Evliliğimle ilgili zor ve kararsız bir dönemdeyim.Fikirlerinize ihtiyacım var

bırıne yardım etmek ıcın ılla sızınle yasaması gerekmıyor kı :)
arada kıyafet ıcın magazadan hedıye cekı alırsınız, aylık bır gıderını sız karsılarsınız,harclık verırsınız haftasonları gelır sızde yer ıcer arada sız yemek hazırlar kaplara koyar bulundugu yere verırsınız ,

ıyılık yapmak ıcın o kısıye illa annelık -ebeveynlık yapmaya gerek yok yanı :)
kaynı yasındakı gencler yurt dısına dıl ogrenmeye ve calısmaya gıdıyorlar mesela yurt dısı ıslemlerıne yardımcı olabılırler :KK66:
Evet tabiki. Bizimkinin kalacak yeri yoktu. Aile durumları müsait değildi.

Evet tabiki. Bizimkinin kalacak yeri yoktu. Aile durumları müsait değildi.
yasadıkları yerde veya yakınlarında okul dershane de mı yoktu en kucuk koylerde bıle ılceye ulasımlar rahat artık servısle gıdıp gelıyorlar ben bırının oyle servıs ve okuma masrafını karsılıyorum hıc yanıma alıp evımde okutmak aklıma gelmedı o yuzden sasırdım yanı :)
eger eskı zamansa bılemem ve sızın durum belkı ozel farklı bırseydır . zaten sız gonulluymussunuz olabılır tabı ne guzel umarım ozverınız karsısında gereklı saygıyı buyudugunde de gosterır o cocuk...

burada adam konu sahıbıne boyle dusuncem var demıyor bıle
konu sahıbını yok sayıyor evlılık bırlıgıne cok aykırı bır durum sızın durumla da farklı aslında ...

yasadıkları yerde veya yakınlarında okul dershane de mı yoktu en kucuk koylerde bıle ılceye ulasımlar rahat artık servısle gıdıp gelıyorlar ben bırının oyle servıs ve okuma masrafını karsılıyorum hıc yanıma alıp evımde okutmak aklıma gelmedı o yuzden sasırdım yanı :)
eger eskı zamansa bılemem ve sızın durum belkı ozel farklı bırseydır . zaten sız gonulluymussunuz olabılır tabı ne guzel umarım ozverınız karsısında gereklı saygıyı buyudugunde de gosterır o cocuk...

burada adam konu sahıbıne boyle dusuncem var demıyor bıle
konu sahıbını yok sayıyor evlılık bırlıgıne cok aykırı bır durum sızın durumla da farklı aslında ...
Bizim kızın ailesi düzenli değil, yanlarında yasasaniz kafayı yersiniz o derece. Yoksa kim ailesini bırakıp akrabasında kalmak ister ☹️

Bizim kızın ailesi düzenli değil, yanlarında yasasaniz kafayı yersiniz o derece. Yoksa kim ailesini bırakıp akrabasında kalmak ister ☹️
valla bende oyle dusunuyorum da konu sahıbının esı gıbı onun aılesı gıbı aılelerde var onları da gordum
sende kalsın okuyacak sana evde de yardım eder bı nefes olur dıyen senın kızın yok sana yardım eder dıyen gonderen var

en azından sız gercekten ıhtıyac sahıbıne yardım etmıssınız
deprem oldugunda sel oldugunda yangında da ınsanlar hıc tanımadıklarına bırbırıne evını uzun surelı acar bunlar olur da konu sahıbının esının yaptıgı keyfı durum ya hanı
o can sıkıcı ...

