Evlilikte çocuk etkeni

Geçenlerde okula çocuklarımla gitmek zorunda kaldım. Bir erkek arkadaş şey diyor ‘ Hocam zor mu oluyor evde ders yapmak çocuklarla? Nasıl şdare ediyorsunuz? Bizimki 18 aylık oldu, bu hafta anneler artık evlerine gidecek biz ilk defa yalnız kalacağız çocukla, çok endişeliyim nasıl yaparız.’ 😂😂😂
Sanırsın çocuk değil atom bombası😂😂
18 ay olmuş bir gün bile yalnız bakmamışlar çocuklarına, çok şaşırıp çok da gülmüştüm.
Siz de halledersiniz merak etmeyin, Allah kolaylık versin.

Sen kıyameti de koparsan ailem diyen insanı vazgciremezsin eşinin değişeceği varmış ama ailesinin istismarci olduğunu düşünüyorsan baktirma ailenin huzurundan önemli değil bakıcıya ne kadarsa ver huzurun kaçmasın aynısını arkadaşlara da dedim dinlemediler başladılar şimdi dikayete
Benim eşim benden 7 yaş büyük , öyle arkadaşlarına bağımlı diyemem, bizde yeni evliyken ailesi rahat bırakmadı ama Şimdi daha iyiyiz, eşimle tartışa tartışa düzene soktuk bişeyleri, ailesi sürekli bizle iç içe olmak istiyorlardı, ben izin verseydim ailesinin ağzına bakacakti ama ben kıyametler kopardım şimdi ailesi de mesafeli duruyor biraz , şuan eşim çocuğa yardım edeceğini söylüyor ama ben yinede korkuyorum, çocuk olunca ailesine gün doğmasından korkuyorum, bu yüzden biraz daha uzağa taşınmayı düşünüyorm eylül

Sen kıyameti de koparsan ailem diyen insanı vazgciremezsin eşinin değişeceği varmış ama ailesinin istismarci olduğunu düşünüyorsan baktirma ailenin huzurundan önemli değil bakıcıya ne kadarsa ver huzurun kaçmasın aynısını arkadaşlara da dedim dinlemediler başladılar şimdi dikayete
Evet ailesi en ufak iyi niyette daha fazlasını isteyen bir aile, bakıcı şart oldu bana , çok teşekkür ederim yorumlarıız için , tüm güzellikler sizinle olur inşallah 🙃

Annem de kızım da koç, her ikisi içinde ölürüm. Ama ben bakmayayım yaaaa 🤣🤣🤣

Annem beni büyütürken hiç anlamamış bile :KK70:
Benden sonra 2 erkek kardeşim olunca anladı çocuk büyütmek ne demek :KK70:
Yoksa senin gibi 10 tane büyütsem koymazdı dedi :KK70:

Aşk olsun :KK70:

Geçenlerde okula çocuklarımla gitmek zorunda kaldım. Bir erkek arkadaş şey diyor ‘ Hocam zor mu oluyor evde ders yapmak çocuklarla? Nasıl şdare ediyorsunuz? Bizimki 18 aylık oldu, bu hafta anneler artık evlerine gidecek biz ilk defa yalnız kalacağız çocukla, çok endişeliyim nasıl yaparız.’ 😂😂😂
Sanırsın çocuk değil atom bombası😂😂
18 ay olmuş bir gün bile yalnız bakmamışlar çocuklarına, çok şaşırıp çok da gülmüştüm.
Siz de halledersiniz merak etmeyin, Allah kolaylık versin.
Çok sağolun 😅

Annem beni büyütürken hiç anlamamış bile :KK70:
Benden sonra 2 erkek kardeşim olunca anladı çocuk büyütmek ne demek :KK70:
Yoksa senin gibi 10 tane büyütsem koymazdı dedi :KK70:

Aşk olsun :KK70:
Bak o zaman hemen başka bir burca b.k atalım; yükseleni başak acaba ondan mı 🤣 bu kadar usluysan ve yükselenim de başak dersen seni bana küfür ediyor diye muneye söylerim ama 😁

