Eylül 2017 çiftçizgi II ayı olsun

Konuyu ben actim baslangici da ben yapayim. :-)
Nasipse bahceci umut ta ilk kez tüp bebek deneyecegiz.
suan regli bekliyoruz. nasipse önümüzdeki hafta baslamis olmayi planliyoruz tedaviye.
Baska kimler eylülde tüpbebek yaptiricak?

Merhaba cnm ben varım bı oğlum var 5 yaşında kardeş için tüp bebek deneyeceğiz Allah hepimize tüm isteyenlere hayırlısıyla nasip etsin .Hrsde Batuhan Özmende yapacağız tüp bebeği.esimde azosperm var bendede yumurta rezervi düşüklüğü var Amh 066.

Merhabalar.ben de şuan da OPU için bekliyorum.azsonra işleme giricem Süreç sıkıntısız ilerlerse bende Eylül'de sonuç almış olurum. Ben koç üniversitesi hastanesinde Barış ATA ya gidiyorum.benim de bitane 5yaşınfa normal yolla olmuş bir kızım var,sonrasında hidrosalpenks sebebiyle tek tüpümü aldılar,amh 0,9 ve rezervim de az maalesef.yaşım 30 halbuki ama?ben de kızıma bir kardeş çok istiyorum daha sonrasidan neden denemedim dememek için bugün burdayım

Merhaba cnm ben varım bı oğlum var 5 yaşında kardeş için tüp bebek deneyeceğiz Allah hepimize tüm isteyenlere hayırlısıyla nasip etsin .Hrsde Batuhan Özmende yapacağız tüp bebeği.esimde azosperm var bendede yumurta rezervi düşüklüğü var Amh 066.
merhaba canım,
Rabbim gönlünüze göre versin inşallah.
ilk bebeğin de tüp bebekle mi olmuştu?

Merhaba benım ayın 18 inde yumurtalarım toplandı ohss riskinden dolayı transfer iptal edildi ve 5.gun donduruldu şimdi adet olmayı beklıyorum dondurulmus embrıyo transferı olucak Avrasya hospıtalda muayeneler oluyor Acıbadem Fulya hastanesınde yapılacak işlemler 6,5 yaşında bır oğlum var inş kuzuma bır kardeş gelicek rabbimiz izniyle

Merhabalar.ben de şuan da OPU için bekliyorum.azsonra işleme giricem Süreç sıkıntısız ilerlerse bende Eylül'de sonuç almış olurum. Ben koç üniversitesi hastanesinde Barış ATA ya gidiyorum.benim de bitane 5yaşınfa normal yolla olmuş bir kızım var,sonrasında hidrosalpenks sebebiyle tek tüpümü aldılar,amh 0,9 ve rezervim de az maalesef.yaşım 30 halbuki ama?ben de kızıma bir kardeş çok istiyorum daha sonrasidan neden denemedim dememek için bugün burdayım
canım öncelikle bugün ki işleminin rahat bir şekilde geçmiş olmasını diliyorum, inşallah devamı da süper gelir.
iyi ki yapıyorsun bence de,
sonuçta teknoloji son hızla ilerliyor, kullanmak lazım. bizim yolumuz da böyleymiş demek ki ❣️

Merhaba benım ayın 18 inde yumurtalarım toplandı ohss riskinden dolayı transfer iptal edildi ve 5.gun donduruldu şimdi adet olmayı beklıyorum dondurulmus embrıyo transferı olucak Avrasya hospıtalda muayeneler oluyor Acıbadem Fulya hastanesınde yapılacak işlemler 6,5 yaşında bır oğlum var inş kuzuma bır kardeş gelicek rabbimiz izniyle
oh maşallah canım, inşallah gönlünce ilerler tüm süreç. ben daha başlayamadım bile. bugünlerde bekliyorum bakalım.
maşallah yazan arkadaşlarım herkesin bir tane var. Rabbim bize de yaşatsın tez zamanda ❣️

bir de opu sürecine gelen arkadaşlarım size bişey sormak istiyorum. ilk adetin 2.-3. günü gittiniz doktora, sonra ne sıklıkla gittiniz opu ya kadar? bir de kaç tane iğne vuruldunuz? neler kullandınız? süreci bir anlatabilir misiniz rica etsem?

