Fikirlerinize ihtiyacm var :(

DERYAYILMAZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
101
1
kızlar söze nasıl başlıcağımı bilemiyorum :KK43:
21 yaşında bi üniversite öğrencisiyim. 17 yaşımdayken hayatımda ilk kez biriyle çıkmaya başlamıştım. o bana aşık oldu fakat ben kişiliklerimizin uyuşmadığını düşünüyordum. ayrılmaya karar vermiştim intihar etti kendimi sorumlu hissettiğim için yaşımda çok küçüktü sağlıklı düşünemeyerek geri döndüm. sonra birlikte olmam için onunla inanılmaz ısrar ediyordu. her zaman uzak durmayı seçiyordum ondan. fakat sonra birgün benim isteğim dışında birlikte olduk. sadece onunla evlenmek zorunda kalmam için yaptı onu hatta söyledide açık açık :KK43:
sonra birsüre daha denedim çünkü bekaret benim için çok önemliydi
ama mantıklı düşününce bu adama nasıl güvenirim diyerek resti çekip ayrıldım. şantajlar,tehditler... hiçbirine boyun eğmedim.
neyse şuan size sormak istediğim 1 yıldır bi arkadasım var şuan sevgiliyiz. yıllardır uyuştuğum aşık olduğum tek insan. onu kaybetmek istemiyorum ama arkadasken biz bekaret konusunu konuşmuştuk doğruyu söyleyememiştim. sonuçta herkese özel şeyler söylenmez. şimdi sevgili olduk ve ciddiyiz. geçip karşısına ben eskiden yalan söylemiştim sana desem bana hayatta güvenmez. baştan söyleseydim kesinlikle kabul ederdi bunu çünkü senin karakterini seviyorum ben der her zaman. önceki ilişkimde bişeyler yaşadığımı söyledim ama bekareti söyleyemedim işte :KK43: zaten ilk beraberliğimide isteyerek yaşamadım ki neden cezasını ben çekeyim :KK43: doğru olan nedir ne yapmam gerekli hiç bilmiyorum. onu kaybetmek istemiyorum...

Duygular ile yaşanması gereken bir şey bu. Duygusuz ve şuursuzca bir deneyimle bu işe başlaman, sizin gelecekte yanlış bir imaja sahip olmanıza dahi neden olabilir.
Duygusal paylaşım yaşadığın bir erkek arkadaşınzla birlikteliğinızı neden ısteyerek yasamadınız neden baskı altında yasadınız kı?..
suan kı cıktıgnız kısıde sızı sevıyosa zaten sızı herhalınızle kabul eder ama gecmısde yalan soylemenıze affedermı bılınmez ama gercegıde muhakkak soylemelısınız..
nereye kadara saklıyabılırsınız kı..

çünkü ben kesinlikle olmasını istemiyordum onunla cinselliğe çok uzak birisiydim halende öyleyim :s içtiğimiz bigün yapmış kendisi sonradan farkettim hatta 1 yıl inanamadım olmadı fln diodum. tabi erkeklere güvenim bitti ama şimdi doğruyu ona nasıl söylerim bilemiyorum :KK43:

kesinlikle ciddi düşünüyorsanız söylemeniz gerekir.
zararın neresinden dönersen kardır

bence çok geç olmadan söyle. sevgiliyseniz bilmeye hakkı var diye düşünüyorum. ama uygun bi dille anlatırsın neden daha önce söylemediğini. sonuçta mahrem olan bişey arkadaşken söylemek pek kolay değil, gereksizde zaten.

evet nereye kadar saklanabilir ki? yalanlar üstüne kurulmuş hiç bir ilişki sağlıklı olmaz. Hata yapmışsınız ama bunu en başta söylemeniz lazımdı. Şimdi bunu öğrenince güzel giden ilişkiniz nasıl bir boyut alacak?? Sarsılmayacak mı? evet bence sarsılacak. Ben olsam güvenemezdim bana yalan söyleyen birine.. Ve en önemlisi siz neden bir başkasını düşünerekten yaşıyorsunuz ki? intihar mı etti onun problemi sizin değil.. Şimdi iyi mi oldu onu üzmeyeyim derken hayatınızı çıkmaza soktunuz :umursamaz:

Mutlaka söylemelisin....daha fazla zaman gecmeden söyle..oldugu gibi anlat herseyi.

