Evlilik dışı çocuk için nafaka

Buradaki hanımlar içlerinden nadir de olsa düzgün insan olanları bulmuşlarsa ne ala ama benim nasıl düşüneceğime ya da kendimi ifade edeceğine bırakın da ben karar vereyim.
Linç loading ama bende aynı şeyi düşünüyorum özellikle 2014-16 arası liseden zar zor mezun olmuş hiçbir halta sap olamayan %80 bir kitle sırf parası için koşa koşa uzman oldu hepsinin hayali 5 yıl sonra istifa etmekti konu sahibinin kocası da bu profilde
Ha düzgün uzmanlar var mıdır vardır belki ama ben denk geldim mi hayır , gördüklerimin hepsi hava cıva yani ben ast da bile kıçı kırık uzmandaki havayı görmedim

Evet çocuğu doğurmayi ben seçtim ama tek başıma yapmadım şuanki aklım olsa bunu kızım için söylemiyorum hamile kalsam aldırırım ama herseyi tecrübe ederek öğreniyorum aile konusunda suçlamak değil bence olanları söylüyorum 10 yaşımdan 13 yaşıma kadar amcam dayım ve annemin kuzeni tarafından tacize uğradım bunları büyüdüğüm de farkettim ve annem de normal biri değil günlük 3 4 kisi gelirdi evimize babam olsaydı böyle olmazdı ben böyle düşünüyorum umuyorumki siz güzel bir ailede büyümüşsünüzdür
3-4 kişi ne için geliyor?

Daha uygun ifade edilebilirdi değilmi.

hanımefendi, ben sizin kızınız değilim. denginiz de değilim. beni azarlamanız gözümden kaçmadı. beni eleştireceğinize ya da nasıl konuşmam gerektiğine ayar vermeye çalışacağınıza lütfen siz önce bir dönüp kendinize "ne hakla?" diye sorunuz. teşekkürler.

Evet çocuğu doğurmayi ben seçtim ama tek başıma yapmadım şuanki aklım olsa bunu kızım için söylemiyorum hamile kalsam aldırırım ama herseyi tecrübe ederek öğreniyorum aile konusunda suçlamak değil bence olanları söylüyorum 10 yaşımdan 13 yaşıma kadar amcam dayım ve annemin kuzeni tarafından tacize uğradım bunları büyüdüğüm de farkettim ve annem de normal biri değil günlük 3 4 kisi gelirdi evimize babam olsaydı böyle olmazdı ben böyle düşünüyorum umuyorumki siz güzel bir ailede büyümüşsünüzdür
Bütün bunları yaşamış bir kişi olarak kızınıza da aynı hayatı seçmiş olmanız üzücü.

Sayfalarca hatalısın vs vs yazsak liste uzar gider olanı değiştirmez.

Çok gençmişsin bu olaylar başına geldiginde…
Demek ki hayat planında bunları tecrübe etmen gerekiyormuş. Tekamüle inan ve yoluna devam et.

Fakat bu adamla artık ilişkini tamamen kes. Yeteri kadar incinmedin mi sence??
Bulunduğun ilde baroya git; ücretsiz avukat tut, yeni avukatlar hele senin gibi bir olayı hemen almak isterler onlara da tecrübe oluyor.

Alabileceğin ne var ise kızın ve kendin için aç davalarını al.

Bu devran böyle devam etmez. Bir gün kapına yalvarmaya gelecek. Umarım o kadar mutlu olursun ki kapına bile gelemesin uzaktan bakıp delirsin…

Bütün bunları yaşamış bir kişi olarak kızınıza da aynı hayatı seçmiş olmanız üzücü.
Neye göre aynı hayat 6 yıldır evden dışarı çıkmıyorum sadece kızımın babasıyla görüşüyorum kızımı hiç kimseyle yalnız bırakmıyorum asla ayrı yatmiyoruz abim kardeşlerim kendi çocuğu gibi severler ama asla güvenmiyorum aynı hayat diyemezsiniz

Sayfalarca hatalısın vs vs yazsak liste uzar gider olanı değiştirmez.

Çok gençmişsin bu olaylar başına geldiginde…
Demek ki hayat planında bunları tecrübe etmen gerekiyormuş. Tekamüle inan ve yoluna devam et.

Fakat bu adamla artık ilişkini tamamen kes. Yeteri kadar incinmedin mi sence??
Bulunduğun ilde baroya git; ücretsiz avukat tut, yeni avukatlar hele senin gibi bir olayı hemen almak isterler onlara da tecrübe oluyor.

