Femera kullanıpta hamile kalanlar bana umut olabilir mi😊

Merhaba. Ben de klomen ve ovitrelle kullanarak hamile kaldım fakat 6. Haftada düşük oldu. Şimdi femara kullanıyorum

Bı sorun olmaz dimi yani femera kullananan kişilere verilebilir yani doktorum vermez diye tedirginim açıkçası çünkü bı ilaç benim için çok başka bı umut olabilir
Umut güzel şey 😊
Hiç bı sıkıntı olmaz klomen kullanmissan femerada kullanırsın yani ama doktor kontrolünde kullan

Canım yazdığına dikkat etmemişim ben klomen istesem verir mi diye anlamışım estrofem sonraki aşamalarda veriliyor zaten çatlatma iğnesinden sonraydı galiba doktorunla görüşürsün gerek var mı kullanılmalımıyım diye ona göre sana bir tavsiyede bulunur ben o ilacı çok zor bulmuştum hatta doktorumu aramıştım bulamadım diye önemli değil onu bulamazsan bir bant var onu alır sağ kalçanın tarafına takarsın o da aynı görevi görür demişti bana son dakika ilacı buldum tabii

Sen de dersin işte bir arkadaşım kullanmıştı femera kullandıktan sonra çatlatma iğnesinden sonra ben de kullanabilir miyim diye söylersin doktora gerekli görürse verir sana gerekli görürse verir sana

Canım yazdığına dikkat etmemişim ben klomen istesem verir mi diye anlamışım estrofem sonraki aşamalarda veriliyor zaten çatlatma iğnesinden sonraydı galiba doktorunla görüşürsün gerek var mı kullanılmalımıyım diye ona göre sana bir tavsiyede bulunur ben o ilacı çok zor bulmuştum hatta doktorumu aramıştım bulamadım diye önemli değil onu bulamazsan bir bant var onu alır sağ kalçanın tarafına takarsın o da aynı görevi görür demişti bana son dakika ilacı buldum tabii
Tamam cnm bilgilendirdigin için sağol 💖

Merhaba kızlar
Nisan ayında femera kullanmayı düşünüyorum... Ve bı kaç sorum olucak
Femera kullanıpta hemen mi hamile kaldınız?
İlk kullanımda oldu mu?
Femera klonmene göre daha mı iyi?
Femerayi yumurtası çabuk olgunlaşan biri de kullanabilir mi?
Merhaba, ben gecen ay Klomen kullandım ve sonuç elde edemedim. Bu defa doktor da değiştirdim , bugün muayene oldum Femera yazdı. Doktor klomenin etkisiz olduğunu belirtti . Eğer femera yumurtayı gerekli büyüklüğe getirirse haftaya aşılama olacağım 🙂

Merhabalar. Cikolata kistim vardi tedavi oldum. Ardindna pcos cikti. 35 yasindayim. Aralikta femara kullandim yumurtam catlamadigindan gebelik olmadi. Ocakta femara kullandiktan sonra ovitrelle vuruldum, ilk deneme, su an hamileyim. Rabbim isteyen herkese en kisa zamanda nasip etsin insallah 🤲🏻
Yumurtanızin çatlamadigini nasıl anladınız. Ben 4 ay femara kullandım hc birinde doktor alttab bakmadı ve çatlatma iğnesi vurmadi

Yumurtanızin çatlamadigini nasıl anladınız. Ben 4 ay femara kullandım hc birinde doktor alttab bakmadı ve çatlatma iğnesi vurmadi
Doktor femara kullandiktan 1-2 gun sonra kontrole cagirdi, vajinal muayene ile yumurta buyuklugunu kontrol etti, sonra 2-3 gun arayla git gel yaptim, yumurta 25mm olana kadar izledi, dongunun 20.gunuydu, (ek not: catlayan yumurtanin ceperi bulanik oluyormus sanirim oradan da anliyorlar) yumurtan catlamiyor dedi, yumurta femara yuzunden buyudugu icin catlamayinca kiste donmustu, tarlusal verdi, regl olunca onu vucuttan atmis oldum. Sonraki ay ise femaradan sonra igne vurup catlaticaz dedi. Bu sekilde oldu.

Merhaba , umut olmak dedin ve dayanamadım :) yemek yapıyorum biraz yoğun bir zamandayım ama özetle pcos hastasıyım ve 2 yıllık evliyim. Ocak sonu femera kullanıp 10 şubatta Ovitrelle vuruldum . 22 şubatta kanda hamile olduğumu öğrendim . İlk tedavimdi ve ilk denemem di:) inşallah rabbim size de nasip eder 🙏 şimdi de keseyi görmeyi bekliyorum nasipse inşallah
Amh değeriniz kaçtı

Doktor femara kullandiktan 1-2 gun sonra kontrole cagirdi, vajinal muayene ile yumurta buyuklugunu kontrol etti, sonra 2-3 gun arayla git gel yaptim, yumurta 25mm olana kadar izledi, dongunun 20.gunuydu, (ek not: catlayan yumurtanin ceperi bulanik oluyormus sanirim oradan da anliyorlar) yumurtan catlamiyor dedi, yumurta femara yuzunden buyudugu icin catlamayinca kiste donmustu, tarlusal verdi, regl olunca onu vucuttan atmis oldum. Sonraki ay ise femaradan sonra igne vurup catlaticaz dedi. Bu sekilde oldu.
Benimki 18mm olunca iğneyi verdi, acaba daha da mı büyümesi gerekiyordu :/

Benim 1 geldi yüksek olması daha iyi sanırım
Pcos um o sebeple amh yüksek çıkıyor . Bu değerin yüksek olması güzel gelişiyor anlamına gelmiyor maalesef. Benim aşırı derecede yumurta üretmem yeterli büyüklüğe ulaşmasına engel oluyordu. İlaç desteğiyle gebe kalabildim . Amh 0.2 lerden yükselten , sonra doğal gebelik elde edenleri de okumuştum. İnşallah rabbim gönlünüze göre versin en kısa sürede mucizenize kavuştursun

Pcos um o sebeple amh yüksek çıkıyor . Bu değerin yüksek olması güzel gelişiyor anlamına gelmiyor maalesef. Benim aşırı derecede yumurta üretmem yeterli büyüklüğe ulaşmasına engel oluyordu. İlaç desteğiyle gebe kalabildim . Amh 0.2 lerden yükselten , sonra doğal gebelik elde edenleri de okumuştum. İnşallah rabbim gönlünüze göre versin en kısa sürede mucizenize kavuştursun
Amin inşallah çok teşekkür ederim 🫶🏼

Doktor degilim tabii ki cok iyi bilemem ama bence normal. Benim yumurtam o ay 25mm olunca cok buyudugu ve kendi kendine catlamadigi icin igne vurulmadim, sonraki ay tekrar gittim daha erken igne vuruldum.
Bende Femera kullandım 22 cm olmuş doktor şaşırdı iyi mi dedim iyi bişey dedi etki edeceğini düşünmedi sanırım anlamadım heran çatlayabilir dedi yarını değerlendir dedi hayırlısı olsun inşallah😢

X