Bak o zaman hemen başka bir burca b.k atalım; yükseleni başak acaba ondan mı 🤣 bu kadar usluysan ve yükselenim de başak dersen seni bana küfür ediyor diye muneye söylerim ama 😁
başak burçları savunucusu olarak damladım :dondurma:
tüm mahallenin imrendiği o uslu çocuk bendim :sampiyon: annemde hep bebekleriyle yatıp kalkan oyuncakların kırıp döken, hakkını veren bi kız hayal edermiş :) ben oynar, sever sonra kutusuna koyup kaldırırdım, yemeğe de bebeğimle oturmazdım dökülür saçılır yemekte oyun mu olur yahu :KK45:

başak burçları savunucusu olarak damladım :dondurma:
tüm mahallenin imrendiği o uslu çocuk bendim :sampiyon: annemde hep bebekleriyle yatıp kalkan oyuncakların kırıp döken, hakkını veren bi kız hayal edermiş :) ben oynar, sever sonra kutusuna koyup kaldırırdım, yemeğe de bebeğimle oturmazdım dökülür saçılır yemekte oyun mu olur yahu :KK45:
Yok ben bunun içinden çıkamayacağım 🤣 burçla falan olmayacak bu , kabul etmem lazım yediğim hurmaların karşılığı olarak doğmuş kızım :KK70:

Eşimin davranışları hep iyiydi aslında ama çocuktan sonra daha da ilgisi, sevgisi arttı diyebilirim. Bizde olumsuz bir etken olmadi cocuk. Aksine daha guzel oldu 😍 evden calisiyorum çocuğuma kendim bakiyorum. Bazı günler işlerimin yoğunluğuna göre kayinvalidem yardıma geliyor. Ama sadece çocukla ilgilenmek için onun harici herşey yine bende. 2 haftadır mesela kimse gelmedi hem ev,hem is,eş cocuk hepsini ben idare edebiliyorum ki bu genelde hep olan sey neredeyse. Çocuk olunca bir şekilde yetisiyorsun herşeye. Binlerce yildir çoluk çocuk oluyor anneler babalar buluyor bir yolunu hallediyorlar herşeyi, sonuçta bu düzende böyle kuruluyor. Şimdiden düşünüp kendinizi strese sokmayın.🤲🏻

Ben hamilelik surecindeyim ve malesef sikintili bir gebeligim var. Sabah bulantisi, tum gun koku hassasiyeti, bas agrisi ve aksamlari son 3 haftadir reflu inanki tiksindim Hayattan. Esimde giderek bikiyor bence benden 😇. Umarim rahat bi gebeliginiz olur.

Eşimin davranışları hep iyiydi aslında ama çocuktan sonra daha da ilgisi, sevgisi arttı diyebilirim. Bizde olumsuz bir etken olmadi cocuk. Aksine daha guzel oldu 😍 evden calisiyorum çocuğuma kendim bakiyorum. Bazı günler işlerimin yoğunluğuna göre kayinvalidem yardıma geliyor. Ama sadece çocukla ilgilenmek için onun harici herşey yine bende. 2 haftadır mesela kimse gelmedi hem ev,hem is,eş cocuk hepsini ben idare edebiliyorum ki bu genelde hep olan sey neredeyse. Çocuk olunca bir şekilde yetisiyorsun herşeye. Binlerce yildir çoluk çocuk oluyor anneler babalar buluyor bir yolunu hallediyorlar herşeyi, sonuçta bu düzende böyle kuruluyor. Şimdiden düşünüp kendinizi strese sokmayın.🤲🏻
Maşallah size , inşallah hep böyle güzel gider 😇 teşekkür ederim yorum için

Evet haklisiniz benim bakıcı mi olacak yoksa babaanne mi bunu şartlar belirleyecek gibi görünüyor , peki wiwi olmadan nasıl çalışıyor mu robot süpürge, bide takılıp kalmıyor inşallah halılarda falan
Mesela uygulama ben de yüklü eşim ortalığı topluyor açıyor ben okuldan uygulamayı açıp başlatıyorum. Bizim halılarda takılma olmadı şimdiye kadar.

X