Farkli bi yasam istiyorum

Siz sürekli sanki bir girdapta debeleniyorsunuz ancak ordan kurtulmak için hiçbir çabanız yok. Ne olursa olsun insan insana da hayvana da vurmaz, vuramaz. Su döküldü diyip siz neden Bi tane gecirmediniz, olmaz çünkü olmamalı. Ne diim Allah yardımcınız olsun.
Cikamiyoooruuum o girdaptan cildiricaaam

Tabi ona takilmiyorum sadece. Butun kurdugu cumleleri tepkileriyle yazdim. Eli cabuk kalkabiliyo. Ve ben bu el kalkmasi hakaret olayindan sonra cook sogudum. Ilk degil ve son olmayacak da bliyorum..artik istemiyorum

Ne hissettiğinizi ona anlattınız mı? Boşanmayı düşündüğünüzden haberi var mı? Hiç konuşmadıysanız bence oturup ne hissettiğinizi anlatmayı deneyin. Çocuk düşündüğüne göre sizin kırıldığınızdan incindiğinizden haberi yok gibi.

Ne hissettiğinizi ona anlattınız mı? Boşanmayı düşündüğünüzden haberi var mı? Hiç konuşmadıysanız bence oturup ne hissettiğinizi anlatmayı deneyin. Çocuk düşündüğüne göre sizin kırıldığınızdan incindiğinizden haberi yok gibi.
Biz hicbiseyi konusabilen cift degiliz. Evliligmiz ilk aylarnda benim rizam olmadan bi girismde bulundu cocuk adina. Kendi karar verip.. anladiginizi dusunuyirum. Sinirlendim istemiyorum cocuk ben sordun mu? Diye telaslanip soylendim. Bana dedigi suydu; yeni nesil gibi ne oyle. Istemiyirum. Zamani degil demeler dedi. Ogunden sonra gizli hap kullanmaya basladim. Sanirim tartismamak adina hicbiseyi konusmuyorum onunla hicbi dusuncemi. O sinirlendginde bu isin sonu belli bosanmak der hep

sıze eli kalkmıs. bence once bunu dusunun.Insan sevdıgıne kıyabılır mı? ne kadar sınırlenırse sınırlensın başka odaya gıdıp sakınlesebılırdı yada küsseydı ama şiddet bence affedılemez. bişeyi bir kez yapan bir daha yapar. buna ızın vermemelısınız

Ben yeni yeni yasimin omrumun gectigini fark ediyorum.. cocuk olduktan sonra adam vazgecse ne olur. Omrum biter iyice
Eski konularınızı da bildiğim için anlık rahatlama için yazdığınızı düşünüyorum. Sizde o adım atacak cesareti göremiyorum, en azından rahatlamak için bir uzmana gidebilirsiniz.
Yanlış hatırlamıyorsam o aşure olayı konusu da size aitti değil mi ?

Biz hicbiseyi konusabilen cift degiliz. Evliligmiz ilk aylarnda benim rizam olmadan bi girismde bulundu cocuk adina. Kendi karar verip.. anladiginizi dusunuyirum. Sinirlendim istemiyorum cocuk ben sordun mu? Diye telaslanip soylendim. Bana dedigi suydu; yeni nesil gibi ne oyle. Istemiyirum. Zamani degil demeler dedi. Ogunden sonra gizli hap kullanmaya basladim. Sanirim tartismamak adina hicbiseyi konusmuyorum onunla hicbi dusuncemi. O sinirlendginde bu isin sonu belli bosanmak der hep

Üzüldüm. İnsan gibi davranmıyor, saygı duymuyor. Siz tartışmamak için sustukça sizi daha da sindirmeye çalışıyor gibi.

Eski konularınızı da bildiğim için anlık rahatlama için yazdığınızı düşünüyorum. Sizde o adım atacak cesareti göremiyorum, en azından rahatlamak için bir uzmana gidebilirsiniz.
Yanlış hatırlamıyorsam o aşure olayı konusu da size aitti değil mi ?
Evet dogru hatirliyorsunuz. Yok kendimi inanin rahatlatmaya calismiyroum. Zsten bu anlattiklsrima iyi bisey yazilmasi mumkun degil ki. Nasil rahatlatiyim kendimi. Tam dersi daha da dolarim.. hersey cok iyi dahi olsa. Eli kalkmiyo dahi olsa dusunuyorum.. kapanmami isteyen biri. Istemiyorum. Ya kisaca hicbiseyimiz uymuyo bizim

