Evlilikte tartismalar - tarafsiz yorumunuzu rica ediyorum

Iyi gunler,
Oncelikle genel bir giris yapmak adina, 34 yasinda bir kadinim, esim 38 yasinda, 5 yildir tanisiyoruz 4 yildir evliyiz, 1.5 yasinda bir bebegimiz var.Severek evlendik ve birbirimizi seviyoruz.
Bebegin dogumundan sonra 2-3 ayda bir tartismaya basladik.Ornek olarak bu hafta yasadiklarimizi yazacagim, mumkun oldugunca tarafsiz bir sekilde.
Bu hafta esimin dogum gunuydu, ailesinden bazi kisiler bunu unutmus, benim ailem de unutmus ve kutlamamis.Bana saka yoluyla hatrlatir misin dedi, ben de babama mesajla hatirlattim.Babam hemen dogum gunu mesaji yazmis, esimin cevabi tesekkur ederim baba ama dogum gunum dundu. Babam bu cevaba uzulmus ve ozur amacli evde olan bir hediye goturmek istemis.Bir kravat goturmus sanirim daha once giyilmis.Esim o gun eve gergin bir sekilde geldi ve nasil olur da kullanilmis bir sey hediye ederler beni hangi gozle goruyorlar dedi.
Ayni gun de annemin bir ornegi tetkik icin laboratuara goturmesi gerekiyordu, erkek kardesim hala ailemle yasiyor, ama o gun isi cikmis ve bana mesaj atti sen goturebilir misin diye ( benim icin 10 dk yurume mesafesi) ben de olur dedim.Annem smdilik babana soyleme bu tetkiki dedi tamam dedim ve smdilik kimseye soylememe karari aldim.
Esim ve ben saglik sektorunde calisiyoruz ve isimiz stresli olabiliyor.Anneme bir muayne yazilacakti, o da annemin tc nosundan annemin izni olmadan yazilan diger tetkiklere bakmis ve bu tetkiki gormus.Sonra eve geldi ve bir yorum yapmadi bana birsey sormadi.Gece ben uyuyunca telefonumda mesajlara bakmis ve kardesimin mesajini gormus.Gece tam bebekle uyumustum ki mutfakta bir is icin beni uyandirdi sonra da sesini yukselterek konusmaya bagirmaya basladi.Benden bunu niye sakliyorsun dedi, niye kardesin ya da baban goturmuyor bu ornegi dedi, birsey saklamak yalan soylemekle ayni sey bana yalan soyluyorsun dedi, ailen seni kullaniyor ve bizim hayatimiza karisiyor, babani arayip bir daha bizim hayatimiza karismamasini soylicem dedi.Ben cok uzuldum agladim ve butun gece sabaha kadar uyuyamadim.Bebek te benimle birlikte huzursuz oldu.Ki soyle belirteyim belimde problem var bu hafta mra girdim inanilmaz bel agrim var ve bebegi hala emziriyorum ve memeyi kesme asamasindayiz,azicik uykuya hasretim.
(Bir diger dipnot ta gecen ay bir is seyahatine gitmis ama gittigi yeri annesine farkli bir yer olarak soylemisti,uzak bir yere giderken annesi telas yapiyormus, telas yapmasin diye,ben de anlayisla karsiladim)

Babamla ilgili olan olayda ise, anneme babam kullanilmis hediye mi vermis esime dedim.Annem de bunu babama soylemis ve babam cok uzulmus, o gece o da uyku uyuyamamis.ertesi gun beni aradi sesi uzgundu, ve bana gel yakindan konusalim dedi.Bir miktar para cikardi ve dedi ki esine guzel bir hediye al, ben sadece sizin mutlulugunuzu istiyorum, bizle anlasmasa da seninle iyi anlasmasi bize yeter dedi.