Alabileceğin ne var ise kızın ve kendin için aç davalarını al.

Bu devran böyle devam etmez. Bir gün kapına yalvarmaya gelecek. Umarım o kadar mutlu olursun ki kapına bile gelemesin uzaktan bakıp delirsin…
Teşekkür ederim bende bu kararı aldım zaten sorduklarim haricinde herseye cevap verildi çok güzel yazmışsınız üslup çok önemli işte

Neye göre aynı hayat 6 yıldır evden dışarı çıkmıyorum sadece kızımın babasıyla görüşüyorum kızımı hiç kimseyle yalnız bırakmıyorum asla ayrı yatmiyoruz abim kardeşlerim kendi çocuğu gibi severler ama asla güvenmiyorum aynı hayat diyemezsiniz
Sonuç itibari ile ortada babasız bir kız çocuğu var mı? Siz onu pamuklarada sarsanız fanusta da büyütmenin elbet bir gün dışarı çıkacak işte o gün babasının eksikliğini hissedecek, anlattığınız gibi bir ortamda büyümüş anne malesef o eksikliği kapatamaz. Umarım ben yanılırım siz bir çıkış yolu bulursunuz.

Sonuç itibari ile ortada babasız bir kız çocuğu var mı? Siz onu pamuklarada sarsanız fanusta da büyütmenin elbet bir gün dışarı çıkacak işte o gün babasının eksikliğini hissedecek, anlattığınız gibi bir ortamda büyümüş anne malesef o eksikliği kapatamaz. Umarım ben yanılırım siz bir çıkış yolu bulursunuz.
Elimden geleni yapıyorum onun için

hanımefendi, ben sizin kızınız değilim. denginiz de değilim. beni azarlamanız gözümden kaçmadı. beni eleştireceğinize ya da nasıl konuşmam gerektiğine ayar vermeye çalışacağınıza lütfen siz önce bir dönüp kendinize "ne hakla?" diye sorunuz. teşekkürler.
Neden azarlayım sizi,yazdığınıza tepki sadece,umarım anlatabilmişimdir.
Benden de teşekkürler size,denginiz olmayan bir anneye cevap verdiğiniz için.

Benim annem ve babam 16 yıl önce ayrıldılar hiç aile ortamim olmadi babamı sadece 4 defa gördüm bu 16 yıl içinde bu yüzden hep kendi ailemi kurmak istemiştim kızımın babasının maddi durumu ozamanlar çok kötüydü düğün yapamam kaçarak evlenelim dedi kaçtık bu gün nikah yapicaz yarın nikah yapicaz derken hamile olduğumu öğrendik sonra çocuğu aldiralim nikahı öyle yapalım dedi aldırmaya diye götürdü cinsiyetini öğrendik döndük daha sonra ailemle barışma maksatlı anneme gittik orada beni bırakıp gizlice kaçtı 19 yaşımda nikahsız çocuk dogurmamin sebebi bu. Yıllardır ona kanmamin sebebi de ben babam olmadığı için başıma bunların geldiğini düşündüm hep annem babamı bırakmasaydı kötü şeyler yasamazdim diye düşündüm bu yüzden kızımın babasının yanında olmasını istedim evet hepsi benim tercihimdi benim seçimimdi ama böyle olmasını hiç istemedim

Babanizla hic bir alakasi yok olanlarin.
Tek boşanan cift sizin aileniz değil.
Babasiz buyuyenler var ailemizde hepsi de okulunu okudu, parasini kazandi gezdi tozdu, kimisi evlendi. Evlendikleri de oyle beş kuruşsuz alakasiz insanlar degillerdi.
19 yaşinda cocuk doguran bir tane görmedim.

Beş kuruşu olmadigi icin kacalim diyen birinin peşine nasil takilirsiniz? Bir kucuk nikah yapamayan adam size ve cocuga nasil aile kursun baksin?

19 yasinda bir hata yapmissiniz ama 5 sene daha bu adama inanmaniz hic bir gelişim gostermemeye işaret ediyor zaten. Bu saatten sonra kendi hayatiniza kiziniza odaklanin babasinin olmamasini bahane etmeyin tek basima yetiştiremem diye, yetistirmeye calisin, tek yapamiyorsaniz uzman destegi aldirin.