oh maşallah canım, inşallah gönlünce ilerler tüm süreç. ben daha başlayamadım bile. bugünlerde bekliyorum bakalım.
maşallah yazan arkadaşlarım herkesin bir tane var. Rabbim bize de yaşatsın tez zamanda ❣️
Amin inş rabbim tüm isteyenlere hayırla sağlıkla nasıp etsin

bir de opu sürecine gelen arkadaşlarım size bişey sormak istiyorum. ilk adetin 2.-3. günü gittiniz doktora, sonra ne sıklıkla gittiniz opu ya kadar? bir de kaç tane iğne vuruldunuz? neler kullandınız? süreci bir anlatabilir misiniz rica etsem?
Adetin 2.günü gittim dr iğnelerimi yazdı 3.gunu başladım 3 gün sonra kontrole gıttım sonra 3 gün sonra tekrar çağırdı iğnelere devam bu arada iki gün yumurtalar catlamasın dıyede başka iğne verdi 2 gün sonra 16 agustos gece 12 de çatlatma iğnemi oldum persembe hıc birşey vurmadım Cuma'da yumişler toplandı

Benim iğnelere adetin 4.günü başlandı şehir dışında olduğum için ama adetin 1.günğnden 4.gününe kadar yumurtalar büyümesin diye estrofem kullandım 3gün.günde 3 tablet sonra fostimon 300 iü başlandı,iğnelerin 4.günğnde ultrason kontrolüme gittim,sonra 3gün daha fostimon kullandım ve ek olarakta orgalutran başlandı yumurtalar erken çatlamasın diye,sonra tine ultrason kontrolüne gittim yumurtalar güzel büyümüştü e2 bakıldı 1000 küstülerde çıktı salı günüydü işte.akşam eve gelince bitane daha fostimon akşam ve çarşamba sabahı orgalutran vuruldum yine ultrason kontrolü ve e2 bakıldı 1200 küsür olmuştu.dr artık OPU ya hazırız sesi.çarşamba akşamı ovitrelle çtlama iğnesini vuruldum perşembe off geçti cuma yani bugünde OPU oldum sabah 8:30da çok rahattı.hatta şuan hastane bahçesinden yazıyorum :) eşim de aperm örneği verecek onu bekliyorum,sonra hemen döllenme olacakmış,yarın da embriyolglar arayıp transfer gününü kaç yumurtanın döllendiğini söyleyeceklermiş .. böyle işte şimdilik,içimde garip bi huzur ve sakinlik var.şuan tam tevekkül halindeydim,kendimi teslim ettim hayırlısı Allah tan :)

Son düzenleme:
Kızlar merhaba, eylül ayında tüp bebek tedavisine baslayack olup gonal f ihtiyacı olan varsa bana ulsassın lütfen ücretsiz verecegim. Özelden msj atabilirsiniz

Benimde 1 eylülde transfer sonucum belli olacak aynı zamanda Eylül ayı evlilik yıldönümümüz inşallah bize çok büyük bir hediye olacak :KK68:Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

Reglin 2.günü başlanıyor tüp bebeğe. Ben Orgalutran ve Merional iğnelerini oldum.
Takvim şöyle oldu bende:
Reglin 2. Günü bu iki iğne ile femara ilaç başlandı. İğneler hep göbekten yapıldı.
Bu 5 gün sürdü. 5 gün sonra kontole gittim. Yumurtalar sayıldı. Kaç adet olduğu..sonrasında
4 gün yine aynı iğneler ama bu sefer ilaç yok. 1 defa daha arada kontrol.
Ve 12.gün opu olacağım (yarın)
Yani reglin 2.gününden itibaren toplam 10 gün iğneler ve ilaçlar var. Bunlar kişiye göre ve durumuna göre değişiyor.ama maximum 12 olur bence bu süreç..
Dün 3 tane çatlatma iğnesi oldum.
Hiçbir yan etki yaşamadım arkadaşlar şuana kadar. Yarın yumurtaalrım toplanacak.

X