Soyle ki ailem bebegimin bakimina yardim edemiyor,bazi saglik durumlarindan dolayi.Esimin annesi bakiyor bebege ben isteyken.Babam varlikli ama cimri bir insan.benim is kurmamda butun destegi sagladi, smdi de kardesim evlenecegi icin ona butun destegi sagliyor.Esimin dusuncesi ailem kardesime daha cok destek oluyor, ozellikle ekonomik olarak, bana destek olmuyor ve beni isleri icin kullaniyorlar.Benim dusuncem ailem bana hicbirsey borclu degil, yaptiklari bile benim icin bir lutuf, he bana 5 kardesime 10 mu veriyorlar, helali hos olsun, benim hic gozum yok.Eger bir derdim olsa babam cimri olabilir ama birsey istersem de alir, bir ihtiyacim olursa halleder.Bu da bana yeter, ve kendimi ailem icin birsey yaparken de kullanilmis hissetmiyorum.
Benim de hatalarim oldu, gogsumle ilgili emzridgim icin, sormaya utandigim birseyi sormak icin fake hesap acmistim ve bunu esim telefonumu acip gormus.Eskiden yasadigi iliskideki guvem problemleri de var.Belki de bu yuzden guven problemleri yasiyor, herseyi ona soylememi istiyor.Esler arasinda gizli olmaz diyor ve kendi telefonunu da sifresini bana soyluyor benim telefonuma da benden izin olmadan acip bakiyor.
Su anki durum su ki ben cok mutsuz ve hayal kirikligina ugramis hissediyorum.Evet gayet iyi zamanlarimiz da oluyor, ama 2-3 ayda bir bu konular yine tartisiliyor.ozellikle babami mutsuz gormek beni cok uzdu.kendi kirginligimi, bana yapilani goz ardi edebiliyorum ama babamin uzulmesini affedemiyorum.Esim bebek dogduktan sonra boyle davranmaya basladi, cok gerildigini, stres altinda oldugunu, isle ilgili ailesiyle ilgili kaygilandigini biliyorum,ona hak vermeye calisiyorum.Gecici bir donemden gectigine kendimi ikna etmeye calisiyorum.
Bu sabah soguk bir sekilde konustum, o barismak istedi,benim soguk oldugumu gorunce de, hem haksizsin hem de uste cikiyorsun,, babani arayip konusucam bizim hayatimiza karismasin dedi.
Smdi ben ne yapacagimi bilmiyorum, tarafsiz yorumunuzu bekliyorum.Kim hakli kim haksiz?gerci benim icin onemi yok bunun, bu durum boyle devam eder mi? KIrginligim nasil gecer?tesekkur ederim🙏🙏🙏
İlişkinizde babanızı sizi baskılamak için kullanıyor gibi hissettim. Yani sizin zayıf karnınız alttan inceden inceye. (Kullanılmış kravat , eğer huyunu biliyorsa kaç senedir cimri dediğiniz için gülüp geçmesi lazım, veya beklentisi olmamalı idi)
Doğum yapan sizsiniz lohusa depresyonuna heralde eşiniz girmiş? Doğum günümü kutlamadı nedir yani, unutabilir çok mu önemli, sizin eşiniz tüm aileniz için organizasyon parti hediye her şeyi layıkıyla yapıyor ve hatırlıyor mu? Kaç yaşında insanlar iki torun sevip yiyip içip gezecekler yaşlanmışlar 40 yaşa gelmiş adamın tribini çekiyorlar.
Babanızın geliri babanızındır, eşinize ne? Ölmeden adamın parasına karışmak hiç hoş gelmedi bana. Adam elden ayaktan düşse mazallah mal mülk kavgası çıkacak sanki çok saçma. Size de verir ona da verir veya hiç birinize vermez. Adamın taktiri.
Telefon karıştırma olayı, tercih meselesi ama huylu gibi eşiniz problem arıyor sürekli sanki. Aldatma vs mi oldu, geçmişte yaşanan geçmiştir. Onun da sizden önce illa ilişkisi olmuştur. Napalım sürekli o defterler mi açılsın 🤔
Annenizin hastaneye götürülmesinde ne var, kardeşimizle konuşamayacak mıyız? Hatta keşke alıp kendi götürse imiş ne varmış. Adam doğum günümü kutlamadı diye trip atıyor ama anneniz hastaneye götürülse yalancısın deniyor kardeşinizle muhabbet edemiyorsunuz bir de sizin özel mesajlarınız okunuyor kişisel alan yok? Eşiniz tam olarak ne istiyor anlamadım. Gizli saklı da yok yani açınca rahatça da mesajı okuyor gene trip atıyor🤔
Annenizin tetkiklerine bakmak nerden aklına gelmiş onu da anlayamadım?
30 lu yaşların sonundaki olgunluk ve aklı başındalık olacağı yerde 18 yaş ergen asilliği hırçınlığı var çok ilginç.
Haklı haksız olması konusu ise burada konular çok olağan şeyler ama eşinizin tepkileri üst seviyeye taşımış. Bilemiyorum değişik bir şey. 1,5 yaşına gelmiş bir bebiş var al büyüt gezdir oynat gül eğlen yapacağınız yerde şu kafaya takılan şeyler absürt geldi bana.

