Evlilikk

Benim evimde oturulacak sadece belli eşyalar değişecek sade bir nikah olacaktı hepsi bu özelde çalıştığı için kredi çekemiyor krediyi ben çekecektim yani ona sadece çantasını alıp bana taşınmak kalıyor çok bir şey istemedim

özelde çalışanlar niye kredi çekemesin ki?

Bence şöyle düşünüyor yanlış anlamadiysam kendisi için ailemin durumu yok kendim kredi cekecem demiş erkek arkadaşı ama abiye gelince herşey yapılmış

Ben de bu şekilde düşünüyorum, konu sahibesi horlandığını düşünüyor

öte yandan belki abinin işi daha iyi, daha çok parası var, altınları da gerçekten kız aldı. Olamaz mı?

Benim evimde oturulacak sadece belli eşyalar değişecek sade bir nikah olacaktı hepsi bu özelde çalıştığı için kredi çekemiyor krediyi ben çekecektim yani ona sadece çantasını alıp bana taşınmak kalıyor çok bir şey istemedim
Tamam, eşyaları da o alsın. Ev sizden eşyalar ondan olsun. Özelde çalıştığı için nasıl çekemiyor ya?

Siz öyle dememissiniz ki adama

Kafamdaki deli soru şu maddiyatı bahane edip evlenmek mi istemiyor
hayır bence maddiyatı sen fazla gözönüne getirdiğin için adam bundan rahatsız olmuştur.
dediğim gibi eğer karşındaki kişiye dair güvenin varsa ve aynı evde yaşayabilecek kanaate geldiysen gerisini neden sorguluyorsun ki.
ay ben inan bu ikisini yakalasam tek taşla bile evlenirim. altınları falan neden kafana takıyorsun ki. bu devirde düzgün birini bulmak çok zor.

hayır bence maddiyatı sen fazla gözönüne getirdiğin için adam bundan rahatsız olmuştur.
dediğim gibi eğer karşındaki kişiye dair güvenin varsa ve aynı evde yaşayabilecek kanaate geldiysen gerisini neden sorguluyorsun ki.
ay ben inan bu ikisini yakalasam tek taşla bile evlenirim. altınları falan neden kafana takıyorsun ki. bu devirde düzgün birini bulmak çok zor.
Gerçekten mükemmel bir insan ve kişisel hiç bir sorunumuz yok en çokta bu beni üzüyor.

8 aydır çok güzel giden bir ilişkim var.Ben kamuda memurum o özel sektörde çalışıyor daha önce evlenip ayrıldım o hiç evlenmemiş.İlişkinin başından beri benimle evlenmek istediğini söylerdi.Ben zaman istedim iyice tanıyalım dedim oda anlayış gösterdi tüm sülalesinin benden haberi var.mezhep farkı var aramızda ama ikimizde birbirimize saygı gösterdik bu konuda.Ailem tepki verir biliyorum ama aşacağımıza inandım.
Kendisi evlenirken kredi çekip evleneceğimizi maddi durumlarının iyi olmadığını söyledi.Bundan iki ay önce agbisi nişanlandı kıza be gerekiyorsa yapıldı takı eşya herşey.Ben bu duruma biraz bozuldum ailenin durumu nasıl yapıyorlar diye. İlk zamanlar sana da herşey yapılacak merak etme dedi sonra kız ailesinin haberi olmadan kredi çekti kendine altın yaptı dedi erkek tarafının yapması gereken altını yani.Sonra ben evlilik konusuyla ilgili şüpheye düştüm ailenle konuş ne düşünüyorlar dedim.Bir ay kadar oyaladı bu konuda.memlekette bir arsaları var onu satınca yaparız sizin nikahı demişler.ya arsa satılmazsa nasıl olacak dedim cevap yok.o zaman hazır olunca gel dedim sonuç 15 gündür konuşmuyoruz.whattsap profil resmî ikimizin olduğu bir resim onunki hala değişmedi.
Çok üzgün ve kırgınım kızlar sizlerden yorum rica ediyorum ama ruh halimi göz önüne alırsanız sevinirim.
Tüy :rolleyes: tek diyeceğim.

