Fikirlerinize ihtiyacım var - bir aday var

Bide çocuklu kadın istemiyo hasbam... Sanki çocuğu olan kendi değil... Bence kadınlar çocuklu adam istememe hakkına sahip ama erkekler böyle bi hakka sahip değil... bu konuda beni bencil bulan hemcinslerim de olabilir onların kocişkocu olduğunu erkeksiz yaşayamadıklarını düşünüyorum... Çünkü o kıllı bacaklar evin düzeniyle çocuk bakımıyla bir kadın kadar uğraşmıyorlar... Hayat müşterek de olsa bir kadın gibi olamazlar... O nedenle kadının kararı isteyip istememek ama erkeğin kendinin çocuğu varken çocuksuz kadın istemesi ben ruhsuzum cimriyim sorumluluk sahibi değilim... çocuk olan benim beni pışpışla dimek istiyo...😂 onu pışpışlıycak biriyle mutluluklar dileriz.
Valla enerjine hayran kaldim🥰 o kadar tatli bir yorum olmus ki tesekkur ederim.

Valla ben de pispislayamam cocuk mu koskoca 40 küsür yasinda adam.

Daha salakça.
Bir kere ablası size gelin diyemez. Ablasının yengesi olursunuz. Kardeşler birbirinin eşine enişte yenge der. Gelin diyerek direkt rengini belli etmiş: sorunlu bir aile belli boşverin hiç gerek yok
Aynen öyle bunun kafasında olanlar zaten gelin alıyorlar eve eşya gibi

Daha salakça.
Bir kere ablası size gelin diyemez. Ablasının yengesi olursunuz. Kardeşler birbirinin eşine enişte yenge der. Gelin diyerek direkt rengini belli etmiş: sorunlu bir aile belli boşverin hiç gerek yok
Aynen oyle ben de kardesimin esine gelin demem kiz kardes derim. Tarzlarini anladim ama adam aileden de uzak kendi dünyasında

Aynen oyle ben de kardesimin esine gelin demem kiz kardes derim. Tarzlarini anladim ama adam aileden de uzak kendi dünyasında
Evlenince birbirlerinin g.tünden düşmez onlar, şimdiden herkesi sahiplenmeye başlamış abla sultan baksana.

Diğer konuları okudum. Karısı ölünce kendi çocuğuna kol kanat geremeyen adama ben güvenmem.
Bir çocuğuna bakamayan adam neden evlilik düşünüyor? Evliliği kendine baktırma olarak görüyor.
İnsan annesi ölen çocuğunu bırakmaz

Diğer konuları okudum. Karısı ölünce kendi çocuğuna kol kanat geremeyen adama ben güvenmem.
Bir çocuğuna bakamayan adam neden evlilik düşünüyor? Evliliği kendine baktırma olarak görüyor.
İnsan annesi ölen çocuğunu bırakmaz
Yani kendine baktırmak olsa en azından bir amaci var denir bu adamin ne yaptığı da belirsiz duzen yok hayatinda ve düzenli olmama, belli rutinlerimin olmasina kuralcilik diyor. Kendini de net ifade etmek yerine bir sozunden benim cikarim yapmamı bekliyor eee ben de akil okuyamadigima gore anlamak zor

Eskiden daha fenaymış. Afyonlu bir arkadaşım anlatıyordu 20 sene evvel dahi oluyormuş yine de biz çok şaşırmıştık. Afyonun bazı yerlerinde Anne, hala, teyze vs. Kapı kapı gezip evlenecek kız arıyoruz diyorlarmış aile uygun görürse eve alıp kızlarını gösteriyorlarmış.. Sonra düğün dernek başlıyormuş.

Yani bizim Ülkemizde de çeşitlilik çok😂
Bizim evede iki kadın gelmişti gezip kız ariyorlarmis,demişler bu evin 3 kızı var😂kadınlar gelip anneme demiştl şöyle iyiyz böyle iyiyz annem anlamamış bile ne dediğini sonra da demis oğlum gelip baksa olur mu,annem cildirdi kovdu kadını mal mı aliyorsunuz bı de oğlun gelip secicekmis diye bayağı hakaret edip kovmustu.Biz de soook olmustuk.Orda normalmiş okuldaki arkadaşım normal demisti,komşu kadında anneme ne var canim bunda diye kızmıştı😂😂

Tereddüt ettigim durum da bana ben cocuklu bir kadinla evlenmem netim dedi ama kendi cocuklu ve benden ozverili olmami bekliyor oyle bir dunya yok kusura bakmasin.
Bu adam tahsil olarak senden aşağıdaydı değil mi… peki geliri ve tipi ne durumda? Hayır yani bu özgüvenin kaynağı nedir merak ettim. Bir bakan bir daha bakamadan çarpılıp akli melekelerini kayıp mı ediyor, neden özverili olacakmışsın? Okurken ağzım açık kaldı valla.

