin ama sırf çalışsın diye çalışırsan kontratlı belki olabilir dedim ama diyorum ya allah olmayanlara versin inşallah

ablacım.. ya orda çocukları devlet kreşine verip çalışacaksın ( belki az da olsa birikim yaparsın da)
ya da türkiyeye dönüp akraba yanında çalışacaksın ama yine kreş..
yerinde olsam boşanma lafını ilk zamanlar gündeme getirmeyip ilk dedğim gibi orada çalışmak..
eşe güvenmiyorsan kreş maalesef..
sonrakiş adımbirikim yapmak..
ve sonra türkiyeye dönmek..
boşanmakl..
yine çalışmak durumundasın + çocuklar kreşte kalır..
sanıyorum ki orda kreş desteği var, orda yaşamak belki daha kolay olabilir sosyal ve ekonomik güvenlik açısından

Burada çocuklar 2,5 yaşında okula başlıyor tam gün olarak.Türkiye'de kaç yaşında başlanıyor bilmiyorum.kenarda birikmişim var ne olur ne olmaz diye kenara atmıştım.boşanırsak burda kalmak istemem ama türkiyeye dönmeme şartı koyarmı bilmiyorum görmek ister belki sürekli bilmiyorum.şuan bir iş var bakalım önümüzdeki ay başlaması gerekiyor sabırla bekliyorum bakayım başlayacakmı.inşallah başlarda çalışırsa boşanmam çocuklar babaları ile büyürler yine hiç olmazsa bütün gün yüzünü görmem.ama çalışmazsa artık katlanamam

X