Fikirlerinize ihtiyacım var

Herkese merhabalar öncelikle hepinize iyi akşamlar dilerim hanımlar
Uzun süredir bir ilişkim var 6 sene oldu diyebilirim. Ben hayatımı çok uzun zaman önce yoluna koydum fakat sevgilim henüz 6 aydır çalışıyor . Ve ikinci işi. Son işine 2 ay önce girdi asgari ücret ile başladı ve yılbaşından sonra maaş konuşulacak . Fakat ne kadar artar bilmiyoruz ki çok büyük bir artış olmayabilir. Bu arada mühendisiz.
Ailem çok uzun zamandır biliyor. Babamla yüz yüze konuşmasakta haberdar. Ve babam tam bir Türk aile babası . Böyle konularda çok esnek olmayan biri. Ve tersi kötüdür diyebilirim.
Bazen dışarıdan geldikten sonra surat astığını farkediyordum ama üzerine çok durmuyordum. Dün annem babamın son dışarı çıkışımda bu saate kadar nerede? Kimle birlikte? Ne yapıyor ? Nerede kaldı? Dışarıda insanların başına gelenler duyuyoruz biliyoruz diye darlamış. Annem bunu dediğinde çok rahatsız oldum.
Ve sevgilimle paylaştım. Annen konuşsa yeni işe girdiğimden bahsetse ve durumu toparlayınca adım atacağımı söylese dedi. Konu biraz uzadı ve gerginlik yaşadık. Konu şu ki ben şu raddeye gelmemek için ona her konuda destek oldum. Elimden geleni yapıyorum çok çabalıyorum birşeyleri hızlandırmak için diyor. Ama ben bu şekilde yaklaşmasını açıkçası kendime pek yediremiyorum.
Benim ondan böyle bir beklentim olduğunu söyleyip darlamadım hiç bir zaman. Artık dün en sonunda bu konuşma annemle değil benimle yapılsa ne yapacaktık dediğimde söyler misin şuan asgari ücretle çalışırken buna nasıl cesaret edebilirim dedi .
Ben anlayışsız biri değilim. Bu kişinin ailesi varlıklı bir aile. Bir adım atmak istese her türlü desteği sunabilecek bir aile. Bütün bunları geçtim ya evet bir adını koyalım, nişan yapalım ben durumu düzeltince maaşımı yükseltince düğünü yaparız ailene karşı mahcup olma demesini beklerdim. Ben ailemden evlenince para almak istemiyorum diyor. Kimse ister ki. Şu haliyle hadi evlenelim demedim de zaten. Ama zor bir durumda kaldığımı düşünüp bir çözüm üretmek için düşünülemez miydi ?
Bu arada kendisi babamla tanışıp durumunu izah etmek istediğini söylemişti yaklaşık 1 sene önce. Ama benim babam bu şekilde yaklaşılacak biri değil diye ben kabul etmemiştim. Bana sana bunu teklif ettim kabul etmedin mecbur bekleyeceğiz öyleyse dedi
Sizce ben çok mu anlayışsız davranıp alınganlık ediyorum. Sizin beklentiniz ne olurdu bu durumda
O kadar kötü hissediyorum ki şuan birşey olsa bile zoraki olduğunu hissedeceğim ama bu haliyle de karşımda benim aileme karşı zor durumda kaldığım önemsenmiyor gibi hissediyorum
Yorumlarınız çok kıymetli benim için
Şimdiden teşekkür ederim
Keşke babanıza yansıtmasaydınız ilişkinizi.Sevgiliniz evliliğe hazır hissetmiyor olabilir ..bana biraz baskılamışsınız gibi geldi..bu şekilde davranmaya devam ederseniz ayrılabilir demedi demeyin

Siz kaç yaşındasınız? Tahmin ediyorum 25 üstüsünüz? Hala bu aman babam ne der tavrı bana işi gücü olan yetişkin insanlar için anlamsız geliyor mesela. Kendiniz evlenmek istiyor musunuz ondan bile bahsetmemişsiniz. Babam bir şey demesin diye hareket etmek mantıklı geliyor mu? Nişan düğün ev döşeme derken hadi bunları ailesi karşılasın da iş garantisi olmadan ve asgari ücretle ev geçindiremeyeceğini düşünüyor demek ki. Ki ailesi varlıklı diye size destek olmak zorunda da değiller veya mecbur hissetmek istemiyordur. Baba baskısından çok muzdaripseniz kendi evinize çıkabilirsiniz mesela

İşin maddiyatı düşünülecek olsa ben daha zor durumdayım. Evlensem ailem destek olamayacak. Olmak isteseler de 65 yaşındaki insanlara bu yaştan sonra borç ödetmek istemiyorum.
Arada kalmak o kadar kötü bir his ki. Hadi evlenelim desem maddi olarak çok zorlanacağım. Tamam birikim yapayım uzasın süreç 2 sene daha desem her akşam geldiğimde babamın suratını asması, bir gün patlayacak mı korkusuyla yaşamakta çok zor.
Kendimi gerçekten arada kalmış ve yalnız hissediyorum
Tatlım sen kendine de nisanlina da guvenmiyorsun nisanlinin ailesine guveniyorsun maddi olarak ama adamı ikna edemiyorsun apaçık. Müştakbel nişanlın oldukça temkinli sana karşı.Ben sana ikiniz de ailenizden ayrı kendinize ait evlere çıkıp ayrı bir hayat kurduktan ve maddi ve sosyal olarak olarak ailelerle baginizi tamamen kopardiktan sonra ilişkini yeniden gözden gecirmeni ve evlilik kararını aile baskısı ve desteği olmadan almanı tavsiye ederim ama mümkün mü bilmem?

X