Fikirlerinize ihtiyacım var - bir aday var

Bu adam tahsil olarak senden aşağıdaydı değil mi… peki geliri ve tipi ne durumda? Hayır yani bu özgüvenin kaynağı nedir merak ettim. Bir bakan bir daha bakamadan çarpılıp akli melekelerini kayıp mı ediyor, neden özverili olacakmışsın? Okurken ağzım açık kaldı valla.
Ben bu adamin aslinda ozguvensizligini ortaya cikardim. Bir soruma bile duzgun cevap vermedi o da cok basit net bir soruydu. Egitim seviyesi de farkediliyor konusurken gercekten. "Eyitim" yazan insan. Tavrindan anladigim soru sorulsun istemiyor ama o sorup öğrenmek istiyor. Yani o beni taniyacak analiz edecek guven duyacak sonra kendini açacak! Bana da insan iliskilerinde en onemli sey guven bana guvenmelisin diye baslamisti lafa. Ben de guvenin zamanla olusacagini, onu henuz yeterince tanimadigimi soyledim ki ben belki de ilk defa bir erkege bu kadar net, acik ve kendim gibi davrandim. Hiç tedbirli gitmedim pat pat neysem o oldum. Begenen böyle begensin kafasindaydim. Kendisi ise benim onu kosulsuz kabul etmemi bekliyor ama hakkinda bir sey öğrenmeme de izin vermiyor bu da onun özguvensizligi...
Ben birini tanırken gozlemlerim ve bu özellikle yaptığım ya da irdeleyerek baktigim bir sey degil kendiliginden gelişir. Bu adamin egosu fazla evet ama benim de egom var, gururumu kirmasina müsaade etmem etmedim o da beni manipule edemedigi icin kendince kestirip atti zaten :) ama yaptigi sey iletisimi baltalamak, cocukca trip atmaktı :)

Ben bu adamin aslinda ozguvensizligini ortaya cikardim. Bir soruma bile duzgun cevap vermedi o da cok basit net bir soruydu. Egitim seviyesi de farkediliyor konusurken gercekten. "Eyitim" yazan insan. Tavrindan anladigim soru sorulsun istemiyor ama o sorup öğrenmek istiyor. Yani o beni taniyacak analiz edecek guven duyacak sonra kendini açacak! Bana da insan iliskilerinde en onemli sey guven bana guvenmelisin diye baslamisti lafa. Ben de guvenin zamanla olusacagini, onu henuz yeterince tanimadigimi soyledim ki ben belki de ilk defa bir erkege bu kadar net, acik ve kendim gibi davrandim. Hiç tedbirli gitmedim pat pat neysem o oldum. Begenen böyle begensin kafasindaydim. Kendisi ise benim onu kosulsuz kabul etmemi bekliyor ama hakkinda bir sey öğrenmeme de izin vermiyor bu da onun özguvensizligi...
Ben birini tanırken gozlemlerim ve bu özellikle yaptığım ya da irdeleyerek baktigim bir sey degil kendiliginden gelişir. Bu adamin egosu fazla evet ama benim de egom var, gururumu kirmasina müsaade etmem etmedim o da beni manipule edemedigi icin kendince kestirip atti zaten :) ama yaptigi sey iletisimi baltalamak, cocukca trip atmaktı :)
Konu sahibi siz kendinizi güzel ifade eden, iyi eğitimli bir kadınsınız. Bu çok belli. Ben tarzınızı tavrınızı çok beğendim. Yaşa takılıp hata yapmanıza sebep olabilecek insanlar var belli ki çevrenizde. Bakmayın siz onlara. Eğitim çok önemli. Maddi kazancın fazla olması eğitimin ikamesi değildir. Çevrenize, iş yemeklerine, eşli arkadaş ortamlarına sokacağınız insanın sizin yanınızda duruşu da önemli. Ve bu parayla kamufle olmaz.
Bu adamın falsosu çok.
1- eğitimsiz.
2-yol yordam bilmeyen bir ailesi var. Çok da müdahaleci. Başlı başına bu bile evlilikte sorun.
3- kendi öz çocuğuna bakamıyor. Annesini kaybeden çocuğa kol kanat veremiyor, kendi çocuğuyla bir yaşayıp yaralarını beraber saran bir adam olsa ölüm olur çocuk da olur evlen derdim. Ama bu adamım çocuğunu ortada bırakması belli ediyor karakterini.

