Fibroadenom ve ilaç tedavisi

Asiasena

Anne 💜 öğretmen💜 kedisever 💜
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2010
2.445
5.330
37
Merhaba hanımlar, şikayetlerimi kısaca yazmaya çalışacağım. 3 sene önce sol memede ağrı hissettim. Normalde muayene ederim kendimi ama bir anormallik fark etmedim ta ki ağrıyana kadar. Ağrısı sürekli hale gelince genel cerrah a gittim. 3 ayda bir takip ediliyordu. Ama özellikle muayyen günlerimde 10 gün önceden başlıyor ve ben hayattan soğuyorum resmen. Sol kolumu oynatmak bile acı veriyor. Sol tarafıma yatamıyorum, hızlı yürürken sancıyor vs vs. Geçen ay doktorum biyopsi alınmasına karar verdi ve biyopsi alındı, sonuç fibroadenom. İyi huylu ama alınması iyi olur dedi. Tabii ben bilen yaşayan herkesten nasıl bir operasyon olduğunu, sonrasında neler olduğunu öğrenmeye çalıştım. Başka bir doktora daha görünmeye karar verdim. Pazartesi başka cerraha gittim. O da ilaç tedavisi uygulayalım en azından ağrını geçirirsek operasyonu tümör büyüyene kadar erteleriz dedi. 1000 mg ve 500 mg iki antibiyotik bir ağrı kesici krem ve hayıt tohumu olan bitkisel bi ilaç verdi. 3 gündür içiyorum ama ilaçlar çok ağır geldi kafamı kaldıramıyorum üstelik çalışıyorum ve perişan durumdayım. Sizden biriniz yada tanıdığınız birileri bu ilaçlı tedavi yöntemiyle sonuç aldı mi? Denediğiniz farklı yöntem ve aldığınız sonuçlar nelerdir. Cerrahi de olsa sonunda rahat ettiniz mi bunları öğrenmek istiyorum. Toplamda 30 gün olan ayın regl başlangıç bitiş toplamda 15 günü neredeyse korkunç ağrıyla geçiyor ve ben çok sıkıldım, geçsin istiyorum. Tüm hastalarımıza da acil şifalar diliyorum...

Çok geçmiş olsun, kullandığınız ilaçlar hakkında bir fikrim yok ama fibroadenom da ameliyatsız tedavi yöntemleri de var diye biliyorum, ameliyatla bu kistler alındığında meme dokusunda çöküntü, ameliyat yerindeki kesi ve dikiş izinin genişliği gibi etkenler kadınları etkileyebiliyor, ağrılarınız bu kadar dayanılmazsa ve ağrılardan, bu kistlerden kurtulmanın tek yolu bir operasyon geçirmekse kriyoablasyon ve hayfu yöntemlerini bir araştırın isterseniz.

Teşekkür ederim, bahsettiğiniz yöntemleri de araştırdım ama kaldığım şehirde denk gelemedim. İlaçların pazartesi bitecek bakalım sonuç ne olacak.. Basit bir şey belki ama çok kafama taktım..

Teşekkür ederim, bahsettiğiniz yöntemleri de araştırdım ama kaldığım şehirde denk gelemedim. İlaçların pazartesi bitecek bakalım sonuç ne olacak.. Basit bir şey belki ama çok kafama taktım..
Kafanıza takmak da haklısınız sonuçta sağlığınızı doğrudan ilgilendiren ve ağrılar sebebiyle hayat kalitenizi etkileyen bir durum, bende 35 yaşından beri fibrokist sorunu yaşıyorum, zaman zaman ağrılarım oluyor ama doktorum bunun normal olduğunu endişelenmemem gerektiğini söyledi, ağrılar kollarıma vuruyor arada, cerrahi bir işleme gerek görülmedi, mamografi ve ultrason takibi yapılıyor, bende kistlerden ziyade süt kanallarında genişleme olması sıkıntı yarattı ama genişleme belli ölçülerde kaldığından şimdilik bir tehlike arz etmiyor, sağlıklı günler dilerim umarım size en uygun tedavi yöntemini bulur ve bu ağrılarınızdan kurtulursunuz.