Öğrencilere yardım etmek benim için apayrı bir şey. Bir ogrenco 1 sene benim yanımda dersaneye gitti ve sonunda çok güzel bir yer kazandı. Bana bu durum o kadar huzur veriyor ki anlatamam. Ben olsam 1 sene idare ederdim, hem eşim bana laf söyleyemezdi hem de öğrenciye yardım etmenin huzurunu yaşardım. Ama benim gibi düşünen çok az. Birazdan begenmedimler başlar. 😂

Burdaki olay aslında biraz da şu, öğrenciye ya da kardeşe yardımın çok ötesinde, bu ailenin kültüründe uzun seneler yakın akrabanın yanında yaşamak ayıp değil, anormal değil, yani konu sahibi bayan buna eyvallah kalsın deseydi önünü alamayaktı, o 1 seneyle bitmeyecekti, çünkü bu aile böyle yaşamış, herkes herkeste senelerce kalmış, 3 sene sonra diyeceklerdi yeğenin kalsın 3 sene, kuzenin kalsın 1 sene, yani bunun sonu yok

Son düzenleme:
Burdaki olay aslında biraz da şu, öğrenciye ya da kardeşe yardımın çok ötesinde, bu ailenin kültüründe uzun seneler yakın akrabanın yanında yaşamak ayıp değil, anormal değil, yani konu sahibi bayan buna eyvallah kalsın deseydi önünü alamayaktı, o 1 seneyle bitmeyecekti, çünkü bu aile böyle yaşamış, herkes herkeste senelerce kalmış, 3 sene sonra diyeceklerdi yeğenin kalsın 3 sene, kuzenin kalsın 1 sene, yani bunun sonu yok
Aynen olay o.
Artık olay yuzsuzluge gidiyor.
Ve bu kendileri için normalde bu gelin sizin aile yapısından değil belli.
Buna rağmen neden zorluyorsunuz
Anlayissizlik işte.

Aynen olay o.
Artık olay yuzsuzluge gidiyor.
Ve bu kendileri için normalde bu gelin sizin aile yapısından değil belli.
Buna rağmen neden zorluyorsunuz
Anlayissizlik işte.
Aslında ailenin bana bişey dediği yok ama eşim rahatsız olduğu için aile yapısını bildiği için bizimle kalmasının daha doğru olduğunu düşünüyor ve bunu düşünüyor olması bile benim sinirlerim bozuyor.Bu düşünülmesi mümkün olmayan bişey benim için.Ve kesinlikle önünü alamayacağım bir durumdu.İyice evi kendilerinin gibi hissedeceklerdi.En azından bu şekilde erkek kardeşi bile bende kalmayınca diğerleri de mesafemi anlar ve teklif dahi edilmez diye düşünüyorum.Yani öyle umuyorum 🤷‍♀️

Aslında ailenin bana bişey dediği yok ama eşim rahatsız olduğu için aile yapısını bildiği için bizimle kalmasının daha doğru olduğunu düşünüyor ve bunu düşünüyor olması bile benim sinirlerim bozuyor.Bu düşünülmesi mümkün olmayan bişey benim için.Ve kesinlikle önünü alamayacağım bir durumdu.İyice evi kendilerinin gibi hissedeceklerdi.En azından bu şekilde erkek kardeşi bile bende kalmayınca diğerleri de mesafemi anlar ve teklif dahi edilmez diye düşünüyorum.Yani öyle umuyorum 🤷‍♀️
Benim esimin ailesi de bunun değişik versiyonu.
Baştan böyle yapmaniz çok doğru oldu.
Yoksa önünü alamazsiniz.

Ben de bunu gördüğüm için baştan kabul etmedim.İleriyi düşünerek 1 sene için bile kabul etmek istemedim.Bilmiyorum ama eşimin ailesi dışında böyle birşeyi kabul eden birileri olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Sizin eşinizin ailesi de bu şekilde demek ki hala nasıl olabiliyor böyle insanlar.Medeniyet niye heryere uğramamış acaba 😔
Benim kaynanadan kaynaklı.
Aşırı eski kafa.
Kadını hizmetçi gören tip.
Gidince seni sürekli oranın temizlikcisi konumuna sokmaya çalışıyor.
Sürekli iş buyuran tip.
Çok tuhaflar.
Ben mesafeliyim.
Onlar anlamıyorlar ama pek gitmiyorum bu yüzden.