Konu sahibi siz kendinizi güzel ifade eden, iyi eğitimli bir kadınsınız. Bu çok belli. Ben tarzınızı tavrınızı çok beğendim. Yaşa takılıp hata yapmanıza sebep olabilecek insanlar var belli ki çevrenizde. Bakmayın siz onlara. Eğitim çok önemli. Maddi kazancın fazla olması eğitimin ikamesi değildir. Çevrenize, iş yemeklerine, eşli arkadaş ortamlarına sokacağınız insanın sizin yanınızda duruşu da önemli. Ve bu parayla kamufle olmaz.
Bu adamın falsosu çok.
1- eğitimsiz.
2-yol yordam bilmeyen bir ailesi var. Çok da müdahaleci. Başlı başına bu bile evlilikte sorun.
3- kendi öz çocuğuna bakamıyor. Annesini kaybeden çocuğa kol kanat veremiyor, kendi çocuğuyla bir yaşayıp yaralarını beraber saran bir adam olsa ölüm olur çocuk da olur evlen derdim. Ama bu adamım çocuğunu ortada bırakması belli ediyor karakterini.
Öncelikle güzel dusunceleriniz icin tesekkur ederim
Söylediğiniz faktorleri ben de düşündüm, baştan önyargılı olmamak adina da gozlemlemek istedim daha ilk fikir ayriliginda trip atti egosunu benim tatmin etmemi falan bekliyor sanirim cok bekler :) dün yazmadi bir gun onceki konuşmada da iyi geceler diye kestirip atti eee ben mi yazacagim bana ne 🤣diger yandan da whatsapptan durum paylasip duruyor pek durumlara bakmam sadece sık paylasinca dikkatimi cekti acma geregi duymadim da dikkat çekme cabasinda oldugunu gozlemledim :)

Öncelikle güzel dusunceleriniz icin tesekkur ederim
Söylediğiniz faktorleri ben de düşündüm, baştan önyargılı olmamak adina da gozlemlemek istedim daha ilk fikir ayriliginda trip atti egosunu benim tatmin etmemi falan bekliyor sanirim cok bekler :) dün yazmadi bir gun onceki konuşmada da iyi geceler diye kestirip atti eee ben mi yazacagim bana ne 🤣diger yandan da whatsapptan durum paylasip duruyor pek durumlara bakmam sadece sık paylasinca dikkatimi cekti acma geregi duymadim da dikkat çekme cabasinda oldugunu gozlemledim :)
Sanırım şimdi de dikkatini çekmeye çalışıyor... Gizliden bakabilirsin aslında canım... Ama o kadar umrunda değilse harikasın... İşte kendine odaklanan kendinden emin bir güçlü kadın 😊 insanlar bence bizim gibi bekarları hiçbir zaman anlamıyorlar... İstemesen kimseyi beğenmedi oluyor istesen eee artık bu saatten sonra şöyle şöyle adamlar olur diyolar🤨 bakıyorsun kendi yanındaki insana keltoş(Yanı arızalı biri yada nefes alsın yeter zihniyetinde)😅 bütün gün bide kociş derdi anlatıyorlar... Benim başım yandı seninkide yansın der gibi😇 Tabiki güzel örnekler var ama bu iki kişinin enerjisiyle hayat çarkının o kişi için mantığın ve duygunun dengede olduğu evlilikler için geçerli... Yanı sistemin dayattığı yaşın geçiyo evleneceksinin neresinde duygu ve mantık var... Yada bu yaştan sonra dul çocukludan başka biri olmazların neresinde duygu ve mantık var... Yada çocuğuma bakacaksın ama ben çocuklu istemem diyen erkeklerin neresinde duygu ve mantık var... için rahat olsun... Hayatın görünmez terazisi ve işleyişi dengede her zaman... Herkesin bir zamanı var bu sisteme inat... Yazılmış bir nasibi...😊

