Evlilikk

8 aydır çok güzel giden bir ilişkim var.Ben kamuda memurum o özel sektörde çalışıyor daha önce evlenip ayrıldım o hiç evlenmemiş.İlişkinin başından beri benimle evlenmek istediğini söylerdi.Ben zaman istedim iyice tanıyalım dedim oda anlayış gösterdi tüm sülalesinin benden haberi var.mezhep farkı var aramızda ama ikimizde birbirimize saygı gösterdik bu konuda.Ailem tepki verir biliyorum ama aşacağımıza inandım.
Kendisi evlenirken kredi çekip evleneceğimizi maddi durumlarının iyi olmadığını söyledi.Bundan iki ay önce agbisi nişanlandı kıza be gerekiyorsa yapıldı takı eşya herşey.Ben bu duruma biraz bozuldum ailenin durumu nasıl yapıyorlar diye. İlk zamanlar sana da herşey yapılacak merak etme dedi sonra kız ailesinin haberi olmadan kredi çekti kendine altın yaptı dedi erkek tarafının yapması gereken altını yani.Sonra ben evlilik konusuyla ilgili şüpheye düştüm ailenle konuş ne düşünüyorlar dedim.Bir ay kadar oyaladı bu konuda.memlekette bir arsaları var onu satınca yaparız sizin nikahı demişler.ya arsa satılmazsa nasıl olacak dedim cevap yok.o zaman hazır olunca gel dedim sonuç 15 gündür konuşmuyoruz.whattsap profil resmî ikimizin olduğu bir resim onunki hala değişmedi.
Çok üzgün ve kırgınım kızlar sizlerden yorum rica ediyorum ama ruh halimi göz önüne alırsanız sevinirim.
Ailesi mı yaptı diğer kızada abisi mi önemli olan orası ailesi yaptıysa kesinlikle haklısınız eşimle kardeşide aynı durumdaydı eltime 260 gram takıldı bana 100 onun bütün eşyaları vardı benim yoktu kardeşi yüklü miktarda kredi çekip öyle yaptı eğer ailesi yapsaydı bende karşı çıkardım ama kendisi yapınca bişey söyleme hakkım yoktu

Olay sizin sacmalamanizla başlayıp nişanlı adayinizinkiyle devam etmiş.Daha dakka 1 gol 1 yok abisi nişanlandı,yok ona altın yapıldı yok biz niye kredi cekicez.Bu kafayla ikinciden de boşanmanız muhtemel.

İnanki gözüm parada pulda değil sadece emek verilsin istiyorum
Ben seni anladım zaten. Hadi diyelim ailesinin maddi durumu iyi değil, beraber yapılır o zaman. Ama sizinkindr durum öyle değil. Adam her seferinde farklı birsey söylüyor. Guven de vermez bu durum. Bir de adam herseyi senin üzerine yıkmaya çalışıyor. O zaman evlenseniz de bu evlilik tat vermez çünkü sen kendini enayi yerine koyulmuş hissedeceksin hep ve bu durum evliliginizde sorun yaratacak, sen mutlu olamayacaksın böyle hissettiğin için. Bu evliliği istiyorsa adamın da fedakarlık yapması, çaba göstermesi gerekiyor.
Bulunmadik hint kumaşı değil. Aramıyorsa bosver. Hatta senin için daha hayırlı.
Dediğim gibi ben bu adamla evliliğinde senin mutlu olacağını düşünmüyorum. Denge yok bu ilişkide. Denge olmayan ilişkiler bitiyor hep.

Son düzenleme:
8 aydır çok güzel giden bir ilişkim var.Ben kamuda memurum o özel sektörde çalışıyor daha önce evlenip ayrıldım o hiç evlenmemiş.İlişkinin başından beri benimle evlenmek istediğini söylerdi.Ben zaman istedim iyice tanıyalım dedim oda anlayış gösterdi tüm sülalesinin benden haberi var.mezhep farkı var aramızda ama ikimizde birbirimize saygı gösterdik bu konuda.Ailem tepki verir biliyorum ama aşacağımıza inandım.
Kendisi evlenirken kredi çekip evleneceğimizi maddi durumlarının iyi olmadığını söyledi.Bundan iki ay önce agbisi nişanlandı kıza be gerekiyorsa yapıldı takı eşya herşey.Ben bu duruma biraz bozuldum ailenin durumu nasıl yapıyorlar diye. İlk zamanlar sana da herşey yapılacak merak etme dedi sonra kız ailesinin haberi olmadan kredi çekti kendine altın yaptı dedi erkek tarafının yapması gereken altını yani.Sonra ben evlilik konusuyla ilgili şüpheye düştüm ailenle konuş ne düşünüyorlar dedim.Bir ay kadar oyaladı bu konuda.memlekette bir arsaları var onu satınca yaparız sizin nikahı demişler.ya arsa satılmazsa nasıl olacak dedim cevap yok.o zaman hazır olunca gel dedim sonuç 15 gündür konuşmuyoruz.whattsap profil resmî ikimizin olduğu bir resim onunki hala değişmedi.
Çok üzgün ve kırgınım kızlar sizlerden yorum rica ediyorum ama ruh halimi göz önüne alırsanız sevinirim.
Ben anlamadim kusura bakma. Maddi durumdan mi ayrisiniz?

