Evlilik erkeği değiştirir mi?

Bence benim hayatımı elestireceginize herkes bı kendi hayatına baksın. Dört dörtlük hayat yaşıyormuş gibi karşıma geçip konuşmanızın bı alemi yok. Benim hayatım bu ve ben bunu kabullenmişken acaba size noluyo. Ben bunları yaşadım siz çocuklarınızı iyi yetiştirin yaşamasınlar.
Ben bir anne olarak çok üzüldüm yaşantınıza.
Siz de bence yaptığınız yanlışı fark edin ki çocuklarınız en azından bilsin yapmasın. Hayatınızı ziyan etmişsiniz. Ama artık çocuklarınıza en azından doğrusunu gösterip onların hayatını kurtarabilirsiniz.
Benim hayatım elbette mükemmel değil. Ama 15 yaşındayken de aklım başındaydı. O yaşımda 20 küsur yaşında iki haftadır tanıdığım birine kaçmazdım. Emellerim vardı. Ki çok çalıştım istediğim mesleği edindim. Gençliğimde bebek bezi değiştirip uykusuz kalmak yerine gençliğimi yaşadım. Güldüm eğlendim gezdim tozdum hayatımın o döneminde yaşamam gerekenleri yaşadım. Meslek sahibi olduktan sonra da sevdiğim insanla evlendim. Çocuğum oğlan ama kızım olsa 15inde kaçsa asla evlenmesine müsade etmezdim. Ailenizin yaptığı hatayı yapmayın

Siz de bence yaptığınız yanlışı fark edin ki çocuklarınız en azından bilsin yapmasın. Hayatınızı ziyan etmişsiniz. Ama artık çocuklarınıza en azından doğrusunu gösterip onların hayatını kurtarabilirsiniz.
Benim hayatım elbette mükemmel değil. Ama 15 yaşındayken de aklım başındaydı. O yaşımda 20 küsur yaşında iki haftadır tanıdığım birine kaçmazdım. Emellerim vardı. Ki çok çalıştım istediğim mesleği edindim. Gençliğimde bebek bezi değiştirip uykusuz kalmak yerine gençliğimi yaşadım. Güldüm eğlendim gezdim tozdum hayatımın o döneminde yaşamam gerekenleri yaşadım. Meslek sahibi olduktan sonra da sevdiğim insanla evlendim. Çocuğum oğlan ama kızım olsa 15inde kaçsa asla evlenmesine müsade etmezdim. Ailenizin yaptığı hatayı yapmayın
Aslında çok şanslı, 15 yaşında 2 haftadır tanıdığı adama kaçıyor. O adam böbrek mafyası mi, seri katil mi, psikopat sadist mi, kadın satıcısı mi, uyuşturucu bağımlısı mı, dayakçı mi, alkolik mi, piyangodan her şey çıkabilirdi. Yaşaması bile şans.

Ben yaşadıklarım normal demiyorum zaten yazdıklarıma da bakarsanız kabul ediyorum yanlış yaptığımı. Ailem konusuna gelecek olursak ailem hiçbir zaman onay vermedi iliskime. Evli olduğum halde. Benim babam ablam 19 yaşındayken bile vermedi benim kızım ufak diye. Benim ailem geri kafalı insanlar deiller. Sadece ben onlara layık evlat olamadım. Ben burada yaşadıklarımı marifetmis gibi de anlatmıyorum. İnşallah başka kız çocukları yaşamaz yaşadığımı kolay deil çünkü. Birkaç defa ayrılmayı da düşündüm. Ama çocuğum vardı dediğim gibi..