Benim kaynanadan kaynaklı.
Aşırı eski kafa.
Kadını hizmetçi gören tip.
Gidince seni sürekli oranın temizlikcisi konumuna sokmaya çalışıyor.
Sürekli iş buyuran tip.
Çok tuhaflar.
Ben mesafeliyim.
Onlar anlamıyorlar ama pek gitmiyorum bu yüzden.
Bence benden de bekliyorlar.Ama iş buyurmuyorlar ben mesafeli olmaya çalışıyorum zaten bu kalma durumları nedeniyle.Ama iş yapmamı bekliyorlar da ben ne anlarım köydeki işlerden veya kendi mutfağım dışında başka mutfağa girmekten de hoşlanmam birinin düzenini bozuyormuşum gibi geliyor.Zaten ben 5 gün kalıyorum yılda ama o 5 günde evde 16 kişi kalıyoruz zaten ev büyük herkesin odası var ama 16 kişi 🤦‍♀️Bayram nedeniyle gittiğimiz için eşimin İstanbul’da yaşayan amcası eşi ve çocukları da oluyor çünkü 🤷‍♀️

Bence benden de bekliyorlar.Ama iş buyurmuyorlar ben mesafeli olmaya çalışıyorum zaten bu kalma durumları nedeniyle.Ama iş yapmamı bekliyorlar da ben ne anlarım köydeki işlerden veya kendi mutfağım dışında başka mutfağa girmekten de hoşlanmam birinin düzenini bozuyormuşum gibi geliyor.Zaten ben 5 gün kalıyorum yılda ama o 5 günde evde 16 kişi kalıyoruz zaten ev büyük herkesin odası var ama 16 kişi 🤦‍♀️Bayram nedeniyle gittiğimiz için eşimin İstanbul’da yaşayan amcası eşi ve çocukları da oluyor çünkü 🤷‍♀️
Ay aynı benim esimin ailesi.

Bence çok oldurmaya çalışmayın . İnceldiği yerden kopsun derdim ben . Evde yeri gelecek peynir ekmek yiyeceksin , yeti gelecek atlet şort dolaşacaksın ama genç bir erkek olunca maalesef bu mümkün olmayacak . Ayrıca çalışıyormuş madem , bekar evine çıksın . Arkadaşlarıyla birleşip ev tutsun . Kimse sana güvenmesin . Ben kendi oğluma bile sırtını bana dayayamazsın , ömrün boyunca sana destek çıkarmayabilirim , kendi hayatını kendin kazanmalısın diyorum bazen .
Zaten balık baştan kokar. Çocuk yapmayın bence. Daha ilk yıllarda bunlar dile getirilmemeli . Yok ayrı ev vs . Çok çirkin bence .

Bence çok oldurmaya çalışmayın . İnceldiği yerden kopsun derdim ben . Evde yeri gelecek peynir ekmek yiyeceksin , yeti gelecek atlet şort dolaşacaksın ama genç bir erkek olunca maalesef bu mümkün olmayacak . Ayrıca çalışıyormuş madem , bekar evine çıksın . Arkadaşlarıyla birleşip ev tutsun . Kimse sana güvenmesin . Ben kendi oğluma bile sırtını bana dayayamazsın , ömrün boyunca sana destek çıkarmayabilirim , kendi hayatını kendin kazanmalısın diyorum bazen .
Zaten balık baştan kokar. Çocuk yapmayın bence. Daha ilk yıllarda bunlar dile getirilmemeli . Yok ayrı ev vs . Çok çirkin bence .
Evet katılıyorum size.Eşim sinirlendiği zaman gözü hiç bişey görmeyen sivri dilli biri.Ama öyle veya böyle ister sinirlensin ister sinirlenmesin bu saçmalığı kabul etmediğimi biliyor.Kendine bıraktım ben boşanmak istiyorsa hemen anında boşanırım.Ailemde benim haklı olduğumu düşünüyor kim ister yıllarca eşinin kardeşi ile yaşamayı diyorlar.

