Evlilik öncesi kazanılan para

Herkese mutlu seneler diliyorum. Benim şu anda elimde biraz para var. Aslında ev almak istiyorum ama begendiğim evlere yetmiyor, miktar eksik kalıyor. Hayatımda biri var ve evlenmek istiyoruz. Erkek arkadaşıma paradan bahsetmeli miyim, şu anda bu paraya ev alıp kiraya verebilirim ama kendim evlenince kirada oturacağım bu durum bana mantıklı gelmiyor. Erkek arkadaşıma bahsetmeden birşey almak da içime sinmiyor. Evet ben bu parayı ondan önce kazandım ama para mal paylaşımına girmesin diye mal almışım gibi bir intiba bırakmak istemiyorum. Siz olsanız evleneceginiz insana parayı söylermiydiniz ve nasıl değerlendirirdiniz

Sizin biriktirdiğiniz kadar üstüne koyabiliyorsa birlikte alın tabii. Daha güzelini almış olursunuz. Ama böyle bir imkan yoksa evinizi şimdi alın. Sonuçta sizin kendi emeğinizle yaptığınız bir yatırım.

Hiiiiç bahsetmemelisin. Şuan kendi üzerine alırsan ileride, "bu dönem birlikteydik, neden hiç söylemedin" diyebilir. Yani karakterini en iyi sen bilirsin. Ama annenin üzerine filan alabilir ve kiraya verebilirsin. Evlenirseniz, annen sana o evi miras olarak verir ve eşin de hiç bir hak iddia edemez.

Herkese mutlu seneler diliyorum. Benim şu anda elimde biraz para var. Aslında ev almak istiyorum ama begendiğim evlere yetmiyor, miktar eksik kalıyor. Hayatımda biri var ve evlenmek istiyoruz. Erkek arkadaşıma paradan bahsetmeli miyim, şu anda bu paraya ev alıp kiraya verebilirim ama kendim evlenince kirada oturacağım bu durum bana mantıklı gelmiyor. Erkek arkadaşıma bahsetmeden birşey almak da içime sinmiyor. Evet ben bu parayı ondan önce kazandım ama para mal paylaşımına girmesin diye mal almışım gibi bir intiba bırakmak istemiyorum. Siz olsanız evleneceginiz insana parayı söylermiydiniz ve nasıl değerlendirirdiniz
Sonuçta sizin paranız ve sizin kararınız. İstediği intibayı alabilir ki herhangi bir hakkı yokken de neye gücenecek? Bu şekilde söylerseniz esas söylediğiniz gibi düşünür. Bence alabiliyorsanız da evlenmeden önce alın daha iyi. Onca çalışmışsınız kendinizi düşünerek yatırımınızı yapın. Bahsetmenize bile gerek yok.

Sevgilimin ondan önce kazandığım parada ne gibi bir söz hakkı olabilir evlendikten sonra bile karışamaz önce iyi bi eş olsun da o zaman bakılır duruma şimdiki adam(!) lar çalışan kadın olsun para gelsin ama evde hiç bir sorumluluk almayayım derdinde. İkisi de işten geliyo adam ayaklarını uzatıp telefon televizyon göbeğini kaşıya kaşıya yemek istiyor kadın aynı yorgunlukla yemek temizlik çocuğun bakımı derdinde. Hak edene verilir para değer o yüzden daha ne olduğunu bilmediğin evlenmeden de bilemeyeceğin biri için bu dürüstlük bence fazla çoğu erkek hak etmiyor al evini kiraya ver o parayla da bes gibi biieye katıl yarın birgün ihtiyacın olunca kullanırsın

Kesinlikle söylemeyin. Eksik kalan kısma üç kuruş ekleyip ortak malımız diyecek. Gerekirse borç bulun ve ev alın ve olur da evlenirseniz paylaşım olmasın.

En kısa sürede paranızı değerlendirin ve aslaa erkek arkadaşınıza şu an paranız olduğunu ve ev almak istediğinizi bile söylemeyin. Aldıktan sonra uygun denk geldi aldım der geçersiniz. Onu ilgilendiren bir durum yok zaten şu an sadece erkek arkadaşınız kendi kazandığınız paranız onu ilgilendirmiyor.

Valla cano o senin paran, sen kazandın, istediğini yaparsın söz hakkı sadece sana ait.

Her kuruşu haber veren, kendini sorumlu hatta suçlu hisseden erkek görüyor musun hiç, kadınlar da artık maddi konularda bireysel olmayı öğrensinler. Evlilikte edinilmiş malsa zaten ortaktır ama götürüp paranı kimseye verme üstüne cücük kadar para koyar sonra bakmışsın birikiminin yarısı adamın. Bir problem çıktığında da gidecek yerin olmaz. Bence hemen şimdi paranın yettiği bir ev al, kiraya koy, daha çok paran olunca da satıp üstüne koyarsın daha iyi bir şey alırsın. sevgilerle.

Kazandığın parayla bişey almak için neden evlenmeyi bekleyesin ki.Gizli saklı yapmana gerek yok bence bi gün illa ki ortaya çıkar.şuan yatırımlık bak kendine alacağın zaman söylersin.Kendinde de sendeki kadar para varsa evlenince daha iyisini alırız demeye hakkı olur.Ama olsa bilirdin bence zaten

Bugünün yarını da var ilerde o adamın sizi aldatmayacagi terk etmeyeceği garanti mi? Siz kendinizi güvence altına alın kendi paranızı tabii ki koruyacaksiniz. Sakin evlilikten sonra alma hatasına düşmeyin olur da işler ters giderse yıllardır biriktiğiniz paranın yarısını alır başka kadınlarla yer kenara çekilir adam.

Hiiiiç bahsetmemelisin. Şuan kendi üzerine alırsan ileride, "bu dönem birlikteydik, neden hiç söylemedin" diyebilir. Yani karakterini en iyi sen bilirsin. Ama annenin üzerine filan alabilir ve kiraya verebilirsin. Evlenirseniz, annen sana o evi miras olarak verir ve eşin de hiç bir hak iddia edemez.
Allah gecinden versin ama annenin ustune alirsa vefat halinde baba ve varsa diger kardesler de mirasci olur.
Bizde maalesef mirasi belli bir kisiye bırakmak olmuyor, kardesler miras davasi acabilir boyle bir durumda.

X