Evliliğimi bitiriyorum doğru karar mı desteğinize ihtiyacım var..

Ya böyle yorumlar görünce içime umut düşmüyor değil. Benm pek umudum yok kendimce ama bu tarz düşünceler acaba dedirtiyor. Insallah be arkadaşım kim ister ki yuvası yıkılsın. Tabi ki de yaptıkları unutulmaz hic bir zaman ama en azından düzeldi artık yapmıyor diye tesellim olur

yaa kız kardeşimde boşanmanın eşiğinden döndü gerçekten çok zor günlerdi ,

onun dışında rabbım bagışlasın bir evladın var babası tedavi olur kendine çeki düzen verirse anneside babasıda başında olur , raabim huzur versin yuvana

Amin Allah razı olsun etrafımda da hic bu tarz terapi alip tedavi görüp düzelen vs olmadığı için bilemiyorum ne derece işe yarıyor bu tarz şeyler. Genelde tedavi tavsiye edilmiş ama bakalım eger o aşamaya gelirsek teklif edeceğim.

yaa kız kardeşimde boşanmanın eşiğinden döndü gerçekten çok zor günlerdi ,

onun dışında rabbım bagışlasın bir evladın var babası tedavi olur kendine çeki düzen verirse anneside babasıda başında olur , raabim huzur versin yuvana
Amin Allah razı olsun etrafımda da hic bu tarz terapi alip tedavi görüp düzelen vs olmadığı için bilemiyorum ne derece işe yarıyor bu tarz şeyler. Genelde tedavi tavsiye edilmiş ama bakalım eger o aşamaya gelirsek teklif edeceğim.

Herşeyin farkındayım biraz huzurlu bir ailem olsa dakika düşünmem giderim. Annem melek gibidir ondan sıkıntı yok ama babam da bana çok iyidir ama anneme karşı ağzı bozuk olduğu için konuşma tarzı bile kufurludur. Eşimden de fazla hem de. Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık. Keşke bir ev tutup gitme ihtimalim olabilse ama yok. Kadın sığınma evlerinin durumu da ortada maalesef. Çaresizlik kadar zor bir şey yok. Bana bunu birisi anlatsa ne duruyorsun o evse hala derdim ben de ama gel gör ki bazen mecbur kalıyorsun bazı şeylere.
Ha keşkelerim çok var hic evlenmemiş olmak gibi ama keşkeler kâr etmiyor artık. Şuan aslında olması gerekeni biliyorum ama ah şartlar müsade etmiyor
Anne ve babanız size karşı iyiyse, boşanma durumunuzda arkanızda duracaksa bence babanızın küfürlerini tolore edebilirsiniz. Yani her şekilde küfür dinleyecekseniz psikopat kocanız yerine babanızınkileri dinleyin bence

dönersen adisin lafını yutup dönemezdim sanırım
üstelik adam tokat da atmış şiddet eğilimi var basbaya

Merhaba hanımlar.. hayatta çok yalnız annemden başka dertlesecek kimsem yok hoş olsa da guvenip anlatır mıyım orasını bilemiyorum ama buraya yazıp içimi dökmek istiyorum yoksa gerçekten ya hasta olacağım umarım sert cevaplar almam.
Smdi bizim 6 senesi evlilik olmak üzere 15 senelik beraberliğimiz var. Birbirimizi cok bekledik cok sevdik severek evlendik ama benim eşim bekarken de hep agresif sinirli bir yapıdaydı ben de sakin daha naif bir yapıdaydım onu hep idare ettim çünkü sevgimiz aradaki bag çok güçlüydü beni de gerçekten mutlu ediyordu bu hayatta.
Evlendikten sonrasında da bu devam etti. Iyiyken cok iyiyiz ama bir incir cekirdegini doldurmayacak sebepten de tepetaklak olabiliyoruz. 2 yaşında dünyalar tatlısı bir kızımız var ben çalışmıyorum bebeğime bakıyorum. Çalışmak istiyorum fakat şuan için gerekli şartlara sahip değilim. Eşim artık dozu artırdı kavga esnasında küfür ediyor şahsıma. Yani asla öfke kontrolü yok ağzına gelen çıkıyor. Benim de hayatta asla dediğim birşeydir küfür çünkü babamdan biliyorum babam da anneme kendimi bildim bileli küfürler yağdırır. Maalesef ki kızlar annelerin kaderini yaşar tezini birebir yaşıyorum.
Eşim çocuğuna evine bağlı diyebileceğim aldatmaydi alkol vs.asla kötü bir alışkanlığı olmayan isten eve evden işe bu döngünün dışına çıkmayan hayatı düzgün biri. Beni sıkmaz bunaltmaz harcadigimin vs.hesabini sormaz suna ihtiyacım var dediğimde hemen çıkarır verir. Tabi ki bunlar küfür etmek gibi kötü bir huyu ört bas edemez fakat bunları da belirtmek istedim. Boşanmak hep aklımda fakat kendime güvenemiyorum psikolojim iyi değil güçlü hissedemiyorum kendimi. Küfür boşanmak için fazlasıyla geçerli bir sebep değil mi yani bilemiyorum benm yaşadığımi yaşayan var mı aranızda. Sağlıklı düşünemiyorum. Lutfen sağlıklı düşünmeme yardım eder misiniz desteğinize ihtiyacım var. Boşansam anne evinde benm yaşadığımin daha fazlası bir durumla karşı karşıya kalacağım ki zaten şuan annemin evine geldim en sonki olaydan sonra bu iş bitmiştir dedim ama doğru bir karar verdim mi bundan sonrasında ne yapacağım bebeğimle Bilemiyorum zor durumdayım psikolojik olarak.
kizlar annesinin kaderini yasar degil, kendi ailemizden ne goruyorsak kendi iliskilerimizde de benzer kodlarla davraniriz.

kufur isi bence aliskanlik meselesi, normal hayatinda sinirlenince kufreden evlenince de sinirlenip esine kufreder.

oncelikle konusmayi deneyin, size deger verdigini soyluyorsunuz, cozum yolu bulmaya calisin once.

