Evliliğimle ilgili zor ve kararsız bir dönemdeyim.Fikirlerinize ihtiyacım var

bu adamla evli olmaya devam ettiyseniz ilerde annem babam buraya gelecek onlar bizde yaşıyacak baskısına hazır olun çocuk da yapar maaile bir yerde yaşarsınız kayın da evlenir onun karısı çocukları falan o zmaan zaten hiç boşanamazsınız şimdi cesaretiniz yokken kendi yolunuzu kendiniz çizmişsiniz sonra da adam kötü olacak
Verdiğim bu tepkiden sonra böyle bişey diyebileceğini zannetmiyorum.Çünkü asla kabul etmediğim ortada bir durum.Bir işleri olur gelirler kalırlar ama uzun süreli kesinlikle kalamazlar bunun önüne set çekebilmek için 1 seneliğine bile kardeşi ile aynı evde kalmayı kabul etmedim.Anne ve babası da köy aşığı insanlar olduğu için köyden başka yerde olmayı pek istemiyorlar ama işleri çıktığında gelecekler orası kesin gibi görünüyor.

Ben şimdi kaydımla kalmıyorum eşi ve çocuğuyla hiç kalmam.Ama Eğer bir tepki vermeseydim evet bu söylediklerinizin hepsi olacaktı.

Bu onların ailesinde, onların düzeninde gayet normal bi durum olduğu için zaten amca-yenge de hiç rahatsız değil durumdan, nasıl bi aile kültüründe 7-8 sene birini misafir etmek normal olabilir aklım da almıyor asla, bi insan bu kadar mı vazgeçer evinden, düzeninden, keyfinden, benzer örnekler duydum ben eşimin ailesinde okumak için 5-6 sene teyzeyle/halayla flan yaşanmış ama 1-2 nesil öncesinde kalmış, artık onlarda da kimse kimsede yatılı kalmıyo, kimse istemiyor, normali de bu, evinin için herkesin mahremi, mabedi, kabul etseydiniz yanmıştınız, o ev sizin eviniz olmaktan çıkacaktı
Evet bu ailede de artık bu saçmalıkları geride bırakmak gerekiyor.Ya büyükler çocukları için köyde yaşamayacak ya da küçükler kimseyi rahatsız etmeden kendi yollarını çizecekler başka bir çözüm yok.