Kafanıza takmak da haklısınız sonuçta sağlığınızı doğrudan ilgilendiren ve ağrılar sebebiyle hayat kalitenizi etkileyen bir durum, bende 35 yaşından beri fibrokist sorunu yaşıyorum, zaman zaman ağrılarım oluyor ama doktorum bunun normal olduğunu endişelenmemem gerektiğini söyledi, ağrılar kollarıma vuruyor arada, cerrahi bir işleme gerek görülmedi, mamografi ve ultrason takibi yapılıyor, bende kistlerden ziyade süt kanallarında genişleme olması sıkıntı yarattı ama genişleme belli ölçülerde kaldığından şimdilik bir tehlike arz etmiyor, sağlıklı günler dilerim umarım size en uygun tedavi yöntemini bulur ve bu ağrılarınızdan kurtulursunuz.
Rabbim sizin de şifanızı versin.. peşpeşe çok şey oldu, sanırım ondan kafamı taktım. Önce midem yarı yolda bıraktı beni, sonra akciğerim.. skolyozum olduğunu öğrendim birde bu üstüne tuz biber oldu.. Rabbime sonsuz şükür, bana hediyesi, ne amansız hastalıklar var ama işte insanoğlu üzülüyorum yine de.. sanırım yıllar oldu oh be ne sağlıklı ne huzurluyum demeyeli...

Ben dede var cok arastirdim 4 dr a gittim dordude ameliyat dedi.
Sonra Turkiyedeki bu ismin en iyisi odur dedikleri bir dr a gittim. Oncesinde yaptigim masraf ztn o drun ucretini gecti.
Cok rahatlatti. Agri sikayetim oluyordu fakat o rahatlatinca zamanla unuttum. Ztn agridan bunalip gitmistim.
Nisan ayinda ultrason istedi ve telas icin net bir sonuc bekledigini soyledi
Diger doktorlar elinden gelse o an ameliyata alacakti.
Belki bu dr hatali fakat ben yapabilecegimin en iyisini yaptim su an kafam rahat
Bu arada hic bir dr ilac dememisti bana onermediler.
Benim genel kontrolde elime geldi.

Ben dede var cok arastirdim 4 dr a gittim dordude ameliyat dedi.
Sonra Turkiyedeki bu ismin en iyisi odur dedikleri bir dr a gittim. Oncesinde yaptigim masraf ztn o drun ucretini gecti.
Cok rahatlatti. Agri sikayetim oluyordu fakat o rahatlatinca zamanla unuttum. Ztn agridan bunalip gitmistim.
Nisan ayinda ultrason istedi ve telas icin net bir sonuc bekledigini soyledi
Diger doktorlar elinden gelse o an ameliyata alacakti.
Belki bu dr hatali fakat ben yapabilecegimin en iyisini yaptim su an kafam rahat
Bu arada hic bir dr ilac dememisti bana onermediler.
Benim genel kontrolde elime geldi.
Çok teşekkür ederim Allah şifamızı versin.. hep kafaya taktığımız için ağrısı sıkıntısı devam ediyor biliyorum. Biyopsi olduğum hafta sol tarafım kolum sırtım omzum göğsüm hep ağrıdı çünkü

Allah sifa versin butun hastalara Rabbim buyuktur Allah beterinden korusun... :KK43:
su hayatta hersey sinav oyuzden moral bozmamak lazim birde nacizane fikrim ne olursa olsun baska dr dan da fikir almakta herzman fayda var zaten kendine guvenen dr kendisi soyluyo veriyo cd yi tahlili.

bu konuda bilgim yok ama bildigim bisey var hayitla ilgili soyleyim dedim valla ben drumla hayit hapini konusmustum benim rahim hastaaligim vardi oyuzden .. oda hormon dengesizliginde prolaktin yuksekligindemi dedi dusuklugundemi kullaniyo dedi tam hatirlamadim su an ..hatta yanlis hatirlamiyosam agnu.... diye basliyodu ..

