Gebeliğe Hazırlık FEMARA KULLANANLAR BI BAKABILIRMI

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben ilk femara tedavimde yani gectigimiz ay adetin 5.gunü başlayıp 10 gün x1 içtim
adetin 16.gününe denk gelen günde ovitrelle çatlama iğnesi yapıldı 3 tane gelişmiş yumurtam vardı 19/21mm civarlarında..36 saat arayla ilişki takvimine de uyduk fakat olmadı hatta adetimi de 3 gün geciktirmisti bu ilac..
Benim adetim 4 gün sürüyor nadiren 5 gün dedigim icin bu ay adetin 3.günü başlattı yine 10 gün ama x2 tane..
Şu ana kadar hic bir sıkıntım olmadı dün kontrole gittim yine gelişmiş yumurtalarım var şükür 16 mm civarında
pazartesiyi bekleyelim gelişsinler 10 günü tamamlayalım dedi dr m yrn gidicem işte muhtemelen çatlama iğnesi yapılacak yine..
çok iyiymiş geçen ay 3 gelişmemiş yumurtanız varmış, olmasını beklerdim. kısmet, hayırlısı olsun. bu ayda yumurtalarım var demişsiniz, bu ay olur inşallah. benim 1. klomende 2 yumurta, 2. klomende 1 yumurta oluşmuştu sadece.. bakalım femara daha iyi gelecekmi? kasık ağrım geçen aylarda çatlatma iğnesi yaptırdığımdaki gibi, özellikle sağda daha fazla. bu kadar erken yumurta çatlamaz heralde, daha femara tedavisi yapsrlken? bu arada sağ yumurtalığım daha iyi çalışıyormuş, dr öyle dedi

çok iyiymiş geçen ay 3 gelişmemiş yumurtanız varmış, olmasını beklerdim. kısmet, hayırlısı olsun. bu ayda yumurtalarım var demişsiniz, bu ay olur inşallah. benim 1. klomende 2 yumurta, 2. klomende 1 yumurta oluşmuştu sadece.. bakalım femara daha iyi gelecekmi? kasık ağrım geçen aylarda çatlatma iğnesi yaptırdığımdaki gibi, özellikle sağda daha fazla. bu kadar erken yumurta çatlamaz heralde, daha femara tedavisi yapsrlken? bu arada sağ yumurtalığım daha iyi çalışıyormuş, dr öyle dedi
Kaliteli 1 yumurta oluşması gerekliymiş zaten umarım seninde olur bn nın iğnemi vuruldum birde arı sütü içmeye başladım inşallah fayda görürüm

Kaliteli 1 yumurta oluşması gerekliymiş zaten umarım seninde olur bn nın iğnemi vuruldum birde arı sütü içmeye başladım inşallah fayda görürüm
inşallah fayda görürsün, güzel haberlerini alırız. hepimiz için hayırlısı olsun inşallah, benim daha var yumurta kontrolü için..

Allahim bu konuyu ben acmisim bide gecmis yazismalarimizi okudumda gozlerim oldu yarabbim ole icten dua ediyorumki neolur bebek isteyen herkezin kucagini doldir mucize ver imtihanlarini kisa tut evlatla sinama amin

Hayırlısıyla kucağına al inşallah bendr yeni kullananlardanim umarim senin gibi bende haber alirim pcos varmiydi sende ?

Hayırlısıyla kucağına al inşallah bendr yeni kullananlardanim umarim senin gibi bende haber alirim pcos varmiydi sende ?
Evet tam bir pcoydum ve hamile kalmam tam 1 yilimi aldi insallah sen daha kisa zamanda hamile kalirsin allah bekletmeden versin asure ayi bebek kiyafeti al yatak odanda yataginin altina dualar ederdk yok insallah anne olursun bir an once cnm

Evet tam bir pcoydum ve hamile kalmam tam 1 yilimi aldi insallah sen daha kisa zamanda hamile kalirsin allah bekletmeden versin asure ayi bebek kiyafeti al yatak odanda yataginin altina dualar ederdk yok insallah anne olursun bir an once cnm

Ayy canim insallah bende 1 bucuk senedir ugrasiyorum tabi 1 bucuk sene icinde duzenli tedaviler olmadi ve en son bu doktoruma baslayana kadar pko oldugumu bilmiyordum gitmedigim özeller kalmamisti ne olduğunu bilmemek beni daha cok üzmüstü ve suan tedavideyim insallah hayirlisi olur sen kucagina aldinmi ve nasil bir tedavin oldu canim

Allahim bu konuyu ben acmisim bide gecmis yazismalarimizi okudumda gozlerim oldu yarabbim ole icten dua ediyorumki neolur bebek isteyen herkezin kucagini doldir mucize ver imtihanlarini kisa tut evlatla sinama amin
Canm bebeğin sağlıkla doğdun insallah femara ile kaçıncı ayda aldin güzel haberi bende kullaniyorumda simdi

Ben yeni üye oldum aradan çok zaman gecmiş ama yarsımcı olursanız çok sevinirm ben yeni femaraya başladm doktorum adetmin 12. Günü kontrole çağırdı çatlatma iğnesi için acaba kendiliğinden önceden çatlar mı