İncir çekirdeğini doldurur bir şey yok. Kriz çıkmış 🤷🏻‍♀️

Siz de çok pasif geldiniz süreç içinde detaylardan öyle geldi. Bu tarz şeylere taşıyorsa senelerdir berabersiniz ona göre bir rota çizerdiniz. Örneğin doğum günü olmadan önce sülaleyi hatırlatmak gibi. Ama bana böyle şeyler itici geliyor bilmiyorum. Baba niye aranıyor sürekli, siz de onun babasını arayın 😅

Iyi gunler,
Oncelikle genel bir giris yapmak adina, 34 yasinda bir kadinim, esim 38 yasinda, 5 yildir tanisiyoruz 4 yildir evliyiz, 1.5 yasinda bir bebegimiz var.Severek evlendik ve birbirimizi seviyoruz.
Bebegin dogumundan sonra 2-3 ayda bir tartismaya basladik.Ornek olarak bu hafta yasadiklarimizi yazacagim, mumkun oldugunca tarafsiz bir sekilde.
Bu hafta esimin dogum gunuydu, ailesinden bazi kisiler bunu unutmus, benim ailem de unutmus ve kutlamamis.Bana saka yoluyla hatrlatir misin dedi, ben de babama mesajla hatirlattim.Babam hemen dogum gunu mesaji yazmis, esimin cevabi tesekkur ederim baba ama dogum gunum dundu. Babam bu cevaba uzulmus ve ozur amacli evde olan bir hediye goturmek istemis.Bir kravat goturmus sanirim daha once giyilmis.Esim o gun eve gergin bir sekilde geldi ve nasil olur da kullanilmis bir sey hediye ederler beni hangi gozle goruyorlar dedi.
Ayni gun de annemin bir ornegi tetkik icin laboratuara goturmesi gerekiyordu, erkek kardesim hala ailemle yasiyor, ama o gun isi cikmis ve bana mesaj atti sen goturebilir misin diye ( benim icin 10 dk yurume mesafesi) ben de olur dedim.Annem smdilik babana soyleme bu tetkiki dedi tamam dedim ve smdilik kimseye soylememe karari aldim.
Esim ve ben saglik sektorunde calisiyoruz ve isimiz stresli olabiliyor.Anneme bir muayne yazilacakti, o da annemin tc nosundan annemin izni olmadan yazilan diger tetkiklere bakmis ve bu tetkiki gormus.Sonra eve geldi ve bir yorum yapmadi bana birsey sormadi.Gece ben uyuyunca telefonumda mesajlara bakmis ve kardesimin mesajini gormus.Gece tam bebekle uyumustum ki mutfakta bir is icin beni uyandirdi sonra da sesini yukselterek konusmaya bagirmaya basladi.Benden bunu niye sakliyorsun dedi, niye kardesin ya da baban goturmuyor bu ornegi dedi, birsey saklamak yalan soylemekle ayni sey bana yalan soyluyorsun dedi, ailen seni kullaniyor ve bizim hayatimiza karisiyor, babani arayip bir daha bizim hayatimiza karismamasini soylicem dedi.Ben cok uzuldum agladim ve butun gece sabaha kadar uyuyamadim.Bebek te benimle birlikte huzursuz oldu.Ki soyle belirteyim belimde problem var bu hafta mra girdim inanilmaz bel agrim var ve bebegi hala emziriyorum ve memeyi kesme asamasindayiz,azicik uykuya hasretim.
(Bir diger dipnot ta gecen ay bir is seyahatine gitmis ama gittigi yeri annesine farkli bir yer olarak soylemisti,uzak bir yere giderken annesi telas yapiyormus, telas yapmasin diye,ben de anlayisla karsiladim)

Babamla ilgili olan olayda ise, anneme babam kullanilmis hediye mi vermis esime dedim.Annem de bunu babama soylemis ve babam cok uzulmus, o gece o da uyku uyuyamamis.ertesi gun beni aradi sesi uzgundu, ve bana gel yakindan konusalim dedi.Bir miktar para cikardi ve dedi ki esine guzel bir hediye al, ben sadece sizin mutlulugunuzu istiyorum, bizle anlasmasa da seninle iyi anlasmasi bize yeter dedi.