Öncelikle buraya ilk kez yazıyorum.Acemiyim.Fikirlerinize ihtiyacım var çünkü çok bunaldım.
Eşim ile ben İstanbulda öğretmeniz.2 yıllık evliyiz.Ben tek çocuğum eşimin bir kız kardeşi bir de erkek kardeşi var.Ben ilçe merkezinde büyümüş biriyim.Eşim köyde büyümüş.Bunları yazıyorum ki daha net anlatmış olayım.Eşimin ailesi ile uyum sağlamakta çok zorlanıyorum.Çünkü köy yaşantısı ile uzaktan yakından alakam yok.Zaten yılda 5 gün flan kalıyoruz onların yanında ama ona bile zorlanıyorum.Geçen yaz Erkek kardeşi üniversite sınavını kazanamadı.Eşimde onu dersaneye yazdırmak istemiş.Normalde köyün bulunduğu ilde dersaneler mevcutken.Eşimde o ilde yurtta kalarak dersaneye gitmiş biri olmasına rağmen.Bana asla sormadan danışmadan erkek kardeşine İstanbul’da seni dersaneye yazdırayım benim kontrolümde olursun daha iyi olur demiş.Bizim evde kalmasını istemiş kardeşi de tamam demiş.Ama benim haberim yok.Bana danışmadı.Ben de kıyameti kopardım.Tesettürlü biriyim.Ama tesettürlü olmasam da farketmezdi eşimin erkek kardeşi ile kalmak istemediğimi söyledim.Çok kavga ettik.1 sene idare edilebilinirdi ama ben şöyle düşündüm sınavı kazanamazsa İstanbul’da çalışmak isteyecek ve sürekli benimle kalacak diye düşünüp hiç istemedim.Bir de yeni evliyiz neden evde 3.bir kişiyi üstelik erkek birini isteyim ki..Bulunduğu yerde dersane varken..Neyse biz bu konuda kavga ettikten sonra ayrılma noktasına kadar geldik.Ama sonrasında bi şekilde normale döndük.Bu olaydan 3 ay sonra bu sefer kardeşi kimseye sormadan danışmadan İstanbul’a çalışmaya geldi.okumayacakmış çalışacakmış artık.Amcasında kalıyor şimdi.Eşimde bu durumdan çok rahatsız.Amcasında değil kendi evinde kalmasının daha doğru olduğunu düşünüyor.Ve ister istemez bu durum bize yansıyor.Köyde olan anne ve babasının ise hiç birşey umrunda değil.Çocuğu kendilerine sormadan çalışmaya başlamış İstanbul’a gitmiş hiç umurlarında değil aşırı sorumsuzlar.Eşimde kardeşine ev tutmak istiyor.Senden çok bunaldım flan da diyor bana kızdığında kardeşi ile aynı evde kalmayı düşünüyormuş gibi imalarda bulunuyor.Keşke yazın olan o kavgadan sonra barışmasaydık diyor. sonrada bunları sinirle söyledim diyip özür diliyor.Zaten eşimin 1 ay önce yakın arkadaşı evlendi eşimle aynı köyden.O arkadaşın erkek kardeşleri de bu yeni evli çiftle kalıyor.Bana o kadar saçma ve iğrenç geliyor ki bir bana mı böyle geliyor diye sormadan edemiyorum.Bu aşırı saçma bişey ama bunlarda böyle anladığım kadarıyla ben hiç bilmiyordum bu durumu..Erkek kardeşi ile ilgili yaşanan bu olaydan önce bebek yapmaya karar vermiştik.Çünkü yaşlarımız artık oldukça fazla ben 29 eşim 31 yaşında…Bir taraftan bebek istiyorum eşimin gerçek ailesinin kim olduğunu anlaması İÇİN…Ama bir taraftanda emin olamıyorum.Yazın tayin isteyip gitmek istediğimi söylesem eşim istemeyecek çünkü burada ev aldık ve kredisini ödüyoruz.Yani gerçekten çok yoruldum.Siz ne düşünüyorsunuz bebek konusunda sizce ertelemeliymişim ?Buraya kadar okuyan varsa çok teşekkür ederim 🙏
Asla kabul etme gerekirse boşan, verdikçe daha fazlasını isteyecekler, ayrıca kaynınla aynı evde yaşaman asla doğru değil...

Evet bana da cok ayıp geliyor.
Amcasının yanına yerlesmis amcası evli mi degil mi bilmiyoruz çalışıyormuş yani aile nasıl izin veriyor amcasinda kalmasina anlamış değilim.
Degisik cok degisik..
Ailenin en büyük çocuğu eşim.Eşim yurtlarda kalarak üniversiteyi kazanarak ve sonrasında atanarak hayatını kurmuş.
2.çocuk eşimin kız kardeşi lise ve üniversiteyi İstanbul’da amcasının yanında okumuş toplam 7 yol.Tabi amca evli ve 2 çocuğu var o dönem.
3.Eşimin erkek kardeşi o da çalışmaya geldi şuan amcada kalıyor amca evli ve 3 çocuğu var.
Ailenin umrunda değil.Kaynımın bu durumun umrunda değil.Ama eşim ayrı ev tutmak istiyor böyle olmaz onları rahatsız eder zaten 3 çocukları var diyor.Yani eşim ev tutmak istemese kardeşine kimsenin umrunda değil.🤷‍♀️

Asla kabul etme gerekirse boşan, verdikçe daha fazlasını isteyecekler, ayrıca kaynınla aynı evde yaşaman asla doğru değil...
Evet bence de kesinlikle doğru değil.Tabi ki birkaç gün kalabilir ama 1 sene yok senelerce böyle bir şeyi asla kabul etmem ve bunu tercih etmektense gerekirse boşanmayı tercih ederim.Böyle bir saçmalığın içerisinde yer alamam.

Verdiğim bu tepkiden sonra böyle bişey diyebileceğini zannetmiyorum.Çünkü asla kabul etmediğim ortada bir durum.Bir işleri olur gelirler kalırlar ama uzun süreli kesinlikle kalamazlar bunun önüne set çekebilmek için 1 seneliğine bile kardeşi ile aynı evde kalmayı kabul etmedim.Anne ve babası da köy aşığı insanlar olduğu için köyden başka yerde olmayı pek istemiyorlar ama işleri çıktığında gelecekler orası kesin gibi görünüyor.

