evliliğin zorlukları nelerdir

sophiex

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
33
24
27
herkese merhaba, genç bir kızım fakat evliliğe dair pek bilgim yok açıkçası, evliliğin zorluklarından biraz bahsedebilir misiniz. Ya da evliler gün içinde ne yapar bekar hayatından farkı nedir. mesela ben biraz utangaç biriyim sizce nasıl zorluklarla karşılaşırım. cevaplarsanız çok sevinirim

herkese merhaba, genç bir kızım fakat evliliğe dair pek bilgim yok açıkçası, evliliğin zorluklarından biraz bahsedebilir misiniz. Ya da evliler gün içinde ne yapar bekar hayatından farkı nedir. mesela ben biraz utangaç biriyim sizce nasıl zorluklarla karşılaşırım. cevaplarsanız çok sevinirim

Sizin anneniz teyzeniz halanız nineniz yok mu

Sizce ne yapıyorlar sizin bekar hayatınızdan farklı

Çok sert girmissiniz mevzuya iyice korkacak konu sahibi 😂
ama öyle yani evlilik tamamen 2 kisinin arasinda gelisen bir sey.
nerden bilebiliriz burdan bir baskasinin evliligi nasil gececek 😁
evlilik bence zor bir şey, bekarlik hayatiyla alakasi yok en azindan benim için öyle.

Bekarken de gun icinde calisiyordum.
Evliyken de.
Tekrar bekarim hala gun icinde calisiyorum...

Tam olarak neyi sormak istiyorsunuz?

En ozgurlukcu insanla bile evlenseniz hayatiniz kisitlaniyor. Esim asla tek basima veya arkadaslarimla tatile gitmeme karismazdi. Aksam cikmama karismazdi. Ama yine bile kisitlaniyormus hayatim, yeni yeni anliyorum.

Evlendiğiniz kişiye bağlı size iyi ki de, dedirtebilir keşke de, dedirtebilir evlenmeden önce benim üzerimde sorumluluk yoktu mesela ben hiç pazara meyve sebze almaya gitmemiştim hergün ev işi yapmak zorunda değildim ama bunlar tabi hiç sorun değil yapılır, en önemli eş ve ailesi insanı çok yoruyorlar bedenen olmasada Bn ruhen çok fazla yorulmuştum.

Genç kız selam
Evlenme bay

Bekarken de gun icinde calisiyordum.
Evliyken de.
Tekrar bekarim hala gun icinde calisiyorum...

Tam olarak neyi sormak istiyorsunuz?

En ozgurlukcu insanla bile evlenseniz hayatiniz kisitlaniyor. Esim asla tek basima veya arkadaslarimla tatile gitmeme karismazdi. Aksam cikmama karismazdi. Ama yine bile kisitlaniyormus hayatim, yeni yeni anliyorum.
sorduğum şey de buna benzerdi aslında. demek istediğim evliliğin artı veya eksi yönleri nedir bekarlıktan farklı olarak.

sorduğum şey de buna benzerdi aslında. demek istediğim evliliğin artı veya eksi yönleri nedir bekarlıktan farklı olarak.

Hic bir seyi tek kisilik dusunemiyorsun.
Bu bence zor bir sey. Kimine romantik geliyor.

Ev berbat da olsa canim istemezse temizlemem tekken.
Ama evi paylastigin bir insan varsa is bolumu yapip kendi uzerine dusen gorevi yapmak zorunda kaliyorsun. Turkiye sartlarinda bu en iyi ihtimal, ortalama olarak butun evi temizleyip bir de kayinvalideye gidip temizlik yapiliyor.

Cevrenizde evli kimse yok mu?

ama öyle yani evlilik tamamen 2 kisinin arasinda gelisen bir sey.
nerden bilebiliriz burdan bir baskasinin evliligi nasil gececek 😁
evlilik bence zor bir şey, bekarlik hayatiyla alakasi yok en azindan benim için öyle.
Doğru annem kapılı kutu evlilik açınca anlarsın kutuyu derdi. evlenmeden pek mümkün değil anlamak 😂 beni en zorlayan yemek yapmak mesala yemeyide yapmayı da sevmiyorum 😂

X