Doktora gitmwk icin israr ediyor ve oyaliyorum surekli. Ben cocuk istemiyorum. Cocuk oldu diyelim. Hadi akillanmadim yine devam ettim diyelim. Ki istemiyorum. Herseyi dusunuyorum. O zaman dahaa daha buyuk sorunlar olacak cook daha buyuk
bu admala istemiyrosun senin zamanını çalıyor

Şu izin alma muhabbetini de hiç anlamıyorum. Aşırı saçma geliyor. Sağlıklı bir ilişkinizin olmadığı da buradan belli. Ona karşı hiç tahammülünüz kalmadığı için bağırdığınızı düşünüyorum yoksa normal bir hareket değil tabiki. Eğer affedersen o tokatın devamı da gelecek. Sakın affetme, boşan kurtul

Merhaba ikinci ailem, tum sirlarimi payalasabildigim insanlar. Bana cok kizaniniz da var yorum yapip yardimci olmaya calisaniniz da. Ben yine dertlerimle kafa karisikliklarimla geldim.. bilmeyenlere bastan ozet gecicem. Bu cumleden nefret ediyorum ama, esim gercekten iyi biri oluyor cogu zaman. Yani iyi oldugu yonlsri de cok var. Iyice analiz edebilin diye anlatiyorum. Heer istedigimi yapar, her istedigm yere goturur. Hep bendedir yani bu yonleri var. Amaas. Iste dengesiigi de cok var. Benim icin suan bisey ifade etmese de detayli anlayin diye bu cumleyi kuruyorum. Cunku bi oyle bi boyle biri hala cozemedim. 4 senedir evliyim. Ve son 1 senedir ciddi derecede bosanmayi dusunuyor, istiyorum. Onceden ne yasarsam yasayim ustunu kapatirdim. Surekli vurdu kirdisi vardi ama hepp ustunu kapatirdim. Suan vurmasi kirmasi ilk seneye kiyasla inanilmaz torpulendi ama artik ben diyorum ki, bu hayati istiyor muyum?? Surekli bunu soruyorum surekli kendime.Ama biseyy bisey beni tutuyor. Cesaret belki de sadece..
Gectigimiz hafta beni ailemle tatile yolladi. Kendisi calisiyordu ve mutlu olmam adina bana izin verdi. Pandemiden beri calismiyorim ve skıliyordum. Size normal gelebilir ama hayatta bole biseye izin verebilecek biri degildi. Tek gitmeme.Hem de inanilmaz iyi, hic sıkmadi beni tatil boyunca. Boyle seyler yapinca diyorum ki, ben gunahini aliyorum. Tartisabiliriz. Olur oyle seyler her evlilinte diye dusuncelere giriyorum. Bosanmak sacma belki de diyorDUM. Neyse konumuza gelelim. Tatilden döndugumde ogle vaktiydi. cicekleri sulamak icin kova doldurdu beraber sulayip bitirelim tek basina ugrasma dedi. Suyu koydu incecik kulbu olan kova.Kulbundan tutarken dedim ki ordan tutma tasimaz. Yok tasir dedi iki kere daha falan soledim tasimaz diye. Arkami bi dondum 20 lt su evin girisine parklere heryere dokuldu. Kulbu koptu. Bi anlik sinirle bagirdim ya niye laf dinlemiyosun sen!! Diyorum sana dimi. Tasir mi oo. Falan diye sesim yukseldi gercekten. Sus kapa ceneni dedi. Parkeler siserse gorursun kil kadar kulbu var tutar mi hic dedim sinir oldum tavit yaptim tabi. Ama yine sesim yuksek. Ama ne kadar bagirabilrim sonucta bi canalndirin gozunuzde. Havlu istedi kendi kuruluyordu. Ben bi iki bisey daha soyleynce Bi anda gozlerini patlatip sen ne yapmaya calisiyosun 5 yasinda cocuk mu var lann senin karsinda. Sus diyorum susmuyosun. Diye tokat atti!!! Sonra devam etti. Sana yaptigim hersey haram. Sen nankorun tekisin. Terbiyesiz. Daha yeni gelmisin yorulma diye yardim ediyorum. Karsinda kim var senin?? Yerini bill. Kimsin sennn?? Sen bana nasil sesini yukseltirsin?? Nefretimi kazaniyosunn. Yuzunu gormwk istemiyorum. Daha neleeeer neler. Ben sen mutlu ol diye neler yapiyorum yaptigina bak terbiyesizz. Diye yirtti kendini!! Buzz gibi sogudum. Ama beni ole sindirmis ki, bunun da farkindayim. Bu kurdugu cumleleri tekrar edince kendi kendimi bi an sucladim.. evet yardim etmek icin yapti. Hele bi de tatilden daha yeni dondun. Dokulse ne olur silinir. Ne diye bu kadar soylendin ki. Diyee kendimi sorguladim.. Bi en basta yaptigina bakin dusuncelerime. Ve olaydan sonra hissettiklerime.. adam surekli alt ust iliskisinde kafasi. Sen kimsin? Ben kimim tavirlarinda surekli. Ogun iyice dusundum ki ben diger kardesime acicam konuyu ve ayrilmak istedigimden bahsedicem.. sadece duaunceli olmasi, zaman zaman inanilmaz dusunceli olmasi, bu ysptiklarini örtebilir mi?? Olmayan birseyler var. Sinirlendgnde hakareti ve vurmayi birakmiyor... iyi olsa kac yazar ki?? Ben bu evde mutlu muyum? Degilim. Isten gec gelse de evde yeterince tek basina kalsam diye dusunuyorum surekli. Kafam cok dolu. Daha cok gencim ve hergun ama hergunn dusunur oldum hergun. Din duskunlugumuz bile cokk farkli. Namazi kacirdm mi huzursuz oluyorim sen nasil olmuyosun?? Niye dilinde Allah kelimesi yok.. bunaliyorum herseyde. Onceden umursamadigim hersey, her kisitlama yuk geliyor artik. Ben neden kendi hayatimi yasamiyim diye surekli sorguluyorum kendimi. Hele de cocuk olursa bunnnca anlasmazliga daha beter. Bu kadar anlasamiyiruz. Mu kadar memnuniyetsiz bi de cocuk istyor. Ben senden razi degiliim. Dusun ne kadar.oinemli bisey bu diyo. Onu da din e cekiyo. Cok yoruldum.KISACASI BU EVLILIGIN ICINDEN BIRAN ONCE CIKMAK ISTIYORUM. USTUNDEN ZAMAN GECMIS OLDUN. BEN IYILESMIS OLAYIM. HAYATIM RAYINA OTURSUN ISTIYORUM
Siddet varsa o evlilikten hayir gelmez. Cocuk kesinlikle düsünmeyin kendinize yetseniz boşanırdınız. Cocuk yapip rezil etmeyin. Dini agzinda gezdiren insanlardan da hic haz etmem o Allahla onun arasinda bana insanligi lazim o da yoksa hayatimda olmasinin anlami yok. Bosanma davasi acın ve bu isi bitirin. Aradan zaman gecince hayatiniz zaten rayina oturacaktir.