Oğluna kız arayıp oğlu devreye girmeden kendileri konuşan ailelerden her zaman şüphe duyarım. Belki oğlunun bile haberi yoktur annesinin kız aradığından ya da istemiyordur emin ol. İşi gücü olan, aklı başında bi kız görünce de bu iyi aile kızına benziyor, benim oğlumu adam eder kafasında bakan tipler de var böyle sinir oluyorum. Neyse siz doğru olanı yapmışsınız, hiç işin içine girip başınızı ağrıtmaya değmez.☺️🌸

Oğluna kız arayıp oğlu devreye girmeden kendileri konuşan ailelerden her zaman şüphe duyarım. Belki oğlunun bile haberi yoktur annesinin kız aradığından ya da istemiyordur emin ol. İşi gücü olan, aklı başında bi kız görünce de bu iyi aile kızına benziyor, benim oğlumu adam eder kafasında bakan tipler de var böyle sinir oluyorum. Neyse siz doğru olanı yapmışsınız, hiç işin içine girip başınızı ağrıtmaya değmez.☺️🌸
Aynen oyle zaten adamla da görüştük trip atti yazmadi bir daha
Bu arada arayan ablasiymis annesi degil
Cocuk dedikleri de 45 yasinda koca adam!

Ay gelişmeleri konuya güncelleme geçseydiniz keşke😊 son durumu sayfalardan arayıp geliyorum😊
Yazayim ilk basliga sizin de vesilenizle :)
En son bana trip atti tavir koydu benden alttan almami ya da yazmami bekledi belki de bilmiyorum sonraki gun yazmadi ben de yazmadim birkac gun sonra baktim profil fotoğrafı kaybolmus ya sildi ya engelledi bilmiyorum yazmadim ben de

Yani bence de... bir de adamin herhangi bir duzeni/rutini yok. Bana senin hayatin duzenli dedi evet ama uymak da istemiyor beni gece de insanlar arar ben de ararim o samimiyetim.var dedi ben aramam aranmasindan da hoslanmam gecenin belli saatinden sonra yapılan aramalar hayirli olmaz dedim kuralcisin dedi.
Tereddüt ettigim durum da bana ben cocuklu bir kadinla evlenmem netim dedi ama kendi cocuklu ve benden ozverili olmami bekliyor oyle bir dunya yok kusura bakmasin. Bastan benim de bir hayatim ve duzenim oldugunu soyledim.ve oyle gece yarıları konusmalarini hos karsilamadigimi belirttim. Ben panik olurum mesela gece 3te telefon çalsa birine bir sey mi oldu diye
Ay hepsini okuyup geldim😅
Konu sahibi siz aklıbaşında ne istediğini bilen akıllı bir kadınsınız. Bu adamdan olmayacağını zaten anlamışsınız. Hiç muhatap olmayın artık. Bu arada bence yurdum erkeklerinin %90ı kendini Kıvanç Tatlıtuğ sanıyor öyle balondan bir ego😂 gece 3te aranma olayı hele aşırı aptalca ya, kırıkları var da onlar çağıracak oraya mı gidecek sen de göz yum mu diyor yani🫠 gece 3te aranan adamdan hayır gelmez zaten🥲

Hee bir de çocuklu kadın istemezmişşş hahaayy seni kim istesin bee

Konu sahibi bu adam senin her bakımdan kendinden birkaç gömlek üstün olduğunu anladı aklınca manipüle edecek😒 ben olsam hiç tanışmamışçasına siler hayatıma devam ederdim ya ona msj atarken harcadığın internete yazık

Ay hepsini okuyup geldim😅
Konu sahibi siz aklıbaşında ne istediğini bilen akıllı bir kadınsınız. Bu adamdan olmayacağını zaten anlamışsınız. Hiç muhatap olmayın artık. Bu arada bence yurdum erkeklerinin %90ı kendini Kıvanç Tatlıtuğ sanıyor öyle balondan bir ego😂 gece 3te aranma olayı hele aşırı aptalca ya, kırıkları var da onlar çağıracak oraya mı gidecek sen de göz yum mu diyor yani🫠 gece 3te aranan adamdan hayır gelmez zaten🥲