Valla ilk defa kullanıyorum gunde 2 adet olarak icdim 5gun dün bitti pazartesi kontrole gidocem ama bir gram ağrı sancı olmadı kasiklarimda falan hiç bir değişiklik yok 3ay klomen kulandim o çok ağrı yapmıştı acaba bunda tumurtam olmadimi hiç ağrı sancı cekmedim

DUZENSİZ adet gorenler yumurtlama ilacina adetsizken başlıyormu
Adetin 2. Veya 3.günü başlıyorsun her ilaca yaklaşık adetle birlikte 14 güne kadar yumurta büyümüş oluyor. 20 21 olunca Çatlatma iğnesi kullanıyorsun sonra ilişki veya aşılama yapılıyor. Eğer gebe kalmazsan yumurtlama gerçekleştiği için iğneden 15 16 gün sonra adet oluyorsun. Takip altında kullanmak gerek canım yumurta çatlatılmazsa kist oluyor. 2 3 defa başıma geldi

Valla ilk defa kullanıyorum gunde 2 adet olarak icdim 5gun dün bitti pazartesi kontrole gidocem ama bir gram ağrı sancı olmadı kasiklarimda falan hiç bir değişiklik yok 3ay klomen kulandim o çok ağrı yapmıştı acaba bunda tumurtam olmadimi hiç ağrı sancı cekmedim
Bende klomende ağrı yaşadım. Femara ve gonal f iğneye geçmiştim hiç ağrı olmadı üstelik 5 yumurta çıktı aşılamam iptal oldu şimdi sadece gonal f kullandım 2 yumurtayla aşılama yapıldı. Femara bende felaket insan içine çıkılmayacak derece de sivilce yaptı 1 ayı geçti hala gitmediler

Adetin 2. Veya 3.günü başlıyorsun her ilaca yaklaşık adetle birlikte 14 güne kadar yumurta büyümüş oluyor. 20 21 olunca Çatlatma iğnesi kullanıyorsun sonra ilişki veya aşılama yapılıyor. Eğer gebe kalmazsan yumurtlama gerçekleştiği için iğneden 15 16 gün sonra adet oluyorsun. Takip altında kullanmak gerek canım yumurta çatlatılmazsa kist oluyor. 2 3 defa başıma geldi
Mesela 3 dort ayda bir adet gorenler varya onlara yumurtlama ilacina her hangi bi gunde baslaniyomu doe merak ettim bu ay benim doktorum gunde 3defa klomen verdi 5gun kullandim bittikden 2gun sonra yani bugin kontrole gittim yumurtam gorunmiyodu 4m. Yumurtam vardi ilaca basladiginda o nereye gitti ozaman anlamıyorum ve simdi famera verdi 4gun ic gunde iki defafel dedi adet degilim nie bole ekledi klomenin devami seklinde anlamadim

Mesela 3 dort ayda bir adet gorenler varya onlara yumurtlama ilacina her hangi bi gunde baslaniyomu doe merak ettim bu ay benim doktorum gunde 3defa klomen verdi 5gun kullandim bittikden 2gun sonra yani bugin kontrole gittim yumurtam gorunmiyodu 4m. Yumurtam vardi ilaca basladiginda o nereye gitti ozaman anlamıyorum ve simdi famera verdi 4gun ic gunde iki defafel dedi adet degilim nie bole ekledi klomenin devami seklinde anlamadim
Klomenin fayda etmediğini görünce yumurtlama zamanına kadar onunla devam etmek istemiştir canım. 4m olan yumurta ilaç etki etmeyince sönmüştür veya muayene de görünmemiş olabilir böyle bir durum olabiyor. Doktorun bidaki ayı beklememen için bu ilaca devam etmiş bence. Yumurta oluşsada oluşmasa da 1 2 ay bu ilaca devam eder. Diyelim olmadı iğne artı ilaca devam ettirir. Veya sadece iğne başlatır. Bana klomen etki etti fakat gebelik olmadı femara ve iğne devam etti fazla geldi 5 yumurtadan 3ü kiste dönüştü 1 ay ara verip sadece en düşük doz iğne kullandım 2 yumurta oluştu aşılama yapıldı sonucumu bekliyorum. Yıpratıcı bir süreç ama sabırlı ol bolca kuru incir ye yumurtalar daha hızlı gelişiyo denedim. 1 ay hiç yemedim yumurta büyümedi öyle diyim çok etkili. Allah kalbine göre versin canım

Merhaba. İlaçsız adet göremiyorum. Estroidim çok dusuk rahim duvarim incecik. Amma ilacla addette oluyorum rahim duvarmda kalinlasiyor. Sorum su. Doktorum adet olmadan femaeaya baslamami ve aşılama yapacagmizi soyledi. Adet olmadan direk yumurtayi yetistirerek aşılama yapılıyormu?

Merhaba lutfen yardim edin. Ben ilacsiz adet olamiyorum. Doktorum adet gerekmez femaraya basla aşılama islemine gecelim dedim. Adet olmadan yumurtayi ilacla yetistirip aşılama olan varmi hic?

X