Gerçekten mükemmel bir insan ve kişisel hiç bir sorunumuz yok en çokta bu beni üzüyor.
o zaman diğer konuları es geç derim. ailesini zaten bırak. ben olsam ne kadar uzak o kadar iyi derim.
3 tane altın takıp evine kurulmaya kalkabilirler. herşeyi size bırakmaları bu açıdan daha iyi.
yaşınız 20-21 olur o zaman derim aileler de önayak olsun vs. ama şu aşamada onun ailesine dair beklentin olması yanlış bence

Altınları kızın aldığına ölsem inanmam. Şu kadar yıllık ömrümde hiç böyle şey duymadım.

Öte yandan başınızdan bir evlilik geçtiği için ailesi üstlerine düşen sorumluluğu yerine getirmek istememiş. Sevgiliniz de böyle bir bahane uydurmuş kırılmayın diye. (Ben de boşandım kırılmayın buna.)

Ancak hepsinden ziyade sevgiliniz tüm bunların sorumluluğunu alacak biri gibi görünmedi gözüme. Sizin yaşlarınızda 15 gündür bir ilişki sallantıda kalmaz; ya biter ya devam eder. Sevgiliniz ailesinden yeterli desteği alamamış, kendi aklı da çelinmiş. Kararından dönmüş bu yüzden çabalamıyor gibi geldi.

Her ne olursa sizin hayrınıza olsun, güzellik ve mutluluk getirsin.

yanlış anlamanızı istemem tabi ki her evlenen en iyisini hakettiğini düşünür. ama sizin zaten başınızdan bir evlilik geçmiş bu yüzden artık altındır eşyadır bu tarz şeylerin mutluluk getirmediğini farketmiş olmanız gerekir.
eğer ortada evlendiğinize kişiye karşı bir güvensizlik varsa bunu tabiki sorgula derim.
ama iki kişi anlaşabiliyorsa ki, bu devirde anlaşabileceğin insan bulmak çok zor geriye kalan altın vs önemsemeyin bence. sırf bu yüzden ayrılmasaydınız keşke

Ben de bunu yazacaktım.

Konu sahibesi başından evlilik geçen biri, mutluluğun paraydı altındı eltiydi şuydu buydudan geçmediğini anlamıştır diye düşünüyorum. Konu sahibesi lakin hala erkek tarafı altın yapmalı diyor, yani başından evlilik geçmiş biri toplumun dayattığı bu ilkel düşünceye kapılmamalı diyorum. Evlenen kadınlar insan, satılık mal değil karşı taraf ederleri kadar para getirsin. Altın için kredi çekmek kusura bakmasın okuyanlar lütfen ayrıca aptallık... Düğünde takıp kocakarıları memnun etmek için dertsiz başına dert alıp kredi çekmek aptallık ciddi şekilde. Toplumun insanları finansal kararları üstünden bu kadar etki sahibi olması saçma ve çok şaşırtıcı.

Konuya geleyim konu sahibesi önce siz kendinizi boşanmış, 2.el kadın olarak görmeyi bırakın. Adamların gerçekten parası yok belki, belki diğer gelin gitti kredi çekti. Ama siz ben 2.elim diye düşünürseniz, yaptıkları her şeyi sizi horlamalarına yorarsınız. Önce kendinize saygınız olsun. neden hep bu cümleyi yazıyorum bugünlerde :KK51: Altındı, eltiydi, görümceydi gibi saçma hesapları da bırakın yaşınız 39 yazmışlar dedikodu haste peşinde koşmak yerine kendi hayatınıza odaklanın derim. Adamı cidden seviyorsanız evlenin ailesi de ne halt yerse yiyin umursamayın. Altın vermezlerse de vermesinler muhtaç değilsiniz ya. Mutluluklar dilerim.

Son düzenleme:
Senin evde oturulacak, krediyi sen çekeceksin, dolayısıyla sen ödeyeceksin? Herseyi sen yapacaksan neden evleniyorsun? Tek başına da yaşayabilirsin. Evlilik paylasimdir. Şimdiden herseyi sen yaparsan nasıl başlarsa öyle de gider.

X