Çocuk belki eşimin fikirlerini değiştirir diye düşünmüştüm ama bu zihniyeti değiştirmek bu kadar kolay bişey değil sanırım.

Ben de böyle düşünebilirdim.Sizin düşüncenizi saçma bulmuyorum.Ama bu bana önceden söylenmeliydi.Beraber kardeşimi buraya alıp dersaneye göndersek nasıl olur diye söylenmesi gerekiyordu diye düşünüyorum.Ha tabi ki istemezdim ama idare etmeye çalışırdım 1 sene diye.Ama beni hiç yerine koyması hoş değil.
Değerli hocam,size danışmaması asla kabul edilemez, henüz bir yıllık evliyken böylesi birşeyi kabul etmemen çok doğal.Kendi evinde huzurunu kaçıracaksın istanbul gibi sıcak memlekette evin içinde mahremiyet kurallarına uyman çok güç sana eziyet olurdu. Çok iyi etmişsin karşı çıkmakla!!Eşiniz malesef yetişkin olmadan evlenmiş yetişkin olmak yaş almakşa olmuyor, neden anne babalar dünyaya getirdiklerinin sorumluluğunu ona buna atıyor insanların huzurunu bozuyor, vazifen değilken reddettiğin şeyden dolayı suçlu hissettiriliyorsun üstelik. Siz şöyle deseydiniz acaba nasıl olurdu, Canım dershane yurt masraflarını karşılayalımsenin gittiğin dershaneye gitsin annesibabadına yakın olsun ki yarın birgün kazanamadığında bize gönül koymasınlar.Anababası sorumluluğunu alsın.Evinde 3. kişiyi istememekte çokkk haklısın devir o devir değil hem de kaynın Tv de neler duyup görüyoruz bunun yanlış anlaması var iftirası var, olmaz belki ama YA OLURSA!!! Hiç gerek yok. En güzelini yapmışsın yardım etmek eve almakla olmaz hem de inandığın değerlere ters davranarak iyilik işlemiş olmazsın.Yardım edersin ama olması gereken yerde olur sen destek olursun.Diğer taraftan seni ezmeye ve suçlu hissttirerek bastırmaya çalışan kişi eşin bile olsa müsade etme, dört çocuk da yapsan o hâlâ ailesine ve çevresine iyi evlad hayırlı adam olma pozları kesecek seni incitecek sonra da yalandan özür dileyecek bu sarmal içinde sinir hastası olacaksın yine o seni eleştirecek. İkna edebilirsen bu yaşadıklarınızı bir profesyonelle konuşun psikoloğa aile danışmanına gidin emin olun daha net göreceksiniz herşeyi