Aslında çok şanslı, 15 yaşında 2 haftadır tanıdığı adama kaçıyor. O adam böbrek mafyası mi, seri katil mi, psikopat sadist mi, kadın satıcısı mi, uyuşturucu bağımlısı mı, dayakçı mi, alkolik mi, piyangodan her şey çıkabilirdi. Yaşaması bile şans.
burada romantik gibi paylaşır bir de bu hikayeyi. Umarım çocuklarını bu yanlıştan korur doğru örnek olur. Onlara da böyle anlatıyorsa gidip özenip aynısını yaşayadabilirler

Ben yaşadıklarım normal demiyorum zaten yazdıklarıma da bakarsanız kabul ediyorum yanlış yaptığımı. Ailem konusuna gelecek olursak ailem hiçbir zaman onay vermedi iliskime. Evli olduğum halde. Benim babam ablam 19 yaşındayken bile vermedi benim kızım ufak diye. Benim ailem geri kafalı insanlar deiller. Sadece ben onlara layık evlat olamadım. Ben burada yaşadıklarımı marifetmis gibi de anlatmıyorum. İnşallah başka kız çocukları yaşamaz yaşadığımı kolay deil çünkü. Birkaç defa ayrılmayı da düşündüm. Ama çocuğum vardı dediğim gibi..
Sizin de suçunuz yok dediğim gibi 15 yaşında çocuklar aklı başında karar alamazlar. Yanlış yapmışsınız ne yazık ki karşınızdaki erkeğim sağduyulu olması gerekirdi.
Allah evlatlarımızı hayırlı insanlarla karşılaştırsın

Abuse edilmek diye bı laf yok Türkçede. Taciz diyemiyo musunuz?
Söz konusu belgeselde anlatılan “abuse” tan ötesi zaten. Taciz falan da değil.
Bir adam bir mahalleye taşınıyor ve kilisedeki faaliyetleri ile vb. sevilen biri haline geliyor.
Sonra belgesele konu aileyle yakın ilişki geliştiriyorlar, çiftler çocuklarıyla beraber görüşüyorlar. Bu adam ailenin kızlarından birine takıyor kafayı. Korkunç bir manipülatör kendisi. Terapi aldığını, terapi gereği bir çocukla uyuması gerektiğini söylüyor ve taktığı kız ile aylarca haftada dört gün beraber uyuyor.
Anneye yürüyor, kadın yüz verse de ilişki yaşamıyor. Babayı çeşitli akıl oyunlarıyla kendisine mastürbasyon yapmaya ikna ediyor. Baba eşcinsel falan da değil, manipülasyon kurbanı sadece (cinsel açlık ilgi duymadığın cinsiyetten birine mastürbasyon yapmana sebep olmaz mesela).
Kızı kaçırıyor, çeşitli ses kayıtları dinletip birinden hamile kalmazsa ailesinin öleceğine inandırıyor. Bu şekilde defalarca kıza tecavüz ediyor. Meksika’da kızla evleniyor, kızı geri getiriyor, anneyle ilişkiye başlıyor, yeniden kaçırıyor vs.
Bütün bunlara arkadaşın açıklaması “cinsel açlık”.
Cinsel açlığı da çocuğunu kaçıran kişiyle doyurmaz kimse, malum. Palu ailesi tadında bir paranoya ve manipülasyon silsilesi söz konusu. İnsanlar ağızlarından düşürmediği kavram kargaşasını bir sorgulasalar keşke.
Şu hikayenin cinsel açlıkla 1 gram alakası yok. Mağdur kızın ailesinin açlığı da manipülasyona açık olması da zaten bu durumu meşrulaştıramaz.
Neler göreceğim daha şu forumda, valla bilmiyorum.

Eee ama babanız haklı imiş. 19 yaş ufak zaten.

Bugün birinci tekil ağızdan duymanin yakışık almadığı her lafı duydum cok şükür :KK70: herkeste bana karşı kendini iflah olmaz biçimde parlatma aşkı var niyeyse. En yüksek iqlular, en kültürluler, en iyi İngilizce bilenler burdaydi bugun cok şükür. Sayenizde doldum taştım.
Herkes haksız siz haklı dimi? İnsan bir duru düşünür bu kadar insan bana karşıysa bende de bir yanlış var mı diye?
Gerçi pedofili sevici böyle ieyleri düşünmez