Soyle ki ailem bebegimin bakimina yardim edemiyor,bazi saglik durumlarindan dolayi.Esimin annesi bakiyor bebege ben isteyken.Babam varlikli ama cimri bir insan.benim is kurmamda butun destegi sagladi, smdi de kardesim evlenecegi icin ona butun destegi sagliyor.Esimin dusuncesi ailem kardesime daha cok destek oluyor, ozellikle ekonomik olarak, bana destek olmuyor ve beni isleri icin kullaniyorlar.Benim dusuncem ailem bana hicbirsey borclu degil, yaptiklari bile benim icin bir lutuf, he bana 5 kardesime 10 mu veriyorlar, helali hos olsun, benim hic gozum yok.Eger bir derdim olsa babam cimri olabilir ama birsey istersem de alir, bir ihtiyacim olursa halleder.Bu da bana yeter, ve kendimi ailem icin birsey yaparken de kullanilmis hissetmiyorum.
Benim de hatalarim oldu, gogsumle ilgili emzridgim icin, sormaya utandigim birseyi sormak icin fake hesap acmistim ve bunu esim telefonumu acip gormus.Eskiden yasadigi iliskideki guvem problemleri de var.Belki de bu yuzden guven problemleri yasiyor, herseyi ona soylememi istiyor.Esler arasinda gizli olmaz diyor ve kendi telefonunu da sifresini bana soyluyor benim telefonuma da benden izin olmadan acip bakiyor.
Su anki durum su ki ben cok mutsuz ve hayal kirikligina ugramis hissediyorum.Evet gayet iyi zamanlarimiz da oluyor, ama 2-3 ayda bir bu konular yine tartisiliyor.ozellikle babami mutsuz gormek beni cok uzdu.kendi kirginligimi, bana yapilani goz ardi edebiliyorum ama babamin uzulmesini affedemiyorum.Esim bebek dogduktan sonra boyle davranmaya basladi, cok gerildigini, stres altinda oldugunu, isle ilgili ailesiyle ilgili kaygilandigini biliyorum,ona hak vermeye calisiyorum.Gecici bir donemden gectigine kendimi ikna etmeye calisiyorum.
Bu sabah soguk bir sekilde konustum, o barismak istedi,benim soguk oldugumu gorunce de, hem haksizsin hem de uste cikiyorsun,, babani arayip konusucam bizim hayatimiza karismasin dedi.
Smdi ben ne yapacagimi bilmiyorum, tarafsiz yorumunuzu bekliyorum.Kim hakli kim haksiz?gerci benim icin onemi yok bunun, bu durum boyle devam eder mi? KIrginligim nasil gecer?tesekkur
Kocanız had bilmez bi insan. Kim ki babanızın kime ne kadar para harcadığına karışabiliyor? Sizde babanıza cimri diyip durmuşsunuz, adam ihtiyaçlarınızı gideriyormuş istediğinizde, daha ne yapsın? Evli barklı insanların anne babalarından maddi destek almalarına karşıyım, zorunluluk olmadığı sürece.

Doğumgünü meselesi tamamen fiyasko zaten. Kocaman adam zorla doğumgünü kutlattırıp üstüne bide trip atıyor dündü diye. Stresli olması vs size ve ailenize böyle davranma hakkını vermez, kocanıza hak vermek için nedenler üretmeyin. Karşınıza alıp bi sorun derdi neymiş.

Yani soyle, atiyorum bana 5 birim ekonomik yardim yaptiysa babam belki kardesime 50 birim yapiyor su an, ve esim o parada bebegin de hakki oldugunu dusunuyor.Benim dusuncem de su sekilde, ailem bana yardim etmek zorunda degil, ederse de Allah razi olsun, etmezse de,onlar her zaman benim ailem.Bebegin bakimi icin esimin ailesi cok destek oluyor, sagolsunlar, benim ailem yapamiyor, esm belki de bundan sinirleniyor, bilemiyorum. Onun ailesinin ve benim ailemin gorgu kurallari farkli,ortak bir nokta bulmaya calisiyoruz.Genelde bu tartismalardan sonra buluyoruz ve devam ediyoruz, ama bu sefer biraz fazla kirildim, ve kavgalarin tekrarladigini gormeye basladim.Cogu zaman ben alttan aldim, mesela ornek veriyorum annesi haber etmeden kapiyi acip evimize girdi, cocugu baktigi icin anahtar var, o an sicradim cunku kimsenin gelecegini beklemiyordum, veya iste biz de cocuk baktik ama bu kadar yorulmadik demisti bana, meger tiroid problemim varmis, ayda 10 kilo vermistim.Ama ben yasca buyuktur diye alttan aldim, saygida kusur etmedim, dogum gunum dundu tarzinda trip atmadim.Artik cok yoruldum alttan almaktan ve mutsuz olmaktan.Butun bunlari yok sayiyorum, esimi cok seviyorum ama bir tartismayi daha nasi kaldirabilecegimi bilmiyorum