bu konuda bilgim yok ama bildigim bisey var hayitla ilgili soyleyim dedim valla ben drumla hayit hapini konusmustum benim rahim hastaaligim vardi oyuzden .. oda hormon dengesizliginde prolaktin yuksekligindemi dedi dusuklugundemi kullaniyo dedi tam hatirlamadim su an ..hatta yanlis hatirlamiyosam agnu.... diye basliyodu ..
Çok sağolun, bana onunla ilgili bişey demedi doktor sadece korun hamile kalma regl vs herşeyi düzenler dedi...

Çok sağolun, bana onunla ilgili bişey demedi doktor sadece korun hamile kalma regl vs herşeyi düzenler dedi...
neden hamile kalma dedigide galiba hamile olunca hormonlar prolaktin falan yukseliyomus ya ondandir canim . bende rahimden dolayi bu tur seyleri cok konustum drunla. ama sen genede sor kendi druna cekinme sakin iyi dr sa cevaplar gorevi o cunku.
bebginiz yoksa yasinizda gencse tedavi sonrasi gebelik dusunmeniz daha iyi sizi icin. inisAllah Rabbim sifa versin size ve tum hastalara

neden hamile kalma dedigide galiba hamile olunca hormonlar prolaktin falan yukseliyomus ya ondandir canim . bende rahimden dolayi bu tur seyleri cok konustum drunla. ama sen genede sor kendi druna cekinme sakin iyi dr sa cevaplar gorevi o cunku.
bebginiz yoksa yasinizda gencse tedavi sonrasi gebelik dusunmeniz daha iyi sizi icin. inisAllah Rabbim sifa versin size ve tum hastalara
Amin Allah razı olsun.. 32 yaşındayım 2 evladım var çocuk düşünmüyorum şu ağrılı şeylerden bi kurtulayım da bir an önce:)

Merhaba konu epey eski ama yardımcı olursanız sevinirim şikâyetlerinizin aynı bendede var doktor banada ağrılar için bitkisel ilaç verdi öyleki ayın 20 günü çok şiddetli ağrı yaşıyorum siz ne yaptınız düzelme varmi ?

merhaba boyutları ne kadar? acaba büyüdüğü için mi ağrıyor? benim en son 2,5cm e 1,7 cm aerola nın orda ama ağrı yok yarın veya öbür gün biyopsi yaptıracağım.

merhaba boyutları ne kadar? acaba büyüdüğü için mi ağrıyor? benim en son 2,5cm e 1,7 cm aerola nın orda ama ağrı yok yarın veya öbür gün biyopsi yaptıracağım.
Merhaba geçmiş olsun, en büyüğü 2 cm civarındaydı en son, iki sene önce tiroit ameliyatı olunca onun için uğraşmaya başladım bu durumu ihmal ettim. Bi ara zaman bulursam gideceğim. Ben biyopsi oldum korkmayın kısa sürüyor işlem

Merhaba geçmiş olsun, en büyüğü 2 cm civarındaydı en son, iki sene önce tiroit ameliyatı olunca onun için uğraşmaya başladım bu durumu ihmal ettim. Bi ara zaman bulursam gideceğim. Ben biyopsi oldum korkmayın kısa sürüyor işlem
sağol teşekkür ederim, sanırım bilmediğim için gözümde büyütüyorum, salı dan beri düşünüyorum nasıl olacak diye sonra diyorum ki , bu düşündüğün süre kadar sürmeyecek bileHoppa

sağol teşekkür ederim, sanırım bilmediğim için gözümde büyütüyorum, salı dan beri düşünüyorum nasıl olacak diye sonra diyorum ki , bu düşündüğün süre kadar sürmeyecek bileHoppa
Sürmeyecek inanın bana sadece iğne battığını hissediyorsunuz o da çok kısa bir an :) geçip gidecek inşallah :)

X