Fazla mı abartıyorum yoksa normal mi

Hanımlar cidden yorumlarınızı şaşkın bir şekilde okudum. Konu sahibi yaşadığı ve kendisine doğru gelmeyen bir durumu yazarak fikirlerinizi sormuş, acaba ben mi abarttım diye? Verdiğiniz cevaplar yol göstermekten çok yargılamak olmuş. Bizim geleneklerimizde eve gelen misafire saygı göstermek misafirperver davranmak her yöremizde olan bir davranış, hayat farklılığında uçurumlar olması gerekiyor ki bizde böyle değil sizde böyle densin.
Sizi karşılamamaları giderken nişanlınızın aşağıya inmemesini bende yadırgardım. Erkekler bazı konularda bizler kadar ince düşünemiyorum abartılacak bir konu değil bence, nişanlınıza da bu durumdan bahsetmişsiniz o da sizin kurallarınıza daha dikkat ederek davranacaktır sonraki süreçlerde

Hayır tabi ki de ben normal daire kapısından bahsettim
Sonrasında biz evden çıkarken en azından nişanlımın aşağı kapıya kadar bizi yolcu etmesini beklerdim ama daire kapısından yolcu ettikten sonra hiç biri aşağıya bizi geçirmeye inmedi, bu biraz bana da aileme de absürt geldi. Hatta annem nişanlın neden bizi geçirmek için kapıya inmedi

Yoo apartman kapısından bahsetmişsiniz gayet.

Ben sizi haklı buldum özellikle karşılama kısmı ve ilkkez gidiyorsunuz
özentisizlik
karşılamayanın yollaması da beklenmez
karşılamak ve yollamak adetmizdir
özellikle ilkkez geliyorsa ve de nişanlıysa

Anladıgım kadarıyla aile apartmanı
Hani girdiniz belkı devamlı bırbırlerıne gectıklerı ıcın sizin geldıgınızı anlamadılar karsılamadılar ama
Inerken yolcu etmelerı gerekıyordu
Hadi onlar yapmadı nişanlınız yapmalıydı haklı buldum

misafir gittiğinde ev kapısında karşılanır ve aynı şekilde uğurlarsın yanı kalkıp aşagı indirmek aşagıdan almasını beklemek biraz bana absürt

Apartman dairesi olduğu için aşağıdaki kapıya kadar uğurlamamak sorun değil ama nişanlınızın inmesi zarif bir davranış olurdu (maalesef günümüzde çoğu kişi bu kadar ince düşünmüyor) Ama diğer hanımların da dediği gibi aile üyelerinin kapıda karşılamaması büyük kabalık. Mutfakta işi olan bir kişi olabilir ama olması gereken diğer aile üyelerinin sizi kapıda karşılamaları ve işi olan kişinin de içeride size hoş geldin deyip kibarca işi olduğu için kapıya gelemediğini belirtip özür dilemesidir. Özellikle ailelerin de yeni kaynaştığı bu zamanlarda karşılıklı ilişki nasıl başlarsa öyle devam eder ve bu tarz küçük gözüken bazı olumsuzluklar ileride doğabilecek daha büyük sorunların da habercisi olabilir. Tabii en niyahetinde nişanlınızın duruşu ve tavrı önemlidir. Ben de bu tarz durumlara dikkat eden ve önem veren biriyim o yüzden çok iyi anlayabiliyorum. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Ben kapıyı küçük yegenin açmasına takıldım bir büyük açıp karşılayabilirdi 😕 siz nasıl karşılamıştınız onları aşağıda apartmanın kapısında mı?

Normal şartlarda yadırgamakta haklısınız ama böyle şeyleri genelde kadınlar akıl ediyor. Kayınvaliden olmadığı için kimse düşünmemiştir. Yenge de bilmez yani anne organize eder aşağıda karşıla tekrar geçir filan diye. Erkeklerin aklına gelmiyor cidden de. O sebeple nişanlına kızmana gerek yok.

bence saçma bir beklenti içerisine girmişsiniz. yarın öbür gün ailesi sizin de evinize geldiğinde(evlendiğinizde) siz de onları arabalarına kadar götürecek misiniz çocuk gibi? bence saçma bir beklenti.

Bence hos Geldiniz dediler mi bu daha onemli herkes herkese selam verdi mi? Ailenizle sohbet edildimi? Kadinlar mutfaktaysa sizide yanlarina cagirdilar mi? Tek tek gule gule soylendi mi? Ozenilmis bir sofrayla mi karsilandiniz? Gorgu bence boyle birsey daire girisinde karsilama merasimlerde falan olur. Sizde gorevlerinizi yerine getirdiniz mi cicek tatli falan aldiniz mi? Tek tek buyuklerin elini optun mu? Sofra kurulurken yardim ettin mi? Kaldirmaya yardim ettin mi? Hal hatir sordun mu? Guler yuz hos sohbet sergiledin mi? Tek tek o elleri tekrar optun mu? Aslinda Cok beklentimiz olur ama hersey karsilikli.

X