Aslında bunun oluru bitirmek çünkü o lafları eşine rahatlıkla hic bir utanç duymadan sarfeden bir insandan insana ne kadar hayır gelebilir ama şu zor zamanda ve benim bu durumumda bazı şeyler çok zor olduğu için ilk adımı atarak değil de duruma göre onda bir seyler görürsem bunu şart koşarak kabul edebilecegimi söyleyeceğim dediğiniz gibi. Inşallah boşa kürek çekmek olmaz. Ya da biterse de herşeyi denedim olmadi diyebilirim.
Asla savunmuyorum sadece sen gibi zorda kalıp çok irdeledim.
O an bilinçli değiller -tabii ki bu onu aklamaz- bildiği en kötü şeyi savurup öfkesini atmaya çalışıyor.
Hasta olmak onun suçu değil ama tedaviyi reddetmek suçu olur işte..

Merhaba hanımlar.. hayatta çok yalnız annemden başka dertlesecek kimsem yok hoş olsa da guvenip anlatır mıyım orasını bilemiyorum ama buraya yazıp içimi dökmek istiyorum yoksa gerçekten ya hasta olacağım umarım sert cevaplar almam.
Smdi bizim 6 senesi evlilik olmak üzere 15 senelik beraberliğimiz var. Birbirimizi cok bekledik cok sevdik severek evlendik ama benim eşim bekarken de hep agresif sinirli bir yapıdaydı ben de sakin daha naif bir yapıdaydım onu hep idare ettim çünkü sevgimiz aradaki bag çok güçlüydü beni de gerçekten mutlu ediyordu bu hayatta.
Evlendikten sonrasında da bu devam etti. Iyiyken cok iyiyiz ama bir incir cekirdegini doldurmayacak sebepten de tepetaklak olabiliyoruz. 2 yaşında dünyalar tatlısı bir kızımız var ben çalışmıyorum bebeğime bakıyorum. Çalışmak istiyorum fakat şuan için gerekli şartlara sahip değilim. Eşim artık dozu artırdı kavga esnasında küfür ediyor şahsıma. Yani asla öfke kontrolü yok ağzına gelen çıkıyor. Benim de hayatta asla dediğim birşeydir küfür çünkü babamdan biliyorum babam da anneme kendimi bildim bileli küfürler yağdırır. Maalesef ki kızlar annelerin kaderini yaşar tezini birebir yaşıyorum.
Eşim çocuğuna evine bağlı diyebileceğim aldatmaydi alkol vs.asla kötü bir alışkanlığı olmayan isten eve evden işe bu döngünün dışına çıkmayan hayatı düzgün biri. Beni sıkmaz bunaltmaz harcadigimin vs.hesabini sormaz suna ihtiyacım var dediğimde hemen çıkarır verir. Tabi ki bunlar küfür etmek gibi kötü bir huyu ört bas edemez fakat bunları da belirtmek istedim. Boşanmak hep aklımda fakat kendime güvenemiyorum psikolojim iyi değil güçlü hissedemiyorum kendimi. Küfür boşanmak için fazlasıyla geçerli bir sebep değil mi yani bilemiyorum benm yaşadığımi yaşayan var mı aranızda. Sağlıklı düşünemiyorum. Lutfen sağlıklı düşünmeme yardım eder misiniz desteğinize ihtiyacım var. Boşansam anne evinde benm yaşadığımin daha fazlası bir durumla karşı karşıya kalacağım ki zaten şuan annemin evine geldim en sonki olaydan sonra bu iş bitmiştir dedim ama doğru bir karar verdim mi bundan sonrasında ne yapacağım bebeğimle Bilemiyorum zor durumdayım psikolojik olarak.
Sorun tek buysa esinizi bi terapiste goturun eger sizinle barismayi istiyorsa sart olarak terapiyi sunun

Çok açık olacağım. Bu işin tedavisi olacağına inanmıyorum. Tedavi sakinken ise yariyir ama sinirliyken insan ne olduğunu asla saklayamiyor.

Aslında bir kere randevu alıp babasıyla yolladım onu psikiyatriste. Kullandı ilac 1 2 ay ama kalıcı kullanamadı. Tek değil belki de birlikte gitmek gerekir ama şuan ayrılık konusu olduğu için anca özür dileyip adim atarsa ona bu şarti koşabilirim. Ha gidince düzelme ihtimali var mıdır gidenler düzeliyor mu bunu da merak etmiyor değilim
Hayir duzelmiyor. Cunku hakaret etmek, kufur etmek sahislarin karakter ozelliklerinde var. Tedavi, mizaci degistirmiyor. En az 6 aylik 1 tedavi aldiktan sonra duzelmeyecegine emin olabilirsiniz. Duzelecegine demiyorum. Ben kufreden adamin, karakterini degistirdigini hic duymadim, gormedim de...

eşimde de öfke kontrolü yok bende bu yüzden ayrılmayı çok düşündüm ,daha sonra şekeri çıktı ilaç kullanıyor biraz daha sakin artık ama ara ara yapıyor ve deliriyorum bende

X