EVLİLİK NASIL BİR ŞEY ?

forestnight

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2014
464
106
31
Kızlar 5 aylık evliyiz. Ben 29 yaşındayım , eşim ise 30 . Severek evlendik. Ama işin gerçeği anlaştığımız çok da söylenemez. Ben çok tripliyim , o ise sinirli.
Düğünümüz bile kaç defa ertelendi PANDEMİ yüzünden. Neler yaşadık neler..Neyse ..
Eşimle normalde evlenmeden önce başka ilçeden ev bakıyorduk ama kredi çıkmadığı için ailesine muhtaç kaldık ve onların istediği oldu. O saçma sapan aile apartmanından amcasından ucuza ev almak zorunda kaldık. (Bu arada erkek kardeşi de o binada. Cümbür cemaatiz yani) Bakın şunu söyleyebilirim ki benim kayınvalidem klasik kv lerden değil. Ben 1 yıl temizlik yemek yapmasam umurunda bile olmaz. asla açığımı didiklemez. Ama tek kötü huyu aşşşırı cimri olması. Kayınpederim maalesef ruhsal bir hastalığı var. sürekli uyuyor.
Benim eltim çalışmıyor. 2 senelik evli ve hemen çocuğu oldu zaten ..Eşi asgari ücret alıyor ve 1000 lirasını eşimin kredi kartı borcuna veriyor.Ama ev kendilerinin.
Ve eşim sanki bizim durumumuz çok iyiymiş gibi sürekli kardeşine maddi destekte bulunuyor. Arkadaşlar eşim neredeyse maaşının tamamını ev kredisine veriyor.
Evlendikten sonra bana bir şeyler oldu. Eskisi gibi eli açık değilim. Çünkü o krediye onu ailesi soktu ,onların istediği ev alındı ve yardım bile etmiyorlar.Benim istediğim yerden 1+1 bile ev alınsaydı ben kredide eşime yardım ederdim. ama onların istediği oldu.Zaten pandemiden dolayı kv dede çalışamadı. Eşime destek olan bir Allahın kulu yok. Yani bu şu mu demek? Eşimi borca sokarlarken benim maaşıma mı güvendiler??
Ben normalde eşime bekarken,nişanlıyken kıyamazdım .1 liram bile olsa verirdim. Ama şimdi benden para istediği zaman o kadar sinirleniyorum ki. Sebebi ise kendi cebindekileri sürekli kardeşine yediriyor. iş yerinin verdiği yemek kartını bile market alışverişi için kardeşine vermiş. Telefon msjlarında gördüm bunu. Ben onun karısıyım bana sorması gerekmez mi?
Annesi babası köyde bir kaç aydır. 400 lira paraya ihtiyaçları varmış. Kardeşi msj da demişki eşime ; 200 tl ben veririm abi, 200 tl de sen verirsin. Ama eşim gelmiş benden 400 liranın tamamını istiyor. Benim zoruma giden kardeşinin ya da başkalarının parasına kıyamazken benden çatır çatır para alıp savuruyor. Bana faturaları ödersin bu ay dedi. Ödeyemem param yok dedim. Trip atıyor. Bana maaşımdan 300 lira bile kalmıyor biliyorsun diyor. Bu parayla fatura ödersem yine senden para istemek zorunda kalıcam diyor. Baktım annesinin faturarasını bile eve getirmiş. Banane ben neden ödüyorum!!! Bu hırsla para vermek istemediğimi söylediğim zaman sen hala aile nasıl olunur anlamadın diyip bana kızıyor. Aile olmak böyle bir şey mi arkadaşlar? Ezik , enayi olunca mı aile olunuyor?
ayrıca ben eltimin bebeği için sürekli bir şeyler yaparım ,hediyeler alırım,oyuncaklar,kıyafetler alırım. Bunu içimden gelerek yaparım.
ama diğer türlü benden istendiği zaman vermek zoruma gidiyor.
İşten ayrılıp evde otursam mı diye düşünüyorum. Ama kariyerimin en parlak dönemindeyim. Güzel maaş alıyorum.Hem sürekli aklım boşanmaya gidiyor. kendime düzen kurmam gerekirse işe ve paraya ihtiyacım olacak.
Ayrıca evliliğin ilk 3 ayı vajinismus sorunum oldu. Bu yüzden de sürekli kavga ettik. Boşanma aşamaşına geldik. Bakın şunu da söylemek istiyorum. Tedavi 7 bin lira olduğu için eşim motorunu sattı. Hakkını yiyemem .Şimdi o sorun düzeldi. ama ben de cinsel isteksizlik var. Sanırım sebebi de bu bana yaşattıkları.
Yemek,temizlik yaparken bile şeytan sürekli dürtüyor. Neden o yapmıyor ben yapıyorum diye.İçimde sürekli bir iddialaşma hırsı var. Ona temizliğe yardım et dersem eder ama peşinden sürekli koşmam,kendim de temizlemem lazım.
Bu kadar verici olmak zorunda değildi. Kardeşi olunca konu akan sular duruyor.Ama ben onun karısıyım,öncelik ben olmalıydım.
Bana akıl verir misiniz?Ben nerde hata yapıyorum. gerçekten evlilik nasıl bir şey??
mesela yemek temizlik yapmak kadının görevi mi ?
Cinsellikte sürekli onu itersem soğur mu?
Ailesi için içimde olan hırsı ,siniri bırakmaya çalışsam kendime haksızlık etmiş olur muyum?