Ben şimdi kaydımla kalmıyorum eşi ve çocuğuyla hiç kalmam.Ama Eğer bir tepki vermeseydim evet bu söylediklerinizin hepsi olacaktı.
ben size sadece şunu söyleyebilirim tedbirli olun birikiminiz olsun normal olmadığını bilmesi lazımdı eşinizin tamam ailesi böyle ama oradan çıkmış okumuş evlenmiş hala size baskı yapıyor çok tuhaf

Ailenin umrunda değil.Kaynımın bu durumun umrunda değil.Ama eşim ayrı ev tutmak istiyor böyle olmaz onları rahatsız eder zaten 3 çocukları var diyor.Yani eşim ev tutmak istemese kardeşine kimsenin umrunda değil.🤷‍♀️
onlar aile siz değil misiniz nasıl bir mantık bu?
Maddi olarak bi de ev tutup kira verecek eşiniz farkındasınız değil mi ömrünü ailesine adamış maşallah adam

ben size sadece şunu söyleyebilirim tedbirli olun birikiminiz olsun normal olmadığını bilmesi lazımdı eşinizin tamam ailesi böyle ama oradan çıkmış okumuş evlenmiş hala size baskı yapıyor çok tuhaf
İşte beni de rahatsız eden bu,düşündüren durum bu…ailesi böyle olabilir ama kendi kafa yapısının böyle olması beni çok ama çok şaşırttı.Okumuşsun bir mesleğin var benim de aynı şekilde böyle bir şeyin içerisine beni ve kendini nasıl çekersin aklım almıyor hala unutamıyorum

Maddi olarak bi de ev tutup kira verecek eşiniz farkındasınız değil mi ömrünü ailesine adamış maşallah adam
Ev tutarken yardımcı olmak istiyor sanırım yardımcı olabilir ama anne babasının evi varken kira parası flan veremez öyle bir hayal kuruyorsa o Ancak hayal olarak kalır.

İşte beni de rahatsız eden bu,düşündüren durum bu…ailesi böyle olabilir ama kendi kafa yapısının böyle olması beni çok ama çok şaşırttı.Okumuşsun bir mesleğin var benim de aynı şekilde böyle bir şeyin içerisine beni ve kendini nasıl çekersin aklım almıyor hala unutamıyorum
Bilmiyorum Duygu hanım Allah yardımcınız olsun güzel bir mesleğiniz de var birden kesip atmasanızda sınırlarınız net olun maşşallah kendilerine köle alıyorlar sanki paşalar

Onların çocuğu var kalabalıklar biz iki kişiyiz tabi.İşte ben de bu sebeple zaten bu olay olmadan önce bebek düşünüyordum.Bebek flan olursa beni daha az rahatsız ederler diye düşündüm açıkçası o nedenle burada sizlerden fikir almak istedim.Hem çocuk olduğunda çocuğun masraflarına ve ilerki yaşamına dair para biriktirmekte gerekecek Yani çocuğun için bir çok fedakarlık yapmış olacağız böyle olursa kardeşi ile meşgul olmaz çocuğuna bakar diye düşünmüştüm.

Evet bence de kesinlikle doğru değil.Tabi ki birkaç gün kalabilir ama 1 sene yok senelerce böyle bir şeyi asla kabul etmem ve bunu tercih etmektense gerekirse boşanmayı tercih ederim.Böyle bir saçmalığın içerisinde yer alamam.
Kesinlikle , ben de asla kabul edemezdim böyle birseyi, eşim teklif dahi edemez çok net..

Bilmiyorum Duygu hanım Allah yardımcınız olsun güzel bir mesleğiniz de var birden kesip atmasanızda sınırlarınız net olun maşşallah kendilerine köle alıyorlar sanki paşalar
Evet eskiden olduğu gibi gelin alıyorlar sülaleme baksın diye bekliyorlar sanırım.Çok beklerler ama.Tavrımı net olarak koyuyorum kimsenin beni sevip sevmemesi zerre umrumda değil ben sadece olduğum gibi biri olmaya çalışıyorum.