Merhabaaa evlendikten sonra erkeğin ilgisi sevgisi azaldığını hissettiniz mi ? Giyim kuşamınıza karışmazken karışmaya başladımı? Çok romantik bir adamken sürekli telefon bilgisayarla uğraşır oldu mu? Dışarı çıkmak gezmek istememeye konuşma tarzında değişiklik veya cimrilik farkettiğiniz oldu mu ? Evlendikten sonra herşey flört zamanı kadar güzel kalmaz mı ? Evlilik biraz daha alışkanlığa mı dönüşür ? Tecrübelerinizi yazarsanız seve seve okumak istiyorum.
Sonradan değişmez zaten öyledir. Karakter huy değişmez. Evlenesiye kadar ilgili, kibar göstermiştir kendisini. Bu klasik Türk erkeği işte şaşmaz :KK70:

Söz konusu belgeselde anlatılan “abuse” tan ötesi zaten. Taciz falan da değil.
Bir adam bir mahalleye taşınıyor ve kilisedeki faaliyetleri ile vb. sevilen biri haline geliyor.
Sonra belgesele konu aileyle yakın ilişki geliştiriyorlar, çiftler çocuklarıyla beraber görüşüyorlar. Bu adam ailenin kızlarından birine takıyor kafayı. Korkunç bir manipülatör kendisi. Terapi aldığını, terapi gereği bir çocukla uyuması gerektiğini söylüyor ve taktığı kız ile aylarca haftada dört gün beraber uyuyor.
Anneye yürüyor, kadın yüz verse de ilişki yaşamıyor. Babayı çeşitli akıl oyunlarıyla kendisine mastürbasyon yapmaya ikna ediyor. Baba eşcinsel falan da değil, manipülasyon kurbanı sadece (cinsel açlık ilgi duymadığın cinsiyetten birine mastürbasyon yapmana sebep olmaz mesela).
Kızı kaçırıyor, çeşitli ses kayıtları dinletip birinden hamile kalmazsa ailesinin öleceğine inandırıyor. Bu şekilde defalarca kıza tecavüz ediyor. Meksika’da kızla evleniyor, kızı geri getiriyor, anneyle ilişkiye başlıyor, yeniden kaçırıyor vs.
Bütün bunlara arkadaşın açıklaması “cinsel açlık”.
Cinsel açlığı da çocuğunu kaçıran kişiyle doyurmaz kimse, malum. Palu ailesi tadında bir paranoya ve manipülasyon silsilesi söz konusu. İnsanlar ağızlarından düşürmediği kavram kargaşasını bir sorgulasalar keşke.
Şu hikayenin cinsel açlıkla 1 gram alakası yok. Mağdur kızın ailesinin açlığı da manipülasyona açık olması da zaten bu durumu meşrulaştıramaz.
Neler göreceğim daha şu forumda, valla bilmiyorum.
Bilmiyodum bu olayı, korkunç gerçekten 😳

Ben yapmamali herkes erken yasta evlenmeli mi diyorum :KK70: olabiliyor böyle seyler kirsalda bunda bu kadar takilacak bisey yok sayfalarca konuyu saptirmayin suc muc diyerek diyorum. Kim kimden on yas buyuk anlamadim. On yas her türlü iliski icin cok bence. Resit de olsalar yani.
Evet olabiliyor annemde onlardan ama 1970 lerden bahsediyoruz 2022 lerden değil hiç gelişmeyelim zaten kafamız hep mağara kafasında kalsın haklısın

Şöyle ki; ben hiç evlenmedim ancak çevremde evlenenler çok. Çoğu değiştiği kanaatinde. Aynı evde yaşamadan o kişiyi tanıyamıyorsun diyenler var. Ben duyduklarımı söylüyorum belki bu size yol gösterir.
Aynen aynı evde yaşamak gerek diyor benim arkadaşlarımda. Orada gizleyemiyor çünkü kendini dışarı da oyunculuğu iyi olsa da evde belli bir süre sonra pis mi temiz mi dağınık mı yardımcı oluyor mu her şeyi dökülüyor ortaya :)