Değerli hocam,size danışmaması asla kabul edilemez, henüz bir yıllık evliyken böylesi birşeyi kabul etmemen çok doğal.Kendi evinde huzurunu kaçıracaksın istanbul gibi sıcak memlekette evin içinde mahremiyet kurallarına uyman çok güç sana eziyet olurdu. Çok iyi etmişsin karşı çıkmakla!!Eşiniz malesef yetişkin olmadan evlenmiş yetişkin olmak yaş almakşa olmuyor, neden anne babalar dünyaya getirdiklerinin sorumluluğunu ona buna atıyor insanların huzurunu bozuyor, vazifen değilken reddettiğin şeyden dolayı suçlu hissettiriliyorsun üstelik. Siz şöyle deseydiniz acaba nasıl olurdu, Canım dershane yurt masraflarını karşılayalımsenin gittiğin dershaneye gitsin annesibabadına yakın olsun ki yarın birgün kazanamadığında bize gönül koymasınlar.Anababası sorumluluğunu alsın.Evinde 3. kişiyi istememekte çokkk haklısın devir o devir değil hem de kaynın Tv de neler duyup görüyoruz bunun yanlış anlaması var iftirası var, olmaz belki ama YA OLURSA!!! Hiç gerek yok. En güzelini yapmışsın yardım etmek eve almakla olmaz hem de inandığın değerlere ters davranarak iyilik işlemiş olmazsın.Yardım edersin ama olması gereken yerde olur sen destek olursun.Diğer taraftan seni ezmeye ve suçlu hissttirerek bastırmaya çalışan kişi eşin bile olsa müsade etme, dört çocuk da yapsan o hâlâ ailesine ve çevresine iyi evlad hayırlı adam olma pozları kesecek seni incitecek sonra da yalandan özür dileyecek bu sarmal içinde sinir hastası olacaksın yine o seni eleştirecek. İkna edebilirsen bu yaşadıklarınızı bir profesyonelle konuşun psikoloğa aile danışmanına gidin emin olun daha net göreceksiniz herşeyi
Çok teşekkür ederim yorumunuz için 💕
Ben kendisine senin gittiğin gibi yurda gidebilir şeklinde başta konuşmuştum ama neymiş kendisi yurtta çok zorlanmış.Toplu yerlerde bir sürü insan yaşayınca ses olur bişey olur belki arkadaşları kafasına girer ders çalışmaz şeklinde cümleler kurdu.Ben de belkilerle kendi rahatımı bozamam dedim.Aslında biliyorum çocukta fayda etmeyecek.Eşin ailesine bağlı olması güzel bişey ama fazlası zarar.Hayatta herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi.Dediğim gibi gerekirse boşanırım ama asla böyle bir saçmalığı kabul etmem.Kimse de kusura bakmasın veya bakmak isteyen baksın 🤷‍♀️Kendimi de hiç suçlu hissetmiyorum kimsenin annesi değilim herhangi bir sorumluluğum yok.Eşim de aileden gördüğü saçmalıkları sürdürmek istiyor sanırım ama ben hayatında olduğum sürece böyle medeniyetsiz şeylerin içinde olamayacak.Seçimini o yapsın artık 🤷‍♀️