keşke en başta orda ev almak yerine kiraya çıksaydınız zamanla birikitirip biraz daha geç ev alırdınız.
Kariyerinizi bırakmayın kesinlikle. Eşinizle konuşup ona anlatın bu durumu bir şekilde farklı bi yerde yaşamaya ikna etseniz sorununuz düzelebilir belki. Farklı bi yere taşınma ihtimaliniz yok mu hiç?

Bu gerçek mi
Eşinizin ne borcu var da eltinin kocası asgari
Ücretinden 1000 tl sini veriyor nasıl geçiniyor?
Maddi durum madem bu kadar önemliydi ne diye evlendiniz?

evlilik zor zamanda da iyi
Zamanda da birbirinin yanında olmaktır si evlenmeye uygun değilmişsiniz bence de boşanın yani

adamın sizle yapmadığı borcu olabilir e bilerek de evlenmişseniz ödeyeceksiniz ikiniz
O da fedakarlık yapıyor

ondaki hata da çok vermesi
Ben hala eltinizin nasıl geçindiğini düşünüyorum

bu kadar sıkışıkken evlenmek de fazla ütopik ya
Kiraya geçin madem

Evlilik karşındaki insanla anlaşabilmene bağlı olarak ya çok güzel, ya eh işte, ya da kötü bir şey... Kısacası evlilikle ilgili genel bir kanı veya kural koymak bana doğru gelmiyor. Ev işleri, yemek, temizlik hiçbiri kadının görevi de değil. O zaman kadınların evlenmek için akılsız olmaları lazım, işten gelip bir de ev işi yapmakla mükellef olacaksam ve eşim de hiçbir merhamet göstermeden benden bunu bekleyecekse, niye evleneyim ki...
Maaşlarınızı ayrı ayrı tutarak yaşamanız garip geldi. Bizim evde herkesin maaşı ortadadır, ihtiyaçlar ortak görülür.
Ayrıca problemler trip atarak, kızarak, tepki koyarak, sindirerek değil sakin sakin konuşarak çözülmeli. Para vermesini istemiyorsanız bunun mantıksızlığını ona gösterebilmelisiniz.

keşke en başta orda ev almak yerine kiraya çıksaydınız zamanla birikitirip biraz daha geç ev alırdınız.
Kariyerinizi bırakmayın kesinlikle. Eşinizle konuşup ona anlatın bu durumu bir şekilde farklı bi yerde yaşamaya ikna etseniz sorununuz düzelebilir belki. Farklı bi yere taşınma ihtimaliniz yok mu hiç?
Demez miyim hiç. Ama sağolsun kayınvalidem aslaaa kira olmaz. Ben zamanında kirada kaldım zorluklarını biliyorum kızım , ay dediğin hemen geliyor. diye diye eşimin beynini yedi. O zavallı da kredi çıkmadığı için onlara teslim olmak zorunda kaldı. Krediler kv dem ve kp üzerinden çekildi. Eşim ayrı ayrı onları ödüyor işte her ay.