Şu izin alma muhabbetini de hiç anlamıyorum. Aşırı saçma geliyor. Sağlıklı bir ilişkinizin olmadığı da buradan belli. Ona karşı hiç tahammülünüz kalmadığı için bağırdığınızı düşünüyorum yoksa normal bir hareket değil tabiki. Eğer affedersen o tokatın devamı da gelecek. Sakın affetme, boşan kurtul
Öncesinde daha beteri var zaten.

Şiddet konusunda sonuna dek haksız ama Allah aşkına değer mi dökülen su için kalp kırmaya?
Hemen silersen parkeler kabarmaz. Onu da kendi kurulamış zaten. Sus dedikce üstüne gitmeye devam etmişsiniz.
Daha önce şiddet görmüş olduğunuz halde biliyorsunuz ki adam çok da sabırlı değil, sonu oraya varacak. Ne cesaretle devam ettiniz azarlamaya?

Bilerek yaptım. Vursun tamamen bitsin her şey istiyorum diyorsanız iyi yapmışsınız.

Ama en azından size atılan iyi adımları bu kadar çabuk unutmasanız iyi olurdu.

Kendinden daha güçsüz birine hele de eşine karşı fiziksel gücünü kullanan, onu böyle sindirmeye çalışan adam şerefsizin tekidir. İyi falan olamaz.

Adam muhtemelen kafasını dinlemek için ya da rahat rahat zamparalik yapmak için gidin diye "izin vermiş" bunu bu kadar muhteşem bir eylemmis gibi görüp anlatıp durmussunuz. Standartlarınız çok düşmüş. Dayak sizin için çok normal. Çok dindarsiniz sözde ama kula kulluk etmelere devam...

X