Savunduğum şey konuda bir bayanin 15 yasinda kaçtım kocama dedigi icin kocasini pedofili ilan etmelerinin, ortaligi velveleye veriyor olmalarinin sacma oldugu ve konularin hep böyle baltalaniyor oluşu. Bence de doğru değil tabiki ve evet kanunen de suç ki adli takibi yapilmis. 10 yas fark her yaşta dogru degil zaten bana göre ama ben basta bunu bilmiyordum. Kavramlar da tedaviyi belirlemek icin önemli tabiki. Psikolojik rahatsizliklarin tamamina deli deyip gecelim oldu olacak size kalirsa. Bel altı vurmadan yorum yapamaz oldunuz ya size ne yahu benim fantezimden. Havuc suyu içiyorum arada :)
Kocası pedofiliymiş zaten bu net

Insan genc ve toyken ilişkin bozulunca ailenin falan da umrunda olur saniosun ama kimsenin umrunda falan degil senin iliskin ister devam et ister bitir. Bi de bazen erkekler aşık olunca başta cok kiskanc oluyor zamanla rayina oturuo aşk gecip yerini sevgiye birakinca. Ama o noktada sevgiye birakmayan da cok insan var. Konu sahibinin bahsettigi de o işte ilgisi gecince seni bi kenara atip eline telefonu alan erkek modu maalesef. Bu cok duzeltilebilir biseymis gibi gelmiyor bana. Özen bi kere gidince geri düzelmiyor kolay kolay. Anca birbirinin degerini anlayabilecegin bi olay yaşaman lazim iste.
Çok haklısınız, erkeklerin çoğunda malesef bu özeni yitirme mevcut. Elde edince bir dizinin final yapması gibi son veriyorlar herşeye. O yüzden evlilik doğru insanla olduğu sürece güzel, yanlış insanla olunca çekilmez bir dert oluyor.

samantha samantha naptın? Ergenlerden hoşlaşan koca heriflerle çok mu sohbet ettin?
"Dayanamıyorum Samantha" diye ağlaya ağlaya anlattılar mı sana? "Kasıklarımda hissediyorum, engelleyemiyorum bu hissi" diyerek edebiyat mı parçaladılar? "Kavruluyorum, napayım buyum, seviyorum" filan mı dediler?
Niye yani bu savunma, açıklama hali? Niye her çocuk, ergen ile koca herifler mevzu haline gelince aynı şeyi yapıyorsun? İnsan şüpheleniyor.

Konuya yorum: Evlendikten sonra alışkanlıklar devreye giriyor evet. Aynı evin içinde farklı huylar çıkabiliyor yaşadıkça, daha önce aynı evi paylaşıp görmediğiniz için (Mesela ev içi düzenine çok önem veren biri olduğu evlilikten sonra çıkabiliyor vb). Ancak tamamen aksi birine dönüşecek halde huylar edinilmiyor. Eşim temiz biri, kişisel bakımına önem verir evlendik ve değişmedi. (Bunun evlendikten sonra değiştiği buradaki konularda çok iddia edildiği için yazıyorum, sonra biraz konuyu kurcalayınca -aslında çok özenmezdi ama daha özensiz oldu- itirafı geliyor. Yani ne ise odur bazı konularda)

Ekonomik duruma göre ev geçindirme halinde evet bazı harcamalar kısılabiliyor, bekarken bu sorumluluk olmadığından daha çok para harcama yapılırken evlilik sonrası bu değişiyor ama huy olarak cimrilik olmuyor zaten görüyorsunuz. Neyse o yine... Ha flört zamanındaki özen var mı derseniz, onu koruyan var mıdır? Varsa yazsın, nasıl yapıldığını öğreneyim.