size danışılmaması doğru değil ama bu düşünce yapısını da sağlıklı bulmuyorum ben.
bu durumda sizin çocuğunuz evlendiğinde de sizi arkasında bırakıp sadece kendi ailesine odaklanmalı anlamı çıkıyor.
eş başkadır, anne-baba-kardeşle olan ilişki başkadır.
siz yokken onlar vardı ve siz boşansanız, ölseniz yani bir şekilde evliliğiniz sona erse gene onlar var olacaklar.
bebeği sadece eşinizi kendinizce eve bağlamak için istediğinizi düşündüm. yaşı bahane etmeyin derim, zira tıp ilerledi, 29 dediğiniz yaş eğer kadının sağlık sorunu yoksa hamilelik için hiç de geç değil.
son diyeceğim de, bu şekilde kadın kocasını eve çeksin diye sahip olunan çocuklar asla ama asla o aile birliği denen şey konusunda çözüm olmuyor. aksine sorumluluklar yüzünden sıkıntılar artıyor ve olan çocuğa oluyor.
hiçbir evliliği çocuk kurtarmaz yada iki kişiyi çocuk aile yapmaz.
çocuğu olamayan ama çocuklu ailelerden çok daha iyi / güzel aile olan, 2 kişi mutlu mesut yaşayan insanlar var.
sizin probleminiz hayata bakışlarınızın ayrı oluşu ve bunu düzeltme sorumluluğu bir bebeğe ait olamaz.
istediğiniz sevgiyi, ilgiyi, sıcaklığı göremiyorsanız hayatı zorlaştırmak yerine kolaylaştırarak ayrılmak çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
Neden bu kadar sert çıkışıyoruz birbirimize, yeni ve farklı kültürden birisiyle evlenmiş bir kadın için evinde uzun süreli yatılı birini misafir etmesi ne kadar anlaşılır bir durum ister eşinden izin slsın ister almasın.Eşiyle paylaşmaması da aldığı terbiyedendir, bu arada çok kardeşli bir ailenin en küçük üyesiyim büyüklerin içinde büyüdüm, birbirimize de çok düşkünüzdür öyle ki abilerim bana yaptığı güzellikleri baldızlarına da yaparlar bana ne hediye alsa baldızlarına da alırlar , hem de yengelerimin hiçbir ekonomik katkısı yoktur çalışmıyor hiçbiri.. Neden acaba , dengeleri bozmamak için hem de aradaki sevginin artması için.Amma herkesin de bir yeri var kimse kusura bakmasın önce çekirdek sonra kök ailen.. Eğer eşinle konuşup anlaşmadan birşeye kalkışırsan incitirsin, senden de sana ait varlıklardan da kalben uzaklaşır.Hepimiz kadınız burda , eskiden herkes birbirini bakmış annem kayınlarını bakmış görümcelerini hatta dayılarımın çocukları birçok kuzenim ortanın lisenin bir kısmını bizde okudu.İnanın çok zor bişey çocukluğum sinir olarak geçti evimiz sobalı yatacak yer yok insan istifi.Biliyor musunuz en sonuncu da ben kazan kaldırdım kuzenlerimden birini annesi bize gönderecekti anne babama dedim ki artık yeter büyüdüm ve evimde saçım açık gezmek istiyorum evde yabancı istemiyorum, bir yıl kalacaktı birkaç hafta kaldı anne babası köyden gelip evlerini tuttular ve çoook güzel oldu.NEDEN HERKES KENDİ ÇOCUĞUNUN SORUMLULUĞUNU ALMIYOR VE DAYATTIĞI TARAFA BİR DE SUÇLULUK HİSSETTİRİYOR?
Eşimin ailesini seviyorum inanın eşim annesini bize kalması için davet edeceği zaman bana mahsuru olur mu senin için annem biraz bizde kalsa dedi.Ben de memnun oldum ve başımın üstünde yeri var lütfen buyurup gelsin dedim.Eşim anneme de çok nazik davranır gelip gittiğinde kal gitme der inanın ben demem derim ki damadı desin.Annemin duasını alsın sonuçta ben onun evladıyım beni zaten sever ona ısınsın. Ama kaynım olsa aynı durumda ben de kabul etmezdim maddi durum gerektiriyorsa karşılardım ama evimde sürekli istemezdim, uygun da değil kimse kusura bakmasın okumak isteyen heryerde okur niye annesi babasının yanında dershaneye gitmiyor, abisi oradan kazanmış hem artık dershane mi var herşey nette hocalar anlatıyor çatır çatır sen yeter ki azmet iste..

