Evlilik terapisti???

Cokopremses

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
2.605
2.746
Kızlar herkese merhaba.
Eşimle sorunlarım var. Bakarsan hepsi ufak ufak. Ama bir araya geldiklerinde dağ gibi oluyorlar. Artık ne yapacağımı bilemez oldum. Bitsin de diyemiyorum ama böyle de devam edemiyorum.
Aklıma çare olarak evlilik terapistine gitmek geliyor. Çünkü bizim ciddi iletişim problemlerimiz var ve kendi başımıza işin içinden çıkamıyoruz.

Daha önce evlilik/çift terapistine giden var mı? Memnun kaldınız mı?

Manisa da yaşıyorum ama burda var mı iyi bir evlilik terapisti bilmiyorum. İzmir'e de gidebilirim. Manisa veya İzmir'de önerebileceğiniz bir terapist var mi?

Seans ücretleriyle ilgili bir bilginiz var mı?

Okuyan ve cevap yazan herkese şimdiden çok teşekkürler...

Kızlar herkese merhaba.
Eşimle sorunlarım var. Bakarsan hepsi ufak ufak. Ama bir araya geldiklerinde dağ gibi oluyorlar. Artık ne yapacağımı bilemez oldum. Bitsin de diyemiyorum ama böyle de devam edemiyorum.
Aklıma çare olarak evlilik terapistine gitmek geliyor. Çünkü bizim ciddi iletişim problemlerimiz var ve kendi başımıza işin içinden çıkamıyoruz.

Daha önce evlilik/çift terapistine giden var mı? Memnun kaldınız mı?

Manisa da yaşıyorum ama burda var mı iyi bir evlilik terapisti bilmiyorum. İzmir'e de gidebilirim. Manisa veya İzmir'de önerebileceğiniz bir terapist var mi?

Seans ücretleriyle ilgili bir bilginiz var mı?

Okuyan ve cevap yazan herkese şimdiden çok teşekkürler...
Ben de manisanin bir ilçesinde yaşıyorum. Boşanma surecindeyim.
Manisada toplum danışma merkezi miydi neydi adı belediyenin öyle bir yeri var.ücretsiz.
Ben de ınternette psikolog vs araştırırken görmüştüm. Manisa psikolog ya da manisa aile terapisi belediye vs yazınca çıkıyor
Oraya gitmenizi öneririm. Psikiyatriye gitmeyi düşünürseniz celal bayarda bir dr var biz kardeşimi götürüyoruz çok ilgili güleryüzlü bir kadın, kardeşim simdi iyi sadece kontrol amaçlı gidiyor

Ben de manisanin bir ilçesinde yaşıyorum. Boşanma surecindeyim.
Manisada toplum danışma merkezi miydi neydi adı belediyenin öyle bir yeri var.ücretsiz.
Ben de ınternette psikolog vs araştırırken görmüştüm. Manisa psikolog ya da manisa aile terapisi belediye vs yazınca çıkıyor
Siz gittiniz mi peki?

Siz gittiniz mi peki?
Hayır oturduğum ilçeye konferansa gelmişlerdi kadınlar günü için ona katılmıştım sadece. Ben bulunduğum ilçede hastanenin psikologuna gidiyorum ama beni koruyucu amaçlı çağırıyor kişisel gelişim gibi bir şey yapıyor. Ben de zor zamanlar geçirdim ama iyiyim artık ihtiyacım kalmadı. Bu arada yazdığım mesajıma eklemeler yaptım. Sana da allah yardım etsin

Terapist kesinlikle sizi bir araya getirmeye çalışmıyor

Kişinin etrafındaki boşluğu fark ettiriyor

Yani dokunulmaz alanları, özelini, bireyselini

Ha kocam sosyal, ben evdeyim
Terapiye gideriz, zorunluluk yüzünden düzen değişmez derseniz
Boş yere para. Çok pahalı.

Psikolog asla ikna etmez, soru sorar vs

Hayır oturduğum ilçeye konferansa gelmişlerdi kadınlar günü için ona katılmıştım sadece. Ben bulunduğum ilçede hastanenin psikologuna gidiyorum ama beni koruyucu amaçlı çağırıyor kişisel gelişim gibi bir şey yapıyor. Ben de zor zamanlar geçirdim ama iyiyim artık ihtiyacım kalmadı. Bu arada yazdığım mesajıma eklemeler yaptım. Sana da allah yardım etsin
Çok teşekkür ederim. Umarım siz de en kısa zamanda atlatırsınız zor zamanları.
Siz deyince baktım. Hem büyükşehir Belediyesi'nin var hem Yunusemre belediyesinin. Yarım arıcam nasipse

Terapist kesinlikle sizi bir araya getirmeye çalışmıyor

Kişinin etrafındaki boşluğu fark ettiriyor

Yani dokunulmaz alanları, özelini, bireyselini

Ha kocam sosyal, ben evdeyim
Terapiye gideriz, zorunluluk yüzünden düzen değişmez derseniz
Boş yere para. Çok pahalı.