Son düzenleme:
Merhabaaa evlendikten sonra erkeğin ilgisi sevgisi azaldığını hissettiniz mi ? Giyim kuşamınıza karışmazken karışmaya başladımı? Çok romantik bir adamken sürekli telefon bilgisayarla uğraşır oldu mu? Dışarı çıkmak gezmek istememeye konuşma tarzında değişiklik veya cimrilik farkettiğiniz oldu mu ? Evlendikten sonra herşey flört zamanı kadar güzel kalmaz mı ? Evlilik biraz daha alışkanlığa mı dönüşür ? Tecrübelerinizi yazarsanız seve seve okumak istiyorum.
Yok canım degistirmiyor aksine daha beter oluyorlar yol yakınken ali ye kibarca bi bay bay yapin bence

Bu anlattıgın Türk erkeklerinin %96sı :işsiz: kaçınılmaz bir gerçek

samantha samantha naptın? Ergenlerden hoşlaşan koca heriflerle çok mu sohbet ettin?
"Dayanamıyorum Samantha" diye ağlaya ağlaya anlattılar mı sana? "Kasıklarımda hissediyorum, engelleyemiyorum bu hissi" diyerek edebiyat mı parçaladılar? "Kavruluyorum, napayım buyum, seviyorum" filan mı dediler?
Niye yani bu savunma, açıklama hali? Niye her çocuk, ergen ile koca herifler mevzu haline gelince aynı şeyi yapıyorsun? İnsan şüpheleniyor.

Konuya yorum: Evlendikten sonra alışkanlıklar devreye giriyor evet. Aynı evin içinde farklı huylar çıkabiliyor yaşadıkça, daha önce aynı evi paylaşıp görmediğiniz için (Mesela ev içi düzenine çok önem veren biri olduğu evlilikten sonra çıkabiliyor vb). Ancak tamamen aksi birine dönüşecek halde huylar edinilmiyor. Eşim temiz biri, kişisel bakımına önem verir evlendik ve değişmedi. (Bunun evlendikten sonra değiştiği buradaki konularda çok iddia edildiği için yazıyorum, sonra biraz konuyu kurcalayınca -aslında çok özenmezdi ama daha özensiz oldu- itirafı geliyor. Yani ne ise odur bazı konularda)

Ekonomik duruma göre ev geçindirme halinde evet bazı harcamalar kısılabiliyor, bekarken bu sorumluluk olmadığından daha çok para harcama yapılırken evlilik sonrası bu değişiyor ama huy olarak cimrilik olmuyor zaten görüyorsunuz. Neyse o yine... Ha flört zamanındaki özen var mı derseniz, onu koruyan var mıdır? Varsa yazsın, nasıl yapıldığını öğreneyim.
Cici kizlardan Boomer esprileri gördükçe icim buruluyor yapmayın :) SAVUNMUYORUM. 26 yasinda bir adam 15 yaşında bir kizla birlikte oluyorsa bu bir tür sapkınlık = olmamasi gereken bisey. Ben başta iki ergen kactilar diye düşündüm. Ama adı pedofili değil gene de çünkü kadin 15 yasinda oldugunu söylüyor. 2022 yılının olayi da degil bu 7 sene oncesi. Evet ilerleyelim ama birbirini anlamayan insanlarla nasıl olacak bu. Pembeye kırmızı diyen dedelerim gibi insanlar görüyorum. 15 yasinda bi kadinla birlikte olan erkeğe pedofili de-ne-mez. Taciz kelimesi de abuse'u asla karşılamıyor. Çünkü cocuga işlenen suclarda kullanilir abuse istismar belki karşılar. Yani her seye cevap verdim artik bence, rahatlayalim haydi.

Ben eşimle 1 bck HAFTA konuştum ardından kaçtık sonuç 3. Bebegimizi bekliyoruz. Bana sorarsanız o erkeğin karakterine ve kadının evlilik sonrası davranışlarına bağlı. 7. Senemiz içerisindeyiz. Kendisinin beni sevdiğine eminim ve güveniyorum. Ki bunu da bana olan bağlılığından yola çıkarak söylüyorum. Bende kendisini çok seviyorum.
Mardinli misiniz acaba merak ettim de?

X