Evlilik sabır işi imiş yeni öğreniyorum

XsevdeX

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2010
147
0
Arkadaşlar benim şuan derdim eşim,evleneli 3 sene olcak adam git gide değişiyor :) ilgisiz alakasız ses tonu daha beter yükselen biri olmaya çekilmez bi hal almaya başladı ne dersem bağıran biri bazen kafayı yemiş der oldum:KK52:ya bütün özel günlerde alakasız bi adam özel günleri tınlamıyor sevmiyomuş :KK43:ya ben bi kadınım be adam ruhumu okşasana eskiden gene düşünürdü ama evliliğimizin ilk yılında şimdi ise 2 senedir adamda düşünme yok :KK55:14 şubatta en son fırtınam ya ddeim buna evlilik yıldönümlerimizi hatırlamıyon doğumgünümü tınlamıyosun en azından 14 şubatı gözüne sokuyolar bangır bangır televizyonlar vs reklamlar ya nasıl düşünmez hadi bişi almasada ya kutla sinirlerim boşaldı bunun yüzünden ne imiş ta bu özel günleri çıkaranlara diyor :)bide bağırarak bana suç bastırması öldürdü iletişim bozukluğumuz var sabrediyorum ama içime ata ata derde koyacak bu beni arkadaşlar herkes kendini beğenirmiş ama ben gerçekten zarif biriyim bi bakan bi daha bakar bakımlıyımda daha bana kimse evli barklı demiyor yüzük takmasam bi ortamda teyzeler oğullarına beğeniyor toplantılarda tanımayanlar vs bu adam ne istiyor.Bir ddeiğini eşimin ikiletmem onsuz gezmem arkadaşlarımla dahi takılmıyorum evliyim artık eşimle olayım diyorum şımartıyorum odunuuuuuu bence hata bende diyorum çok yzü verdim kendini bişi sandı ne dersem haksızsın der bi kerede hanım sen haklısın demez artık şuandan itibaren konuşmama kararı aldım kendisi özür dileyene kadarda konuşmayacam isterse yıl geçsin çok kırıldım beni tınlamamasına çok ağrıma gidiyor ya bi derdin olsa ne derdin demiyor ailesi ile bişi olsa onlar haksız olsalarda onlar haklı sen haksızsın diyen bi adam.Yani bu eş beni yordu çok yordu ne yapmalıyım onun için çoğu şeyi fada ettim arkadaşlarımla alakayı bile kesmek gibi kendini bi haltmı sanıyor bu ukala bide sinirlerim iyice bozuldu bu adama bi yardım edin lütfen.Teşekkürler sıkılmadan okudu iseniz :)))

erkekleri anlamak gerçekten zor..hayır ne golur kutlasan bi yerinmi ekislir....böyle afedersiniz ama odunlasan kocaları gördükçe nişanlımdan endişeleniyorum ilerde böylemı olcaz diye offf....:KK50:

okuduk okuduk :KK1: aynen oyle hata şu ki kendilerini bişi sandırıyoruz yüz verdikçe , burunlarını sürttürmek gerekiyoda onu da yapamıyoruz işte yumuşak kalpliyiz sen dayanabildğin kadar yapmaya çalış bakalım :KK1: valla erkeklerin değiştiğini duydukça bende korkuyorum artık :KK31:

Evlendiginiz icin neden arkadaslarinizla iletesimi kesiyorsunuz anlamiyorum.
Evli bir kadinin arkadasi olmaz diye bir kural mi var?
Kendinizde demissiniz zaten cok yüz vermissiniz bencede.
Siz kendinize deger vermezseniz kimsede size deger vermez.
Esinizden önce kendinizi önemseyin ve bagirmadan tartismadan sorunlarinizi cözmeye calisin.
Biliyorum bu cok zor hele ki karsinizda sinirli bir erkek varsa ama yinede bagiran birine en güzel cevap susmaktir.

