Fikirlerinize ihtiyacım var ..

karamsar35

Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
19
6
33
Merhaba arkadaşlar bende buraya yeni üye oldum
Çoğu zaman girip okuyup bir türlü üye olmaya tedirgindim aslında çok uzun ama kısaca anlatmak
İstiyorum 30yasındayım 6yıllık ve evliyim 1tane dünya tatlısı oğlum var severek evlendim biraz acele oldu ama 8ay gibi bir süre de evlendik eskiden çalışan bir bayandım üniversite 2yıllık kazanmıştım bırakıp maalesef erken iş hayatına atıldım annemle babam ayrılar çok didişen sorumsuz çalışmayan bir babam vardı ve hasta abim 6yıl oldu kaybettik abimi annem fedakar bir kadındır bizler için baya çektiğini bilirim gelelim bana mutlu bit evliliğim vardı şükür ama hep eksikti eşim evlendim evleneli arkadaş bagımlısı her anını onlarla geçirmek ister her akşam yalnızım ne yaptıysam olmadı son 2yılda iyice koptuk boşanma davası açıp davadan döndük tabi bu Arada arkadaşım dediğim kişi evime aldığım şahıs da normal dertleşğimiz şeylerden eşime bahsetmişti onun etkisiyle baya sarsıldık hatta aldatıldığını biliyorum ispat edemiyorum o bayanda eşinde ayrıldı evimden uzaklaştırdım o kadar kavgalar ettik yok ayrılığı da denedik olmadı ayrıca küfür var yeri gelir ben çok konuşursam şiddet bile oldu 4 5 defa saklayamıycam ama artık evimi terketmekden yoruldum her yoku denedim fayda etmedi güzelce konuştum yok yani benim m son ki ayrılığımız da 1.5ay ayrılıktan sonra davadan dönüp barıştık Herzamnki gibi sözler verdi nafile asla evde durmaz telefonu şifrelidir ailesi desen zaten iş yerini eşim yürüttüğü için çok ses etmezler hep kadın suçludur yani aslında eşim iftiracı sonunda beni suçlu ilan ediyor Doğu kültürü annesi babası ayrılmayı denedim maddi imkanım yok suan da eşim baya mal varlıklı ama babasının üstüne hersey annem kendi emekli maaşıyla geçinen bir ama herzaman arkamda olmustur oğlum babasına düşkün ama asla ilgi yok cinsellik 2aydır yok ne yapacağımı bilmiyorum ona dokunmasam böyle yaşasın paramı verir normalde eziyeti yok asla karışmaz altımda arabam belli bi harçlığım vardır cebimde ama bit eş değil ve bu ikinci evliliği ilk eşinden de 6yıl sonra boşanmış ne yapmam lazım cesaretimden dolayı hep geri döndüm aciz gibi ona fırsat verdim neden böyle oldu anlayamıyorum

Aslımda çok üzüm yazıp sizi bunaltmak istemem ama evliliğim çok güzeldi evet kahve kültürü vardı hep bunun kavgasını ettik şimdi de her yer kapalı spora gider beyefendi hiçbişey umrunda değil boşanalım desem boşanırız biliyorum oğlum çok üzülüyor anlatamıyorum git gel perişan oluyor işim yok gelirim yok 3bin TL nafaka verip 150bin TL lik arabamı veriyor bunaldım herkes boşanma diyor abileri de böyle olup 50yasında düzelmişler bu genç yaşta onlar cekti diye bende mi çekeyim elitlerim evini bırakma gitme diyorlar paranın vermiş olduğu şımarıklık bi tuhaf oldu anlayamıyorum boguldum artık

Anladım bu hayat size kolay geliyor. Cebinize harçlık koyuyor, arabanız var istediğiniz yere gidip geliyorsunuz,istediğinizi alıyorsunuz. Ama bu sizinkisi evlilik değil ki. Ortaklık gibi bir şey. Böyle mutlu musunuz? Üstelik arada küfür, şiddet var da diyorsunuz.

Düşünüyorum düşünüyorum devam etmeniz için tek bir sebep bile bulamıyorum.Siz bulabiliyor musunuz? Çocuğunuzla ve annenizle yaşayamaz mısınız yeni bir hayat kurana kadar? Boşanın bence :KK12:

Anladım bu hayat size kolay geliyor. Cebinize harçlık koyuyor, arabanız var istediğiniz yere gidip geliyorsunuz,istediğinizi alıyorsunuz. Ama bu sizinkisi evlilik değil ki. Ortaklık gibi bir şey. Böyle mutlu musunuz? Üstelik arada küfür, şiddet var da diyorsunuz.