Bu gerçek mi
Eşinizin ne borcu var da eltinin kocası asgari
Ücretinden 1000 tl sini veriyor nasıl geçiniyor?
Maddi durum madem bu kadar önemliydi ne diye evlendiniz?

evlilik zor zamanda da iyi
Zamanda da birbirinin yanında olmaktır si evlenmeye uygun değilmişsiniz bence de boşanın yani

adamın sizle yapmadığı borcu olabilir e bilerek de evlenmişseniz ödeyeceksiniz ikiniz
O da fedakarlık yapıyor

ondaki hata da çok vermesi
Ben hala eltinizin nasıl geçindiğini düşünüyorum

bu kadar sıkışıkken evlenmek de fazla ütopik ya
Kiraya geçin madem
ben size eltimin nasıl nasıl geçindiğini söyliyim. zaten kira ,kredi dertleri yok. Mutfak alışverişini eşimin set kartından , bebek bezi ıvır zıvır zaten kv dem alıyor. onlara kalan para zaten fatura ve extra şeyler için yeterli oluyor merak etmeyin..

Allah yardimciniz olsun zor
kaynim icin esim 10000 tl kredi cekmis vaktinde son bir yılını biz evliyken odediler asla karismadim esim ne yapacagini biliyordu bizm rizkimizi kardesi de olsa yedirmedi
Sonucta kayin calisiyor
Olabildigince uzak tutun hatta ev borcu bitimine yakin bir araba alip borcu uzatin derim
Tek cocuk musunuz

Demez miyim hiç. Ama sağolsun kayınvalidem aslaaa kira olmaz. Ben zamanında kirada kaldım zorluklarını biliyorum kızım , ay dediğin hemen geliyor. diye diye eşimin beynini yedi. O zavallı da kredi çıkmadığı için onlara teslim olmak zorunda kaldı. Krediler kv dem ve kp üzerinden çekildi. Eşim ayrı ayrı onları ödüyor işte her ay.
E buna bakılırsa eltinin kocası da ödemek zorunda değil
Bu kredileri kv ve kp üzerinden çekildi de eşniz neye bu kadar borç yaptı neden kredi çıkmadı mesela eşe?

ben size eltimin nasıl nasıl geçindiğini söyliyim. zaten kira ,kredi dertleri yok. Mutfak alışverişini eşimin set kartından , bebek bezi ıvır zıvır zaten kv dem alıyor. onlara kalan para zaten fatura ve extra şeyler için yeterli oluyor merak etmeyin..
Yani olay tam bu duruma nasıl geldi?

Bu kredileri kv ve kp üzerinden çekildi de eşniz neye bu kadar borç yaptı neden kredi çıkmadı mesela eşe?
onu da şöyle açıklıyım. Kaynımın oturduğu evi eşim aldı. yıllarca o evin borcunu ödedi. tek başına

eşim kredi kartı yüzünden sicili bozuldu. bana da çıkmadı yüksek miktarda kredi..

onu da şöyle açıklıyım. Kaynımın oturduğu evi eşim aldı. yıllarca o evin borcunu ödedi. tek başına
Tamam da eşin neden böyle bir şey yapmış hadi yapmış ama siz de baştan bilerek evlenmişsiniz
Hadi kv kiraya çıkmaya izin vermedi siz yetişkinsiniz kimsenin icazetine ihtiyaç yok

Tamam da eşin neden böyle bir şey yapmış hadi yapmış ama siz de baştan bilerek evlenmişsiniz
Hadi kv kiraya çıkmaya izin vermedi siz yetişkinsiniz kimsenin icazetine ihtiyaç yok
aynen ben bilerek evlendim çok seviyordum.. O zamanlar bu kadar değildi. Eltimin bebeği olduktan sonra iyice aştı

ay ne kotu,
hic mi size akil veren olmadi,
burada konu acsaydiniz biz derdik hic olmadi,

aile apartmani,
amcadan alinan sevilmeyen ev,
degisik maddi iliskiler.

sahsen eltim calismazken, esim erkek kardesine maddi yardim etse maasimdan tek kurusu vermezdim.
Evet hayat musterektir ama ben cile cekerken sefasini baskalari cekecekse onun adi hayati paylasmak falan olmuyor yani.

bu arada o evi almakla (ya da o evde oturmayi kabul etmekle mi diyeyim) en buyuk hatayi siz yapmissiniz.

X