Fetal dna testi yanlis cikanlar

Scarletprincess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2021
66
27
41
BEn en yeniyim bu konularda bilmiyorum . İkili test için isim isteyince doktorum Aytül çorbacıoğlu ve Ahmet Gül ü önerdi. Muayene olmadım bilmiyorum nasıldır.
Tek umudum amniyosentezde bir sorun yok denmesi boyle bir mucize olur mu bilmiyorum 😢Oyle zor bir durum ki amniyosentezde düşük riski var diye bebegimi kaybetmemek icin fetal dna da umut aradim şimdi ise son aşamaya gelmiş bulunuyorum

anemoniasp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
3.475
5.657
Tek umudum amniyosentezde bir sorun yok denmesi boyle bir mucize olur mu bilmiyorum 😢Oyle zor bir durum ki amniyosentezde düşük riski var diye bebegimi kaybetmemek icin fetal dna da umut aradim şimdi ise son aşamaya gelmiş bulunuyorum
Erken dönemde düşük riskinden söz ediyorlar ama 15. Haftadan sonra riskin fazla olmadığı yazıyor. Umarım iyi sonuçlar alırsınız.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 147 gün geçti.

Meral01

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
3.650
3.828
rabbim yardımcın olsun inşallah güzel haberler alırsın anne için çok zor bir durum hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🙏🤲

Black93

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
4.188
5.601
Ikili tarama testi 1/50 cikinca doktorum fetal dna onerdi.Fetal dna nifty test yaptırdım ve trisomi21 yüksek risk çıktı. Şimdi amniyosentez ile kesin tanı konması gerekiyor deniyor.Ancak amniyosentez ile ile ilgili olumsuz pek çok şey okudum.Aranızda fetal dna testi yaptırıp amniyosentez sonucunda yanlış pozitif yada yanlış negatif çiktigi anlaşılan oldu mu ?Eşim de aileler de bu gebeliği istemiyor sonlandırmamı istiyorlar ben ise son bir umut arıyorum lütfen yardımcı olun.
Fetal dna testi yanlış çıkan kimse görmedim ben ve yanlış çıkacağı ihtimali milyonda bir gibi birşey..

Bende fetal dna yaptırdım bebeğim trizomi 18 çıktı ama ben gebeliğe son vermek istemediğim için amniyosentez yaptırmadım..

Black93

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
4.188
5.601
Ayrıca ben fetal dna yaptırdığım için bu konuyu yani fetal dna nın yanlış pozitif gösterme ihtimali üzerinde çoook araştırma yaptım.. Maalesef öyle bir ihtimal yok.. Tabi Rabbimin mucizelerine inanırım fakat bilimsel açıdan yanılma payı maalesef yok. Ben hatta fetal dna yaptırdığım merkezdeki doktor ile de konuştum o da aynı şeyi söyledi

hatta "yüksek riskli yazılmasının sebebi literatürde fetal dna sonucuna göre gebelik sonlandırılmadığı için. aslında bu bir tanı testi yani amniyosentez ile aynı sonucu veriyoruz ben size sizin bebeğiniz %100 trizomi 18 diyebilirim" demişti 😞 o anda zaten bütün umudum yok oldu..

burada "onun bebeğine de öyle dediler sağlıklı doğdu" diyenler mutlaka olacaktır..ama siz tanı testi yaptırdınız bunu bilerek yolunuza devam etmelisiniz..

Lepistes86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2018
251
173
Ikili tarama testi 1/50 cikinca doktorum fetal dna onerdi.Fetal dna nifty test yaptırdım ve trisomi21 yüksek risk çıktı. Şimdi amniyosentez ile kesin tanı konması gerekiyor deniyor.Ancak amniyosentez ile ile ilgili olumsuz pek çok şey okudum.Aranızda fetal dna testi yaptırıp amniyosentez sonucunda yanlış pozitif yada yanlış negatif çiktigi anlaşılan oldu mu ?Eşim de aileler de bu gebeliği istemiyor sonlandırmamı istiyorlar ben ise son bir umut arıyorum lütfen yardımcı olun.
Merhaba benim gebeligimde ikili tarama testimde 1/100 riskli cikmisti sonucum. Ben istemedigim icin amniyosentez vs. Yaptirmadim kabulumdu hersey. Ama işin ehli bi doktora gidip amniyosentezi de yaptirin bence aklinizda bi omur soru isareti kalmasin. Istanbuldaysaniz arda lembet tavsiyemdir. Riskli gebeligimde kontrollerime gittim cok profesyonel arastirdiginizda goreceksinizdir.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
6.490
7.038
26
Fetal dnanın doğruluk payı %99. İnşallah kötü bir durum yoktur

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Scarletprincess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2021
66
27
41
Merhaba benim gebeligimde ikili tarama testimde 1/100 riskli cikmisti sonucum. Ben istemedigim icin amniyosentez vs. Yaptirmadim kabulumdu hersey. Ama işin ehli bi doktora gidip amniyosentezi de yaptirin bence aklinizda bi omur soru isareti kalmasin. Istanbuldaysaniz arda lembet tavsiyemdir. Riskli gebeligimde kontrollerime gittim cok profesyonel arastirdiginizda goreceksinizdir.
Teşekkür ederim