Babamin hayatimiza karistigi dusuncesi su, babam beni bazen gunde bir defa arar,nasilsin iyi misin diye, baba-kiz aramiz iyidir.bana komik mesaj gonderirken esime de gonderir.Bana nasilsin yazarken esime de yazar.onun kendi babasiyla arasi mesafeli, o yuzden sanirim bu davranislari karismak olarak algiliyor.Bu arada kravat giyilmis degil, sadece yeni alinmis bir hediye degil, paketinde degil.Ve evet, kendi ebeme de sordum ama o facebook grubundaki ebeye de sormak istedim o an, ve oyle birsey yaptim, sacma oldugunu biliyorum.
Çok safsın. Karışmak değil kıskanmak bu.
Sırf babanı üzmek için doğum günümü hatırlat demiş size.Madem dün diye belirtecekti, neden hatırlanmasını istedi. Teşekkür et geç.
Bilmiyorum belki babanızla aranızdaki güzel ilişkiden sebep, belki de para konularındaki beklentilerinin karşılanmamasından sebep babanızın canını yakmak istiyor gibi hissediyorum.
Böyle adamlara ailenizi ezdirmeyin ya.
Gitsin kendi ana babasına laga luga yapsın.

Yani soyle, atiyorum bana 5 birim ekonomik yardim yaptiysa babam belki kardesime 50 birim yapiyor su an, ve esim o parada bebegin de hakki oldugunu dusunuyor.
Ohaa. Yok artık. Parazit.
Kendini söyleyemiyor da yumuşak karın bebeği ortaya atıyor.
Yok öyle dünya.
Kardeşin bekar değil mi gerçi fark etmez evli de olsa.
İhtiyacı varsa edecek. Baban sana maddi yönden yardım etmek zorunda değil. Miras mı bu haksızlık olsun.
Tam yiyici eşiniz.
Kocam böyle şeyler söylese anında soğurum haddini de bildiririm siz nasıl müsaade ediyorsunuz babanızın parasal konularını bu kadar dile getirmesine?

Babamin hayatimiza karistigi dusuncesi su, babam beni bazen gunde bir defa arar,nasilsin iyi misin diye, baba-kiz aramiz iyidir.bana komik mesaj gonderirken esime de gonderir.Bana nasilsin yazarken esime de yazar.onun kendi babasiyla arasi mesafeli, o yuzden sanirim bu davranislari karismak olarak algiliyor.Bu arada kravat giyilmis degil, sadece yeni alinmis bir hediye degil, paketinde degil.Ve evet, kendi ebeme de sordum ama o facebook grubundaki ebeye de sormak istedim o an, ve oyle birsey yaptim, sacma oldugunu biliyorum.
Sevgili üye, ben 32 yaşındayım nerdeyse her gün 5 dakika da olsa annemi ararım. Kimisi de aramaz umursamaz bile. Ben ölümlü dünya bugün var yarın yokuz diye şehir dışındayız diye arıyorum. Belki yakın olsam daha az olabilirdi aramam yüz yüze görüştüğüm için. Eşiniz haksız niye derseniz sevgililik artı evlilik nerede ise 10 senedir birliktesiniz. Babanızın ailenizle iletişiminizi biliyordu, o zaman ailesi ile bağı olmayan bir kadın seçecekti önemli bir kriter ise kendisi için. Babası veya ailesi ile görüşmemek istememesi kendi şahsi tercihi, sizinki onu ne ilgilendirir.
İki komik mesaj attı diye ne olacak açıp kapatsın madem sevmiyor, bize de bir dünya arkadaşlarımızdan geliyor komik şeyler bazısını seviyoruz bazısını beğenmiyoruz. Etiket bir şey kullanmak istemiyorum ama tanımlayacak bir şey bulamadım kusura bakmayın eşiniz her şeyden nem kapan mıy mıy biri mi? Kaç yaşında adam teknolojiye uyum sağlamış iletişim kuruyor damatla onu da beğendiremiyor.

