Evliliğin anahtarı: Seks!

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
36
Evliliğin anahtarı: Seks!


Uzun ve sağlıklı bir evlilikte cinsel yaşamın rolü nedir?

Sağlıklı bir evlilik için beklentilerinizin gerçekçi olması gerekir. Genellikle evliliklerden büyük beklentiler vardır. Eğer evlilik içindeki gerçeklikler bu beklentilerle uyuşmazsa, eşlerden biri veya her ikisi hata yaptığını düşünebilir.

İyi bir evlilik romantik mi olmalı?

Bütün ilişkilerin inişleri ve çıkışları olabilir. Bazen evlilikteki zorluklar romantik duyguların üzerini örtebilir. Bütün çiftlerin aşkı hissettikleri ve hissetmedikleri zamanlar vardır. Ama aşkı hissetmemek, onun orada olmadığı anlamına gelmez. Evlenilen kişinin bir başkasını mutlu etmek için ne gücü, ne de yeteneği yeterli olur. Mutluluk kişinin içinden gelir. Evlilik ilişkisinin, kişinin mutluluğu ve kendisini iyi hissetmesi için yardımcı ya da destekleyici rolü bulunur, ancak mutluluğun esas kaynağı değildir.

Sevgi bütün sorunların üstesinden gelebilir mi?

Evliliğin daima ilgiye ihtiyacı vardır. Eşler birbirlerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine tutarlı bir şekilde yaklaşır ve ilişki içerisindeki değişikliklere adapte olabilirlerse, o zaman aşk ve sevgi süreklilik kazanır ve sorunlar daha kolay aşılır. Daha sağlıklı bir cinsel birliktelik de o zaman ortaya çıkar. Bir eşin ne kadar zeki veya güçlü kişisel özellikleri olursa olsun, eşinin beyninden geçenleri okuyabilmek gibi bir yeteneği olamaz. Duygusal, fiziksel, sosyal ve finansal ihtiyaç ve beklentilerin açık bir şekilde sözel olarak iletilmesi gerekir.

Evlilikteki çatışmalar sevginin az olduğunu mu gösterir?

Evlilikte çatışmalar ve kargaşalar kaçınılmazdır, ancak bu çatışmalar evliliğe zarar vermek zorunda değil. Eşlerin geçmişlerine, büyüdükleri ortamlara ve yaşadıkları olaylara bağlı olarak farklı görüş açıları ve farklı duyguları olabilir. Ancak bu farklılıklar bir eşin doğru, diğerinin yanlış olduğu anlamına gelmez. Sadece eşlerin birbirinden farklı düşünce ve duygulara sahip oldukları anlamına gelir. Çatışmalar, eğer uygun bir şekilde çözülürse, ilişki için sağlıklı bile olabilir. Çünkü eşler birbirlerinden yeni fikirler ve yeni bakış açıları öğrenebilir. Önemli olan; iki farklı insanın uyum içinde birlikte yaşayabilmesi.
 

kuzum

Bu konida hassasum
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
8.475
280
Ba ba ba ba bekar kızın bize ahkam kesmesine bak hele:hayir: :hayir:
 
1

1_sen

Ziyaretçi
olay budur ...evlilikte saygi,anlayis oldu mu gerisi kolay..
"Önemli olan; iki farklı insanın uyum içinde birlikte yaşayabilmesi."
 

Azerin

Dost istersen, Allah yeter...
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2007
359
1
45
21 yaşın da actıgı konuya bak ya Aferın kızım bu gidisle mutlu seni alana:sm_cool:
 

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.359
217
bence mutlu evliliğin anahtarı cinsellik gerçi benim eşimi onunla kandırmam pek mümkün değil doymuş bir erkek olarak ama cinsellik şu anlamda işe yarıor paylaşımlarımız oldukça ten temesımız oldukça birbirimize karşı yumuşak oluroz ama birlikte olma süremiz geçmişse agrasifleşmemiz söz konusu...erkeği yumuşatır derler yaa doğru herhaldeee :)))
 
Q

Queen

Ziyaretçi
valla doğru söze ne denir.sadece evlilik değil ki;dünya böyle dönüyor.aksini düşünen kendini kandırır.
 

aysenur12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2007
6
0
57
yazdıklarının hepsine katılıyorum.ama önemli olan bunu hayatımıza geçirmektir.kaç kişide var bu acaba merak ediyorum arkadaşlar.hele arkadaşımız bir evlensinde görsün.konuşmakla yaşamak çok farklıdır.
 
X