Hee bir de çocuklu kadın istemezmişşş hahaayy seni kim istesin bee

Konu sahibi bu adam senin her bakımdan kendinden birkaç gömlek üstün olduğunu anladı aklınca manipüle edecek😒 ben olsam hiç tanışmamışçasına siler hayatıma devam ederdim ya ona msj atarken harcadığın internete yazık
Yorumunuz icin tesekkur ederim 🥰 sizin icin uzun uzun guncelleme yapmistim.tam kaydete basacakken geri tusuna bastim telefonda hepsi silindi🤦‍♀️ yine ozet gectim okuyacaklar icin

Bu arada evet hep sen okumus insansin beni anla modunda da kimse kimsenin aklindan gecenleri okuyamaz ki hep ima hep acaba
Bosluklari doldursam bu sefer yanlis anliyorsun trip atiyorsun diyecek ben net iletisimden yanayim. Kizdim.kirildim bile diyemeyecek adami neden es yapayim. Benim eş dedigim insan en sacma seyini de benle paylasabilmeli. Yani afedersiniz yatagi paylastigin adamla da sacmalayamayacaksam neden evleneyim ki🤷‍♀️
Adam cocuguna bakici ariyor ama insanlarla iletisimi böyleymiş gece 3te arasalar acarim 5te ben de ararim bir isim olsa diyor. Verdigi ornekler bile sacma yani. Salaş yaşamak istiyor senin duzenin var diyor evet illa ki bir duzenim.var oyle nerede aksam orada sabah insanı olmadim oyle olsam yine istemezdi zaten adam kendi ne istediğini bilmiyor ki😀

Yorumunuz icin tesekkur ederim 🥰 sizin icin uzun uzun guncelleme yapmistim.tam kaydete basacakken geri tusuna bastim telefonda hepsi silindi🤦‍♀️ yine ozet gectim okuyacaklar icin

Bu arada evet hep sen okumus insansin beni anla modunda da kimse kimsenin aklindan gecenleri okuyamaz ki hep ima hep acaba
Bosluklari doldursam bu sefer yanlis anliyorsun trip atiyorsun diyecek ben net iletisimden yanayim. Kizdim.kirildim bile diyemeyecek adami neden es yapayim. Benim eş dedigim insan en sacma seyini de benle paylasabilmeli. Yani afedersiniz yatagi paylastigin adamla da sacmalayamayacaksam neden evleneyim ki🤷‍♀️
Adam cocuguna bakici ariyor ama insanlarla iletisimi böyleymiş gece 3te arasalar acarim 5te ben de ararim bir isim olsa diyor. Verdigi ornekler bile sacma yani. Salaş yaşamak istiyor senin duzenin var diyor evet illa ki bir duzenim.var oyle nerede aksam orada sabah insanı olmadim oyle olsam yine istemezdi zaten adam kendi ne istediğini bilmiyor ki😀
Ayy dertsiz başa dert böylesi, mis gb işin var paranı kazanıyorsun, hayatında düzenin rutinin oluşmuş, 45+ çocuk adama analık mı yapacaksın? Adamın istediği şeyi anca anası kabul edebilir, evde düzen olsun yemek temizlik, kimse kendisine hesap sormasın, sonsuz güvensin sevsin falan ki bunları annesine bile kabul ettiremezdi.

Ayy dertsiz başa dert böylesi, mis gb işin var paranı kazanıyorsun, hayatında düzenin rutinin oluşmuş, 45+ çocuk adama analık mı yapacaksın? Adamın istediği şeyi anca anası kabul edebilir, evde düzen olsun yemek temizlik, kimse kendisine hesap sormasın, sonsuz güvensin sevsin falan ki bunları annesine bile kabul ettiremezdi.
Aynen öyle durup.dururken ben neden sonsuz guveneyim ama hep ben ona guven vereyim falan ne diye kendimi tuketeyim ki
Adam mi yok
Yani evlenmis olabilir cocugu da hadi bir nebze annesiz kalmis yavrucak ama önemli olan karsilikli anlasmak, sevgi saygi. Bu yoksa ne yapayim ben o adami zaten yeterince sorumlulugum var.
Üniversiteden bir arkadasim cocuklu bir adamla evlendi ama cok mutlular. Adam da guler yuzlu kiz 5 6 yaslarinda belki annesindedir bilmiyorum ama dengeyi kurmuslar. Önemli olan eşle olan iletisim. Bunlarin derdi bekar kiz bulalim adami kakalayalim.olmus sonradan parcalari birleştiğinde bu sonuca varıyorum. Bu arada o benden aşık olmami istiyordu ama cabasi olmadigi için duygusal bir sey beslemedim :)