İnanın zaman geçtikçe değişiyorlar ama düzelmeside olabilir diyorum sabırlla bekliyorum ama buda yanında artık ben olduğum için olmasın zamanlar geçtikçe:KK37:Ama şu var kızlar nişanlılık sevgililik bi başka idi aynı evi paylaşmadan tanımıyosun farklı oluyor bunlar, bazen demiyor değilim keşke avrupa toplumunda olsa idim evlilik öncesi aynı evi paylaşmak olsaydı bizim örf ve adetlerimizde bu evlilik öncesi aynı ev paylaşımı hala azınlıkta, bunların asıl yüzü o zaman çıkıyor :KK47:

huylu huyundan vazgeçmez. sadece bir süreliğine kişi kendini dizginler. evlenmeden öncede eminim böyleydi sadece ilk yılların vermiş olduğu heyecandan dolayı ve tabiri caizse köprüyü geçene kadar.. sözünü anlatan olaydan ötürü gönlünü hoş etmiştir; istediğin eş, sevgili profilini bu sebeplerle çizmiştir.

malesef kişinin karakterini değiştirmek çok zor. bildiğini okur genelde erkeklerin çoğu..
Allah yardım etsin sana.. eşine de senin nasıl üzüldüğünü hissettirsin bu hareketlerinden dolayı da ona göre anlayışlı, ruhunu okşayan türden davransın sana. en azından gayret göstersin buna

Esinizden önce kendinizi önemseyin ve bagirmadan tartismadan sorunlarinizi cözmeye calisin.
Biliyorum bu cok zor hele ki karsinizda sinirli bir erkek varsa ama yinede bagiran birine en güzel cevap susmaktir. Arkadaşlarıma vakit ayırmıyorum çünkü şunu düşündüm hep evliliğimizin ilk yıllarında ayırmama gerektiğini düşündüm eşimle gezmekten hoşnut oluyorum onunla bi yerlere gitmekten o olmadığı zaman yanımda kendimi iyi hissetmiyorum.Kendimi çok önemsemedim evet onu hep önemsedim oda kendini bişey sandı ama onu yerle bir ederim kendine gelemez bi daha.Bağırmamak konusuna gelince adam bağıran bi adam ufacık bi şeyde onun için bişey yapmam en güzeli eşlede araya mesafe koymak fazla iç içe olunmazsa fazla muhabbet olmasa yola gelir diyorum bakalım görecez dahamı beter olacak ama çok yoruldum ben artık hep fedakarlık gösteren ben oldun.

huylu huyundan vazgeçmez. sadece bir süreliğine kişi kendini dizginler. evlenmeden öncede eminim böyleydi sadece ilk yılların vermiş olduğu heyecandan dolayı ve tabiri caizse köprüyü geçene kadar.. sözünü anlatan olaydan ötürü gönlünü hoş etmiştir; istediğin eş, sevgili profilini bu sebeplerle çizmiştir.

malesef kişinin karakterini değiştirmek çok zor. bildiğini okur genelde erkeklerin çoğu..
Allah yardım etsin sana.. eşine de senin nasıl üzüldüğünü hissettirsin bu hareketlerinden dolayı da ona göre anlayışlı, ruhunu okşayan türden davransın sana. en azından gayret göstersin buna
Evet huylu huyundan vazgeçmezmiş şu var her şey çok güzeldi ne zamanki nikahı yaptık 2 gün sonra bana ilk ses tonu yükseldi :)))üstüme yürümüştü unutamam oda ne imiş bavulları bulmak için neden o kadar adamın ortasında bavullara bakmışım :)) alem ya bavullara nasıl bakacam ben adam imzayı attım yüzü çıktı bakmayın :)))

Evet huylu huyundan vazgeçmezmiş şu var her şey çok güzeldi ne zamanki nikahı yaptık 2 gün sonra bana ilk ses tonu yükseldi :)))üstüme yürümüştü unutamam oda ne imiş bavulları bulmak için neden o kadar adamın ortasında bavullara bakmışım :)) alem ya bavullara nasıl bakacam ben adam imzayı attım yüzü çıktı bakmayın :)))

:KK70::KK70::KK70: bağırmaya yer arayan erkek modelinden desene.

canım insan bir başkasını değiştiremiyor. ya başkasını bırak bazen nefret ettiğimiz karakterimizden, huyumuzdan kurtulmak için çok çaba sarfedip ertesi gün en ufak bir olayda yapmıyor muyuz o davranışı, yanlışı. yani anlayacağın kendimize bile hayrımız yok bu konuda.. ne demişler ''can çıkar huy çıkmaz'' bu sözler sırf laf olsun diye söylenmedi.. doğru ki şuan bile derdimizi anlatmada kalıplaşmış en iyi özet :KK70:

inan bana psikologlar bile bu konuda bir işe yaramıyor. en iyisi Allah'a sığınmak ve hayırlısını ondan istemek. Rabbim dilerse olmaz dediğimiz şeyleri oldurur.