Öncelikle buraya ilk kez yazıyorum.Acemiyim.Fikirlerinize ihtiyacım var çünkü çok bunaldım.
Eşim ile ben İstanbulda öğretmeniz.2 yıllık evliyiz.Ben tek çocuğum eşimin bir kız kardeşi bir de erkek kardeşi var.Ben ilçe merkezinde büyümüş biriyim.Eşim köyde büyümüş.Bunları yazıyorum ki daha net anlatmış olayım.Eşimin ailesi ile uyum sağlamakta çok zorlanıyorum.Çünkü köy yaşantısı ile uzaktan yakından alakam yok.Zaten yılda 5 gün flan kalıyoruz onların yanında ama ona bile zorlanıyorum.Geçen yaz Erkek kardeşi üniversite sınavını kazanamadı.Eşimde onu dersaneye yazdırmak istemiş.Normalde köyün bulunduğu ilde dersaneler mevcutken.Eşimde o ilde yurtta kalarak dersaneye gitmiş biri olmasına rağmen.Bana asla sormadan danışmadan erkek kardeşine İstanbul’da seni dersaneye yazdırayım benim kontrolümde olursun daha iyi olur demiş.Bizim evde kalmasını istemiş kardeşi de tamam demiş.Ama benim haberim yok.Bana danışmadı.Ben de kıyameti kopardım.Tesettürlü biriyim.Ama tesettürlü olmasam da farketmezdi eşimin erkek kardeşi ile kalmak istemediğimi söyledim.Çok kavga ettik.1 sene idare edilebilinirdi ama ben şöyle düşündüm sınavı kazanamazsa İstanbul’da çalışmak isteyecek ve sürekli benimle kalacak diye düşünüp hiç istemedim.Bir de yeni evliyiz neden evde 3.bir kişiyi üstelik erkek birini isteyim ki..Bulunduğu yerde dersane varken..Neyse biz bu konuda kavga ettikten sonra ayrılma noktasına kadar geldik.Ama sonrasında bi şekilde normale döndük.Bu olaydan 3 ay sonra bu sefer kardeşi kimseye sormadan danışmadan İstanbul’a çalışmaya geldi.okumayacakmış çalışacakmış artık.Amcasında kalıyor şimdi.Eşimde bu durumdan çok rahatsız.Amcasında değil kendi evinde kalmasının daha doğru olduğunu düşünüyor.Ve ister istemez bu durum bize yansıyor.Köyde olan anne ve babasının ise hiç birşey umrunda değil.Çocuğu kendilerine sormadan çalışmaya başlamış İstanbul’a gitmiş hiç umurlarında değil aşırı sorumsuzlar.Eşimde kardeşine ev tutmak istiyor.Senden çok bunaldım flan da diyor bana kızdığında kardeşi ile aynı evde kalmayı düşünüyormuş gibi imalarda bulunuyor.Keşke yazın olan o kavgadan sonra barışmasaydık diyor. sonrada bunları sinirle söyledim diyip özür diliyor.Zaten eşimin 1 ay önce yakın arkadaşı evlendi eşimle aynı köyden.O arkadaşın erkek kardeşleri de bu yeni evli çiftle kalıyor.Bana o kadar saçma ve iğrenç geliyor ki bir bana mı böyle geliyor diye sormadan edemiyorum.Bu aşırı saçma bişey ama bunlarda böyle anladığım kadarıyla ben hiç bilmiyordum bu durumu..Erkek kardeşi ile ilgili yaşanan bu olaydan önce bebek yapmaya karar vermiştik.Çünkü yaşlarımız artık oldukça fazla ben 29 eşim 31 yaşında…Bir taraftan bebek istiyorum eşimin gerçek ailesinin kim olduğunu anlaması İÇİN…Ama bir taraftanda emin olamıyorum.Yazın tayin isteyip gitmek istediğimi söylesem eşim istemeyecek çünkü burada ev aldık ve kredisini ödüyoruz.Yani gerçekten çok yoruldum.Siz ne düşünüyorsunuz bebek konusunda sizce ertelemeliymişim ?Buraya kadar okuyan varsa çok teşekkür ederim 🙏
Siz de kalması olmaz ama eşiniz bu durumu yaşamadan bilemezdi.Simdi içinde kin yapmış ara ara size kusuyordur.Bence sakın çocuk yapmayın her şey çok daha kötüye gider.Cocukla aile olunmaz.Olunsaydi ikiz bebeklerim varken eşim anam,babam,kardeşlerim diye önümde sayiklamazdi🤣Eğer ki eşiniz kardeşiyle yaşamak istiyorsa bırakın gitsin.Esiniz size eş olmuşsa ve içinde siz varsaniz gidince kafasını yastığa siz olmadan koyunca anlar aile olduğunuzu.Ben öyle yaptım.Cocukla olmaz o iş.Sizi kardeşiyle yaşamakla tehdit etmeye devam ederse bence yolu gösterin ama siz bilirsiniz

X