Düşünüyorum düşünüyorum devam etmeniz için tek bir sebep bile bulamıyorum.Siz bulabiliyor musunuz? Çocuğunuzla ve annenizle yaşayamaz mısınız yeni bir hayat kurana kadar? Boşanın bence :KK12:
Çok doğru söylüyorsunuz hiçbir paylaşım yok sadece imkanlardan dolayı ve çocuğum çok fazla üzülüyor aşırı Zeki ve duygusal bir çocuk böyle durumda ona çok zarar verdik ikimizde sinirli davranarak ben beni biraz anladım istiyorum yok hep kendi kafasında

Nokta neydi? Nokta emekti... 😵
Evet emek çok verdim çok duygusalım kin gütmem ev hanımıyım diye herseyini yapar eder koyarım önüne ama o öyle biri değil sabahtan iline gider zaten evimizle çok yakın dib Dibe ofis oraya bile gitmem bir hava bir civa kibir usandım artık ben mücadele etmekten

Çok doğru söylüyorsunuz hiçbir paylaşım yok sadece imkanlardan dolayı ve çocuğum çok fazla üzülüyor aşırı Zeki ve duygusal bir çocuk böyle durumda ona çok zarar verdik ikimizde sinirli davranarak ben beni biraz anladım istiyorum yok hep kendi kafasında
Bakın yaşımız yakın. Benim gelecekten bir sürü beklentim var. Sizin de olmalı. O evde sonsuza kadar o adamın yolunu gözleyerek hayatınızı geçirmeyin. Hayat evlilik bu değil ki.

Biraz cesarete ihityacınız var. Daha önce dava açmışsınız. Bu sefer vazgeçmeyin. Size de yazık çocuğunuza da.

Bakın yaşımız yakın. Benim gelecekten bir sürü beklentim var. Sizin de olmalı. O evde sonsuza kadar o adamın yolunu gözleyerek hayatınızı geçirmeyin. Hayat evlilik bu değil ki.

Biraz cesarete ihityacınız var. Daha önce dava açmışsınız. Bu sefer vazgeçmeyin. Size de yazık çocuğunuza da

Mutluluğu unuttum herkes dışarda çok mutlu sanıyor içime atmaktan yoruldum bi kaç arkadaşım var onlarla gerektiği kadar konuşuyoruz kimseye derdin anlatılmıyor en güvendiğim dediğim insan kovanı ayarttı resmen ne kadar inkar etse de biliyorum görenler 30yasında değil 20yasında sanıyor bakımlıyım çocuk doğurmuş gibi asla değilim oldukça beğenilen bir bayanım arkadaş çevremde ama cinsellik yaşanmadan bi hayat mı olur düzelcem diyor asla yarım saat önce söz verip yine hoop dışarda eve 11.30 dan asagıya gelmez alışveriş yapmayız birlikte şakalaşmayız elinde telefon ya uyur yada haber izler beton duvar gibi aramız

Lütfen okuyanlar fikir versin rica ediyorum bu adam böyle değil di eski halimize dönermiyiz boşuna mı kürek çekiyorum

Aslımda çok üzüm yazıp sizi bunaltmak istemem ama evliliğim çok güzeldi evet kahve kültürü vardı hep bunun kavgasını ettik şimdi de her yer kapalı spora gider beyefendi hiçbişey umrunda değil boşanalım desem boşanırız biliyorum oğlum çok üzülüyor anlatamıyorum git gel perişan oluyor işim yok gelirim yok 3bin TL nafaka verip 150bin TL lik arabamı veriyor bunaldım herkes boşanma diyor abileri de böyle olup 50yasında düzelmişler bu genç yaşta onlar cekti diye bende mi çekeyim elitlerim evini bırakma gitme diyorlar paranın vermiş olduğu şımarıklık bi tuhaf oldu anlayamıyorum boguldum artık
yeterli nafaka imkan veriyormuş boşanın o zaman. ne dememizi bekliyorsunuz başka

yeterli nafaka imkan veriyormuş boşanın o zaman. ne dememizi bekliyorsunuz başka
Ben para konusunda kendim için endişe etmiyorum zaten çocuğum yaşam şartlarına alışık ayrıca babasına düşkün geç de gelse her akşam sa çıksa uyuyana kadar bekliyor ayrıca ters cevap vermenize gerek yok herkes kendi yaşadığını bilir ben nacizane fikir edinmek için geldim herkes burda bi konu açıp konuşabilir dertleşebiliyor