umarım en kısa sürede işler yoluna girer de mutlu ve sorunsuz bir yuvaya kavuşursun. (nişanlı olduğun zamandaki gibi :KK70:)

Keşke dediğin gibi nişanlılığımdaki gibi olsa ama ben çok kırıldım telafisi zor aslında ya eşimle bi derdimi paylaşamam bişi olsa diyemem konuşamayız.Ya ailesi ile bişi yaşasam neden bu kadar morelin bozuk anlat der bende boşver derim hemen üsteler ya şuna üzülüyorum desem adam kıyameti koparır ya aileside olsa benim hoşnut olmadığım kelimeleri hareketleri varsa eşime desem suçmu ya biz neyiz apayrı bi hayat kopukluk evlenmek eş olmak bir bütündür sen onu o seni anlayacak ama eşimde bunlar yok kendimi yanlız hissediyorum aslın da hemde çok yanlız bunu hissetmek güzel bi şey değil eşimin arkamda yanımda dağ gibi olduğunu durduğunu görmek istiyorum ama nerede koca bir fıısss var yanımda arkamda diyorum.İlgisizliği alakasız oluşuda çabası.:KK43:

zamanla bütün erkekler değişiyor derler ya galiba doğru bu tarz yazıları okudukca eşimde değişir mi diye endişeleniyorumm

Biliyorum bu cok zor hele ki karsinizda sinirli bir erkek varsa ama yinede bagiran birine en güzel cevap susmaktir.

:KK9::KK9:ben bekarken sürekli arkadaşlarımla gider gelirdim,nişanlıykende devam ettim.nedense bu halalarımı çok rahatsız ediyordu.görüşmeye devam et evlenince görüşmeyeceksin nasılsa diye bana takılıyorlardı.kendi kızları yanlarından ayrılmazdı,belki de bundan dediler,ama evlendim arkadaşlarımla görüşmeye devam ettim.hatta şehir değiştirdim irtibatı hiç kesmedim.hele bir arkadaşım var şehre gidince ilk işim onu aramak olurdu.arkadaşlarla birlikte olmak insanı deşarj ediyor.mutlu oluyorum,tabii mutluluğum evime yansıyor.sürekli evde durmak insanı sinir ediyor.kafanda kuruyorsun:KK34:

Evlilik benimde nişanlılıkta düşündüğüm "sandığım" gibi değilmiş tam olarak. Erkeklerle yapılarımız çok farklı. Dünyalarını eşlerinin etrafında döndüren bayanlar daha mutlu olacaklarını düşünerek yapıyorlar bunu ama, bu sadece eşlerinin egolarını bencilliklerini taleplerini beklentilerini doğal olarak huysuzluklarını artırıyor, ben bunu okudum bunu anladım.

cok guzel flort ve nısanlılık donemınden sonra evlendım ılk yıllar guzeldı ama sonraları senı takmamaya umursamamaya ve ılgılenmemeye baslıyolar yanı benım esım oyle benzedıgı ıcın yazıyorum ıstısnalar kaıdeyı bozmaz dıyelımde
neyse 4 yıllık evlıykende anladımkı bosanmıcaksan kızım sende onu takmamayı herseyı kendıne dert etmemeyı ogreneceksın dedım ve yaptım
ve 7. yılın basından ıtıbarende cok ıyız cunku o benı ben onu tam anlamıyla anlıyoruz sevgımız yenıden kendıne geldı dıyeyım belkıde zaman ...
ama anladımkı evlılık denen sey kademe kadem donemlerden gecıyo ve basarıyla ve sabırla atlatırsan her sey zamanla yoluna gırıyo...

