Evlilik yoluna nasıl girilir?

birkimsecik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
240
185
33
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 4 yıldır tanıdığım ve son 2 yılında, sevildiğimden, ilişkimden emin olduğum bir dönemi yaşıyorum. Güzel giden bir ilişkimiz var ancak son 1 yıldır farklı şehirlerdeyiz iş dolayısıyla. Erkek arkadaşım hiç ayrılmak istemediğini, her gün yan yana olmayı istediğini sürekli dile getiriyor. Hatta onun şehrinde yaşamamı bile teklif ediyor. Lakin aile yapım gereği böyle bir şeyi çok istesem de mümkün değil. Ailem bir çok konuda açık görüşlüdür, kısıtlayıcı bir ailem yok lakin bir şeylerin adı konmadan aynı ev içerisinde yaşamamıza müsaade etmez.
Mesela erkek arkadaşım bana bir yüzük aldı, herhangi bir teklif değil. Çevremde soranlar oluyor ne diyeceğim dediğimde "erkek arkadaşımın hediyesi, düşünüyoruz de" diyor. Ama herhangi bir şey için asla net değil. Bazı konuşmalarımızdan vs hissediyorum, anlıyorum ileride bir şeyler olacağını ama neyi bekliyor hala anlamıyorum. En azından net olunur değil mi ama. Ben birlikte bir yuvamız olsun istiyorum ve belki klasik gelecek ama ondan başkasını düşünemiyorum yanımda yöremde.. Evli hanım arkadaşlarımız, başından evlilik geçirenler sizler bu yola nasıl girdiniz?

2 yıl yeterli bir zaman artik hazirsaniz adini koysun.adinı koymuyorsa o kendini hazır hissetmiyordur ama sizde ne zamana kadar bekliyeceksiniz tarih versin.o tarihte seneye olmasin 😊😊
Ciddiyeti verdigi tarih ve o tarihte yan cizmesinden belli oluyor.
1 yil flörtten sonra nisanlanan arkadasim vardi.1 1.5 yil icinde nisanlananları gorüyorum yani ciddi ise süreler böyle yıllarca evlenecek diye oyalayan erkekler var hepsi bos laf tecrubemle sabit..
Baktiniz olmuyor sizde kendi hayatinızı kurun size bir erkek soylenirse ve iyi bir kismetse tepmeyin derim.yaşimın tecrübesine binaen söylüyorum.
Siz evlenmek istiyorsaniz ve o ertelemek istiyorsa önce kendi istek ve arzularıniza önem verin derim.hayırlısıysa olsun ins.

Canım neyin acelesi bu? Tam güzel zamanlariniz ki o yüzüğü zaten seni etraftan kendince korumak için takmış zeki enişte bey:)) belki maddi bi oluşum beklenti icin de erkekler için evlilik konusunda 1.konu bu biliyorsun bizim için olmasada. Yazın gelsin istesin bahar da babamla tanışirsn Zor durumda kaliyorum de bakalım ne diyor

Eşim sürekli diyordu 6 yillik bir ilişki süremiz olmuştu zaten. Konuştuk karar verdik aileler tanıştı 1 sene nişanlı kaldim ama aileleri tanistirinca olay kendiliginden ilerledi 😂

Bizde ikimizde evlilik için buluştuk tanıştık ilk görüşte aşık olduk
Evlendik sizde 2 yıl gayet iyi zaman artık adının konması gerekiyor

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 4 yıldır tanıdığım ve son 2 yılında, sevildiğimden, ilişkimden emin olduğum bir dönemi yaşıyorum. Güzel giden bir ilişkimiz var ancak son 1 yıldır farklı şehirlerdeyiz iş dolayısıyla. Erkek arkadaşım hiç ayrılmak istemediğini, her gün yan yana olmayı istediğini sürekli dile getiriyor. Hatta onun şehrinde yaşamamı bile teklif ediyor. Lakin aile yapım gereği böyle bir şeyi çok istesem de mümkün değil. Ailem bir çok konuda açık görüşlüdür, kısıtlayıcı bir ailem yok lakin bir şeylerin adı konmadan aynı ev içerisinde yaşamamıza müsaade etmez.
Mesela erkek arkadaşım bana bir yüzük aldı, herhangi bir teklif değil. Çevremde soranlar oluyor ne diyeceğim dediğimde "erkek arkadaşımın hediyesi, düşünüyoruz de" diyor. Ama herhangi bir şey için asla net değil. Bazı konuşmalarımızdan vs hissediyorum, anlıyorum ileride bir şeyler olacağını ama neyi bekliyor hala anlamıyorum. En azından net olunur değil mi ama. Ben birlikte bir yuvamız olsun istiyorum ve belki klasik gelecek ama ondan başkasını düşünemiyorum yanımda yöremde.. Evli hanım arkadaşlarımız, başından evlilik geçirenler sizler bu yola nasıl girdiniz?
Valla tatlım hiç böyle tecrübem yok. İlişkilerim oldu. Daha da gencim. Ama objektif bir göz olarak şunu söyleyebilirim size, oyalama gibi geldi bana. Yüzük de ilişkinizin temsili gibi. Temsili evlilik anlayacağın. Evlilikten korkuyor olabilir. Sorumluluk almak, ev geçindirmek gibi şeyler ağır geliyor olabilir. Siz evlilik teklif edin derdim ama bu da ne bileyim daha kötü sonuçlara yol açabilir.