Evden hediye olayına da kızdım, verebilir. Ben kardeşime benim kendi kolyemi vermiştim kullanılmış çünkü çok beğeniyordu ve takıyor hala her gün boynunda. Benim de hoşuma gidiyor takması? Ne var bunda. Yani hediyenin bütçesi şekli biçimi ne önemi var zaten

Kaynanan derdi olunca pohpohladıklarına değilde size geliyormuş ya napıyordunuz

Ilk yillar "yazik", "büyüklük bende kalsin", "eşimin hatri" diye diye her sorununa koşdum.

Bu tür sacma sapan dogüm günü unutulma, bayramda gözardi edilme, hastanelik olsam aramama sormama durumlarida yaşadim. Ilk zamanlar coğu üye gibi takmadim. Önem vermedim ama belirli bir zaman sonra aşiri batmaya başladi bu tür haraketler.

Yaklaşik 3 yil önce bize yaptiği cok büyük bir yanliş sebebi ben hayatimdan cikartdim ve rahatladim.

Konusahibinin kocasinin dolduğu konular vardir. Hicbir insan bir doğumgünü icin kinlenmez

benim babam ne benim doğum günümü kutlar ne eşimin 🥲adamın yapısı bu. o yüzden bu konu hakkında ne desem saçmalamış olabilirim ama eşiniz "babanı aricam söyle yapsın, babanı aricam karismasin" sürekli bunun sıkıntısını mi yaşayacaksınız. ne demek babanı arayacağım? zıkkımın kökünü ara. şimdi ne yaptım da beni babamı aramakla tehdit edecek diye diken üstünde yaşayamam doğrusu. böyle saçma erkeklerle işiniz zor. baba aranır ama hatır sormaya gönül almaya aranır şikayete değil.

Babanıza söyleyin eşinize hal hatır sormalı, komik içerikli mesaj atmasın.
Ailenizle ne kadar konuştuğunuz eşinizi hiç ilgilendirmez zaten. Karışmak olarak algılamıyor, babanızla aranızdaki ilişkiden rahatsız oluyor ve farklı bahanelerle bunu bozmak istiyor.

Yani soyle, atiyorum bana 5 birim ekonomik yardim yaptiysa babam belki kardesime 50 birim yapiyor su an, ve esim o parada bebegin de hakki oldugunu dusunuyor.Benim dusuncem de su sekilde, ailem bana yardim etmek zorunda degil, ederse de Allah razi olsun, etmezse de,onlar her zaman benim ailem.Bebegin bakimi icin esimin ailesi cok destek oluyor, sagolsunlar, benim ailem yapamiyor, esm belki de bundan sinirleniyor, bilemiyorum. Onun ailesinin ve benim ailemin gorgu kurallari farkli,ortak bir nokta bulmaya calisiyoruz.Genelde bu tartismalardan sonra buluyoruz ve devam ediyoruz, ama bu sefer biraz fazla kirildim, ve kavgalarin tekrarladigini gormeye basladim.Cogu zaman ben alttan aldim, mesela ornek veriyorum annesi haber etmeden kapiyi acip evimize girdi, cocugu baktigi icin anahtar var, o an sicradim cunku kimsenin gelecegini beklemiyordum, veya iste biz de cocuk baktik ama bu kadar yorulmadik demisti bana, meger tiroid problemim varmis, ayda 10 kilo vermistim.Ama ben yasca buyuktur diye alttan aldim, saygida kusur etmedim, dogum gunum dundu tarzinda trip atmadim.Artik cok yoruldum alttan almaktan ve mutsuz olmaktan.Butun bunlari yok sayiyorum, esimi cok seviyorum ama bir tartismayi daha nasi kaldirabilecegimi bilmiyorum
Eşinizden dolayı etmek parasal yardım etmek istemiyor olabilirler😅 az para ile böyle fazlasını alsa ne yapacak diye😅
Verseler bu sefer de ben aciz miyim de baban para veriyor der eşiniz??

Eşinizin gazına gelip sakın aileniz ve sosyal hayatınızla çevrenizi iletişiminizi bozmayın. Tek odak noktanız eşiniz olmasın. İçinizde tutmayın, eşiniz tutmuyor sizde pat pat söyleyin gitsin. Böyle sinir hastası olursunuz.