Aynen öyle durup.dururken ben neden sonsuz guveneyim ama hep ben ona guven vereyim falan ne diye kendimi tuketeyim ki
Adam mi yok
Yani evlenmis olabilir cocugu da hadi bir nebze annesiz kalmis yavrucak ama önemli olan karsilikli anlasmak, sevgi saygi. Bu yoksa ne yapayim ben o adami zaten yeterince sorumlulugum var.
Üniversiteden bir arkadasim cocuklu bir adamla evlendi ama cok mutlular. Adam da guler yuzlu kiz 5 6 yaslarinda belki annesindedir bilmiyorum ama dengeyi kurmuslar. Önemli olan eşle olan iletisim. Bunlarin derdi bekar kiz bulalim adami kakalayalim.olmus sonradan parcalari birleştiğinde bu sonuca varıyorum. Bu arada o benden aşık olmami istiyordu ama cabasi olmadigi için duygusal bir sey beslemedim :)
Tam aşık olunacak adam😂
Aman diyeyim sal salla gitsin

Merhaba hanimlar
Basliga ne yazacagimi da bilemedim

36 yasinda 10 senelik memurum. Bizim is yerine gelen bir abi var bizim kurumda isleri sık oluyor. Daha once ayni odayi paylastigim bir arkadasimin yetkisinde olan isler icin gelip gider. Neyse o bana cok once demisti ki biri var tanidigim gorusmek ister misin ben de o zaman olabilir demistim tabii bunu söyleyeli baya oldu 1 seneye yakin.
Neyse bugun beni biri aradi. Bir kadin. Diyalog aynen şu:

O: merhaba Deniz hanim?
Ben: evet buyrun
O: xxx bey var o verdi numaranizi xxx beyi hatırladın dimi?
Ben:evet
O: iste senle tanismak isteriz
Ben: şu an musait degilim sonra konussak?
O: mesain ne zaman bitiyor o zaman konusalim
Ben: şu an izinliyim müsait degilim misafirim var
O: aaa ama bana vakit ayirman lazim ne zaman musait olursun belki gelinimiz olacaksın
.....
Seklinde diyalog devam ediyor ben disaridaydim ve annem yanimda ona bir seyler aliyorduk yanımdaydı yani gercekten hic musait degildim.
Şimdi abiyi sever sayarim ama ben kadinin tavrina takıldım ve açıkçası fazla emrivaki geldi konusmalari ki ben emrivakiden emir kipinden vs hoslanmam yap et diyene cevaben mısın'ın suyu mu çıktı derim.
Yani bir de beni bir erkek arayip ismim şu ben x abiden aldim numaranizi dese daha az sasirirdim ayrica rahatsiz da olmazdim en kotu ihtimal adam da kusura bakmayin siz musait olunca konusuruz derdi diye düşünüyorum.
Geri aramayı düşünmüyorum açıkçası.
Çünkü arayıp yuz göz olmak ya da bir kadinla gereksiz bir tartismaya girmek istemem.
Sizden de fikir almak istedim.
Özellikle evli, deneyimli kk hanimlarindan :)

Güncelleme... 3.sayfada da değindim ama ilk mesaja eklemek istedim.

Sabah 9da doktora gittim eve döndüm abiyi arayacaktim sonra ararim.dedim neyse tam kahvaltıya oturacagiz israr kiyamet 5 6 kez arka arkaya araci abi aradi ben abiye mesaj atmistim abi ben seni arayacağım birazdan diye. Telefonu acana kadar arka arkaya israrla arayinca açtım.