Ben para konusunda kendim için endişe etmiyorum zaten çocuğum yaşam şartlarına alışık ayrıca babasına düşkün geç de gelse her akşam sa çıksa uyuyana kadar bekliyor ayrıca ters cevap vermenize gerek yok herkes kendi yaşadığını bilir ben nacizane fikir edinmek için geldim herkes burda bi konu açıp konuşabilir dertleşebiliyor
yüzbinlerce çift boşanıyor çocuklara da bir şey olmuyor alışıyorlar bunun pedagogu var rehberliği var.bu sitede en üzüldüğüm kadınlar gidecek yeri ve ekonomik özgürlüğü olmadığı için evliliklerini bitirememeleri her türlü şiddete ekonomik psikolojik vs. mecbur katlanmaları.onun dışındaki kadınların ne derdi olacak.hayat bir seçimdir ya evliliği sürdürürsün ya da boşanırsın bu kadar basit neyini dertleşeceğim diye ondan dedim

Herşey para olarak görsem asla bu hayatımı bırakıp gitmem içinde mutluluk olmayan bir hayat parayla mutluluk alınmıyor çocuğunuz var mı bilmiyorum ama eskiden bekarken bana böyle yapsa şöyle yapar der 7köy yakardım şimdi kendimde güç bulamıyorum özgüvenim bile gitti iş desen pamdemi zamanın da iş yok karamsarlığa düştüm benim amacım kafamı bişeyle meşgul edip çocuğuma iyi bir anne olmak istiyorum çünkü eşimi sevdim hala da sevgi mi alışkanlık mı bilmiyorum içimde çokça kırgınlık olsa da bi umut var ama düzelmiyor pskoljim bozuluyor düşünmekten takmayayım diyorum bir yerde tıkanıyorum geziyim tozayım durumumda pek yoktur kendi halimde biriyim neyse dediğim gibi herkes kendi yaşadığını bilir

Herşey para olarak görsem asla bu hayatımı bırakıp gitmem içinde mutluluk olmayan bir hayat parayla mutluluk alınmıyor çocuğunuz var mı bilmiyorum ama eskiden bekarken bana böyle yapsa şöyle yapar der 7köy yakardım şimdi kendimde güç bulamıyorum özgüvenim bile gitti iş desen pamdemi zamanın da iş yok karamsarlığa düştüm benim amacım kafamı bişeyle meşgul edip çocuğuma iyi bir anne olmak istiyorum çünkü eşimi sevdim hala da sevgi mi alışkanlık mı bilmiyorum içimde çokça kırgınlık olsa da bi umut var ama düzelmiyor pskoljim bozuluyor düşünmekten takmayayım diyorum bir yerde tıkanıyorum geziyim tozayım durumumda pek yoktur kendi halimde biriyim neyse dediğim gibi herkes kendi yaşadığını bilir
yaşamadığımı nereden çıkardınız ki sizi anladım ben ben de boşanmış anne baba çocuğuyum babamla doğru dürüst bir anım bile yok ama bunu dramatize etmedim hayatım boyunca.gayet mutlu yaşadım eğitim aldım bir çok ülke gezdim koştur koştur evlenmedim yani baba travması yaşayıp başka erkekte teselli aramadım.en sonunda da iyi bir evlilik yaptım bir de kızım oldu.hayat o kadar kısa ki kakarı siz vereceksiniz çünkü biz eşinizi tanımıyoruz bu yüzden dedim tamam mı devam mı en iyi siz bilirsiniz diye kırmak için yazmadım.burda bazı üyeler minicik sorun yazan her evli kadına boşan derler mesela e onları dinleyip boşansınlar mı hemen.ya da ağır sorunlar yaşayan şiddet gören üyeye boşan yazarız ama her hafta aynı konuyu açar hiç bir girişimde bulunmaz.yani karar veren gene o evliliği yaşayandır eninde sonunda .her şey gönlünüzce olsun

Ev arkadaşı olduğunuzu düşünün aldığınız harçlıkları ufak ufak biriktirin. Arabanız sizin üzerinize mi? Yani boşansanız evleri muhtemelen alamayacaksınız araba konusunda da eşiniz ileride fikir değiştirenilir. Kendinize iyi vakit geçirebileceğiniz uğraş ve işler edinin diyebiliyorum ancak. İş araya bilirsiniz. Çocuğunuz ve kendiniz için kalıp kendi hayatınızı yaşamanız en iyisi görünüyor. Boşansanız da çok refah içinde yaşarsınız diyemiyorum. Tabi evliliği para tutar demiyorum ama eşiniz gül gibi yaşayıp sizi rahat battı olarak tanımlayacak hatta belki çocuğunu bile almak isteyecek. Yani şimdilik beklemede kalıp, hayatta zevk alacağınız işlere, hobilere, yeni arkadaş gruplarına, hayır işlerine yönelmek en iyisi derim ben.