Eşiniz doğum günü için aynı terbiyesizligi kendi ailesinede yaptimi yoksa sadece sizinkilere mi gücü yetti? Eşinizin ailesi sizin doğum gününüz için neler yaptı peki babanızın yaptığı ayıp ama normal bir insana yaparsa ayıp eşiniz gibi birine tam yerinde olmuş hareketi ailenizi esinize aleni haksız terbiyesizlik yapmıyorsa ezdirmeyin lütfen onun derdi doğum günü hediye o bu değil kendisi kendi ailesinden sevgi değer görmüyor heralde kıskançlıktan ne yapacağını sasirmis

eşiniz sizin babanız konusunda hassas olduğunuzu fark etmiş ve istediği olmayan her şeyde sizi bununla tehdit ediyor gibi geldi bana bence önce bu noktayı çözmelisiniz

"Anneme bir muayne yazilacakti, o da annemin tc nosundan annemin izni olmadan yazilan diger tetkiklere bakmis ve bu tetkiki gormus."

Şu kısım bir sağlık çalışanı için meslekten atılma sebebi değil mi yahu? Görevi kötüye kullanma, kişisel bilgilere izinsiz erişim, mahremiyeti yok sayma, maşallah ne ararsan var adamda. Bir de üste çıkıp hesap soruyor.

Hele ki kardeşinize harcanan paraya bebeğin hakkı demesi hem manipülasyon, hem de yaşarken insanların mirasına göz dikmek. Fazlasıyla çiğ, paragöz ve itici. Hediye konusunda ezkaza haklı ama kendi kusurları yanında babanızın hatasınin lafı bile olmaz.

Kendi ailesi yardim ediyor sizin aileniz etmiyor diye ailenize bilenmis resmen
Ben olsam yillik iznimi kullanir cocugumu da alir annemlere gider kafa dinlerim
Bu surecte de bakici arastiririm
bundan sonra senin ailen de bakmayacak yardim etmeyecek madem kiyaslama yapiyorsun benim iyi niyetimi bitirdin derim
Onun ailesi sana ne aliyor dogum gununde?
Hayatimiza karismayin diyecegi insanlardan kutlama hediye bekleyen tutarsiz bir tip resmen

Esimle 5 yil once tanistik,1 yil sonra evlendik, 4 yildir evliyiz bu arada 5+4 degil..Esimin ailesi benim dogum gunumu kutlamadi, abisi ve yengesi haric, onun dogum gununu de yine abisi ve yengesi kutladi,kendi annesi babasi unutmus.Ve cok icerlemis, sonra da annesi artik biz bebekle ilgleniyoruz,sizi unutuyoruz tarzi birsey soylemis.Benim ailem de benim dogum gunumu unutyr bazen, ben onlarinkini unuturum, hic boyle gucenmedim,insanlik hali olabilir. Benim dusuncem su, esim evin kucuk cocuguydu, annesiyle arasi cok iyi, mesela benim annemle aram o kadar iyi degildir.onun da babasiyla arasi mesafeli.Ama bebek olunca annesi artik bebekle ilglenmeye basladi, ben de bebekle ilgileniyorum haliyle, hele emziren anneler bilir 1.5 yildir gece gunduz, geceleri 3 saatte bir uyanip emzirdim.Sanirim bunlar yuzunden kendini ikinci planda, degersiz hissetmeye basladi.Bunu kendi de soyledi.O yuzden boyle davraniyor.Ben de yardimci olmaya calisiyorum, ne yapabilirim diyorum.Herkese yetismeye calisiyorum, gecici bir donem bu diyorum.Ama soyle ki kendimde vazgectim, kendimi unuttum.ben kimdim, nasil mutlu oluyordum?bunlari unuttum😔

Iyi gunler,

Smdi ben ne yapacagimi bilmiyorum, tarafsiz yorumunuzu bekliyorum.Kim hakli kim haksiz?gerci benim icin onemi yok bunun, bu durum boyle devam eder mi? KIrginligim nasil gecer?tesekkur ederim🙏🙏🙏
Eşin hem gereksiz alıngan hem de çocuk gibi,onu da büyütmeye uğraşacaksın anlaşılan,gerçi 38 den sonra ne kadar büyür bilemem.

Senin de eşinin her dediğini ailene söylemen çok yanlış,hatta olumsuz hiç bir düşünceyi paylaşma,üzülen sen ailen olur

X