Birbirinizle bu konuları konuşacak kadar samimiyetiniz var, buna hakkınız da var merak etmeyin. Size yüzük almasının amacı başka birinin size o gözle bakmasını engellemek, demek ki sizinle ciddi bir düşüncesi var. Ama bunu açıklamaya ne engel oluyor bunu ancak siz bilebilirsiniz. Sorun bence direkt.

Birbirinizle bu konuları konuşacak kadar samimiyetiniz var, buna hakkınız da var merak etmeyin. Size yüzük almasının amacı başka birinin size o gözle bakmasını engellemek, demek ki sizinle ciddi bir düşüncesi var. Ama bunu açıklamaya ne engel oluyor bunu ancak siz bilebilirsiniz. Sorun bence direkt.
Ben çok çekimser kalıyorum, böyle bir konuda utanıyorum. Evlilik meraklısı gibi görünmek istemiyorum. Sadece sevdiğim insan ile hayatımı birleştirmek istiyorum. Bilirsiniz erkekler evlilik konusunda biraz korkaklar, baskı kurmak ya da onu huzursuz hissettirmekte istemiyorum. :) düşüncelerde boğuluyorum işte. Bakalım. Hayırlısıysa olsun.

Canım neyin acelesi bu? Tam güzel zamanlariniz ki o yüzüğü zaten seni etraftan kendince korumak için takmış zeki enişte bey:)) belki maddi bi oluşum beklenti icin de erkekler için evlilik konusunda 1.konu bu biliyorsun bizim için olmasada. Yazın gelsin istesin bahar da babamla tanışirsn Zor durumda kaliyorum de bakalım ne diyor
Evet aslında hiç acele edeceğim bir durum yok kendi açımdan ama zaman geçiyor neye geçiyor sonu ne olacak bilsem daha iyi olmaz mıydı diyorum kendi kendime. Ay yok diyemem ben :KK70:

Ben çok çekimser kalıyorum, böyle bir konuda utanıyorum. Evlilik meraklısı gibi görünmek istemiyorum. Sadece sevdiğim insan ile hayatımı birleştirmek istiyorum. Bilirsiniz erkekler evlilik konusunda biraz korkaklar, baskı kurmak ya da onu huzursuz hissettirmekte istemiyorum. :) düşüncelerde boğuluyorum işte. Bakalım. Hayırlısıysa olsun.
Siz korkmuyor musunuz ya? Ben kadın olarak korkuyorum açıkçası. Biriyle bi ömür korkutmuyo mu?

R rumess Evlilik düşündüğün kişi önemli zaten. Şu soruları sormaz mı insan kendine; ben bu insana bir ömür katlanabilir miyim? En ufak bir şeyde arkamı dönüp gitmemeyi göze alabilir miyim, her türlü inişte çıkışta yanında olabilir miyim? Bu soruları karşı tarafta evet şeklinde yanıtlayabiliyorsa hayatını birleştirme cesaretinde bulunuyorsun zaten. Ha sonrası kumar işi biraz :)

R rumess Evlilik düşündüğün kişi önemli zaten. Şu soruları sormaz mı insan kendine; ben bu insana bir ömür katlanabilir miyim? En ufak bir şeyde arkamı dönüp gitmemeyi göze alabilir miyim, her türlü inişte çıkışta yanında olabilir miyim? Bu soruları karşı tarafta evet şeklinde yanıtlayabiliyorsa hayatını birleştirme cesaretinde bulunuyorsun zaten. Ha sonrası kumar işi biraz :)
bilmiyorum ya biriyle yaşamak zor

Yaşınız küçükse belki biraz daha zaman için bekliyo olabilir. Evlilik yoluna görmenin bi kuralı yok açıkçası . Keşke aynı evde yasama mevzusu olduğunda evlilik konusunu acsaydiniz. Eşimle yüksek lisans yaparken yakınlaştık ama bitince o başka bi şehire gitti. Mesleği gereği zaten karada pek vakit gecirmiyo öyle olunca hem telefonla görüşmelerimiz azaldı hem de çok özledik. Bi gün yüzük almış hiç beklemedigim bi anda çıkardı verdi evet dedim sonra 4 ay içinde her şey oldu bitti. Ben de evlenme teklifi bekliyodum o yüzden beklemenin nasıl bişey olduğunu biliyorum. Ekonomik olarak da bazı şeylerin hazır olmasını istiyo olabilir. Birikim yapiyodur belki

X