yüzbinlerce çift boşanıyor çocuklara da bir şey olmuyor alışıyorlar bunun pedagogu var rehberliği var.bu sitede en üzüldüğüm kadınlar gidecek yeri ve ekonomik özgürlüğü olmadığı için evliliklerini bitirememeleri her türlü şiddete ekonomik psikolojik vs. mecbur katlanmaları.onun dışındaki kadınların ne derdi olacak.hayat bir seçimdir ya evliliği sürdürürsün ya da boşanırsın bu kadar basit neyini dertleşeceğim diye ondan dedim
Şiddetin her türlüsü kötü kavga edince hesap sorunca fiziksel şiddette gördüm şimdilerde sadece pskolojik şiddet kendi dünyasında Yaşar dokunmasam bir yerde artık tamam diyorsun oğlum her baba dediğinde üzülüyorum fedakarlık yapıp sabretmiyormuyum diye ama en ufak bi çabası olsa üzülmüycem kendime kızıyorum nedir bu sende ki takıntı diye sanırım benim de artık gel gitlerden psklojim bozulmuş .

yaşamadığımı nereden çıkardınız ki sizi anladım ben ben de boşanmış anne baba çocuğuyum babamla doğru dürüst bir anım bile yok ama bunu dramatize etmedim hayatım boyunca.gayet mutlu yaşadım eğitim aldım bir çok ülke gezdim koştur koştur evlenmedim yani baba travması yaşayıp başka erkekte teselli aramadım.en sonunda da iyi bir evlilik yaptım bir de kızım oldu.hayat o kadar kısa ki kakarı siz vereceksiniz çünkü biz eşinizi tanımıyoruz bu yüzden dedim tamam mı devam mı en iyi siz bilirsiniz diye kırmak için yazmadım.burda bazı üyeler minicik sorun yazan her evli kadına boşan derler mesela e onları dinleyip boşansınlar mı hemen.ya da ağır sorunlar yaşayan şiddet gören üyeye boşan yazarız ama her hafta aynı konuyu açar hiç bir girişimde bulunmaz.yani karar veren gene o evliliği yaşayandır eninde sonunda .her şey gönlünüzce olsun
Maalesef bende öyle babamla güzel bir anım yok ama ben çalışmak zorunda olduğum için okulumu bıraktım maalesef taktir ettim sizi güçlü yapınıza ayrıca çokça mutluluklar Allah evladınıza sağlık versin ben yapı gereği biraz daha duygusalım dramatize etmek değil bence duygularımla yaşayan biriyim koştura koştura evlenmedim 24yasındaydım belki okuyan bir bayan için erken ama ideal bir yaştı sanırım yada kısmet böyleydi evlendik size güzel hayatınızda mutluluklar dilerim teşekkür ederim cevabınız için de

Öncelikle siddet asla kabul edilebilir bisey degil lutfen kendinizi ezdirmeyin size vurmasina iizin vermeyin esinizin uzerine bir nal varligi yoksa cok da bisey alamazsiniz .. Size veridgi nafaka eger hayat standartlariniz yuksekse size yetmeyebilir.. Eger yalamayacaginizi dusunuyorsaniz soguk kanli olun tartışma ortamlarından kacinin bu hem sizin icin hem de cocuk icin iyi olur.. Bir sure esinizi kendi haline birakin lek karismayin ama o sürede de bos durmayin para biriktirmeye calisin mumkunse bir okul okuyun meslek edinmeye calisin adam kendisi olmasa bile sizin kendi ayaklariniz ustunde durabilecegini görsun hem de bunu kendiniz icin yapin .. Sonra baktiniz olmuyor zorla güzellik olmaz o zaman ayrilirsiniz ama ekonomik özgürlüğünüzü elinize almaya bakin

Şiddetin her türlüsü kötü kavga edince hesap sorunca fiziksel şiddette gördüm şimdilerde sadece pskolojik şiddet kendi dünyasında Yaşar dokunmasam bir yerde artık tamam diyorsun oğlum her baba dediğinde üzülüyorum fedakarlık yapıp sabretmiyormuyum diye ama en ufak bi çabası olsa üzülmüycem kendime kızıyorum nedir bu sende ki takıntı diye sanırım benim de artık gel gitlerden psklojim bozulmuş .
sıkıntılı evlilikler pandemi de daha da zorlaştı maalesef .pandemi hepimizi sinirli tahammülsüz yaptı.virüsün bitmesini bekleyip tekrar değerlendirin evliliğinizi .daha sağlıklı karar verirsiniz o zaman

X