Sevgiliniz sizden 7 yaş küçük, normalde sorun değil derim ama bunu sonradan sıkıntı yapmayacak, başa kakmayacak eş ve ailesi profili göremedim ben konuda nedense.
Ayrıca aile sizin evlenip ayrıldığınızı neden bilmiyor, evlilik konuşurken?
Sevgiliniz bu zamana kadar söylemlediyse ailesinin tepkisinden çekiniyordur muhtemelen. O da ayrı bir sorun olarak sizi bekliyor bence.

Olgun bir yaştasınız, aile arsasının satılarak yapılacak bir evlilik sizi sıkıntıya, bazı mecburiyetlere de sokar sonrasında.
Her açıdan beraberce yol alabileceğiniz biri lazım size.

Evlenmek için zaman isteyip 8 ayda kaynimgiller şunu yaptı muhabbetine girmek erken olmamış mı? Hem düğün istemiyormussunuz sadece yemek ve yatak odası takımı alınacakmış bu kadar maddiyatı niye sorun haline getirdiniz anlamadım. Bana ikiniz de olgun gelmediniz.

Herşeyi sizin üzerinize yıkan bu adam yeri gelimce sizi yapmasaydin deyip bırakıp gidebilir . İkinci evlilik beşinci evlilik farketmez . Aile yapmasa bile kredi çekemem falan adam siz memursunuz diye her şeyi size yüklüyor . Özel sektör çalışanıyim asgari ücretle çalışırken bile altmış bin TL kredi çıkıyordu .

Evlenmek için zaman isteyip 8 ayda kaynimgiller şunu yaptı muhabbetine girmek erken olmamış mı? Hem düğün istemiyormussunuz sadece yemek ve yatak odası takımı alınacakmış bu kadar maddiyatı niye sorun haline getirdiniz anlamadım. Bana ikiniz de olgun gelmediniz.
Bence de öyle. Ya bir de evleniyoruz diye ortaya çıkmak için bu işlerin hepsini kafada oturtmuş olmak gerekiyor.
Para meseleleri böyle alenen ortaya saçıldığında fazla yüz göz olunuyor. Bir yolunu bulup mıç mıç olmadan halletmek gerekiyor. Ya da maddiyat yoksa hiç kalkışmamak gerekiyor.

Siz daha evvel evlilik yapmış ve ne demek bilen bir insansınız. Neden bilmiyorum ama hayırlısı bu olmuş gibime geldi.

Siz daha evvel evlilik yapmış ve ne demek bilen bir insansınız. Neden bilmiyorum ama hayırlısı bu olmuş gibime geldi.
Evlilik ne demek biliyorum eski eşimin maddi durumu gayet iyiydi ama karakteri bozuktu bende o yüzden işe güce paraya değil huyuna suyuna odaklandım ama sonuç hüsran oldu

Sevgilin calisiyorsa sende calisiyorsan beraber yapin. Sanada tuhaf gelmiyormu? Altinmis dugunmus vs vs bunlar yuzunden sevdiginden ayrisin?
Geldiğimiz nokta çok tuhaf evet inanasım gelmiyor ikimizde çok seviyorduk güya ben seviyorum ondan emininde oda sevse arardı

Evlilik ne demek biliyorum eski eşimin maddi durumu gayet iyiydi ama karakteri bozuktu bende o yüzden işe güce paraya değil huyuna suyuna odaklandım ama sonuç hüsran oldu
Kuzenim aynı bu sebepten 2. Evliliğini yaptı ve şu an boşanma aşamasına geldiler. Bu seferde maddiyattan bunaldı. O da memur, ona da erkek tarafı kredi çektirip öderiz dediler ama ortada yoklar şu an.
Bence sonradan ağlayacağınıza şimdi ağlayın.

X