Psikolog asla ikna etmez, soru sorar vs
İkna etmekten ziyade tarafsız ve uzman birinin tavsiyelerine ihtiyacımız olabilir.
Belediyenin de varmış ücretsiz. Önce ona gitmek daha mantıklı olabilir. Dediğiniz gibi özelde fiyatlar yüksek galiba

Çift terapisine gidin bence mutlaka faydası olacaktır. Benim alanım değil çift terapisi ama çevremden duyuyorum fayda sağlayanları. Bireysel terapiyle çift terapisinin mantığı farklıdır, her psikolog yapamaz, özellikle o alana yoğunlaşmış biriyle başlayın.

İkna etmekten ziyade tarafsız ve uzman birinin tavsiyelerine ihtiyacımız olabilir.
Belediyenin de varmış ücretsiz. Önce ona gitmek daha mantıklı olabilir. Dediğiniz gibi özelde fiyatlar yüksek galiba
Aaa belediyeyi duymadım.
Ben gittiğim terapistlerin verdiği hizmetleri biliyorum, seans 400 aşşa değil.

Elbette belediye imkanı varsa değerlendirilir.

Çok teşekkür ederim. Umarım siz de en kısa zamanda atlatırsınız zor zamanları.
Siz deyince baktım. Hem büyükşehir Belediyesi'nin var hem Yunusemre belediyesinin. Yarım arıcam nasipse
Çok sağol ben atlattım bile :halay:allaha çok çok şükür.
Şimdi hayatımı yaşıyorum hatta ehliyet bile aldım hatta ve hatta üstüne bir de araba bile aldım. :sampiyon: Son olarak da kpss ye hazırlanıyorum insallah sen de en kısa zamanda atlatırsin bu günlerini.

Çok sağol ben atlattım bile :halay:allaha çok çok şükür.
Şimdi hayatımı yaşıyorum hatta ehliyet bile aldım hatta ve hatta üstüne bir de araba bile aldım. :sampiyon: Son olarak da kpss ye hazırlanıyorum insallah sen de en kısa zamanda atlatırsin bu günlerini.
Çok sevindim senin adına. Allah yolunu açık etsin :))
Bu arada 3-4 sene önce celal bayar da psikiyatri servisine gitmiştim. Muhtemelen sizinkinden farklı bir doktordu ama çok memnun kalmıştım ben de :)

• Beğen
Reactions: Den
Çok sevindim senin adına. Allah yolunu açık etsin :))
Bu arada 3-4 sene önce celal bayar da psikiyatri servisine gitmiştim. Muhtemelen sizinkinden farklı bir doktordu ama çok memnun kalmıştım ben de :)
Yabancı değilmişsiniz demek ki böyle şeylere ilk defa gitmiyorsunuz daha iyi ,daha bilinçli olursunuz.iyi şanslar dilerim

Yabancı değilmişsiniz demek ki böyle şeylere ilk defa gitmiyorsunuz daha iyi ,daha bilinçli olursunuz.iyi şanslar dilerim
Gittim de o zamanlar eşimle tanışmamıştık daha yalnız ben gitmiştim. Kendi problemlerimin de farkındayım çözümü kolay olmuştu ama çift olarak gitmek daha zor gibi geliyor bana

Mutlaka faydası olur ama iyi araştırın derim .
Istanbulda fiyatlar 250 TL den Başlıyor izmiri bilemeyeceğim

Yok mu bu konuda fikir verebik
Mutlaka faydası olur ama iyi araştırın derim .
Istanbulda fiyatlar 250 TL den Başlıyor izmiri bilemeyeceğim
Muhtemelen İzmir'de de öyledir. Ama insana mutsuz olunca gözü para falan görmüyor.
Bakalım ilk olarak belediyenin varmış ona gitmek daha uygun olacak galiba. İnşallah memnun kalırız

Yok mu bu konuda fikir verebik

Muhtemelen İzmir'de de öyledir. Ama insana mutsuz olunca gözü para falan görmüyor.
Bakalım ilk olarak belediyenin varmış ona gitmek daha uygun olacak galiba. İnşallah memnun kalırız
Inşallah canım gelişmeleri yazarsın

Bilgi amaçlı ve başkalarına da faydalı olur belki diye yazıyorum. Bulunduğum şehirde hem büyükşehir belediyesi hem de bulunduğum ilçe belediyesi aile danışmanlığı hizmeti veriyormuş. Büyükşehir belediyesiyle görüştüm ilk olaran ancak yoğunluk sebebiyle en erken 3 hafta sonraya randevu verebileceklerini söylediler. Daha sonra ilçe belediyesiyle görüştüm. Önümüzdeki hafta için randevu aldım.
Aile danışmanlığı veren hanımefendinin kendi muayenehanesi de varmış. Yani anladığım kadarıyla bu konuda uzman. Ben de güven uyandırdı açıkçası.
Umarım görüşme güzel geçer.

X