Eger gercekten seni karekterin icin seviyorsa mutlaka anlayacaktir.:nazar:

Doğru olan; gerçekleri dürüstlükle anlatmak.
dürüstlük ve doğru iletişim çok önemli bence böyle bir durumda.
Erkek arkadasınızı karsınıza alıp konuşacaksınız, ve gercekleri anlatacaksınız.
En basta neden söylemedin derse, yine kendi duygularınızı dürüstçe paylaşırsınız.
Sonuçta bunun hoş bir durum olmadığını, pişmanlık duydugunuz bir hata olduğunu ve
onu çok iyi tanımadığınız için paylaşmak istemediğinizi,
şimdi güvendiğiniz için anlatma ihtiyacı hissettiğinizi söylersiniz.
Eğer mantıklı bir insansa sizi anlayacaktır.Yani umarım.

evet haklısınız. tşkler yorumlarınız için... ilk çıkma teklifi ettiğinde kabul etmemiştim sen beni istemezsin dedim. oda saçmalama sen ne kadar iyi niyetli kültürlü zeki birisin dedi ben düşündüm herşeyi dedi :KK43: sanırım ondan ayrılmam en doğrusu olucak yolun başındayken bitirmek en doğrusu

söylemelisin
seviyor ise zaten biraz kızıp durumu kabullenip ilikiye devam edecektir..
ama sevmiyorsa bitirecektir sevgisinide ölçmüşolursun böylece

kızlar söze nasıl başlıcağımı bilemiyorum :KK43:
21 yaşında bi üniversite öğrencisiyim. 17 yaşımdayken hayatımda ilk kez biriyle çıkmaya başlamıştım. o bana aşık oldu fakat ben kişiliklerimizin uyuşmadığını düşünüyordum. ayrılmaya karar vermiştim intihar etti kendimi sorumlu hissettiğim için yaşımda çok küçüktü sağlıklı düşünemeyerek geri döndüm. sonra birlikte olmam için onunla inanılmaz ısrar ediyordu. her zaman uzak durmayı seçiyordum ondan. fakat sonra birgün benim isteğim dışında birlikte olduk. sadece onunla evlenmek zorunda kalmam için yaptı onu hatta söyledide açık açık :KK43:
sonra birsüre daha denedim çünkü bekaret benim için çok önemliydi
ama mantıklı düşününce bu adama nasıl güvenirim diyerek resti çekip ayrıldım. şantajlar,tehditler... hiçbirine boyun eğmedim.
neyse şuan size sormak istediğim 1 yıldır bi arkadasım var şuan sevgiliyiz. yıllardır uyuştuğum aşık olduğum tek insan. onu kaybetmek istemiyorum ama arkadasken biz bekaret konusunu konuşmuştuk doğruyu söyleyememiştim. sonuçta herkese özel şeyler söylenmez. şimdi sevgili olduk ve ciddiyiz. geçip karşısına ben eskiden yalan söylemiştim sana desem bana hayatta güvenmez. baştan söyleseydim kesinlikle kabul ederdi bunu çünkü senin karakterini seviyorum ben der her zaman. önceki ilişkimde bişeyler yaşadığımı söyledim ama bekareti söyleyemedim işte :KK43: zaten ilk beraberliğimide isteyerek yaşamadım ki neden cezasını ben çekeyim :KK43: doğru olan nedir ne yapmam gerekli hiç bilmiyorum. onu kaybetmek istemiyorum...

isteğiniz dışında birliktelik yaşamak tecavüzdür.
18 yaşından küçük kız tecavüz etmek de ağır suçtur, keşke şikayetçi olsaymışsınız zamanında.
neyse..