Onların çocuğu var kalabalıklar biz iki kişiyiz tabi.İşte ben de bu sebeple zaten bu olay olmadan önce bebek düşünüyordum.Bebek flan olursa beni daha az rahatsız ederler diye düşündüm açıkçası o nedenle burada sizlerden fikir almak istedim.Hem çocuk olduğunda çocuğun masraflarına ve ilerki yaşamına dair para biriktirmekte gerekecek Yani çocuğun için bir çok fedakarlık yapmış olacağız böyle olursa kardeşi ile meşgul olmaz çocuğuna bakar diye düşünmüştüm.
Bu büyük kumar yalnız bu sefer torunu özledik kışın da köy soğuk diye çıkıp gelirlerse eşin başlayacak kardeşimi istemedin anama babama böyle yaptın bilmem ne bilmem nee

Evet eskiden olduğu gibi gelin alıyorlar sülaleme baksın diye bekliyorlar sanırım.Çok beklerler ama.Tavrımı net olarak koyuyorum kimsenin beni sevip sevmemesi zerre umrumda değil ben sadece olduğum gibi biri olmaya çalışıyorum.
Bence eşinizle bazı konulard net konuşun senin ailen için de benim ailem içnide atıyorum iki hafta ya da bi hafta fazlasını idare edemem çok yoruluyorum ve rahat edemiyorum ilerde çocuk olursa böyle mi yapacaksın diye

Bu büyük kumar yalnız bu sefer torunu özledik kışın da köy soğuk diye çıkıp gelirlerse eşin başlayacak kardeşimi istemedin anama babama böyle yaptın bilmem ne bilmem nee
Evet haklısınız.Ama bebek olursa benim annem gelip kalacak ve o bakacak çünkü biz çalışıyoruz bir süre bakması gerekiyor birinin ve eşim annesinin bakmasını istemiyor.Kendi çocuklarına bakmadı benim çocuğuma hiç bakamaz diyor.Annem daha genç bir de.kayınpederim hastane işleri dışında İstanbul’a hiç gelmiyor burada kalamıyor.Ama yine de benim tereddütlerim var.O zaman hiç çocuk yapmayıp boşanmam lazım 🙈

Bence eşinizle bazı konulard net konuşun senin ailen için de benim ailem içnide atıyorum iki hafta ya da bi hafta fazlasını idare edemem çok yoruluyorum ve rahat edemiyorum ilerde çocuk olursa böyle mi yapacaksın diye
ben direkt evde bana namahrem birini istemiyorum benimle kalamaz dedim.Ben tesettürlü olduğum için ekstra zor olur çünkü.Ben ona bu anlamda fazla bişey sormak istemiyorum sadece istemediğim şeyleri net olarak söylüyorum.Hiç ona soramam çünkü o kendisine soru sorulması hakkını kaybetti.

Evet haklısınız.Ama bebek olursa benim annem gelip kalacak ve o bakacak çünkü biz çalışıyoruz bir süre bakması gerekiyor birinin ve eşim annesinin bakmasını istemiyor.Kendi çocuklarına bakmadı benim çocuğuma hiç bakamaz diyor.Annem daha genç bir de.kayınpederim hastane işleri dışında İstanbul’a hiç gelmiyor burada kalamıyor.Ama yine de benim tereddütlerim var.O zaman hiç çocuk yapmayıp boşanmam lazım 🙈
Evet doğru çocuk istiyorsunuz bu adamdan belli en azından neler olabileceğinin farkındasınız değil mi yanlız kalsanız bakabilir misiniz? Bunu düşünerek karar verin ve birikiminiz hep olsun bence

Ailenin en büyük çocuğu eşim.Eşim yurtlarda kalarak üniversiteyi kazanarak ve sonrasında atanarak hayatını kurmuş.
2.çocuk eşimin kız kardeşi lise ve üniversiteyi İstanbul’da amcasının yanında okumuş toplam 7 yol.Tabi amca evli ve 2 çocuğu var o dönem.
3.Eşimin erkek kardeşi o da çalışmaya geldi şuan amcada kalıyor amca evli ve 3 çocuğu var.
Ay ne kadar ayıp ya 7 yıl ne demek.

Öğrencilere yardım etmek benim için apayrı bir şey. Bir ogrenco 1 sene benim yanımda dersaneye gitti ve sonunda çok güzel bir yer kazandı. Bana bu durum o kadar huzur veriyor ki anlatamam. Ben olsam 1 sene idare ederdim, hem eşim bana laf söyleyemezdi hem de öğrenciye yardım etmenin huzurunu yaşardım. Ama benim gibi düşünen çok az. Birazdan begenmedimler başlar. 😂

bende senın gibi düşünüp eşimin yiğenine baktım 2 sene , hem bana ne yalanlar söyledi hemde suçlu ben oldum çok sıkmışım diye , emanet çocugu serbest mi bırakmam gerekiyordu bilemedim ,
sonuç suçlu ben oldum , küsler bana ,

X