Bu adam tahsil olarak senden aşağıdaydı değil mi… peki geliri ve tipi ne durumda? Hayır yani bu özgüvenin kaynağı nedir merak ettim. Bir bakan bir daha bakamadan çarpılıp akli melekelerini kayıp mı ediyor, neden özverili olacakmışsın? Okurken ağzım açık kaldı valla.
Parası var ve erkeq.

Erkek + parasi var
Bu bos egonun kaynagi %80 erkek olmasi, erkeksen istersen maymun ol, istersen dunyanin en berbat insani ol, istedigin kadina gidip yazilabiliyorsun, bos egonun mimarlarindan olan guzide aile de! benim oglum pirlantaaaa 18lik kizla evlendiririm diye ortada geziyor. Sonuc genelde husran

Erkek + parasi var
Bu bos egonun kaynagi %80 erkek olmasi, erkeksen istersen maymun ol, istersen dunyanin en berbat insani ol, istedigin kadina gidip yazilabiliyorsun, bos egonun mimarlarindan olan guzide aile de! benim oglum pirlantaaaa 18lik kizla evlendiririm diye ortada geziyor. Sonuc genelde husran
Katibin Ruhu Katibin Ruhu konu sahibi de aç açıkta değil kızlar. Hani köyünden bakmıyor kızı, maaşlı bir kadın bu

Katibin Ruhu Katibin Ruhu konu sahibi de aç açıkta değil kızlar. Hani köyünden bakmıyor kızı, maaşlı bir kadın bu

Yok, yani bunun konu sahibesiyle ilgisi yok toplum zaten erkeklere bomboş bir ego pompalıyor, üstüne para da varsa adamlar iyice uçuyor nasılsa param var bulunmaz hint kumaşıyım diye ... konu sahibesi de aklı başında bir insan akıllıca konuşunca adam mortingen olmuş sanki:bicak:

Yok, yani bunun konu sahibesiyle ilgisi yok toplum zaten erkeklere bomboş bir ego pompalıyor, üstüne para da varsa adamlar iyice uçuyor nasılsa param var bulunmaz hint kumaşıyım diye ... konu sahibesi de aklı başında bir insan akıllıca konuşunca adam mortingen olmuş sanki:bicak:
Ben kendimce neden kriterlere uyuyorum söyleyeyim
1-bekar hic evlenmemis - erkek dedigin istedigini yapabilir ama evlendigi el degmemis bekar kiz olsun!
2- calisan ustelik memur - is garantisi var kendi maasi da var benden talepte bulunmaz ayrica ev islerini ve cocugu da kitleriz!
Yani bu kişinin fiziksel olarak bir yakisiklilik durumu yok ha ben de zaten bastan dedim benim icin bir erkekte olmasi gereken para mal yakisiklilik gibi bir sey degil direkt karaktere bakiyorum. O da kendini ben şöyle biriyim çevreme sor böyle derler diye kendini övüyordu. Anlamadigi şu, önemli olan cevrenin nasil bildigi değil bana hangi yüzünü yansittigi ve benim bunu kabul etmem ya da uyum saglariz diyebilmem.

O erkek oldugu için malim var mulkum var ben şöyle erkegim diyerek kadinlar ona tav olacak saniyor. Biz konuşurken sen kuralcisin şoylesin boylesin diyor kendini de cok anlayisli sabirli biri gibi tanitiyor. Ama tum alttan alma/fedakarlik gibi seyleri de benden bekliyor. Benim de kriterlerim olabilecegini ya da kendimce uyumlu olup olmayacagimizi analiz edebilecegimi düşünmüyor. O soruyor ben cevapliyorum ben sordugumda soru havada kaliyor konuyu degistiriyor. Iyi gibi gorunurken aslinda manipulatif davraniyor ve ben bunu anliyorum, görüyorum, farkindayim.
Bana iyi dinleyiciyim dedi ama konusurken dur dinle bak ne diyorum diye baskin cikmaya çalışıyor bu dinlemek değil. Ben de ona ben de iyi bir dinleyici ve gozlemciyimdir dedim ve o anlattiginda da gozlemimi yaptim.
Illa yuz yuze olmaya da gerek yok; kullandigi kelimeler, soyledigi ile yaptığı arasindaki uyum ve tutarlilik, bana karşı tavri... bunlarin hepsini dikkate aliyorum. Siz okuyanlar da benim karakterim hakkında fikir sahibisiniz mesela. Çünkü kendimi ifade seklim benim hakkımda fikir verir. O yuzden adamin da tutarsizligini gördüm. O kendini haklı saniyor ama bir kere tripli ve bunu kabul edemiyor. Eleştirmeyi seviyor ama kendine gelebilecek ufacik bir elestiride tepkisel. Ben bunu görüyorum ve bu benim için kabul edilemez bir sey.
Bir erkekte bir suru kriterim yok tek kriter karakter o da bizim ulkenin erkeklerinde cok zor bulunuyor maalesef. Başta kendi cocukluyken bekar ve cocuksuz birini istemesi ya da toplumsal olarak erkek evlense de bosansa da cocuklu da olsa bekar ve el degmemis aramasi. Bu zihniyet bile yeterli reddetmek icin. Kimse bulunmaz hint kumaşı degil.

X