Cocugun annesi uzaktan gelmis de cocuk annem gelmisken bi tanisalim demis. Ben direkt abi ne cocugu Allah askina cocukluk mu kalmis ben geldim 36- 37 yasina koskoca adam neden aramamis da birine aratmis dedim. Ayrica kadin icin de beni aramasin bir daha dedim. Eee o zaman cocuk arasin diyor! Yok aramasın kalsin bosver bana birini ayarlamaya calisma dedim tamam kusura bakma dedi. Tamam abi sagol dedim ama telefonu kapattiktan sonra abinin numarasini da engelledim.
Kadin icin pazardan mal mi seciyor ne saygisiz da dedim çünkü israrla araninca iyice dellendim sabah sabah.
Sonrasinda durumu anneme de acikladim şaşırdı. Normalde hayatim hakkinda ciddi bir sey olmadan paylasmak istemiyordum, ayni evde olunca mecburen duyuluyor.

Son güncelleme
Istek üzerine uzun uzun anlatmistim ama yanlışlıkla kaydet yerine geri tusuna basinca silindi o yuzden tekrar özet gececegim

Adam bana mesaj yazdi whatsapptan. Numarami arayan ablasindan almis
Kibar bir uslup sezince sans vereyim dedim önyargılı olmak istemedim. Basta iyiydi sonra sacmaladi.
Adam 46 yasinda ilk esi vefat etmis 10 yasinda cocugu da var. Ama konusmalarda o yasinin olgunlugunu goremedim. Birkac gun yazistik. Ama ben bir turlu tatmin olmadim çünkü ne gunaydin ne nasilsin napiyorsun pek yazmiyor iletisim kurmuyor. En olmadik zamanda direkt ariyor falan olmadi yani.
Son tartisma ise asiri sacma ve garipti.
Şimdi tanimak icin kisiler birbirine soru sorar ya, o ne zaman bir sey merak edip sorsa cevapliyorum ama ben ne sorsam havada kaliyor. Ben tekrar ayni soruyu sorup sorularimi cevaplamiyorsun dedim. Gecistirdi. Sonra ben aslan burcuyum dedi eee ne alaka neden sordun ben de aslan burcuyum nolmus ki dedim. Sen okumus insansin bilirsin falan hep ima hep topu bana atma durumu. Tabii en son ben rahatsiz oldugumu soyledim seni yormayalim iyi geceler dedi kestirip atti bir daha yazmadi ne ozur ne baska bir sey. Sanirim benim alttan alip onun bu manipulatif tavırlarına boyun egmemi bekledi çünkü hep ben ne zaman desem ki seni tanimiyorum hemen ben şöyle adamim herkes beni boyle tanir modunda. Eee napiyim yani ben de tanimak icin soruyorum ama isine gelmeyen seyleri hep geçiştiriyordu. Sonuc olarak sadece kendi odakli, kendini öven ve sorularimi bile onemsemeyen birine rahatsizligimi dile getirdim ve karşılığında da duvarla karsilastim. Olmadigi daha iyi tabii, bastan falsolarla baslamisti zaten.
Güncellemeni okudum şimdi, toksik rahatsız edici bir insandan en başında ve iyi ki kendini belli ederek kurtulmuşsun canım. Bu tarz tiplerle karşılaştığım için ne hissettiğini anlıyorum. Allah bizleri kendini ve ne istediğini bilen, bilinçli birey olmuş insanlarla karşılaştırsın🌸☺️ Bol şans 🍀

Güncellemeni okudum şimdi, toksik rahatsız edici bir insandan en başında ve iyi ki kendini belli ederek kurtulmuşsun canım. Bu tarz tiplerle karşılaştığım için ne hissettiğini anlıyorum. Allah bizleri kendini ve ne istediğini bilen, bilinçli birey olmuş insanlarla karşılaştırsın🌸☺️ Bol şans 🍀
Yaaa cok tesekkur ederim 🥰 boyle destekleyici hemcinslerimi gorunce mutlu oluyorum
Guzel dusunceleriniz icin tesekkur ederim
Gercekten kac yasina gelirse gelsin toksik insan degismiyor biz ne diye elin adaminin kahrini cekelim

X