Teşekkür ederim bende bu kararı aldım zaten sorduklarim haricinde herseye cevap verildi çok güzel yazmışsınız üslup çok önemli işte
Taciz ve annenin kişilik detayı yazdığın yorumunu şimdi okudum. Çok etkilendim.
Sen benim için kahraman annesin biliyormusun.
❤️

Çok iyi yapıyorsun çocuğunu asla yanlız bırakma, oyun oynarken bile çocuğunu yanlız bırakma. Komşu vs ilişkim cok yoktur. Ara ara komsuya gittiğim de devamlı kalkar cocuklarıma oynarken bakarım.
Erkekli eve çocuk asla göndermem.

Babanizla hic bir alakasi yok olanlarin.
Tek boşanan cift sizin aileniz değil.
Babasiz buyuyenler var ailemizde hepsi de okulunu okudu, parasini kazandi gezdi tozdu, kimisi evlendi. Evlendikleri de oyle beş kuruşsuz alakasiz insanlar degillerdi.
19 yaşinda cocuk doguran bir tane görmedim.

Beş kuruşu olmadigi icin kacalim diyen birinin peşine nasil takilirsiniz? Bir kucuk nikah yapamayan adam size ve cocuga nasil aile kursun baksin?

19 yasinda bir hata yapmissiniz ama 5 sene daha bu adama inanmaniz hic bir gelişim gostermemeye işaret ediyor zaten. Bu saatten sonra kendi hayatiniza kiziniza odaklanin babasinin olmamasini bahane etmeyin tek basima yetiştiremem diye, yetistirmeye calisin, tek yapamiyorsaniz uzman destegi aldirin.
Ne mutlu size ve ailenizdekilere nasihat verenler elinden tutan aklı başında insanlar varmış demekki ben ortaokuldan sonra 14 yaşımda gidip kendi lise kaydımı yaptırıp okuyamadım babama dedelerime ulaştım ama velayetimiz annemde olduğu için birsey yapamadılar belki içlerinden gelmedi bilemiyorum 18 yaşıma geldiğimde açık öğretime kaydoldum sınavlarına gidemedim göndermedi annem ailemden kimseden hayır yok kendi ailem olsun dedim oda olmadı bende marifet olsun diye buraya yazmadım sorduğum soruya cevabınız yoksa böyle bir yorumda yapmasaydınız keşke

Taciz ve annenin kişilik detayı yazdığın yorumunu şimdi okudum. Çok etkilendim.
Sen benim için kahraman annesin biliyormusun.
❤️

Çok iyi yapıyorsun çocuğunu asla yanlız bırakma, oyun oynarken bile çocuğunu yanlız bırakma. Komşu vs ilişkim cok yoktur. Ara ara komsuya gittiğim de devamlı kalkar cocuklarıma oynarken bakarım.
Erkekli eve çocuk asla göndermem.
Bende öyle yapıyorum çevremdekileri uyarıyorum ben kimse inanmaz diye anlatamamistim

Ne mutlu size ve ailenizdekilere nasihat verenler elinden tutan aklı başında insanlar varmış demekki ben ortaokuldan sonra 14 yaşımda gidip kendi lise kaydımı yaptırıp okuyamadım babama dedelerime ulaştım ama velayetimiz annemde olduğu için birsey yapamadılar belki içlerinden gelmedi bilemiyorum 18 yaşıma geldiğimde açık öğretime kaydoldum sınavlarına gidemedim göndermedi annem ailemden kimseden hayır yok kendi ailem olsun dedim oda olmadı bende marifet olsun diye buraya yazmadım sorduğum soruya cevabınız yoksa böyle bir yorumda yapmasaydınız keşke

Cocugun ihtiyaclarini ailem karsiliyor dediniz. Sizi okula gondermeyen, bu kadar kotu olan anneniz mi evlilik dışı cocugunuzun ihtiyaclarini karsiliyor? 🙄

Öyle ya da böyle anne baba suçlu olabilir ama bir çocuk var.. İnşallah o çocuk hatrına biraz merhamete gelir bu herif..

Cocugun ihtiyaclarini ailem karsiliyor dediniz. Sizi okula gondermeyen, bu kadar kotu olan anneniz mi evlilik dışı cocugunuzun ihtiyaclarini karsiliyor? 🙄
Maddi konuda sıkıntı yok herseyin en iyisiyle büyüttü bizi de benim çocuğumu da işte dışarıdan böyle görünüyor herkes ne kadar şanslısın kimse kabul etmez annen ne kadar iyi baktı diyorlar öyle değil işte kaşıkla verip sapıyla geri alır bu duruma sebep olan o ben size bunu anlatamam yaşamanız gerekir dışarıdan iyi bir anne

X