bir insanla arkadaşken neden cinsel hayatınızı anlatasınız ki zaten.
neden sordu yani sevgili bile değilken...
neyse bu saatten sonra yapacağınız tek şey dürüst olmak bence..

bıze anlattıgın gıbı anlat ona da..o zmn arkadasmıssınız zaten bılmesını gerektırecek bır durum yokmus..soylememen en dogal hakkınmıs..ama suan soylemen gerekır..zaten senı sevıyorsa sorun cıkacagını sanmıyorum..

hayır çıkmaya başladığımızda 17ydim. birlikte olduğumuzda 18 olmuştum ama sonuçta ben istemeden olan birşeydi şikayetçi olsaydım ceza alırdı ama ailemde huzursuz bir yaşamım var. tek idealim güzel bir meslek kariyerdi. annemi küçük yaşta kaybetmiş birisi olarak beni ayakta tutucak tek şey meslek. o yüzden üniversite okuyordum yarım kalmasın ailemle iice papaz olmayalım diye onlara söylemedim bu konuyu. içime atıp devam ettim hayatıma. evet haklısınız galiba sevgisini ölçmenin bir yoludur bu konuşmayı denicem ama hiçbişeyin şimdiki gibi olucağını sanmıyorum çünkü güveni kırılıcak. ayrılmak en doğrusu :KK43:

evet haklısınız. tşkler yorumlarınız için... ilk çıkma teklifi ettiğinde kabul etmemiştim sen beni istemezsin dedim. oda saçmalama sen ne kadar iyi niyetli kültürlü zeki birisin dedi ben düşündüm herşeyi dedi :KK43: sanırım ondan ayrılmam en doğrusu olucak yolun başındayken bitirmek en doğrusu

Nasıl yani... benmi yanlış anladım..:1shok: ayrılacakmısınız..
Şimdi nolduda ayrılmak istiyorsunuz. hani ciddiydiniz..:1shok:
Bu arada şunuda belirtmeden gecemiycem..
İki ucu b...lu deynek derler ya aynen o durumdasınız..
Adama söylersen... eğer bakire olmadığını
Kimbilir ne kurar kafasında.. hadi ok dedi.. başına kakıç eder..
Erkek bu neticede......eee demesen ayrı bir dert..
Valla ben şimdi bişey dicem ama şimşekleri üzerime çekerim..
En iyisi demiyim polemik yaratmak istemem..
İçinizden ne geliyosa onu yapın....
Dünyanın sonu değil ya... baktın kem küm yapıyo sen dürüstce söyleyince
Bırak ondanda hayır yok demektir...
Dedim ya ömür boyu unutmaz bunu erkek milleti....
kötükedihüso

kötükedihüso

canım onunla ilişkimde sonuna kadar ciddiyim ama söylersem doğruyu kabul erse bile gün gelir yüzüme vurur. ben inanılmaz gururlu birisiyim onun yüzüne karşı bile sevdiğimi zor söylerim böyle bişeyi anlatmak benim için imkansız. o yüzden konuşmak yerine direk ayrılmak benim için daha kolay bunu anlatmak istedim

bence de dürüst olmalısın
iş evliliğe gidince daha zor durumlara düşersin
herşeyden öte kendine dürüst olman lazım

guvenının kırılmasını gerektırecek bır sey yok kı..bu kadar ozel bır seyı nıye arkadsınla paylasasın??bence problem olmaz..ayrılmayı dusunme yanı..sen bı soyle bakalım ne dıyecek..
ıyı dusun ıyı olsun

kötükedihüso

canım onunla ilişkimde sonuna kadar ciddiyim ama söylersem doğruyu kabul etse bile gün gelir yüzüme vurur. ben inanılmaz gururlu birisiyim onun yüzüne karşı bile sevdiğimi zor söylerim böyle bişeyi anlatmak benim için imkansız. o yüzden konuşmak yerine direk ayrılmak benim için daha kolay bunu anlatmak istedim

X