Arkadaşlar benim şuan derdim eşim,evleneli 3 sene olcak adam git gide değişiyor :) ilgisiz alakasız ses tonu daha beter yükselen biri olmaya çekilmez bi hal almaya başladı ne dersem bağıran biri bazen kafayı yemiş der oldum:KK52:ya bütün özel günlerde alakasız bi adam özel günleri tınlamıyor sevmiyomuş :KK43:ya ben bi kadınım be adam ruhumu okşasana eskiden gene düşünürdü ama evliliğimizin ilk yılında şimdi ise 2 senedir adamda düşünme yok :KK55:14 şubatta en son fırtınam ya ddeim buna evlilik yıldönümlerimizi hatırlamıyon doğumgünümü tınlamıyosun en azından 14 şubatı gözüne sokuyolar bangır bangır televizyonlar vs reklamlar ya nasıl düşünmez hadi bişi almasada ya kutla sinirlerim boşaldı bunun yüzünden ne imiş ta bu özel günleri çıkaranlara diyor :)bide bağırarak bana suç bastırması öldürdü iletişim bozukluğumuz var sabrediyorum ama içime ata ata derde koyacak bu beni arkadaşlar herkes kendini beğenirmiş ama ben gerçekten zarif biriyim bi bakan bi daha bakar bakımlıyımda daha bana kimse evli barklı demiyor yüzük takmasam bi ortamda teyzeler oğullarına beğeniyor toplantılarda tanımayanlar vs bu adam ne istiyor.Bir ddeiğini eşimin ikiletmem onsuz gezmem arkadaşlarımla dahi takılmıyorum evliyim artık eşimle olayım diyorum şımartıyorum odunuuuuuu bence hata bende diyorum çok yzü verdim kendini bişi sandı ne dersem haksızsın der bi kerede hanım sen haklısın demez artık şuandan itibaren konuşmama kararı aldım kendisi özür dileyene kadarda konuşmayacam isterse yıl geçsin çok kırıldım beni tınlamamasına çok ağrıma gidiyor ya bi derdin olsa ne derdin demiyor ailesi ile bişi olsa onlar haksız olsalarda onlar haklı sen haksızsın diyen bi adam.Yani bu eş beni yordu çok yordu ne yapmalıyım onun için çoğu şeyi fada ettim arkadaşlarımla alakayı bile kesmek gibi kendini bi haltmı sanıyor bu ukala bide sinirlerim iyice bozuldu bu adama bi yardım edin lütfen.Teşekkürler sıkılmadan okudu iseniz :)))

evet çok ilgi göstermişssin kusura bakma ama eşinin biyerleri kalkmış..bence arkadaşlarınla ailenle, komsularınla iletişime tekrar yeniden başla, dünya sadece eşinin merkezinde dönmüyor onu anlamasını sağla, sende biraz geri dur, fazla ilginde şımarmış resmen, bi karı koca özel günleri mutlaka hatırlamalıdır bence... o kutlamamakta diretiyorsa , sende kutlansın diye diret

ya artık gülüyorum bu konulara o kadar cokkı bu erkekler kendılerını bı halt sanıyolar cok yuz verıyoruz hınt kuması sanıyolar kendılerını bence onun yaptıgı davranısların aynısını sende ona yap doum gununu falan hatırlama ılgısız dur fazla ılgılenınce afedersınız ama bıtarafları neyse ya herkeste var canım bunlar sen bence dedıgımı yap bı sure sonra ıcıne oturur ve saana gelır der sende o onceden sana nasıl cevap vermısse aynen ole verırsın

hepsi aynı bunların:KK23:birkaç gün önce 10. evlilik yıldönümümüzdü defalarca kendi ağzımla söylediğim halde beni bir yere götürmedi :KK50:ben buyum dedi :KK19:keşke tek sıkıntım bu olsaydı şimdi daha büyük bir sorunla boğuşuyorum.çok sabırlı sakin biriyim ama erkek milleti için değmiyor bunu öğrendim:KK19:

evet çok ilgi göstermişssin kusura bakma ama eşinin biyerleri kalkmış..bence arkadaşlarınla ailenle, komsularınla iletişime tekrar yeniden başla, dünya sadece eşinin merkezinde dönmüyor onu anlamasını sağla, sende biraz geri dur, fazla ilginde şımarmış resmen, bi karı koca özel günleri mutlaka hatırlamalıdır bence... o kutlamamakta diretiyorsa , sende kutlansın diye diret

evet fazla ilgiden şımarıyorlar,kendilerini vazgeçilmez görüyorlar:KK34:

Evet bugün hiç konuşmadım eşimle konuşmak için bahaneler yarattı ama hiç kaale almadığımı gösterdim bu uzun sürecekte çünkü biz hiç küs kalmamıştık kırıldığımı anlasın kendini bi halt sanıyodu sanmayada devam etsin.Bu defa hemen pes etmeyecem kıslar onu kaale almıyor gibi davranmak çok güzel oldu :)))

X